Autor Téma: Kuchyňské plky  (Přečteno 910 krát)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Kuchyňské plky
« kdy: Duben 17, 2015, 09:03:40 odpoledne »
Zakládám kuchyňské "kecání jen tak" pro případy podobné tomu mému dnešnímu (typicky prepperskému :bee:):
udělala jsem pudink, vypláchla jsem studenou vodou plastové formičky na pudink, jak praví jejich návod k použití, a dala je vychladnout do lednice. Nicméně - jako obvykle - z nich pudink nejde vyklopit.
Milé přítomné kuchtičky, zachraňte mě prosím - co dělám blbě? Je třeba plastové formičky vymazávat tukem? S jejich záhyby bych se na to mohla vykašlat, mám na hraní zajímavější věci...
Vzkaz pro místní mravnostní policii fanaticko-hystericky hlídající tématickou čistotu fóra: jdi do háje... Pro tento účel budu pohyb přiloženého smajlíka považovat za děkovné mávání v dálce mizejícímu dotyčnému "hold"...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kuchyňské plky
« Odpověď #1 kdy: Duben 17, 2015, 09:11:26 odpoledne »
Není pudink moc řídký?
Používám běžné skleněné misky a vyklápět jde...s plastem nemám zkušenost... "omg"

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Kuchyňské plky
« Odpověď #2 kdy: Duben 17, 2015, 09:23:05 odpoledne »
Máma používala na kopečky pudinku plastové šálečky kónického tvaru bez serepetiček a vždycky se jí pohodlně vyklopily..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Kuchyňské plky
« Odpověď #3 kdy: Duben 17, 2015, 09:42:36 odpoledne »
Hmm, možná to bude rukama :'( Fakt je, že to příliš neztuhlo, možná to bude tou konsistencí...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kuchyňské plky
« Odpověď #4 kdy: Duben 17, 2015, 09:49:28 odpoledne »
Ony ani ty pudinky už nejsou, co bývaly... "omg"

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Kuchyňské plky
« Odpověď #5 kdy: Duben 17, 2015, 10:31:21 odpoledne »
Pravda, tenhleten byl "z pytliku", zatímco normálně dělám z kukuřičného škrobu - jenže ty používám do buchet a dortů. Pudink jen tak na jídlo se u nás nedělal snad sto let - jenže teď moje starší dovlekla od svého přítele čtyři prastaré pytliky pudinku, že to u nich nikdo nejí a že to musíme spotřebovat... No, jíst se to dalo:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Kuchyňské plky
« Odpověď #6 kdy: Duben 18, 2015, 07:23:56 odpoledne »
Tu pudinkovou rozmíchaninu nedávám do horkého mléka, ale hned do studeného a zahřívám dohusta. Nikdy jsem neměl problém.

CyPro

  • Host
Re:Kuchyňské plky
« Odpověď #7 kdy: Duben 18, 2015, 08:08:42 odpoledne »
Všiml jsem si, že pokud se dělá puding podle návodu, tak pořádně neztuhne. Je to spíš jen taková zálivka na buchtičky. Má-li se z něj udělat bábovka, zvyšuji množství prášku vzhledem k mléku. Místou dvou balíčků na litr dávám tři. Rozmíchaný puding dávám do horkého mléka.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Kuchyňské plky
« Odpověď #8 kdy: Duben 18, 2015, 08:29:32 odpoledne »
Bohužel, i zcela, úplně, naprosto, dočista a veskrze zcepenělý pudink odmítá opustit bezpečí plastové misky. Asi má pocit, že se mu v ní nic nemůže stát. Budu ho muset vyvést z omylu...
Rozmíchaný škrob taky normálně dávám do horkého mléka a taky ho beru víc než by odpovídalo balení pudinku, totiž 40 g na 1/2 litru mléka nebo jeho náhrady (rozmixovaných jablek, topinambur, banánů, jahod apod.). Akorát to rovnou liju do skleněných misek, ze kterých se to jí (u nás musí být pudink s piškoty a ty mají tendenci v pudinku plavat, takže je zvlášť pro dceru přilepuju kousky másla k misce), a plastové misky jsem nikdy nepoužívala. Dostala jsem je od tchýně k vánocům a tuším, že velkým obloukem a za slavnostních fanfár poletí...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Kuchyňské plky
« Odpověď #9 kdy: Duben 27, 2015, 02:39:40 odpoledne »
Boma mamnka lila pudink do porcelánovejch šálků.   
Ovšem šálky musely bejt čerstvě vypláchnutý studenou vodou !!
Potom se dobře vyklolpily  ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Kuchyňské plky
« Odpověď #10 kdy: Duben 27, 2015, 03:44:59 odpoledne »
Díky, Milo, já je vypláchnutý měla, a stejně to udatně vzdorovalo. Utěšuju se tím, že to možná není rukama, nýbrž tím, že některé výrobky z plastu jsou pro daný účel nevhodné, což ovšem výrobce ani darujícího neruší...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman