Autor Téma: Antikoncepce po PA  (Přečteno 2861 krát)

Offline alhena

  • ***
  • Příspěvků: 25
  • průvodkyně pro nošení dětí a moderní látkové pleny
Antikoncepce po PA
« kdy: Únor 28, 2015, 06:31:32 odpoledne »
Je to už docela dlouho, co jsem na přirozenou antikoncepci narazila, ale měla jsem předsudky, že je to nespolehlivé, náročné na čas a znalosti, apod. Hledala jsem tedy jiné nehormonální způsoby, které by byly bezpečné, příjemné a hlavně spolehlivé. Časem jsem objevila speciální počítače pro přirozenou antikoncepci (Ladycomp, Pearly, Cyclotest II, apod.), které jsou však k zakoupení v řádu tisíců korun, vyžadují výměnu baterek v servisu, apod., takže ty jsem též zavrhla.

Zdravotní problémy mě dohnaly ke změně lékaře a nová ženská lékařka vyžadovala začít aplikovat Symptotermální metodu PPR (přirozeného plánování rodičovství) jako hlavně diagnostickou a též antikoncepční metodu. Jsem nadšená, že se hodí pro každého, včetně mě, když mám nepravidelné cykly a v noci mě budí malá dcerka. Dostala jsem od paní doktorky výukové materiály a opravdu to složitě jen vypadá, ale není to tak hrozné, metodiku jsem si osvojila během krátké doby a během zácviku nebo kdykoliv není problém poslat ke kontrole a zhodnocení tabulky pro jistotu.

Symptotermální metoda spočívá v měření bazální teploty (ihned po probuzení na stejném místě a stejným způsobem) a sledování hlenu děložního hrdla, na základě čehož se stanoví přesně plodné a neplodné období. Není potřeba sledovat během menstruace, stačí začít měřit a sledovat po 5. dni cyklu (je to individuální dle délky cyku) do 3. dne po prvním vzestupu bazální teploty, kdy začne neplodné období a trvá až do další menstruace. Studiemi v Německu bylo laboratorně i ultrazvukově ověřeno, že hlenový příznak i graf teploty plně odpovídá fázím cyklu. Pearl Index je na srovnatelné úrovni s hormonální antikoncepcí.

Výhodou pro PA dobu je, že metoda je naprosto nenáročná na prostředky a dostupnost, ženě stačí mít bazální teploměr (popřípadě ještě jeden náhradní) a záznamové tabulky. Bazální teploměr je k dostání buď digitální, u kterého je výhoda pozdějšího vyvolání poslední naměřené hodnoty z paměti, a klasický lékařský, který se nejlépe hodí pro PA dobu, protože nepotřebuje žádné baterky a má tedy prakticky neomezenou životnost.

Klasický lékařský bazální teploměr vypadá takto: http://cenap.cz/o-teplomery.php#4706
Obrázek teploměru v přiblížení: http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/3d3/3d3deafe03158baf736585d1aec3dc2d.jpg

Co se týče výukových materiálů, tak z vlastní zkušenosti mohu doporučit materiály z CENAP, které jsou velmi názorné, srozumitelné a přitom stručné. Dají se sehnat zde: http://cenap.cz/ppr-publikace.php

Metodě STM se u nás též věnuje česká pobočka Ligy pár páru (LPP), která má několik učitelských párů a má vlastní materiály. Našla jsem volně na internetu jejich ofocenou příručku a upravila ji s manželem do pdf. Příručka je hodně komplexní, podrobná, zahrnuje i období kojení a řešení neplodnosti, a spíš mi vyhovuje na prohloubení znalostí, ale na základní informace mi přijde lepší a přehlednější ta z CENAPu. V případě zájmu mohu dát odkaz ke stažení.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #1 kdy: Leden 27, 2016, 09:11:49 dopoledne »
Antikoncepciou budúcnosti sa pravdepodobne stane a obyčajné klasické vnútromaternicové teliesko IUD. Hlavne pre cenu, spoľahlivosť, čas po ktorý ho možno ponechať v tele. Relatívnu jednoduchosť aplikácie. Prakticky si to predstavujem, že mladé ženy odrodia a potom sa dá teliesko. Jeden antikoncepčný zásah v živote.

