Autor Téma: KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA  (Přečteno 5949 krát)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« kdy: Prosinec 23, 2012, 07:16:52 odpoledne »
Miki: Přiznám se, že jsem měl stejný názor, ale nechtěl jsem se Saladina dotkonout. Já právě napsal tu rozepsanější verzi, aby si každý mohl uvědomit co vše pod to spadá.

Například jak budeme zjišťovat krevní skupinu?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:01:08 odpoledne »
Miki: Přiznám se, že jsem měl stejný názor, ale nechtěl jsem se Saladina dotkonout. Já právě napsal tu rozepsanější verzi, aby si každý mohl uvědomit co vše pod to spadá.

Například jak budeme zjišťovat krevní skupinu?

Když to zvládnul pan doktor Janský, jehož plaketu doma mám, tak to zvládneme také. A před transfůzí se stejně krev tzv. kříží, aby se poznalo, že jsou dárce i příjemce kompatibilní.

A Alibabu / Alvareze zkus ignorovat. Málokdy z něj vypadně něco opravdu rozumného. Je to taková legrační figurka survivalistických fór, odkudsi ze zámoří plive kouř a síru.. Je jako prázdný sud, který duní.

A nebo sedí někde ve sklepě v Langley a svými kecy, stejně jako když pejsek občurává rohy, Alibaba značkuje survivalistická fóra, aby je vyhledávače NSA snáze nalezly..

Jak to píše Plenty, je lehké být odvážný z dálky. U nich doma by si nedovolil kecat, tak si slintá játra na českých fórech.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Krevní skupiny II
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:29:27 odpoledne »
Aj aj.Tak mi prosím popište,jak zvládnete určit krevní skupinu a jak zvládnete transfusi.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:35:33 odpoledne »
To opravdu nevím. Nemusím to vědět, budu vyrábět elektriku a když bude potřeba A1Rh+, tak jen nastavím loketní jamku. Psal jsem, že když to zvládnul MUDr. Janský před více než 100 léty, tak že to zvládne i doktor v dnešní době. Mám pocit, že používal nějaké králičí sérum.

Vzpomínám si, že máma vyprávěla, jak v roce 1944 dostávala v polním lazaretu krev z žíly do žíly, asi přes nějakou mezi dárcem a příjemcem kolující injekční stříkačku.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:43:47 odpoledne »
VELMI DŮLEŽITÉ PRO PREPPERS. Jak jsem zjistila,bude bez laboratoře těžko zjistit krevní skupinu.Proto si prosím nechte zjistit RH faktor+krevní skupunu!!!!!!!

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:47:28 odpoledne »
Dobrá připomínka.. Jak to tedy dělal ten Dr. Jánský? Jak budeme zjišťovat krevní skupinu pro naše děti, které se narodí po PA? A laboratoř v osadě chci mít.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:48:48 odpoledne »
Ustřihnu tuto část vlákna a šoupnu do medicíny!

UŽ JE TO TADY.. Mobile, učeš to potom.. Díky!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:51:52 odpoledne »

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 23, 2012, 09:57:48 odpoledne »
Myslím, že alwarez si trochu vypouští páru a zároveň si připomíná rodný jazyk. Budiž mu to přáno.
Jen se mu snažím něco patřičného říci. :-)

A s těmi krevními skupinami by to chtělo shromažďovat informace o historii ojevů. Ale to je asi u všeho.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:00:55 odpoledne »
Prosím překopírujte své příspěvky tam..

Děkuji.. Mám dnes službu místo Mobileho a moc mi to nejde..

http://preppers.cz/forum/index.php?topic=1772.0
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:02:19 odpoledne »
odkaz od uživatele Štika:

krevní skupiny,transfuze
http://cs.wikipedia.org/wiki/Krevn%C3%AD_skupina
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:04:26 odpoledne »
Napadáte alwareze ohledně jazyka.Tak si prosím i u vás opravte:S těmi krevními skupinami. Když už chcete někoho poučovat.
Navíc nevím,proč shromažďovat informace o historii objevů krevních skupin. Buďte rád,že budete vědět,jakou vůbec máte skupinu.

štika

  • Host
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:07:36 odpoledne »
Napadáte alwareze ohledně jazyka.Tak si prosím i u vás opravte:S těmi krevními skupinami. Když už chcete někoho poučovat.
Navíc nevím,proč shromažďovat informace o historii objevů krevních skupin. Buďte rád,že budete vědět,jakou vůbec máte skupinu.
To bylo pro stepan.hawk

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:26:12 odpoledne »
Do začátku se dá předpokládat že minimálně část lidí bude svojí skupinu vědět. A případně v nouzi používat plasmu ne? Jednoduchá centrifuga by snad mohla být.

A případně používat lidi, kteří budou mít nulu. Ti jsou snad univerzální dárci až na těhotné ženy ne? Nevím.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:35:40 odpoledne »

štika

  • Host
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:38:59 odpoledne »
Jak budete krevní plasmu po PA získávat si neumím představit

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:39:11 odpoledne »
V případě hóóódně velké nouze stačí i fyziologický roztok, tedy mírně slaná voda.. Jen je potřeba vědět, jak přesně má být slaná, abychom pacienta nepřipravili k vyuzení namísto zředění té trochy krve co mu ještě zůstala..


A všichni hybaj do vlákna medicína / krevní transfůze. Tady se bavíme o technice od pazourku po transwarpový hvězdolet :D

PRÓÓÓÓSÍÍÍM!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:40:06 odpoledne »
Do začátku se dá předpokládat že minimálně část lidí bude svojí skupinu vědět. A případně v nouzi používat plasmu ne? Jednoduchá centrifuga by snad mohla být.

A případně používat lidi, kteří budou mít nulu. Ti jsou snad univerzální dárci až na těhotné ženy ne? Nevím
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:50:22 odpoledne »
Jasně.A hlavně si nechejte odělat autotransfusi.(odeberte si krev a schovejte)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:54:03 odpoledne »
Autotransfůze je možná jen pro plánované operace..

Motorovou pilou uříznutá noha mezi takovéto případy rozhodně nepatří, takže doktor v PA obci bude muset vědět kdo má jakou krevní skupinu a může tedy trochu krve pro jeho pacienta vycedit..

Svědky Jehovovy tedy do party raději neberem..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:54:17 odpoledne »
Už to vypadá,že je to velká sranda.Ale máte nachystanou transfuzní jednotku? Pak už to žádná legrace není.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 23, 2012, 10:58:20 odpoledne »
Já bych se štikou souhlasil. Autotransfůze mi přijde jako dobrý nápad. Proč by každý člen komunity nemohl mít pixlu s vlastní krví v centrální lednici lékařského střediska?

Jen tak mě napadá stárne tahle krev? Já bych čekla použitelnost kolem měsíce. Ale to jen hádám. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 23, 2012, 11:10:42 odpoledne »
Já bych se štikou souhlasil. Autotransfůze mi přijde jako dobrý nápad. Proč by každý člen komunity nemohl mít pixlu s vlastní krví v centrální lednici lékařského střediska?

Jen tak mě napadá stárne tahle krev? Já bych čekla použitelnost kolem měsíce. Ale to jen hádám. :-)





Tak hold budu se muset pozeptat své spolužačky(primářky z transfusní stanice)co máme dělat s naší krví.

Galagriel

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 23, 2012, 11:15:20 odpoledne »
Budete si muset pořídit chov upírů, aby ani kapka krve nepřišla na zmar :D

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Krevní skupiny II
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 24, 2012, 08:58:45 dopoledne »
V případě hóóódně velké nouze stačí i fyziologický roztok, tedy mírně slaná voda.. Jen je potřeba vědět, jak přesně má být slaná, abychom pacienta nepřipravili k vyuzení namísto zředění té trochy krve co mu ještě zůstala..
Fyziologický roztok je 0,9% NaCl čili chlorid sodný, sůl kuchyňská - čili 9 g soli na 1000 ml roztoku.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 24, 2012, 09:59:16 dopoledne »
Ona v nouzi jde trochu použít i mořská voda, ale my tak trochu nejsme u moře. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 24, 2012, 01:03:12 odpoledne »
Vydrž, možná se toho dožiješ:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 24, 2012, 02:22:34 odpoledne »
Vydrž, možná se toho dožiješ:)

Tak tenhle VP bych raději vynechal. :-)
Ale napsat by se moh do našeho hromadného tématu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

brifiona

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #28 kdy: Leden 02, 2013, 04:03:56 odpoledne »
Já bych se štikou souhlasil. Autotransfůze mi přijde jako dobrý nápad. Proč by každý člen komunity nemohl mít pixlu s vlastní krví v centrální lednici lékařského střediska?

Jen tak mě napadá stárne tahle krev? Já bych čekla použitelnost kolem měsíce. Ale to jen hádám. :-)

ano, aj autotransfuzia stárne, rovnako ako každá odobratá krvná konzerva
obvyklá doba je 30-35 dní podľa typu spracovania


brifiona

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #29 kdy: Leden 02, 2013, 04:13:50 odpoledne »
Do začátku se dá předpokládat že minimálně část lidí bude svojí skupinu vědět. A případně v nouzi používat plasmu ne? Jednoduchá centrifuga by snad mohla být.

A případně používat lidi, kteří budou mít nulu. Ti jsou snad univerzální dárci až na těhotné ženy ne? Nevím

Nula sa dá použiť ako univerzálna len v prípade tzv. "suchých, čistých erytrocytov" t.j. bez plazmy (lebo tá obsahuje aglutiníny anti-A a anti-B) a tiež treba brať do úvahy Rh faktor - najma antigen D, a aj C, príp. E dokáže človekom "zatriasť" :-)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #30 kdy: Leden 03, 2013, 06:27:25 odpoledne »
Opravila jsem svou chybu, jak jsem psala o fýzáku - 0,9% roztok je 9 g soli na 1000 ml roztoku, ne na 1000 l. Glochovi díky moc za bdělost:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #31 kdy: Leden 03, 2013, 06:30:36 odpoledne »
Myslím,že té chyby si stejně nikdo nevšiml.

alive

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #32 kdy: Březen 11, 2013, 10:21:34 dopoledne »
Resit krevni skupinu mi prijde zbytecne. V domacich podminkach ji stejne neuchovame. Krev se uchovava v presne dane teplote a hlavne s primesi latek zabranujicich srazlivost a samozrejme latek konzervacnich...ktere stejne nikdo mit nebude. (a jestli se nepletu, tak se jeste odstreduje) Krevni skupinu lze urcit v laboratori...bez ni nikoliv.
Zdaleka jednodussi je udelat si zasobu infuznich koloidnich roztoku - nahrad krevni plazmy. Vydrzi pri dobrem skladovani nekolik let...a po aplikaci si z nich behem kratke doby nase telo "vyrobi" krev.

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #33 kdy: Březen 11, 2013, 10:39:32 dopoledne »
Nemusím uchovávat krevní konservy.Ale měli bychom vědět krevní skupinu,aby lékař věděl od koho může a nemůže nebo nesmí provádět např.přímou transfusi.
Na laboratorní testy v době po PA buď v akutním případě nebude čas a nebo spíš nebude laboratoř.

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #34 kdy: Březen 11, 2013, 10:46:00 dopoledne »
Určitě máte velmi dobré zdravotní vzdělání.Ale aplikujete to na současnou dobu.
Musíte se trochu vmyslet na dobu po PA.Čili jako za války,s nedostatkem materiálu,přístrojů,léků a možná na ty oparace a léčby budete jen sám.

alive

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #35 kdy: Březen 11, 2013, 12:16:51 odpoledne »
Stika:
prave naopak, velmi se snazim o aplikaci do doby, kdy lekarska pece dostupna nebude...i proto jsem zacal studovat vojenskou medicinu...a pravde, mam toho za sebou dost, ( a to doslova " v poli", ne s operacnim salem za zady) abych vedel, ze bez zakladnich zasob a znalosti se proste neobejdeme...resp. obejdeme, ale s pomerne velkymi ztratami...jen mimochodem...prave za valky (pokud nepocitam II WW)  zdravotnictvi funguje pomerne dobre, resp. lip nez soucasne civilni.

osobni P.S. Fakt nemam sebemensi zajem s Tebou nejak souperit, ci se dohadovat...z toho uz jsem davno vyrostl. Namitla jsi, ze si zde inzeruju svoje kurzy a neprispivam...ok, beru to a zacal jsem prispivat. Takze poprosim o pripadnou konstruktivni debatu bez osobnich vypadu... ;)


Určitě máte velmi dobré zdravotní vzdělání.Ale aplikujete to na současnou dobu.
Musíte se trochu vmyslet na dobu po PA.Čili jako za války,s nedostatkem materiálu,přístrojů,léků a možná na ty oparace a léčby budete jen sám.

štika

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #36 kdy: Březen 11, 2013, 12:38:09 odpoledne »
Stika:
prave naopak, velmi se snazim o aplikaci do doby, kdy lekarska pece dostupna nebude...i proto jsem zacal studovat vojenskou medicinu...a pravde, mam toho za sebou dost, ( a to doslova " v poli", ne s operacnim salem za zady) abych vedel, ze bez zakladnich zasob a znalosti se proste neobejdeme...resp. obejdeme, ale s pomerne velkymi ztratami...jen mimochodem...prave za valky (pokud nepocitam II WW)  zdravotnictvi funguje pomerne dobre, resp. lip nez soucasne civilni.

osobni P.S. Fakt nemam sebemensi zajem s Tebou nejak souperit, ci se dohadovat...z toho uz jsem davno vyrostl. Namitla jsi, ze si zde inzeruju svoje kurzy a neprispivam...ok, beru to a zacal jsem prispivat. Takze poprosim o pripadnou konstruktivni debatu bez osobnich vypadu... ;)


Určitě máte velmi dobré zdravotní vzdělání.Ale aplikujete to na současnou dobu.
Musíte se trochu vmyslet na dobu po PA.Čili jako za války,s nedostatkem materiálu,přístrojů,léků a možná na ty oparace a léčby budete jen sám.
Já soupeřit v žádném případě nechci.Je velká poklona,že studujete vojenskou medicínu.
Nemám ráda,když někdo bere kritiku a moje názory za osobní výpady.
Mě jde jen o to,že preppeři mohou zůstat v době po PA bez lékaře a kvalitního medicínského zařízení a musí si holt pomoci sami.
A proto můj cíl je vštípit jim jen to velmi důležité a jednoduché bez speciálních názvů.
Nechci je připravovat na zkoušky na lékařskou fakultu,není v mém zájmu dělat ze sebe něco víc.

alive

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #37 kdy: Březen 11, 2013, 12:50:13 odpoledne »
Sorry, za OT..
Stika: obavam se, ze jsi nepochopila nic z toho, co jsem se snazil rict. Ok.

Aolorn

  • Host
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #38 kdy: Květen 18, 2013, 12:27:54 odpoledne »
Dám to sem. Pavučina pomáhá při hojení ran. Krev se lépe sráží. ;)

Offline Patrixon

  • ***
  • Příspěvků: 36
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #39 kdy: Říjen 18, 2013, 10:04:23 odpoledne »
Mě minulý týden poslal doktor preventivně na krevní testy, a tak jsem si při té příležitosti nechal zjistit i krevní skupinu. Stojí to 150,- Kč. Teď už jen vymyslet, kam si to nechám vytetovat :-P

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #40 kdy: Říjen 18, 2013, 11:22:28 odpoledne »
Kdyby jsi šel darovat krev, tak by jsi to měl zadara, a ještě dobrý pocit k tomu, že jsi byl užitečný :D

Zrovna čtu knihu o výživě pro krevní skupiny, velmi zajímavé počtení..

Nemusíš si to hned dávat tetovat, stačil by náramek. Krevní skupinu měli vytetovanou vojáci od SS, tuším že někde v podpaží..  Jestli to dnes někdo dělá nevím. Automobiloví závodníci si to píší na dveře auta :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #41 kdy: Říjen 19, 2013, 04:51:54 dopoledne »
Bolo to vytetované nad lakťom.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #42 kdy: Říjen 19, 2013, 08:01:33 dopoledne »
Automobiloví závodníci si to píší na dveře auta :D

Zajímavé - o to víc, že málokdy se s rozbitým závodníkem do nemocnice vozí i jeho rozmlácené auto:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #43 kdy: Říjen 19, 2013, 08:43:24 dopoledne »
Také mi ta krevní skupina na dveřích připadala legrační..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #44 kdy: Říjen 19, 2013, 06:15:44 odpoledne »
Čo tak nechať si krvnú skupinu vyraziť na "psie známky" používané vojakmi ?   ;) 
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #45 kdy: Říjen 19, 2013, 09:25:55 odpoledne »
Čo tak nechať si krvnú skupinu vyraziť na "psie známky" používané vojakmi ?   ;)

Já myslím, že krevní skupina na těchto známkách byla. Byl to 2 nejdůležitější důvod zavedení těchto známek.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #46 kdy: Duben 25, 2015, 08:26:14 odpoledne »
Tabulka o krevní skupině. ;)

Offline kaludan

  • ***
  • Příspěvků: 68
Re:KREVNÍ SKUPINA - DŮLEŽITÉ TÉMA
« Odpověď #47 kdy: Duben 26, 2015, 08:24:28 dopoledne »
tak se dela test
https://www.youtube.com/watch?v=0XYQGxHHHIk
a tady se to da koupit
http://www.prozdravi.cz/test-na-zjisteni-krevni-skupiny.html?utm_source=Sklik&utm_medium=cpc
ja to sice nemusim protoze v rumunsku driv to bilo povini a psalose v obcance takze ja mam O muzu dat vsem a klepatse kdis beru :)
Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší
Stephen King
sorry za moje cestinu ale sem rumun a lepsi zatim to nebude