Autor Téma: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě  (Přečteno 2364 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« kdy: Duben 13, 2015, 12:30:45 dopoledne »
Jak vytvořit úkryt / tábořiště, aby nepřitahovalo nežádoucí pozornost a aby nepřekáželo majiteli pozemku, případně mu bylo k užitku?

Uvažoval jsem o krmelci, ale toho by si myslivci všimli a minimálně by je to udivilo, hledali by za tím potenciálního pytláka, co si láká zvěř na dostřel.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #1 kdy: Duben 13, 2015, 12:37:13 dopoledne »
Uvažuji o adopci nějakých studánek, mohl bych tam chodit s dětmi pravidelně na výlet. Udělal bych rozbor vody, mohl bych u ní udělat stříšku a třeba i nějaké posezení s hništěm, nic lepšího mne nenapadlo.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re:Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #2 kdy: Duben 13, 2015, 12:18:06 odpoledne »
Pokud řešíš kde přespat na případné cestě do lokace, nijak to nehroť.

Najdi si cestu z pohledu bezpečnosti a rychlosti a schůdnosti. Najdi si alternativu k jednotlivým částem cesty, pokud by jsi něco musel obejít (vesnici, most). Podívej se po zdrojích vody. A když to tak budeš zkoumat a procházet podívej se po nějakém úkrytu. (terénní nerovnost, vysoký břeh, něco obyčejného...) zvaž, zda tam budeš moci rozdělat oheň, nebo to bude jen na přespání. Tohle vybírej s ohledem své možnosti stan, širák, počet lidí,  zkušenosti. Utajitelnost a přehlednost místa pro pozorovatele.  A podmínky zima, déšť. Na trase 40 km je to cca 6 míst, kde by se mělo dát přespat. To neznamená budovat tam cokoliv (max. zakopaný náklad).  (upozorňuji na nevhodnost současných i dočasných tábořišť, zřícenin, lomů, výletních míst, krmelců...je však potřeba o nich vědět= potenciálně tam narazíš na jiné lidi.)

Pokud chceš stálejší tábořiště, neobejdeš se bez souhlasu majitele. (respektive obejdeš, ale bez jakýchkoliv záruk). Výhody jsou jistý druh pohodlí. Nevýhody, může to využít někdo jiný, že to někdo může zničit, že tě tam někdo může chytit. Na druhou stranu, pokud Ty nic neničíš a něco užitečného za sebou necháváš (stříšku, posezení, studánku) nevzpomínám si na případ, že by tě někdo kvůli tomu perzekuoval. P.S. nedělat na soukromém pozemku.

Myslím však, že daleko lepší než ztrácet čas budováním takových tábořišť je využít ho k chození v jakémkoliv počasí. K vyzkoušení si udělat teplý a studený oběd, k rozbití tábořiště kdekoliv se ti to bude zdát vhodné. Ke zpětnému posouzení toho rozhodnutí, K poučení se z chyb. K odladění výstroje !!!. Potom nebudeš závislý na NIČEM, poznáš vhodné místo k přespání a máloco tě dokáže zaskočit.




Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #3 kdy: Duben 13, 2015, 02:41:49 odpoledne »
Prof = dobře napsaný.
Jenom bych doplnil maličkost :
Pokud vybíráš flíček na přespání, dej pozor na svah terenu. Není nic příjemnýho při malinkým nočním deštíku probudit se v potůčku, když trošku vody co spadne teče zrovna skrz tvůj spacák.
Když si usteleš na docela mírným svahu, klidně se stane, že se probudíš se spacákem klidně i sedm metrů od svejch bot, který sis dal večer pod hlavu  ;)
Věř, že tyhle a podobný legrácky mám vyprubovaný !
Chce to trošíčku "potrénovat". Počasí se na to už docela dělá :D

Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

SoňaR

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #4 kdy: Srpen 13, 2018, 08:11:15 odpoledne »
Jedno z našich letošních nocovišť... tentokrát testujeme novou plachtu  :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #5 kdy: Srpen 15, 2018, 09:04:34 dopoledne »
No, ešte že nepršalo. By ste tam mali jazierko.  ;D

A čo je to za plachtu? vyzerá vcelku diétne. By sa mi také hodilo k motorke...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #6 kdy: Srpen 15, 2018, 09:24:34 dopoledne »
Taky bych poprosil o info k plachtě. Předběžně mám vybranou od snugpaku. Ale nechce se mi dávat tolik peněz za kus látky :)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #7 kdy: Srpen 15, 2018, 12:54:08 odpoledne »
Jezírko by nebylo, bylo to dobré místo  :)

Přesné info o plachtě dodám, až dorazí manžel.

