Autor Téma: Zkáza Velké Tartárie  (Přečteno 3710 krát)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Zkáza Velké Tartárie
« kdy: Březen 04, 2015, 04:42:27 odpoledne »
Dnes jsem se od jednoho známého doslechl o Velké Tartárii. Nasměroval mě na tento web a článek:
http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/01/zkaza-velke-tartarie-1.html

Je to na pokračování. Myslím že to stojí za to přečíst si všechny části a čekat na pokračování.

Citace
Po nesmírně dlouhou dobu existoval na Zemi obrovský státní útvar, který se rozkládal na několika kontinentech. Miliony jeho obyvatel vytvořily svébytnou kulturu založenou na duchovních a mravních kvalitách člověka, na úctě k předkům a spravedlnosti, úctě k rodině a lásce k vlasti.
Tato země se objevuje na mnoha starých mapách.
Velká Tartárie.

Kdo ji obýval?

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2015, 06:04:44 odpoledne »
tu mas odkaz s ineho webu.tam je to pisane tiez na pokracovanie a je tam zatial 7 casti.
neviem vsak co si o tom mysliet.autor tam miestami az prilis fantaziruje.raz bola tartaria znicena rojom meteoritov,inokedy davnou atomovou apokalipsou atd.
ale ak prehliadnes tieto nadsadene tvrdenia,tak to ma nieco do seba,aj tie prilozene fotografie a tvrdenia

http://www.cez-okno.net/clanok/zkaza-velke-tartarie-7

na konci clanku je odkaz na vsetky casti
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2015, 06:59:10 odpoledne »
Docela mě to zaujalo. Jinak na tom mnou odkazovaném webu je taky 7 dílů.
Jezdím k sečtělému automechanikovi, tak se vždycky dozvím něco nového. Autor překládá z ruštiny, takže celé vyprávění zní jako veliká slovanská říše, ovšem o tom se můžeme jen domnívat. Samozřejmě tam jsou spekulace. Ale fotografie mě zaujaly.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #3 kdy: Březen 04, 2015, 07:06:18 odpoledne »
Proč byla děla z kovu a koule z kamene? To jednoduché. Zatímco vyrobit kámen ve tvaru děla je značně nejednoduché, tak opracovat do tvaru koule je jednoduché. Kámen se bude více opotřebovávat což nevadí u koule, která se jednou vystřelí, ale u děla, které je používáno opakovaně to není dobré. A hlavně dělo použijete opakovaně a zůstane u vás, takže když praskne, tak ho přetavíte. Když vystřelíte kouli, tak ji pravděpodobně nenajdete a tudíž není důvod na ni používat drahý kov.
Cca v době husitů byla cena železa na jednu kouli z děla cca 60 grošů. To byl plat pro mistra kamenického na téměř měsíc. Pro otesávání koule jste nepotřebovali mistra, ale jen tovaryše nebo i učedníka. Navíc i na dotyčné odlití jste potřebovali mistra. A to mistra slévačského, který byl o něco dražší než kamenický a za den vám těch koulí také nenasekal moc. Nemluvě o spotřeba dřevěného uhlí a propalu cca 1/3 z toho co tavíte. Takže když zvážíte tento ekonomický aspekt, tak vám jednoduše dojde, proč se používaly kamenné koule a nemusíte v tom hledat nějakou vifikundaci. Omlouvám se, že vám z tajemných věcí dělám prostou ekonomiku provozu, ale v životě to o tomto často bývá.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #4 kdy: Březen 04, 2015, 09:38:40 odpoledne »
Takže čo je ona Tartaria? V podstate to je staré rusko, či?

Citace
....Proto naši předkové (myšleno Rusů) ještě nedávno říkali cizincům: „Jsme děti Tarcha a Tary“. Říkali to proto, že vzhledem ke svému osobnímu rozvoji byli „dětmi“ oproti evolučním stupni na kterém operovali „bohové“ Tarcha a Tary. Obyvatelé cizích zemí nazývali naše předky Tarchtary a později kvůli těžké výslovnosti Tartary. Z toho pochází název země - Tartaria.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #5 kdy: Březen 04, 2015, 09:56:18 odpoledne »
Takže čo je ona Tartaria? V podstate to je staré rusko, či?
Pro mě je to úplně nová informace. V podstatě je to staré Rusko, tedy jeho sibiřská část.
Jakého byli obyvatelé původu se můžeme jen domnívat. Tyto prameny tvrdí že šlo o Slovany, ale kdo ví kde je pravda.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #6 kdy: Březen 04, 2015, 10:18:16 odpoledne »
Tak ono všetky velké ríše v minulosti boli skôr len obsadené krajiny rôznych národov, ktoré mali dosadeného svojho správcu. Mali spoločné znaky, napríklad každá "gubernia" musela dodať isté množstvo potravy a mužov do armády.
Problém bol v nepružnej komunikácii, preto museli byť zavedené isté pravidlá, ktoré museli platiť, aby ríša dungovala.
 Ak nastúpil nový panovník ríše, ktorý si už neudržal rešpekt, alebo mal iné priority a neudržal si správcov tak padla ríša. Aj bez boja.