SoňaR

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2016, 09:25:13 dopoledne »
No jo ale budou v PA nitroděložní tělíska? Na jejich zavedení je navíc potřeba lékař a ne každá žena je dobře snáší. Běžnou komplikací jsou záněty.

SoňaR

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #3 kdy: Leden 27, 2016, 09:27:05 dopoledne »
Kromě toho - jen jeden druh lze nechat v těle celou dobu, pokud ho bude potřeba. Ostatní se musí vyměňovat.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #4 kdy: Leden 27, 2016, 09:36:04 dopoledne »
V PA době bude taková úmrtnost, že bude třeba rodit co nejvíce dětí. Asi bude nutné i mnohoženství, aby se někdo postaral o potřeby vdov po padlých bojovnících.

Myslím, že antikoncepci řešit nebudeme.. Jen bude dámy častěji bolet hlava.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #5 kdy: Leden 27, 2016, 09:37:42 dopoledne »
Lekárov sú mraky a budú aj v PA. Teliesko sa dá vyrobiť. Keď je to bez komplikácií, tak v PA možno využiť jeden antikoncepčný zásah v živote ženy.Videl som aj telieska staré desiatky rokov. Tie prirodzené metódy sú sice pekné ale menej spoľahlivé. A bude mať žena ktorá má na starosti rodinu, domácnosť a ešte pracovať na poli na to čas?

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #6 kdy: Leden 27, 2016, 09:41:41 dopoledne »
OK. Záleží od druhu kolapsu.

p.s. Tak vzducholoď ano, ale antikoncepciu nie ::). Keď príjde bieda Saladin tak tvoja žena  ťa poženie pohrabáčom. "A nic nebude"

chpslst

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #7 kdy: Leden 27, 2016, 09:57:29 dopoledne »
to je zapeklitá situace. tie telieska sú tušim medené a to je kameň úrazu...
v tých časoch bude meď vzácna, bude ju treba na zvony, delá...
nieje možne že by sa vyrobilo jedno teliesko a ženy by si ho v komunite požičiavali?

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #8 kdy: Leden 27, 2016, 10:00:08 dopoledne »
Saladin má  meď naskladnenú :)

chpslst

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #9 kdy: Leden 27, 2016, 10:04:22 dopoledne »
lenže ako ho poznám má ju naskladnenú na výrobu pluhov a nie na také alahopusté znesvetenie...

SoňaR

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #10 kdy: Leden 27, 2016, 10:07:30 dopoledne »
Tak ta tělíska, která se nemusí měnit, jsou z plastu. Ta, která obsahují měď, se měnit musí.

Mimochodem - taky si myslím, že většina žen má i v dnešní době jiné věci na starosti, než si neustále měřit teplotu  ;)

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #11 kdy: Leden 27, 2016, 10:13:43 dopoledne »
Vyrábajú sa aj strieborné. Medenné za slepicu a strieborné za husu. ;)

chpslst

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #12 kdy: Leden 27, 2016, 10:55:45 dopoledne »
plus budeš mať povinnosť založenie svojho produktu otestovať, čo?...  ;)
že ja som neštudoval gyndu...

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #13 kdy: Leden 27, 2016, 11:01:06 dopoledne »
že ja som neštudoval gyndu...

NIe je čo závidieť ide o  vlastné zdravie a niekedy aj o krk už teraz a nie v PA :"no":

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #14 kdy: Leden 27, 2016, 11:52:33 dopoledne »
Záleží na tom, jaká bude doba ta PA ...

Buď to bude jakž takž fungovat, ale bude to dřít a pak antikoncepce nebude takový problém, protože to bude volba priorit, zda antikonceptci ano nebo ne a pokud ano, tak se na ní prostě nějak dá dohromady. Prostě tím chci říct, že pokud bude tak, že lidi budou o plánovaném rodičovství uvažovat, tak zase tak zle nebude.

Pokud bude tak zle, že antikoncepcenebude, pak nebude ani potřeba, protože stav situace bude tak závažný, že zkolebuje zdravotnictví a bude vysoká úmrtnost a bude pořeba hodně dětí. Tak na nějakou antikoncepci nikdo myslet nebude. Tak že asi tak.