No a jinak jsem přišla na to, že je fajn tu plachtu nad sebou mít i když neprší, protože na vás nepadá to "smetí" ze stromů, např. hmyz a žaludy  ;D

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #8 kdy: Srpen 15, 2018, 01:54:10 odpoledne »
Mě se právě líbí https://www.bushcraftshop.cz/bushcraftshop/eshop/27-1-SPANI-V-PRIRODE/0/5/2198-Celta-SNUGPAK-ALL-WEATHER-SHELTER-olivova
Z důvodu širokého spektra použití. Co se mi nelíbí je cena :D
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #9 kdy: Srpen 15, 2018, 05:37:10 odpoledne »
Tak my máme tuhle od Condora (prý český výrobce):
https://www.bushcraftshop.cz/bushcraftshop/eshop/31-1-CELTY-PLACHTY-A-PONCA/0/5/2152-Bivakovaci-celta-JUBO-Bushcraft-290x350-cm

Dá se to (ve více velikostech i barvách) nakoupit levněji přímo od Condora, ale jak se s nima manžel bavil, tak právě pro bushcraft šijou trochu jinou verzi - je to víc prošité (ne jenom lepené) a je tam středové očko. Ty u condora ale zase mohou mít navíc zip:

http://www.spacaky.cz/shop/index.php?route=product/product&path=62&product_id=92

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #11 kdy: Srpen 15, 2018, 06:44:40 odpoledne »
Dobrý web, Milo.. Kam je možno dojít od plachty a tábořiště.. :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #12 kdy: Srpen 15, 2018, 06:52:24 odpoledne »
Tak to okomentuju já - jednu tu plachtu máme (zelenou verzi, samozřejmě), je to super - lehká a levná. Jako nouzovka na trvalé umístění v batohu nebo evakuačním zavazadle ideální. Na pravidelné použití už méně - materiál je takovej igeliťák, snadno se poškodí, třepí se to, nedejchá to. A nemá to středové očko, které se nám stále častěji ukazuje jako velmi praktické  :)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #13 kdy: Srpen 15, 2018, 07:07:46 odpoledne »
A co ta mrazuvzdorná varianta?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #14 kdy: Srpen 15, 2018, 07:10:11 odpoledne »
Se obávám, že mají na mysli akorát to, že ten materiál odolá mrazu  :)

SoňaR

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #15 kdy: Srpen 15, 2018, 07:13:17 odpoledne »
... středové očko  :) ... tady bychom bez něj přístřešek stavěli jen těžko

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #16 kdy: Srpen 15, 2018, 09:26:07 odpoledne »
Tak to okomentuju já - jednu tu plachtu máme (zelenou verzi, samozřejmě), je to super - lehká a levná. Jako nouzovka na trvalé umístění v batohu nebo evakuačním zavazadle ideální. Na pravidelné použití už méně - materiál je takovej igeliťák, snadno se poškodí, třepí se to, nedejchá to. A nemá to středové očko, které se nám stále častěji ukazuje jako velmi praktické  :)

Amen.
Navíc to není stabilizovaný na UV, nebo ne dostatečně, takže se to nehodí ani jako plachta na dlouhodobější (v řádu měsíců) zakrytí čehokoli. Cena odpovídá kvalitě.
Na druhou stranu, když už o tom vím můžu se tomu přizpůsobit a podle toho to použít. Jako jednorázovka bezkonkurenční.
Staří čundráci vám řeknou totéž co Honza Nedvěd: https://www.youtube.com/watch?v=p51RlurBX24 . Taky to funguje i když v dnešní době má víc nevýhod než výhod (zato je snadno dostupný).

