Autor Téma: Přirozený odchov pod kvočnou  (Přečteno 3329 krát)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #50 kdy: Červenec 05, 2015, 12:33:17 dopoledne »
Zajímavé je sledovat vývoj Drzounka jako jediného kohoutka z letošní "série". Nemá konkurenty, takže evidentně necítí potřebu se prosazovat. Vloni už kohoutci začínali touto dobou hulákat. Drzounek naštěstí zatím drží zobák a realizuje se jen klofáním kolem sebe. Ze slepiček jsou nejaktivnější obě černé, přičemž jedna má typickou postavu běžce s dlouhýma nohama (zkusím vyfotit). U každého krmení jsou první a starými slepicemi se nechají zahnat až úplně poslední...
Zítra jim chci zkusit vyrobit venkovní hřad, zatím spávají na papírové bedně a staré slípky pod kompostem:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #51 kdy: Červenec 05, 2015, 07:39:20 odpoledne »
Tak defilé mé kuřecí smečky, vezmu to podle barev:
1. Zlatíčko - bude středně velká slepička s barvou plzáka španělského
2. Chocholka a Hromádka (fotka s názvem Kropenatky) - větší slepičky, Chocholka (ta tmavší) s chocholkou, Hromádka bez chocholky
3. Velsumka - středně velká slepička se zbarvením stejným jako obě mé malé velsumky
4. Hněduška - plachá malá slepička černohnědé barvy
5. Černuška - malá černá slepička se žlutým hřebínkem, peřím s kovovými odlesky a dlouhýma nohama
6. Čertička - malá, úhledná černá slepička s náznakem chocholky a černým hřebínkem
7. Drzounek - jako král hejna, přítulný, voražený a sebejistý:)

Drzounek dorostl velikosti obou malých velsumek a teď jsem zvědavá, jak bude pokračovat:)

Druhá "stará" šumavanka, která zbyla jako jediná z šumavanek koupených vloni (pět kohoutků, jedna slepička umřela na podzim, druhá včera), občas sedí na hnízdě, ale většinou je venku, asi je jí v kurníku moc teplo... I když tyhlety teploty by byly pro kuřata ideální - aspoň pro někoho:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #52 kdy: Červenec 05, 2015, 09:23:19 odpoledne »
Ormien, jsou krásné i krásný...úplně modelky a model na těch fotkách... ;)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #53 kdy: Červenec 05, 2015, 09:54:45 odpoledne »
Dnes večer mi při krmení Drzounek vylítl na ruku a dlouze mi hleděl do očí - nevím, jestli přemýšlel, které vyklovnout dřív, ale je srandovní, jak natáčí tu hlavinku...
Nejvíc se mi líbí ta kovově černá slepička na dlouhých nohách, ta se opravdu nosí jak modelka.

Kdybych mohla, seděla bych u nich pořád. Dnes jsem u nich pletla česnekový cop, nosím si k nim vylupování semínek i zašívání, ale v tomhle vedru (mají na výběhu bílou plachtu, aby měli stín) se to fakt dlouho nedá vydržet...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #54 kdy: Červenec 18, 2015, 10:55:58 odpoledne »
Tak Drzounek definitivně přerostl staré slepice a tak jako jsem dřív dávala zvlášť žrádlo kuřatům, aby se vůbec mohla nažrat, dávám teď žrádlo zvlášť starým slepicím, protože ty mladé jsou jak žihadla. Zejména ty tři malé černé jsou Drzounkovi vždy po boku, když se vrhá na nějaké nové žrádlo. Už je skoro dvakrát tak velký jako ony, takže se kolem něho dobře vejdou. Slepice, které vyrostly z bažantíků, jsou většinou taky velké, ale proti těm malým černým jsou těžkopádné a pomalé. A opravdu - co slepice, to osobnost:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #55 kdy: Leden 01, 2016, 03:10:16 odpoledne »
Od léta uplynulo půl roku. Drzounek skončil začátkem listopadu na pekáči, měl dobře tři kila, macík. Z dlouhonohé černé slepičky se nakonec vyklubal další kohout - toho jsem vrátila Glochovi i s velkými slepicemi. Doma zůstaly ty menší a mají se zdatně k světu - šestice slepic generuje denně min. 3 vejce. Velkého kohouta nahradil malý velsumáček od Glochova souseda a jeho ranní vyřvávání eliminuju tím, že ho večer uložím do plastového koše na prádlo, koš přiklopím papírovou krabicí a postavím do zimní zahrady, kterou zavřu. Kokrhání ven slyšet je, ale výrazně slaběji, takže sousedi zvládají v pohodě. Nejhorší na tom je to, že se musím večer vracet domů, abych kohouta zavřela, a ráno odjíždět teprve kolem osmé hodiny, až ho vypustím. Což se eliminuje odstěhováním na chatu - budu-li déle pryč, dostanou pipky žrádlo a vodu do kompletně oploceného výběhu cca 2 x 2,5 m a musí vydržet, až se vrátím...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Přirozený odchov pod kvočnou
« Odpověď #56 kdy: Leden 01, 2016, 09:17:21 odpoledne »
Taky mivame, ale zadnou exotiku jako ty. Vetsinou se lihne mezi 9-12, ale minimalne jedno, dve pojdou.



Praktikující cynik