Autor Téma: MINIKRÁVY  (Přečteno 1295 krát)

Offline Eriska

  • ***
  • Příspěvků: 35
MINIKRÁVY
« kdy: Duben 04, 2015, 09:48:05 dopoledne »
Ahoj - někdo tady položil otázku, zda existují miniplemena krav. Kdo rád gůglí, zkuste si najít: Aubunshire, Belted Galoway - skotské, velmi odolné plemeno, Barbee - z USA, Dahomey - z Afriky, Dexter - má i vynikající maso, denně 8-10l mléka, Hereford, Highland (taky chlupaté, odolné plemeno ze Skotska), Holstein, Jersey, doslova kouzelné je plemeno Little (nebo Mini) Moos, Lowline Angus, Longhorn, Zebu, Panda (je to plemeno vzácné, ale krávy fakt vypadají jako pandy), Pillard, Texas Longhorn, Vechur, Willowbank, Yearling. Ke všemu přidejte ještě mini nebo miniature - třeba :"miniature zebu cow". A samozřejmě plemena šlechtěná dlouho mají ještě řadu barevných variant - jako u slepic. Celkem jsem našla 26 plemen, možná jich je víc. Něco se chová i u nás.

Offline vladimír zahradník

  • ***
  • Příspěvků: 7
  • Člověče přičin se a Pán Bůh ti požehná!
Re:MINIKRÁVY
« Odpověď #1 kdy: Duben 06, 2015, 06:45:40 odpoledne »
Toto upozornění bych bral víceméně jako raritu. Můj táta vždy říkal- poučení z vlastních chyb je to nejdražší.
A tak když jsem se rozhodoval které plemeno a informoval se o užitné hodnotě a problémech s chovem,
volba padla jednoznačně na čistokrevné jerseyky. Když je chová i britská královna ( a ta je pro mne opravdu autoritou),  v Britanii je chovají úspěšně přes dvěstě roků a chov se rozšiřuje do celého světa,
tak už jsem byl rozhodnut. Po čtyřech letech mohu všem doporučit, zejména pro pastevní odchov.
Milá , přátelská zvířata, nenáročná na krmení a s výborným mlékem i masem. Při přepočtu na vlastní váhu
také jedno z nejekonomičtějších mléčných plemen. Každý kdo má kousek půdy kolem 2ha a místo na ustájení, může toto plemeno chovat. Že to tak opravdu je, dosvědčuje téměř nemožnost tuto kravičku sehnat. Nakonec jako nejlepší se ukázal dovoz z Německa, cena je dnes kolem 45.000.- Kč. Ovšem jak uvádím ve svém povídání o jerseykách, tato kravička vám vrátí za rok při dobré péči 100.000.-Kč v čistém zisku.

[příloha smazaná administrátorem]
Vladimír

Offline Eriska

  • ***
  • Příspěvků: 35
Re:MINIKRÁVY
« Odpověď #2 kdy: Květen 25, 2015, 07:54:04 odpoledne »
a - pane Zahradníku - jerseyky jsou KRÁÁSNÉÉ
nejen užitečné