Libo-li improvizované středové očko na jakékoli plachtě, stačí na střed plachty položit kámen/sbalený ponožky/bramboru/smotek suché trávy plachtu kolem toho podvázat provázkem a je to. Kdo někdy nosil pytle s bramborama, levou rukou držel ten zavázanej konec a pravou roh pytle tak, že měl v dlani sevřenou bramboru (která byla v rohu pytle) ví, jak to myslím.

Nedávno jsem v jednom kempu na vysočině viděl tee-pee, poctivých 6 metrů sešité z rozpáraných bigbagů - prý neproteče, ale vyzkoušeno nemám. Samozřejmě vzhled - zblízka nic moc. Na vyblbnutí pro děti - ideální. Náklady? Nula. 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #17 kdy: Květen 11, 2023, 09:50:29 odpoledne »
Docela zajímavý kanál na toto téma 👍

https://m.youtube.com/@campingwithsteve/videos
You cannot kill me as I am already dead!

Megimaj

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #18 kdy: Červenec 11, 2023, 10:35:00 dopoledne »
  Taky jsem si po vzoru originálu ušila z nepromokavého lehkého materiálu bivakovací plachtu /3x3 m / Jedinou chybou je že je světle sivá a tím pádem nápadná ale zase materiál byl zadarmo. Po zkušenostech ze Srbska odkud jsem přišla minulý rok hodně doštípaná od komárů a mušek si chci zhotovit ještě pyramidu/moskytieru/ proti hmyzu a jiným případným živočichům . Kdo nemůže šít stačí i cca 5m tylu přehozeného přes napnutou šnúru /odkaz dole/. Hodí se hlavně u vody. Podle zákona se nesmí spát/bivakovat/ ani pod plachtou, jen pod holým nebem .Četla jsem od zkušenějšího že si v přírodě bivakovací plachtu rozkládá až když se setmí těsně před spaním a vstává brzo ráno aby se vyhnul nebo nepotkal se "zákonem" . Tenhle rok mám v plánu probádat oblast mezi Kašperskými horami a Vimperkem.
 https://www.army-surplus.cz/moskytiera-zavesna-sit-proti-hmyzu-insect-net-us-oiiv-original/
https://www.terrymoda.cz/tyl-v-sedo-hnede-barve-11819-px46380/
https://katalog.ferrino.cz/zbozi/17248-moskytiera-pro-1-osobu/
https://travelight.cz/produkt/sea-to-summit-nano-mosquito-double/

Megimaj

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #19 kdy: Červenec 11, 2023, 10:44:04 dopoledne »
Jeden nápad co se týče komárů ale spíš pro použití doma . Lapač komárů z pet láhve a droždí /i sušeného/.
https://www.ireceptar.cz/hobby/jak-se-zbavit-komaru-drozdi-30000822.html

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #20 kdy: Červenec 11, 2023, 12:25:51 odpoledne »
A není lepší si koupíte stan s moskitierou? V Decathlonu to stojí od pár stovek do několika tisíc. Každý si vybere podle toho, jak moc to hodlá používat.

Já mám třeba v BoB bivakovací plachtu od Jurka. Byla sice dražší, ale dá se z ní udělat A. Pohodlně se tam vyspí 2-3 lidé a v extrému se tam schovají před deštěm i 4.

Pro rodinu jsem kdysi koupil tohle:

https://www.decathlon.cz/p/prutovy-stan-arpenaz-4-1-4-osoby-1-loznice/_/R-p-4123?mc=8648383&c=MODR%C3%81_TYRKYSOV%C3%81

Věděl jsem, že něco dražšího nemá smysl, protože v kempů vždy hrozí poškození od nějakého idiota a taky jsem věděl, že to bude použito tak 1x za rok. V podstatě jsem to stavěl za celou dobu možná 5x a z toho dvakrát na zahradě. Je to sice velké (musí se to naložit do auta), ale je to fakt levné v porovnání s jinými. Zažili jsme v tom déšť a vše bylo OK.

