Autor Téma: Drobné úpravy dějin kolem nás  (Přečteno 1036 krát)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Drobné úpravy dějin kolem nás
« kdy: Květen 09, 2015, 09:18:36 dopoledne »
Co takhle si tady dávat upozornění na drobné nepřesnosti v popisu dějin?

Tak jsem si na novinkách přečetl článek:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/369067-putin-zahajil-v-moskve-oslavy-konce-valky.html

a jen by mne zajímalo jestli ta část:
Citace
Vítězství ve velké vlastenecké válce, což je ruské označení pro největší světový válečný konflikt, se v Rusku slaví o den později než v Evropě. Důvodem je časový posun, protože bezpodmínečná kapitulace wehrmachtu byla v Německu podepsána pozdě večer 8. května středoevropského času, kdy už v Moskvě bylo po půlnoci.ČTK
je z neznalosti nebo upravena, aby to nevypadalo blbě.
Oficiálně mělo být vítězství oznámeno a oslavováno 9. května. Jenže jeden z amerických reportérů - Edward Kennedy neudržel jazyk za zuby a odpálil zprávu dříve než dostal oficiální svolení. Navzdory tomu, že slíbil zprávu nevypustit dříve. Zbylých 16 reportérů, kteří slib dodrželi ostrouhalo a agentura AP měla monopol na sólokapra.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #1 kdy: Květen 09, 2015, 09:14:42 odpoledne »
ja o nemeckej kapitulacii viem tolko,ze v jeden den nemci podpisali kapitulaciu so spojeneckymi vojskami,ale bez zssr ktore s toho dovodu odmietlo zastavit svoj postup.preto na dalsi den podpisalo nemecke velenie dalsiu kapitulaciu tantokrat so sovietskym zväzom
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #2 kdy: Květen 09, 2015, 09:20:38 odpoledne »
To je ten případ.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #3 kdy: Květen 09, 2015, 09:22:44 odpoledne »
viem,no a preto sa v rusku oslavuje den vitazstva o den neskor
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #4 kdy: Květen 09, 2015, 09:55:23 odpoledne »
Jen mě trochu zaskočilo to povídání o půlnoci.  :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #5 kdy: Květen 09, 2015, 10:24:16 odpoledne »
Copak v Rusku !
Tam klidně napíšou  (pro ty, co neznají azbuku - psacím písmem) mama a čtou to táta.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #6 kdy: Květen 10, 2015, 12:08:37 odpoledne »
Tak jsem se včera podíval na Habermannův mlýn a pak jsem se zkusil podívat nakolik to odpovídá realitě - no téměř vůbec. Kdyby si někdo chtěl přečíst informace o tom jak to bylo doporučuji tady:

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/419-lzivy-a-propagandisticky-habermannuv-mlyn-dela-ze-vsech-cechu-nelitostne-bestie-a-prepisuje-historii-tady-jsou-fakta.aspx

Věřím, že mezi sudetskými němci byli slušní lidé a mezi čechy bestie, ale poměr, kterým jsou v tomto filmu tyto kategorie zastoupeny je hloupost u čechů a totální hovadina u němců.

