Autor Téma: Nepokoje  (Přečteno 462 krát)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Nepokoje
« kdy: Duben 28, 2015, 09:36:02 dopoledne »
Co myslíte.... je možné, že by se naše civilizace zhroutila jen pod vlivem protestů a nepokojů?
V USA se mi zdá, že je v poslední době nepokojování docela oblíbená forma přivýdělku. :(
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/368161-rabovani-vypalovani-niceni-v-baltimoru-vyhlasili-vyjimecny-stav.html
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Nepokoje
« Odpověď #1 kdy: Duben 28, 2015, 10:16:50 dopoledne »
Já myslím že nikoliv. Může to znamenat jisté problémy, ale vláda takových USA je připravena. Proto všechny ty nápady na regulaci zbraní, postavena jsou nová vězeňská zařízení. Zavede se stanné právo, občané se budou bát, nepohodlní zmizí a stát bude fungovat. S apokalypsou proto nelze počítat. Svět může vypadat nějak podobně jako ve filmu "Potomci lidí", svět strachu, terorismu, policejního státu a nepokojů. Ovšem "civilizace" běží.

Offline kaludan

  • ***
  • Příspěvků: 68
Re:Nepokoje
« Odpověď #2 kdy: Duben 28, 2015, 11:02:15 dopoledne »
a co tak to ce se dejie v nepalu to je realita a dalsi duvd proc bejt prepper
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/368178-otresna-situace-v-nepalu-hlad-zizen-zima-a-dest-decimuji-prezivsi.html
kdiby to bilo v brne tak ten muji 10 potrovi panelek bi se rosipal jak dum z karet
Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší
Stephen King
sorry za moje cestinu ale sem rumun a lepsi zatim to nebude

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Nepokoje
« Odpověď #3 kdy: Duben 28, 2015, 02:25:42 odpoledne »
No byť v takom meste počas nepokojov tak to končia všetky srandy.

http://medzicas.sk/vojnovy-stav-v-baltimore-v-usa/
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Hrobař

  • ***
  • Příspěvků: 176
Re: Nepokoje
« Odpověď #4 kdy: Září 29, 2015, 03:23:52 odpoledne »
No zhroucení Západní civilizace skrze nepokoje podle mě možné je. Kdysi jsem slyšel že od míry kdy už policie nedokáže nepokoje kontrolovat a lidi si uvědomí beztrestnost (což může být jednak velikostí nepokojů ale taky kolapsem policie třeba skrze zhroucením ekonomiky státu) tak nastává revoluce. Potíž je že Revoluce je změna řádu, ovšem to musí mít vůdce. Naopak anarchie je zhroucení řádu a to je mnohem snazší a reálnější.

Dobrý příklad je Arabské jaro které během pár měsíců totálně rozvrátilo pomalu celou severní Afriku. Jak to začalo? Dvěmi slabými úrodami obilí a zvednutím jeho ceny. Následovali protesty v Tunisu a už to jelo.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

konec

  • Host
Re: Nepokoje
« Odpověď #5 kdy: Leden 01, 2021, 01:42:45 dopoledne »
Armáda dokáže potlačit libovolné nepokoje. Jde jen o to, jestli jí to někdo přikáže, nebo ne.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Nepokoje
« Odpověď #6 kdy: Leden 01, 2021, 05:37:25 odpoledne »
A taky o to, zda rozkaz poslechne, nebo ne.

konec

  • Host
Re: Nepokoje
« Odpověď #7 kdy: Leden 01, 2021, 07:25:02 odpoledne »
Samozřejmě. Vojáci nemusí rozkaz uposlechnout.
A právě proto se hodně investuje do propagandy.
Ikdyž pak francouzský pilot stíhačky bombarduje a zabijí nevinné rybáře v Libyi,
tak má vlivem zápaďácké propagandy pocit, že bojuje proti zlému diktátorovi.