Napríklad rakúskouhorsko bolo zložené z troch hlavných národov. Slovania, germáni a húni. A svoje spojenectvo si dobrovolne udržali hlavne kvôli obrane proti vpádu tatárom.
Tartária vznikla pravdepodobne tiež kvôli tatárskym nájazdom.

Tu je niečo o tom popísané, budem tiež ešte študírovať naše dejiny, lebo badám isté medzery :D
http://www.osud.cz/blog/hox/co-se-skryva-za-tatarsko-mongolskym-jhem

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #7 kdy: Březen 04, 2015, 10:52:07 odpoledne »
Přečetl jsem si pár dalších kousků a mám pocit, že to musel sepsat nějaký tatar.  ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #8 kdy: Březen 05, 2015, 06:44:30 dopoledne »
u autora toho clanku je badatelny slovansky patriotizmus.za kazdu cenu chce dokazat ze tartariu obyvali slovania.v jednom s tych clankov su aj vyobrazenia tartarijskej šlachty na ktorej su badatelne europske rysy tvare(ziadne šikme oči).
podla mna na tej tartarii bude nieco pravdive.tych zakladov pevnosti ktore autor poskytol na fotkach je tam naozaj velke mnozstvo a stavali sa po celom uzemi podla rovnakych planov a to uz nieco dokazuje.
ja by som sa tiez zahral so slovičkami ako autor a napadaju ma hned dve take slovne odvodeniny:na slovensku sa pouziva veta v suvislosti s dialkou:"chod aj do tramtarie" nemoze to byt skomolenina slova tartarie?tramtaria-tartaria
dalsia je slovo tatari.v historickych knihach sa dozviete ze tatari prisli s azie,ale ziadny tataristan ani nic podobne neexistovalo.podla modernej historie(ktoru pisali vitazi germani) to boli rozne kmene s azie ktore sa iba tak spojili a tiahli na zapad.ale kludne to mohli byt aj tartari.tie dve slova su si az velmi podobne tatari-tartari
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #9 kdy: Březen 05, 2015, 07:29:00 dopoledne »
TNT: trocha slovologie - tartaros je v řecké mytologii brána do pekla. A právě podle této mytologie je slovo tartaros používáno ve středověku pro označení pekla a všeho s ním společného.
Přeneseně se tento výraz používal i pro veškeré nájezdníky například pro mongoly. Od tohoto používání může pocházet to co ty říkáš, kdy dotyčného posíláš k čertu a také výraz že je někdo tatar, protože se s ním stejně jako s nájezdníky nedá domluvit.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #10 kdy: Březen 05, 2015, 07:46:58 dopoledne »
héééééj,nekaz mi radost! :D
ale aj to moje vysvetlenie ma nieco do seba,no nie? :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #11 kdy: Březen 05, 2015, 07:51:19 dopoledne »
este ma nieco napadlo.nechcem sa vzdat svojej myslienky :D
neviem od kedy sa datuje historia tartarie,ale nemohlo byt grecke slovo tartaros odvodene od tartarie a jej najazdnikov a s tym spojene s peklom atd?
vies ako to myslim,ze najprv bola tartaria a potom ked vznikla grecka kultura tak prevzali to slovicko do svojho jazyka
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

chpslst

  • Host
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #12 kdy: Březen 05, 2015, 08:23:25 dopoledne »
kedysi dávno som sa bavil s historikom o starých národoch a spomenul nejaký cestopis čo spísal cestovateľ tuším v 18 storočí, prechádzajúci sibírou, vraj sa tade vtedy "pred  nedávnom" musela prehnať obrovská Ruská armáda a doslova vyhladila všetko čo stálo v ceste. stovky ak nie tisícky km nebolo ani živáčika. mrtvé rozbortené mestá ktoré však boli na ten čas neskutočne moderné /infraštruktúra, poschoďáky a tak/. sedelo by to k tomu popisu viz. v postovanom článku /mesto s prepadlinou a  zmiznutou pevnosťou nanovo vybudované až v 19 storočí/...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #13 kdy: Březen 05, 2015, 08:33:39 dopoledne »
Možná blbý dotaz, ale v anglii se na troskách římských měst stavělo ještě po tisíci letech a některé zbytky budou se zachovaly. Jak to že se na sibiři stavělo tolik měst na zelené louce, když podle vás tam měla být spousta poměrně čerstvých zbořenišť nebo dokonce stojících baráků.

