Autor Téma: Nealkoholické nápoje  (Přečteno 588 krát)

SoňaR

  • Host
Nealkoholické nápoje
« kdy: Říjen 16, 2018, 07:39:08 odpoledne »
Bezlaktózová jahodová vzpomínka na léto :)

mražené jahody
instantní pohankový nápoj Zajíc
vanilkový cukr, nebo jiné doslazovadlo, dle chuti a preferencí
voda

Do mixéru dáme částečně rozmražené jahody, 1/4 litru vody, 6 lžiček pohankového nápoje a cukr. Rozmixovat, podávat!  :bee:

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Nealkoholické nápoje
« Odpověď #1 kdy: Srpen 23, 2019, 12:01:54 dopoledne »
Při výrobě marmelády z ostružin mi po přepasírovíní přes síto zbyla zrníčka se zbytky slupiček. Bylo mi líto to vyhodit a tak jsem tuto směs (vrchovatou polévkovou lžici nacpal do  čajového sítka a přelil cca 1l vroucí vody, nechal vyluhovat cca 5 min a po mírném ochlazení vznikl velmi osvěžující ovocný ostružinový  čaj višno-načervenalé barvy. Lze mísit i s klasickým černým sypaným čajem (stačí i méně kvalitní nebo starší assam) pro dávkování si vypomohu citátem sluvutného alchymisty Scotty (Honzy Skotáka z Hrdlořez  ;)) Co kdo snese.....pokud jde o poměr, doporučuji 1 díl ovocných zrnek na 2 díly čaje (objemově). Podobně lze zpracovat i zbytky malin, jahod či rybízu.

SoňaR

  • Host
Re: Nealkoholické nápoje
« Odpověď #2 kdy: Srpen 23, 2019, 03:06:04 odpoledne »
My zase zpracováváme zbytky marmelády na mléčný koktejl  :) - znáte to, doberete marmeládu, ale na stěnách a na dně skleničky jsou pořád nějaké zbytky. Tak tam nalejeme teplé mléko, uzavřeme, chvíli s tím štěrcháme... no a pak je z toho mléčný koktejl a skoro čistá sklenička  :) . Jde to i se studeným mlékem, ale trvá to dýl.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Nealkoholické nápoje
« Odpověď #3 kdy: Srpen 23, 2019, 04:59:02 odpoledne »
Podobný postup používám při čištění sklenic se zbytky medu....přihodí se čaj a citron, pokud je chřipka pak třeba heřmánek nebo i panák rumu ;) a zaleje se to vařící vodou....