Autor Téma: Rodina vypestuje rocne na sve mestske mikrofarme 3 tuny biopotravin  (Přečteno 632 krát)

Offline spartan

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 255
Pripravuj sa na najhoršie,očakávaj najlepšie.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Rodina vypestuje rocne na sve mestske mikrofarme 3 tuny biopotravin
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2015, 11:04:43 dopoledne »
Pokud je to většinou zelenina a zalevaji. A pokud tam nemrzne, tak je to běžná úroda. Dosáhl jsem 12kg/m2 díky vodnici.

Nečetl jsem jejich  stránky, tak možná jim křivdim.

Offline Eriska

  • ***
  • Příspěvků: 35
Re:Rodina vypestuje rocne na sve mestske mikrofarme 3 tuny biopotravin
« Odpověď #2 kdy: Květen 26, 2015, 01:51:50 dopoledne »
3 tuny???To bych chtěla vidět. Soudím, že se jedná o špatný převod amerických měr na ty české. Navíc, se zjevně nejedná o soběstačnost, určitě potřebují odjinud potravu pro zvířata - taková koza toho za rok sežere víc, než by jejich zeleninová zahrádka dala...
Já se snažím být soběstačná celou dobu, co zahrádkařím. A zvládala jsem to jenom v bramborách (roční spotřeba pro 4člennou rodinu není problém). Letos bojuju kromě slimáků ještě s ptáky - likvidují sadbu ve velkém, zcela mi zlikvidovali všechen vysetý hrášek - uštípou a nechají ležet. Nechápu, jak se navíc zahrádkáři obejdou bez chemie - pokud nepostříkám rajčata alespoň 3x Kuprikolem, tak prostě odejdou na plíseň dřív, než něco dozraje. Strupovitost na jabloník, antraknóza na rybízech, americké padlí na angreštu, květopas na jahodníku... v posledních letech i různé černě a rzi na hrušních, ořešáku... prostě mám pocit, že čím je rostlina šlechtěnější, tím je to horší.
A ještě k soběstačnosti - třeba nahradila jsem pěstování špenátu mangoldem. Sklizeň z plochy je až 4x vyšší. A protože valím do špenátu spoustu česneku, tak chuť je prakticky stejná. A mimochodem - velmi úrodný je novozélandský špenát - čtyřboč (to kvůli hranatým semínkům). Jedna rostlina zabere nejméně dva metry čtvereční, doporučuju.