Pánové klííííd. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #14 kdy: Březen 05, 2015, 09:04:15 dopoledne »
Tak historii římské doby nechtěl nikdo vymazat. Nechce se mi to dávat na lehkou váhu. Přeci jen nějaké důkazy jsou, ačkoliv encyklopedii Britanica nikdo z nás doma nemá.

chpslst

  • Host
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #15 kdy: Březen 05, 2015, 10:27:02 dopoledne »
Štepáne, mám dve teorie prečo sa tam nič nedochovalo:
A: v ruinách sa zabývali kameňožrúti /takí tí velkí čo boli spomenutí aj v nekonečnom príbehu...
B: kamene /trosky/ boli použité novými usadlíkmi na stavbu domov, ciest...
 

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #16 kdy: Březen 05, 2015, 11:39:06 dopoledne »
C. sovieti si tam skúšali jadrové zbrane.

Citace
...Mongolo-tatárske vpády na ruské územie zapríčinili úbytok vyše polovice obyvateľstva. Mestá Kyjev, Vladimír, Suzdaľ a iné centrá bývalej Kyjevskej Rusi boli zničené. Rozvitá mestská štruktúra Kyjevskej Rusi, ktorú Škandinávci nazývali „Štátom miest“ (Garðaríki), bola zdevastovaná. Obyvateľstvo, ktoré prežilo nájazdy sa uchýlilo na severovýchode krajiny, v oblasti riek Volga a Oka. Po stránke sociálno-ekonomickej Kyjevská Rus v mnohom zaostávala za inými krajinami sveta...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Ruska#Star.C3.A1_Rus_.285._storo.C4.8Die.C2.A0.E2.80.93.C2.A09._storo.C4.8Die.29
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #17 kdy: Březen 05, 2015, 11:47:10 dopoledne »
Chlast: Ad možnost B) trosky nejsou ani tam, kde v současnosti obyvatelstvo není a dříve tam dle té teorie bylo. Takže možnost B) bych si troufl na základě tohoto zavrhnout. :-)

C) pokud by použili tolik jaderných zbraní na svém území, tak by uštřili za osvětlení, protože jejich obyvatelstvo by začalo v noci světélkovat samo od sebe.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #18 kdy: Březen 05, 2015, 11:51:50 dopoledne »
Boli to predpokladám prevážne drevené stavby, preto tam nič neostalo.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #19 kdy: Březen 05, 2015, 12:30:36 odpoledne »
Štěpán nám kazí naše záhady, že jo?  ;D ;D ;D

C) zavrhuji
B) by mohlo být reálné. Píší tam o nějaké katastrofě, meteorickém roji nebo tak. Zbytky mohli rozebrat a odvést. Podobně jako vymazali z mapy Kartágo, nebo Lidice...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #20 kdy: Březen 05, 2015, 01:11:56 odpoledne »
Lidice byla likvidace jedné vesnice vyspělou mašinerií s nasazením nemalých zdrojů.

Na místě Kartága nebo lépe řečeno nedaleko od toho místa vzniklo nedlouho poté další město, protože bylo Kartágo zdrojem stavebního materiálu a ve svém okolí mělo infrastrukturu, která město ke své funkci postrádala a ta vytvořila tlak na jeho vytvoření. Na Sibiři se bavíte o konci civilizace, která by po sobě nechala značné relikty.
A opravdu si myslíte, že by Carové na něco podobného s chutí nenavázali? Ruští carové, kteří se přihlašovali k příbuzenství s Rurikovci s Byzantskými císaři a Čingischánovými potomky?

Někdo si zkouší propagandu a vy mu na to skočíte. :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #21 kdy: Březen 05, 2015, 02:12:20 odpoledne »
navrhujem štepánovi- pragmatikovi dať trvalý BAN.   ;D

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #22 kdy: Březen 05, 2015, 02:56:12 odpoledne »
Co třeba prastará plastická mapa? http://www.gewo.info/agentura/mapa-ru.htm