No nic vypustil jsem trochu páry. Pardon. Asi jsem si to včera neměl k práci do školy pouštět. ;-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #7 kdy: Květen 10, 2015, 02:19:42 odpoledne »
To tak odpovídá vzorkem populace. Němců bylo milion kousků ofiko.
Smíšených manželství bylo moc a neřešilo se to.Podle filozofie vítězství, se k názoru vítěze vždy přiklání většina, bez ohledu na obecné mravní zásady.Takže podle tradičního OKO ZA OKO  se chovali příslušníci revolučních gard k německé menšině těsně po válce. Záznamy chybí, přeci si nebudeme špinit dějiny.
Je třeba udělat aritmetický průměr mezi v čechách uveřejněnými ciframi a počtem zavražděných z análů krajanského sdružení landmanschaft.
Že jich byly tisícovky, o tom není pochyb.Samozřejmě, že hodně vrahů bylo komunisty, takže měli krytinu. A že drtivá většina němců v čechách byli sice členy NSDAP , ovšem ne každý byl svině, tak jako později u komunistů, je taky pravda..
Dnes se opět klaníme fašismu a tak pořád dokolečka, historie se opakuje v kruzích , a protože žijeme na konci nejdelšího mírového období v dějinách lidstva, máme o čem přemýšlet.....
Že si češi chtěli schladit žáhu za válečné příkoří je zcela logické a lidské. Nedokážu si představit, kdyby mi němci někoho z blízkých zlikvidovali, co bych udělal já s těma, kteří k nim patřili. Rozhodně v tu chvíli lidi nemohou brát v potaz, že pomsta patří bohu.Dnes si to neumíme představit, ty uvolněné emoce po utrpení, ponížení a bolesti.
Češi ve fimu hamermanův mlýn byli v logickém rozčilení, podle principu oko za oko a padni komu padni.Obecné principa kolektivní viny se běžně používají i dnes, třebas v zákoně o odpadcích, kde platíš něco, co třebas ani neprodukuješ a tuto sdlužbu
sis neobědnal, což je zcela v rozporu z listinou práv a svobod a i proti ústavě čr.
Že v lidech chytly po válce saze, je naprosto v pořádku a logické a připadá mi pošetilé, z dnešního úhlu pohledu tyto situace soudit. Nemůžeme cítit a tedy ani pochopit ty pohnutky. Na to nemáme.....

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #8 kdy: Květen 10, 2015, 09:48:51 odpoledne »
Když někdo dostane moc k zabíjení, neváhá zabíjet. Ať je to Němec nebo Čech. Prostě ta doba přinesla nespravedlnosti. V Sudetech na konci války zbyli jen starci, ženy a děti. A na nich se lůza vyřádila. Není to nic na co bychom měli být pyšní. Zrovna tak většinoví Němci by neměli být pyšní na Hitlera. Myslím že v Německu jsou na nacisty hákliví. Jejich pochody bývají doprovázeny policisty, kteří na ně neustále míří nabité zbraně. Taková videa jsem již viděl. Na to jak se někteří Češi chovali pyšný nejsem a ani nikdy nebudu. Ještě že už je to pryč.

Já se učil, že 9. května se ještě bojovalo a se SSSR podepsali Němci mír až toho 9. května.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #9 kdy: Červenec 20, 2015, 04:16:03 odpoledne »
Proč se Československo rozdělilo?

https://www.youtube.com/watch?v=JojFY6BHdTo
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline SharKhan

  • ***
  • Příspěvků: 183
Re: Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #10 kdy: Listopad 08, 2015, 03:14:30 odpoledne »
Komentáre pod videom ako bonus  ;)
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Drobné úpravy dějin kolem nás
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 07, 2015, 09:08:26 odpoledne »
Já se učil, že 9. května se ještě bojovalo a se SSSR podepsali Němci mír až toho 9. května.

V texte bezpodmienečnej kapitulácie Nemecka podpísanom neskoro večer 7.5.1945 v západo-francúzskom meste Remeš  sa v bode 2 píše: " Nemecké vrchné veliteľstvo okamžite vydá rozkazy všetkým nemeckým vojenským, námorným a leteckým úradom a všetkým ozbrojeným silám pod nemeckou kontrolou, aby ukončili vojenské akcie o 23.01 hodine stredoeurópskeho času dňa 8. mája 1945 .... "  Ale keďže pri tomto akte nebol prítomný žiaden poverený zástupca Sovietskeho zväzu, tak sa na jeho naliehanie kapitulačný obrad zopakoval v Berlíne v noci na 9. mája 1945. Z tohto dôvodu sa v bývalom Sovietskom zväze a podobne aj v súčasnom Rusku oslavuje Deň Víťazstva -День Победы až 9. mája.

A v Čechách sa bojovalo tuším ešte 15.5.1945 na Západnej Ukrajine ešte v 1956 ....
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.