Na občasné použití není opravdu třeba Outwell nebo Vango za 40 tisíc....

https://www.4camping.cz/p/nafukovaci-stan-outwell-springville-4sa/#modra

https://www.4camping.cz/p/rodinny-stan-vango-lismore-air-tc-450-package/#seda-cerna

Pod širákem jsem kdysi spával a pokud je člověk opatrný a zbytečně na sebe neupozorňuje, tak je to OK. Vždy jsem stavěl přístřešek a i teď, když si jdu jen tak odpočinout a něco uvařit, tak si tu plachtu natáhnu 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Megimaj

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #21 kdy: Červenec 12, 2023, 12:14:18 dopoledne »
 Nejde o peníze .Zákony jsou nastavené u nás tak že se nesmí ve volné přirodě postavit ani přístřešek/bivakovací plachta / ne to stan ,porušuje se tím záKON . Volně v přírodě se dá jednu noc bez přístřešku přespat kdekoliv .Před komáry mám ale respekt větší ,nevím jestli je moskytiera brána jako přístřešek ? Protože materiál mám zhotovím moskytieru bez nákladů ,je vzdušnější a plachta se dá  přehodit přes to v případě deště . Stan mně neláká ani kdyby byl zadarmo ,je tam dusno a není z něho výhled ,kdyby něco. Od Budapešti jsem šla do Srbska kombinovaně pešibusem,busem,vlakem, spala jsem občas doslova pod širákem ,hlavně nenápadně .Tu moskytieru by jsem tam byla ocenila hlavně u vody.
https://www.top-armyshop.cz/magazin-bivakovani-priroda

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #22 kdy: Červenec 12, 2023, 07:11:21 dopoledne »
Zákon je jedna věc a realita druhá. Zatím se u nás v té přírodě pod přístřeškem spát dá a to klidně i několik dní, pokud není člověk blbec a dělá to nenápadně. Takže tohle bych opravdu neřešil. Pak už je jenom na tobě, co si k tomu přespání vybereš. Mě se na jednu až dvě noci osvědčila plachta z AliExpress. Je to levné a její případné poškození nebo ztráta (pokud bych neměl čas jí sbalit a musel rychle zmizet) nebude tak bolet 😉

Co se komárů týče, tak potom opravdu něco na způsob stanu, který se dá uzavřít. Osobně bych samo domo výrobu vůbec neřešil a sáhl po hotové věci. Neumím si představit, že by se to nějak vyplatilo, když na trhu existují věci, které jsou poměrně levné. Ten čas by mi za to nestál 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #24 kdy: Červenec 12, 2023, 08:37:42 dopoledne »
No chalan to už uhra jedine tým že je to fotomontáž a že noha nebola práva...
Inak verím že si truhlik ani neuvedomil čo činí. Ortodoxný ceh by na protest proti nespravodlivosti že Tatry niesu ich, skočil zo skaly. Tu je jasné vidieť že toto je len truhlik...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #25 kdy: Červenec 12, 2023, 08:48:31 dopoledne »
No vy dva aby jste se neozvali s nějakým hodnotným příspěvkem 😂

Mám tady vytáhnout nějaké Slováky, co jistě reprezentují celý národ? 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #26 kdy: Červenec 12, 2023, 09:41:35 dopoledne »
A ty sa čo ozyvas, ty sú predsa moravak..

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #27 kdy: Červenec 12, 2023, 09:55:21 dopoledne »
Hovno, já jsem Čechoslovák, tak to stojí v rodném listě 😉

A pokud bych chtěl být jo akurátní, tak jsem Slezan 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #28 kdy: Červenec 12, 2023, 10:19:28 dopoledne »
Také jsem Čechoslovák a nejen podle rodného listu
Máma je od Lučence.
Táta je od Strakonic.
Půlka tet, strejců, bratranců, sestřenic na Slovensku
a druhá půlka v Čechách.
A já rodilej Pražák, ventil jak říkaj Moraváci....