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #23 kdy: Březen 05, 2015, 06:06:04 odpoledne »
Tak ještě než mi dáte banána ...
Mapa v měřítku 1:1,1 km. Podle tohoto by 1 mm odpovídal 1,1km pokud to chápu správně.
Takže když vidím rozměry této mapy, tak to odpovídá cca 1,5 m * 0,8 m.
Při tomto měřítku by se tedy mělo jednat o mapu oblasti cca 1600km x 880 km
To znamená, že by ta mapa ukazovala odhadem cca 1/4 evropského Ruska.
Mluví se o plastické mapě.
Takže by měly být hory znázorněny jako vystouplé.
Nejyšší bod uralu je asi 2000 m nad hladinou kaspického moře. To by na takovéto mapě znamenalo dva milimetry. Mám pocit, že to musí být sakra plastické. ;-)
Ale možná to chápu blbě a má být měřítko 1 metr = 1,1 km. To znamená, že by mapa představovala oblast 1,6 km x 0,9 km. A pak mé výtky výše uvedené nesedí. Nicméně mi přijde zvláštní měřítko 1:1,1 km. To mi zavání mlžením.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #24 kdy: Březen 05, 2015, 06:47:21 odpoledne »
stepan
nechce sa mi to hladat,ale v jednom s tych clankov sa pise prave o tom ze niektory s ruskych carov ktory bol prozapadne orientovany dal zlikvidovat a pozametat vsetky stopy po davnych pevnostiach a stavbach
a este k tomu preco sa v anglicku stavalo na starych rimskych zakladoch a v rusku nie:
v anglicku sa stavalo hned po odchode rimanov,cize neboli časom znicene zaklady ani budovy a v anglicku aj kvoli obmedzenamu priestoru.
v rusku nebolo mozne stavat na starych zakladoch,pretoze tie uz boli nejake to storocie opustene a tym padom poznamenane zubom času.bolo teda jednoduchsie stavat na zelenej luke.a v rusku je priestoru habadej
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #25 kdy: Březen 05, 2015, 07:07:49 odpoledne »
Tak historii římské doby nechtěl nikdo vymazat. Nechce se mi to dávat na lehkou váhu. Přeci jen nějaké důkazy jsou, ačkoliv encyklopedii Britanica nikdo z nás doma nemá.

musela by to byt povodna original enciklopedia britanica,ktorej jediny exemplar je v britskom muzeu pretoze ta povodna sa prepisovala kvoli dalsiemu kopirovaniu,ale uz sa s tej prepisanej stranilo vela historickych faktov a suvislosti.
a o tychto zamlcanych faktoch pise napriklad Maoro Orbiny vo svojej historiografii s roku 1601 ktora bola v roku 1720 prepisana do azbuky a ktoru mi Stepan preklada uz dva roky a dva mesiace :D
alebo v modernej literature o tychto veciach pise Oskar Cvengrosh v diele tajne dejiny slovenska,slovenov a sloveniek
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #26 kdy: Březen 14, 2016, 09:58:53 odpoledne »
Možná blbý dotaz, ale v anglii se na troskách římských měst stavělo ještě po tisíci letech a některé zbytky budou se zachovaly. Jak to že se na sibiři stavělo tolik měst na zelené louce, když podle vás tam měla být spousta poměrně čerstvých zbořenišť nebo dokonce stojících baráků.

Pánové klííííd. :-)

Stepane, od tvého tohoto příspěvku jsem o Velké Tartárii docela přemýšlel a tento argument mi připadal docela rozumný.. Ale nalezl jsem pár fotografií o důkladně zahlazených pevnostech po celém Rusku. Byly to stavby hvězdicovitého typu, velice podobné barokním pevnostem.

Ze země byly zahlazené takřka dokonale, ale jsou vidět na leteckých snímcích doposud. Někde jsem na tom viděl odkaz, mrzí mne, že jsem si ho neuložil.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #27 kdy: Březen 15, 2016, 05:22:16 dopoledne »
Jestli to náhodou nejsou zbytky po provizorních pevnůstkách kozáků, když obsazovali sibiř.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #28 kdy: Březen 15, 2016, 06:57:04 dopoledne »
Netuším. Zaráží mne ten pravidelný hvězdicový tvar a rozloha - jednalo se o objekty rozlohy našeho Terezína.. Také mne zarazilo množství a vzájemná podoba - jako kdyby se to stavělo podle stejných plánů, po celé zemi a současně.

Pokusím se o tom zjistit více.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #29 kdy: Březen 15, 2016, 07:45:54 dopoledne »
Saladine,
ke konci tohoto článku máš letecké snímky těch zbytků pevností...
http://aeronet.cz/news/putin-odhaluje-historii-ruska-narod-ktery-nezna-svou-minulost-nema-budoucnost-zkaza-velke-tartarie-1-cast/

Osobně tomu moc nevěřím. Neumím si představit důvod, proč by celý svět zametal stopy po takové veliké a dlouho trvající říši (která měla zaniknout teprve v nedávné historii) a také si neumím představit způsob, jak by to provedl, jak by se na tom všichni domluvili. Historie je provázaná a takováto "věc" by se prostě nedala zamést pod koberec. Spíš si myslím, že zde dochází k jistému nedorozumění či nepochopení a následnému fantazijnímu konstruování několika šikovných jedinců. Prostě si myslím, že Velká Tartárie je jen geografické označení určitého území používané určitou skupinou lidí, nikoliv označení "říše". 

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Zkáza Velké Tartárie
« Odpověď #30 kdy: Březen 15, 2016, 10:41:37 dopoledne »
Co se tyka tech zahrabanych baraku, tak mne napadla souvislost s faktem ze первый этаж je ve skutecnosti prizemi a ne prvni patro jako u nas.
Praktikující cynik