A ohledně toho bastlení tělísek na koleni ... alespoň za mě pokud dojde k takové době, kdy by to bylo potřeba, raději budu mít o děcko míň, než abych riskoval, že mi kvůli antikoncepci umře manželka z důvodu nějakého super tělíska udělaného někde v dílně na ponku.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #15 kdy: Leden 27, 2016, 12:44:48 odpoledne »
Záleží na tom, jaká bude doba ta PA ...

Fakt záleží na tom aká bude doba.  V chudobných oblastiach (ČR) je veľa ľudí, ktorým rozpočet na spoľahlivú antikoncepciu nevychádza, kašlú na to a ďalšie deti si už dovoliť nemôžu, s interupciou  potom čakajú do dávok´alebo si na  to berú pôžičku. To nie je niekoľko rizík naraz? Mať deti je najdrahší "koníček" čo poznám. To teliesko je dobrá volba. A súhlasím , že až tam, kde príjde na ich výrobu samodomo by som sa už dostať nechcel. A čím menej zásahov tým lepšie. Len som chcel poukázať na to, že to nie je nemožné. A ďalej, že sa nemusíme dostať do doby kamennej.  Ktorá komunita to zvládne  to bude mať jednoduchšie. Možno to ľudia budú brať  ako moja babička. Mala 9 detí a prežili 3. Povedala" Pán Boh dal, Pán Boh vzal..." O tom pochybujem A nie je to tak dávno.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #16 kdy: Leden 27, 2016, 12:52:37 odpoledne »
Bránit se početí je hřích. V době po PA to bude hřích tuplem.. Pokud nebudou současné léky a technika, bude to ouvej.

Chudobní lidé jsou dnes jen proto, že vytvořené hodnoty odchází pryč z regionů, kde se vytváří. Se současnou produktivitou práce nechápu, jak mohou být lidé hladoví a chudí, všechno je jen o rozežranosti davo-elitárního lichvářského systému. Na stará kolena se ze mne ještě stane bolševik.. To to ti kapitalisti dopracovali, já, který za mlada poslouchal Radio Liberty a Hlas Ameriky..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #17 kdy: Leden 27, 2016, 01:19:29 odpoledne »
Súhlasím, ale koľko detí uživíš z 1,5 hektára? Ja z 3 ha, tak dúfam, že 2 ale budú musieť žiť ako sahaw.
Takže zostáva len po východniarsky " neondziť" a je vyriešená antikoncepcia PA. ( bodka )

SoňaR

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #18 kdy: Leden 27, 2016, 01:19:42 odpoledne »
Zda počít a nebo ne by mělo být svobodnou volbou každé ženy. A nikdo by neměl mít právo jí toto právo odebírat. Je spousta žen, které (další) těhotenství a dítě prostě nezvládnou. A je jedno jestli fyzicky nebo psychicky. V každém případě pak trpí matka, dítě i okolí.

chpslst

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #19 kdy: Leden 27, 2016, 04:06:56 odpoledne »
nesúhlasím.
žijeme v 21. storočí kde trojgeneračný systém je tatam.
 v normálnom vsťahu by o tom či a kedy počať mali rozhodovať obaja partneri.
keďže v čase ženinej materskej je bremeno starostlivosti o rodinu na pleciach chlapa /logicky/, musia byť ujasnené spôsoby fungovania.
keď niesu podmienky nemôže predsa žena tlačiť na pílu alebo sa rodhodnúť sama len preto že má na to právo. to by potom mohlo dopadnúť tak ako u miestnej bezdomovkyne,ktorá "vrhá" deti obrok a vždy jej to novonarodené sociálka odníme a ona spokojná fíčí ďalej. šak má na to právo...

SoňaR

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #20 kdy: Leden 27, 2016, 04:45:41 odpoledne »
To si nerozumíme. Na ženě je to prvoplánové rozhodnutí, zda dítě chce počít a nebo nechce. To neznamená, že svoje rozhodnutí oznámí partnerovi a přes to nejede vlak. Na základě svého rozhodnutí by měla s partnerem jednat, případně si na základě svého rozhodnutí partnera vybrat. Ale to už je nadstavba tohoto tématu. To, o čem píšu, je úplný základ - že nikdo by neměl ženu nutit děti mít nebo nemít. Byla to reakce na "bránit se početí je hřích".

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #21 kdy: Leden 27, 2016, 04:49:57 odpoledne »
Ono nejde o to přivést dítě na svět, ale taky o to, jak dítě uživit, a vychovat !
Pokud někdo dítě uživí "na hraně", tak klesne sociální úroveň celý rodiny. A to je taky dost a dost nezodpovědný.
Stejně tak kdo dneska vydělává značný prachy -- anebo bude v době "Po" natolik ekonomicky aktivní, že "bude mít dost" nikdy nemá -- ani nebude mít jistotu, že mu příjmy ať finanční nebo naturální vydrží na těch minimálně 15 let, aby svou ratolest zdárně vychoval.
Doba, kdy sedlák vychoval 6 (a víc) dětí, je už za námi. Sice tenkrát nebyly jesle ani mateřská školka, ale sedlák měl děvečku a čeledína, a děti samozřejmě pracovaly doma, na statku.
Pokud se nejednalo o sedláka, tak děti od malička pomáhaly řemeslníkovi, anebo chodily od mala do fabriky.
Inu, tenkrát nebyla sociálka, ani levicová vláda. Tohle přežívá v některejch nejmenovaných východních zónách  ;)
Ono mezi národem úspěšně koluje vtip : "Moje dítě v pěti letech ovládá tablet !" ... "Ale to nic není, v Číně umí pětiletý dítě tablet smontovat !"
A tak hluboko se ani v době "Po" nechcem dostat.
Ovšem -- je okolo nás hodně mlaďasů, kteří by si kladivem nebo šroubovákem klidně vypíchli oko  :-\ zato přesně věděj, kde a jak co vygůglit :D
To jednou budou pomocníci  ::) už se na ně těším  ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #22 kdy: Leden 27, 2016, 06:23:32 odpoledne »
Ohledně toho jak na to bych připomněl spolehlivou metodu, která funguje a nepotřebujete pro ní vůůůůbec nic. (teda partnerku sice ano, ale bez ní se otěhotnění opravdu bát nemusíte. :D)
https://www.youtube.com/watch?v=jcvOwxqnsMY
Prostě dvěma slovy: Vytáhnout včas.

Milo: Já s touhle generací už v práci občas pracuji. Někteří jsou dobří.... ale.... je to jak hledat slámku sena v kupce jehel.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #23 kdy: Leden 27, 2016, 06:41:44 odpoledne »
přivést dítě do tohohle šílenýho světa může jen blázen. To řekl za války praděd mýmu dědovi, když se jim narodil můj táta před začátke poslední války.
Ženská rozhoduje o tom, jestli dítě chce, nebo ne, je to její svaté právo. Pokud v tomto nekomunikuje s partnerem, má ten právo se rozhodnout, zdali s ní chce sdílet další čas.Právo na výběr budiž svatým právem.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #24 kdy: Leden 27, 2016, 08:28:44 odpoledne »
Myslím, že do těla cizí látky nepatří...ani tělíska, ani umělé hormony...ale to je jen můj názor....mám s léky a jinými uměle vytvořenými preparáty obecně problém.
Naskladněno máme, když by nebylo zbytí, ale pokud mohu, vyhýbám se těmto preparátům...

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #25 kdy: Leden 27, 2016, 09:37:22 odpoledne »
Nějakou dobu po PA budou děti problém. Jakmile se trochu ustálí civilizace, budou děti asi nutnost.
Pokud budou rodiče plánovat a zároveň se chtějí vyhnout umělým tělesům či práškům, bude pro ně symptotermální metoda jediné řešení. Zavádět nějaká tělíska na koleni je kravina ohrožující zdraví ženy.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #26 kdy: Leden 28, 2016, 06:53:21 dopoledne »
Dobre, uznávam ,že niečo na tom pravdy je. Pravdou ale zostává, že teliesko je dobrá volba pre ťažké časy.Veľa bude záležať od veľkosti redukcie populácie.
Dať vyrobiť teliesko, vysterilizovať ho a zaviesť, aby bez komplikácií fungovalo je určite jednoduchšie ako postaviť vzducholoď a bez komplikácií sa preletieť ponad nepriateľské územie. :) Určite, že by to so sebou nieslo riziká tak ako všetko. Ale aj samotné tehotenstvo je celkom veľké riziko aj keď si to vo vyspelých zemiach neuvedomujeme. V rozvojových zemiach sa podľa štatistík zavedením antikoncepcie znížila úmrtnosť žien o 40 percent a keby bola zavedená plne podľa potrieb znížila by sa až o 70% !!! Svet sa bude musieť začať vyvíjať znovu aj po kolapse. Záleží na tom ako hlboko padneme.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #27 kdy: Leden 28, 2016, 06:57:41 dopoledne »
Nehľadiac na to akú peknú diskusiu to vyvolalo...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #28 kdy: Leden 28, 2016, 07:08:45 dopoledne »
Nechci být hnusný, ale ohrožené nechtěným těhotenstvím byly především ženy a rodiny s nezodpovědným přístupem k sexu.. Takže případná úmrtí jsou vlastně eugenický tlak na kultivaci lidského rodu. Ti co zbudou, jsou zdrženlivější a odpovědnější.

Už několik set let, možná že i několik tisíc let už nefunguje evoluce tak, jak by měla. Možná že ten, z kloubů vymknutý svět je právě to, že se příroda snaží nalézt rovnováhu a zbavit se genů nezodpovědnosti. Narodilo se a dospělo mnoho poživačných magorů, více než svět unese.. Proto bude PA..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #29 kdy: Leden 28, 2016, 07:12:41 dopoledne »
My antikoncepciu nemáme žiadnu, ďalšie deti nechceme a ide to. ( K tomu nehcem nikoho nabádať , len konštatujem )

SoňaR

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #30 kdy: Leden 28, 2016, 08:05:45 dopoledne »
Saladine,
co máš na mysli "nezodpovědným přístupem k sexu"? Střídání partnerů, nebo i sex mezi stálými partnery, kteří ale už další dítě nechtějí? Myslím, že není pravda, co říkáš. Já jsem měla namále už při prvním chtěném těhotenství, moje druhé chtěné těhotenství byla noční můra. Do třetího už jsem z těchto důvodů nešla. Moje kamarádka smí mít jen jedno dítě, druhé těhotenství by pro ni znamenalo na 99 % smrt. A to nejsou ojedinělé případy. O tom se totiž nemluví, stejně tak se nemluví o tom, čím vším žena v těhotenství, při porodu a bezprostředně poté prochází. Je to přece tak přirozené a žena má být šťastná a krásná a něžně se usmívat na spící miminko v zavinovačce, jak nám velí média  ;)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #31 kdy: Leden 28, 2016, 03:19:43 odpoledne »
Víš, Soňo, moje máma směla mít jen jedno dítě. Mého staršího bráchu..

On je z prvního těhotenství a já z pátého, tři mí starší "sourozenci" byli utraceni a já jsem se narodil jen proto, že máma šla do poradny až ve 4-tém měsíci a to už jí doktor nemohl ukecat k dalšímu potratu.. Pak jí podvázali vaječníky. V takovém případě, kdy je žena v tak velkém riziku, jsou ospravedlnitelná podobná řešení, ale Evropa vymírá mimo jiné proto, že naprosto zdravé ženy nechtějí rodit děti. Proto se mi to nelíbí. Ze stejného důvodu je v bohatém a prosperujícím Lichtenštejnsku potrat trestným činem, vědí, že imigranti z Afriki jim prosperitu neuchovají, když oni sami vymřou.

Bylo to napsáno blbě a nedomyšleně, máš pravdu. Měl jsem raději napsat "ohrožené nechtěným těhotestvím".. V uvozovkách by to znělo více tak, jak jsem to myslel já. Pokud není vyložený hladomor, tak vždy jde děti uživit. Děti jsou požehnání a důvod, proč žijeme.. Bez dětí tu jen překážíme a zabíráme místo. Kdo z různých důvodů nemůže být otec či matka, tak vždycky ještě může být strýček nebo tetička..

Matka mých dvojčat také další dítě nechce, už jsme na to možná i tak trochu staří. Dětem bude 5 let, mně je 48 a kolik je jejich mamince neřeknu, dostal bych po držce, kdyby si to přečetla :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #32 kdy: Leden 29, 2016, 12:36:37 odpoledne »
Antikoncepce  ;D ;D ;D Kdo má zdravý ruce si poradí a když už na to vlezeš tak skrz reprodukci ;D ;D ;D

Bratr V.

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #33 kdy: Leden 29, 2016, 12:39:45 odpoledne »
Dobře, pardon, smazáno.

Byl to blbej fór   :-[

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #34 kdy: Leden 29, 2016, 01:10:49 odpoledne »
Už si sa dostal do takej situácie? Tak nekecaj...

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #35 kdy: Leden 29, 2016, 01:36:47 odpoledne »
BratřeV
Asi nemáš děti co?
 >:(

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #36 kdy: Leden 29, 2016, 01:38:57 odpoledne »

To BratrV:
Smaž svůj příspěvek ! :"no":

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #37 kdy: Leden 29, 2016, 01:49:33 odpoledne »
Souhlas >:(

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #38 kdy: Leden 29, 2016, 01:54:40 odpoledne »
Hele, já nejsem zrovna cíťa, ale tohle je hodně daleko za hranou.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #39 kdy: Leden 29, 2016, 02:33:49 odpoledne »

BratřeV díky :pa:
Stane se, jsme jenom lidi, žejo  :)

Bratr V.

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #40 kdy: Leden 29, 2016, 02:39:01 odpoledne »
No jo, slabá chvilka...

Ale zmírním to :-[

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #41 kdy: Leden 29, 2016, 02:47:28 odpoledne »

OK @-->

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #42 kdy: Leden 29, 2016, 02:51:25 odpoledne »
Ono je to pravdepodobne normálne, ako fáza zlosti (agresie) prispôsobenia sa myšlienku kolapsu. Preto sa preperri boja ako na to budú reagovať vačšina, keď to zistia až v reále. Táto fáza sa pravdepodobne bude časom opakovať aj po zmierení sa s tým, ale už miernejšie alebo len ako taká beznádej. Nič si z toho nerob, ono ,(keď som to pochopil správne ako to je) tak už to bude len lepšie. :)

Samotář

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #43 kdy: Červenec 01, 2018, 12:06:50 odpoledne »
Nenašel jsem vhodnější vlákno ...

https://www.prozeny.cz/clanek/vedci-maji-jasno-jak-casto-byste-meli-masturbovat-48517

Cituji z výše uvedeného článku: "Podle některých vědeckých zjištění posiluje onanie imunitní systém, zbavuje stresu, díky dopaminu navozuje krátkodobý pocit štěstí, udržuje množství oxidu dusíku v krvi, čímž udržuje libido v pohotovosti, uvolňuje endorfiny či zmírňuje menstruační křeče. A dokonce se prý díky ní vyplaví hormon prolaktin, který pomáhá s dobrým nočním spánkem. Benefity jsou tedy jasné. Masturbujte, co to jde, radí lékaři. Vždyť jen vy určujete frekvenci, která vám sedí."

To jsem sem musel dát :-)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #44 kdy: Červenec 01, 2018, 01:08:35 odpoledne »
Keby ste všetci takto aktívne prispievali aj do iných vlákien ...   :pa:
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #45 kdy: Červenec 01, 2018, 05:09:26 odpoledne »
A potrat v PA se někde řešil?
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

chpslst

  • Host
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #46 kdy: Červenec 02, 2018, 07:56:38 dopoledne »
Ono je to dosť brutus predstava : žena, krámy, masturbacia...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #47 kdy: Červenec 02, 2018, 09:02:02 dopoledne »
neřešte tady ženské věci, ty si vyřeší ženské samy...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #48 kdy: Červenec 02, 2018, 07:35:07 odpoledne »
A potrat v PA se někde řešil?

Potraty v PA době opravdu nikdo řešit nebude. Budou se rodit děti :D

Andělíčkářky budeme napichovat na kůly, na otvor kterým vraždily nevinné děti. Už v Hypokratově přísaze je napsáno, že lékař nepodá ženě lék na vyhnání plodu. Nebýt potratů, tak neřešíme imigraci a krizi důchodových systémů.

Jinak souhlas s Votroubkem, nechme babské starosti babám.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Antikoncepce po PA
« Odpověď #49 kdy: Červenec 02, 2018, 07:56:22 odpoledne »
No myslím že takové úvahy jsou hloupost. Může nastat situace kdy by byl potrat potřeba.
Nechtěl jsem je moc psát. Doufal jsem že to každému dojde :)
Například po znásilnění, kvůli zdravotnímu stavu ženy, a z jiných vážných důvodů. Těch může být opravdu mnoho a je naivní myslet si že ne.
A nemůžeš si říkat "připraven" když nepočítáš opravdu se vším.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu