Autor Téma: Tibetská houba  (Přečteno 1567 krát)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Tibetská houba
« kdy: Květen 14, 2015, 08:37:55 dopoledne »
Zaujala mě informace od SETIK. Moc děkuji
níže připojuji jeden link.... Někdo nějaké zkušenosti ? znalosti ?
http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/

Offline kaludan

  • ***
  • Příspěvků: 68
Re:Tibetská houba
« Odpověď #1 kdy: Květen 14, 2015, 09:59:02 dopoledne »
Tak to jsem jednou mel a v pohode. Jen to hodis do mleka, houba roste (pomalu ) a rozmnozuje se. Jestli nechavas mleko mimo lednicku, tak mas kefir za cca 3 dny. V lednicce za 6 az 10 dni a jestli nechces tak to das do mleka a cpes do mrazaku. Prej to vydrzi asi 3 mesice. Tak me  to vysvětlil ten, co mi tu houbu dal , rozmeri se takova kulicka prumer 10 az 15 mm kdyz je vetsi, tak to muzes dat napul.
Kefir je dobry , ja sem pouzil mleko z obchodu 3,5 prcent tuku a v pohode. Akorat nez to chces pit, musis to precedit pres nejaké síto.
Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší
Stephen King
sorry za moje cestinu ale sem rumun a lepsi zatim to nebude

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Tibetská houba
« Odpověď #2 kdy: Květen 14, 2015, 08:39:30 odpoledne »
To co píší v tom článku je pravda?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2016, 09:27:18 odpoledne »
Tak se mi ji podařilo sehnat. Jestli má tak úžasné účinky, rozhodně by ji měl mít každý prepper doma  ;)

http://zivotni-energie.cz/tibetska-houba-vyroba-domaciho-kefiru.html

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Tibetská houba
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2016, 09:31:18 odpoledne »
Prosím referovat o pocitech a zkušenostech - třeba to nakonec bude mít každý preppere doma. Mne to také zajímá.

Děkuji..  :rose:   :rose:   :rose:
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2016, 09:41:05 odpoledne »
Jasan  :)

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #6 kdy: Leden 12, 2016, 09:42:09 odpoledne »
A když se osvědčí, tak ji namnožím a budu rozdávat zájemcům.  :)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Tibetská houba
« Odpověď #7 kdy: Leden 12, 2016, 09:43:21 odpoledne »
Nabízím se jako distributor v Praze :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #8 kdy: Leden 12, 2016, 09:47:34 odpoledne »
ok, píšu si, budeš první Pražák, kterému předám vzorek a můžeš množit pro zbytek Prahy  :)

Offline Magnity

  • ***
  • Příspěvků: 169
Re: Tibetská houba
« Odpověď #9 kdy: Únor 25, 2016, 09:32:17 dopoledne »
Mne sa ta huba neosvedcila..spotrebuje prilis vela mlieka a pokial nestihate mlieko menit, tak vam zhnije..da sa sice ususit a odlozit na nejaky cas...to radsej kombuchu, ma podobne ucinky a postaci jej voda s trochou cukru. Ale ako zaujimavost som to skusila, kupovane mlieko z krabice nechcem, nas dodavatel z vidieka koncil, kravka uz bola starsia, tak ju nechcel vysilovat...pomaly prechadzam na rastlinne mlieka a je to paráda :)
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #10 kdy: Únor 25, 2016, 11:05:01 dopoledne »
Nám se zatím osvědčuje. Kefír z ní nám chutná, bez výměny mléka to vydrží i kolik dní, na zpomalení procesu se to dá dát do ledničky a když se tím nebudu chtít zabývat, tak to šoupnu do mrazáku. Na udržení kultury stačí i docela málo mléka.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Tibetská houba
« Odpověď #11 kdy: Únor 25, 2016, 11:44:21 dopoledne »
Magnity, která rostlina dojí mlíko?

Offline Magnity

  • ***
  • Příspěvků: 169
Re: Tibetská houba
« Odpověď #12 kdy: Únor 25, 2016, 12:16:48 odpoledne »
Magnity, která rostlina dojí mlíko?

Ktorá ? napríklad mak, ryža, rozne druhy orieškov a kokosu, čo je v podstate tiez orech :) Dá sa kúpit, dá sa vyrobit...v nasich podmienkach najviac ovsene a  orechove, ale napr aj z uskladnenej ryze sa da vyvarit...nakolko ja pšenicnu muku (lepok) nemozem, mam prevazne ryžové zásoby namiesto psenicnej muky. Rastlinné mlieko ma podobne pouzitie, da sa s nim zahustit slana omacka i sladke jedla.
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Tibetská houba
« Odpověď #13 kdy: Únor 25, 2016, 12:49:57 odpoledne »

Offline Magnity

  • ***
  • Příspěvků: 169
Re: Tibetská houba
« Odpověď #14 kdy: Únor 25, 2016, 12:52:11 odpoledne »
Mne sa najviac osvedčilo ovsene, makové  a ryžove..ma chut a konzistenciu najblizsie ku klasickemu mlieku a relativne najlahsie sa vyrába... :)
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #15 kdy: Únor 25, 2016, 12:57:02 odpoledne »
Mě na těch rostlinných mlékách mrzí dvě věci - tvaroh z toho udělat nejde (z normálního mléka s pomocí tibetské houby velmi snadno) a některé suroviny na výrobu těchto "mlík" jsou řazeny mezi silné alergeny, takže někteří si moc nepolepší. Jo a je to poměrně drahá záležitost  :)

Offline Magnity

  • ***
  • Příspěvků: 169
Re: Tibetská houba
« Odpověď #16 kdy: Únor 25, 2016, 01:19:36 odpoledne »
Soni, suhlas, preto som sa rozhodla si ich vyrabat sama a bez chemickych pridavkov..par dni v pohode vydrzi v chladnicke...uz sa testuje aj "tvaroh" aj ked osobne som ho este nerobila, ale do buducna mozem skusit. Mne mlieko a mliecne vyrobky velmi chutia, ale pokial nemam zdroj z malochovu, kde zvery netrpia a dostane sa mlieko i teliatku, velkochovy podporovat nechcem.
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Tibetská houba
« Odpověď #17 kdy: Únor 25, 2016, 05:02:04 odpoledne »
Mno, tož to jsem ještě nepil. já kdysi dělal tempeh a ten mně láká. jenže kámoš, co mi vozil startér z indonezie se tam odstěhoval a nemám kontakt.....

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Tibetská houba
« Odpověď #18 kdy: Únor 25, 2016, 06:20:43 odpoledne »
Dá se koupit u nás (startér na tempeh)....v Ekokoza....kupuji tam věci na sýraření....

Rostlinná mléka mi chutnají...dělám nejčastěji mandlové.

Offline I1ilan

  • ***
  • Příspěvků: 6
Re: Tibetská houba
« Odpověď #19 kdy: Červenec 12, 2016, 09:04:11 odpoledne »
Ahoj
Kefir pouzivam niekolko rokov. Je vyborny a to hlavne na imunitu.Treba ho ale pit pravidelne a necakat zazraky po par dnoch. A je potrebne zmenit aj samotnu zivotospravu, vtedy sa vysledky dostavia ovela skor.
Je este mozne, ze v zaciatkoch sa vam objavi nejaka vyrazka nezlaknut sa, ale pokracovat dalej.
Samotna priprava je velmi jednoducha. Staci tak cca 0,5 l mlieka (ako kto chce) a nechat zfermentovat. Trva to cca 24h. Je potrebne pocas tohoto casu ale obcas mlieko premiesat.Ale pouzivame iba umele alebo drevene lyzice.Potom zliat a vypit najlepsie pred spanim a po jedle.Huby ktore ostali po precedeni znovu zaliat mliekom a nechat pracovat.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Tibetská houba
« Odpověď #20 kdy: Červenec 12, 2016, 10:40:13 odpoledne »
Mě na těch rostlinných mlékách mrzí dvě věci - tvaroh z toho udělat nejde (z normálního mléka s pomocí tibetské houby velmi snadno) a některé suroviny na výrobu těchto "mlík" jsou řazeny mezi silné alergeny, takže někteří si moc nepolepší. Jo a je to poměrně drahá záležitost  :)

Ze sojoveho mleka se pomerne jednoduse da udelat Toufu, to je nasledne upravovatelne do spousty podob. Jako syridlo se pouziva bud citronova stava, nebo obycejna modelarska sadra.
Praktikující cynik

Offline Bratr S

  • Komunitní zahrada Chedrbí
  • *****
  • Příspěvků: 52
  • Do každé sady nářadí patří kladivo.
Re: Tibetská houba
« Odpověď #21 kdy: Červenec 21, 2016, 05:08:23 odpoledne »
Houbu mám 2 roky a zatím mi neshnila, pokud k ni někdo dá kov tak shnije !!!  :bee:
Když už zemřít, tak se zbraní v ruce.

SoňaR

  • Host
Re: Tibetská houba
« Odpověď #22 kdy: Červen 04, 2017, 08:36:00 odpoledne »
Tak už se u nás vedle tibetské houby zabydlely i tibi krystaly (kdo je nezná, zagůglete si  ;) )... Je z nich celkem dobrá letní osvěžující limonáda, jejíž chuť můžete snadno měnit tím, jaké sušené ovoce přidáte, nebo jestli použijete jen vodu s cukrem či studený čaj, koření nebo něco jiného. Já teď testuju várku s letošní bezovou šťávou, tak jsem na to zvědavá  :)