Megimaj

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #29 kdy: Červenec 12, 2023, 03:11:13 odpoledne »
Zákon je jedna věc a realita druhá. Zatím se u nás v té přírodě pod přístřeškem spát dá a to klidně i několik dní, pokud není člověk blbec a dělá to nenápadně. Takže tohle bych opravdu neřešil. Pak už je jenom na tobě, co si k tomu přespání vybereš. Mě se na jednu až dvě noci osvědčila plachta z AliExpress. Je to levné a její případné poškození nebo ztráta (pokud bych neměl čas jí sbalit a musel rychle zmizet) nebude tak bolet 😉

Co se komárů týče, tak potom opravdu něco na způsob stanu, který se dá uzavřít. Osobně bych samo domo výrobu vůbec neřešil a sáhl po hotové věci. Neumím si představit, že by se to nějak vyplatilo, když na trhu existují věci, které jsou poměrně levné. Ten čas by mi za to nestál 🤔

Když věci objednávám tak jen na dobírku ,platbou v hotovosti bez ověřování identity i když je to drahší ,svoboda je to nejcennější co máme . Podporuji menší obchody a obchodníky ,žádný ALIexpres .Všechno se vším souvisí .Posledně u objednávání látek jsem si všimla že možnost platby v hotovosti se ztrácí i v e-shopech kde to před rokem šlo, takže" vysypu" koš a najdu jiný obchod který nediskriminuje. To jsem odbočila, protože začal i v médiích agresivní boj proti hotovosti .Jeho účelem bude následné  zvýšené zdanění,nezdravých potravin s uhlíkovou stopou /maso, sýry/,omezení množství u nákupu a různé pokuty a poplatky za překročení měsíčního limitu CO2 u nákupu potravin,pohonných hmot atď . Když zanikne hotovost nastane tvrdá kontrola. To jsem ale hodně odbočila.

Pro mně tvorba ztráta času není ,dělám věci protože mně to baví a naplňuje radostí,energií, ušetření je jen vedlejší efekt ne hlavní důvod .Věci které vytvoříme mají naši energii těší i chrání o to víc ,já v to věřím.Navíc máma mně učila nic nevyhazovat když se to dá nějak použít nebo recyklovat . Mám známou která vlastní bytový tetil .Když šila záclony to co ustříhla u zkracování a šití záclon na zakázku házela do koše cca 25-30 cm x stovky metů za ty léta.To samé u krásných dekoračních látek. Začala jsem z toho šít nákupní tašky ,které jsou pevné a mají docela úspěch .Na svou moskytieru použiju jemný svatební tyl, lehounký a jemný jako letní vánek a která se složí do malé kapsy. Ztráta času je práce za pár šupů někde v montovně, která nebaví , kouření předražených cigaret , našlo by se toho hodně. Každý má nárok na svůj názor nikomu ho neberu , každý věci cítíme jinak a jsme jiný ,je to pak pestřejší na téhle zemi .

Megimaj

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #30 kdy: Červenec 12, 2023, 03:13:27 odpoledne »
Něco se nepovedlo ale nevadí ,moje odpověď tam je.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #31 kdy: Červenec 12, 2023, 03:16:48 odpoledne »
Opravené.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 204
  • Starý prepper a survivalista
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #32 kdy: Červenec 12, 2023, 03:21:11 odpoledne »
Čo bolo, bolo, terazky...
Keby človek dodržoval zákony, tak by sa nedalo žiť- spím, kde sa mi zachce (trochu v ústraní- zbytočne neprovokujem), výbava podľa terénu (minimálne ľahúčka, tepelne reflexná celta), oheň v NP nekladiem :D,- už mám takto odspaté vyše roka, a nemal som žiaden problém. Treba slušne komunikovať, a rešpektovať miestne pravidlá.
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Megimaj

  • Host
Re: Tábořiště / úkryt na přespání na cestě
« Odpověď #33 kdy: Červenec 12, 2023, 04:17:48 odpoledne »
  Naši předkové ctili KONY přirozené logické a spravedlivé .Ten kdo KONá v souladu se svým svědomím , neubližuje ostatním nepotřebuje žádné nařízení a příkazy dělané účelově proti lidem sílami temna. 
https://slovanskalipa.cz/kony-stavby-sveta/