Autor Téma: Boty  (Přečteno 3210 krát)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Boty
« kdy: Únor 26, 2015, 05:05:07 odpoledne »
Vážení kolegové,

dneska mi odešli do věčných lovišť poměrně drahé Meindly Island
umřely na rozpad tlumící pěny v podrážce ve věku necelých 10 let. Při počáteční investici řádově kolem 6000K. to považuji za problém.

Potřebné informace jsou v níže přiloženém odkazu, nicméně stručně...
Pokud chcete boty, aby Vám dlouho vydržely, vyhněte se moderním super yber materiálům, zvláště podrážkám vibram. (ty bohužel požívají i renomované firmy jako téměř Everest mezi podrážkami). Pokud máte zájem o kvalitní botu, ptejte se pouze po kožené obuvi, na kterou se dá podrážka znova nalepit. Pokud se o ně budete starat, vydrží vám desítky let (téměř bez přehánění).
 Pokud však točíte boty co dva roky, je to přirozeně jedno. Připojuji se tímto k Mikiho názoru (jen nemohu najít ten odkaz) že nejlepší boty pro rozpadlíka jsou právě tyto osvědčené a kožené...

http://www.svetoutdooru.cz/rozpadly-se-vam-boty-nejste-sami-/


P.S. alternativu pracovních bot  pro sebe  jsem zatím nenašel, ale budu pátrat. (pár favoritů už mám)

chpslst

  • Host
Re:Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #1 kdy: Únor 26, 2015, 09:11:16 odpoledne »
po dlhšom čase a "experimentovaní" som sa vrátil ku kanadám vz. 60 a 90. je to pre mňa to najlepšie čo som kedy nosil.
 vysoko pohodlné a pri pravidelnej základnej údržbe sú snáď na veky... nakazil som tým aj moju pani a tá už na nohy pomaly tiež nič iné nedá /a jaká to bola kedysi "fifinka" na vysokých šteklách.  :D /

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Boty
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2015, 09:38:01 dopoledne »
Před časem jsem slíbil zkušenost na nové boty.
Tady jsou první dojmy.

S90911 Field Bundeswehr   výrobce Prabos Slavičín  ČR.
http://www.prabos.cz/cz/11-produkt/3-prabos-uniform/16-armada/357-s90911-field-bundeswehr.html?list=1&eshop=

Po DLOUHÉM vybírání bot do přírody jsem zakoupil tyhle. Zatím v nich mám jen týden, a po včerejším uplakaném 20 km výletě v kombinovaném terénu (asfalt 40 procent, lesní cesta 30 procent, bahno a kamení 20 procent, tekoucí voda, marast a humus 10 procent) první dojmy

Jedná se o celokoženou vysokou botu s koženou ! vnitřní výstelkou. Vyráběnou v ČR podle specifika německé armády. Bota je výrazně pohodlná, na noze vypadá celkem mohutně. Má poměrně širokou špičku, dá se stáhnout kolem celé nohy a holeně. Vyrábí se po "po půlkách čísla" tedy mají i  42,43,44,45   Po prvním výletě bez puchýře, zvládá nášlapy z kopce i do kopce bez "cestování", do kopce se více opírá o polstrovanou patu. Z kopce jsem cítil tlak spíše na  holeň než nárt.
Takže zatím opatrné nadšení. Boty sice nevypadají tak "cool" jako třeba policejní S90794 Barracuda GTX, nicméně jsou pocitově výrazně pohodlnější a mají minimum švů. Cena  2900 není nejmenší, ale pokud chcete poctivé pouze kožené boty, zatím mohu doporučit.
Přidám sem časem další zprávu, až je trochu více zatížím.

Přesný pohled s komentářem (jemuž bohužel nerozumím)
https://www.youtube.com/watch?v=l-z988LOzJQ
https://www.youtube.com/watch?v=20Q-7rUFlsg

další diskuse.
http://forum.gunshop.cz/kanady-do-p-irody-t24264.html


Offline Klokancz

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re:Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #3 kdy: Duben 06, 2015, 06:50:22 odpoledne »
Taky se mi predloni po 7 letech rozpadla podobna narazy tlumici penova "vychytavka" ve Vibramove podesvi na mych oblibenych trekacich Asolo. Na radu a osobni zkusenost kolegy jsem boty poslal sem http://www.restday.cz/cs/oprava-treku a mam uplne nove podesve. Meni se to cele, nejen spodni cast a je na vyber z nekolika variant + moznost gumove obsazky po celem obvodu boty i pokud to originalne bota nemela. Zvolil jsem podrazky CROSS a spokojenost, jsou meksi a oproti vibramu mene klouzou - bota jako nova :-)

chpslst

  • Host
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #4 kdy: Únor 11, 2017, 07:25:37 dopoledne »
chcel by som dať dopozornosti tieto topánky z Lidla za 20ečok. nosím ich už pol roka /aj cez zimu/ a nemám im čo vytknúť /teda na zimu mohli byť trošku vyššie/. tak pohodlné a kvalitné a odolné boty čo držia tvar som už dávno nemal na nohách.
som si zrovna kúpil ešte jedny...
sic je téma o vibram, tu by som však chcel upozorniť na to že podrážka vďaka vhodnej volbe gumy a "dezénu"sa prakticky nešmýka ale napodiv ani velmi nedere /ako by človek čakal/. bol som nedávno na miestach, kde hošani s vibram šlapali radšej snehom, a ja som to dal bezproblémov po tých klzkých šutríkoch. samozrejme na zrkadle by som hubu asi natrel.
píšu že sú nepremokavé... minulý týždeň som jednou nohou vhupol do oráčiny plnej vody. len tak tak že som stihol vytiahnuť ešte pred preliatím cez okraj. bolo okolo nuly tak si vravím že to bude kua skvelý pocit keď voda začne presakovať na nožku.
nič sa nedialo. bota je fakt nepremokavá... :)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #5 kdy: Únor 11, 2017, 08:17:10 dopoledne »
Vážení kolegové,

dneska mi odešli do věčných lovišť poměrně drahé Meindly Island
umřely na rozpad tlumící pěny v podrážce ve věku necelých 10 let. Při počáteční investici řádově kolem 6000K. to považuji za problém.

Potřebné informace jsou v níže přiloženém odkazu, nicméně stručně...
Pokud chcete boty, aby Vám dlouho vydržely, vyhněte se moderním super yber materiálům, zvláště podrážkám vibram. (ty bohužel požívají i renomované firmy jako téměř Everest mezi podrážkami). Pokud máte zájem o kvalitní botu, ptejte se pouze po kožené obuvi, na kterou se dá podrážka znova nalepit. Pokud se o ně budete starat, vydrží vám desítky let (téměř bez přehánění).
 Pokud však točíte boty co dva roky, je to přirozeně jedno. Připojuji se tímto k Mikiho názoru (jen nemohu najít ten odkaz) že nejlepší boty pro rozpadlíka jsou právě tyto osvědčené a kožené...


P.S. alternativu pracovních bot  pro sebe  jsem zatím nenašel, ale budu pátrat. (pár favoritů už mám)

Proofe. I podrazka Vibram lze na botu opetovne navarit. Dokonce i konkretne v Meindlu to delaji. Docela tost lidi si to necha za vcasu po nejakych 5-6ti letech prehodit, co jsem slysel. Ja sam Meindly mam dvoje nejakych 8let a tyhle dvoje jsem tocil denne - jsou to lehky trekingovy. Nicmene i pres svou spokojenost s touhle znackou musim podotknout, ze uz to neni to co byvalo.

Půl roku je málo. Ale i tak dobrý. Boty z Deichmana (nebo jak se to píše) se rozpadaj dřív  :)
Oni u Deichmanna prodavaji "boty"?
http://www.svetoutdooru.cz/rozpadly-se-vam-boty-nejste-sami-/
Praktikující cynik

chpslst

  • Host
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #6 kdy: Únor 11, 2017, 08:27:35 dopoledne »
Půl roku je málo. Ale i tak dobrý.
jasne, píšem len že iné boty čo som mal sa po pol roku chovali už inak /vyčmatlané, dodraté, kde tu povolené švi, na niektorých náznak odlepujúcej sa podrážky či predieranie futra/.
v botách sa skvele chodí, neni na nich znať opotrebenie a podrážka zaboha nejde nikde odtrhnúť aby som ich mohol tie staré vyreklamovať a vymeniť za nové.  8)
toť vsio...

Samotář

  • Host
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #7 kdy: Únor 11, 2017, 10:06:26 dopoledne »
Také mám boty z Lidl, jak píše chlast, jen ty vyšší.

Používám je asi rok na všechno možné a jsem s nimi spokojený. Dobře se mi v nich chodí, zatím žádná závada. Jen občas, když po delší cestě do nich sáhnu, mám pocit, že úplně ve špičce je trochu vlhkosti, nepoznám, jestli je to pot nebo vlhkost z venku. A na namrzlém pevném povrchu opravdu nekloužou. Za tu cenu, velmi dobré.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #8 kdy: Únor 12, 2017, 03:46:04 odpoledne »
P.S. alternativu pracovních bot  pro sebe  jsem zatím nenašel, ale budu pátrat. (pár favoritů už mám)

Letos se zaměstnavatel plácnul přes kapsu a pořídil nám: panda stralis ( https://www.google.cz/search?q=panda+stralis&biw=1536&bih=782&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjf79SU5YrSAhUDyRQKHcL1DlgQsAQIIA ) a jako pracovní bota dobrý. Nepromokavý, podrážka (prý) nejde prorazit, celkem pohodlný...jako pracovní bagančata to jde. Tu nižší řadu nebrat, sice je to bytelný, ale chodit v tom moc nejde - podrážka je neohebná, skoro jako prkno.

po dlhšom čase a "experimentovaní" som sa vrátil ku kanadám vz. 60 a 90. je to pre mňa to najlepšie čo som kedy nosil.
 vysoko pohodlné a pri pravidelnej základnej údržbe sú snáď na veky...

To klidně podepíšu, akorát když to mám na nohách 24 hodin v kuse raději se zouvám mimo obydlí  :P
Jen jedny jsem v dobách své největší slávy dokázal prodřít, měly už leccos za sebou a tenkrát dostaly dost zabrat ve sněhu s vrstvou ledu nahoře, jak jsem se do toho bořil, z boku jsem je prodřel...

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline tygrodlak

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #9 kdy: Únor 17, 2017, 07:36:40 dopoledne »
Ač je dotaz starý, zatím nejlepší a nejtrvanlivější botyjsou  makara ( šité)( mám od nej sherpy , předtím jsem prochodil   několikery boty do hor včetně meidl  islandů  ( životnost cca 3 roky a tak 1-2 * prochozená a vyměněná podrážka ( pak totální rozpad). Makara jsou zatím jediné boty podobající se prací, starým gerlachům. V těch kdysi chodil strejda a já je podědíl a chodil v mich cca 10 let ). Dosud je mám jednou nově podražené. Podrážka je měkčí než vibram ( míň vydrží , mín klouže na blátě, kamení i ledu!

Neniu

  • Host
Re: Boty na podrážkách Vibram
« Odpověď #10 kdy: Únor 17, 2017, 07:15:23 odpoledne »
Potvrzuji a doporučuji .... 6 let již nosím Gerlachy a zcela bez problémů ...

SoňaR

  • Host
Re: S90911 Field Bundeswehr - Boty kožené
« Odpověď #11 kdy: Březen 03, 2017, 08:51:52 odpoledne »
Docela by mě zajímalo, jak se tyto boty jeví dál... Máte s nima někdo další zkušenosti? Nebo s jinýma "kanadama"?


Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: S90911 Field Bundeswehr - Boty kožené
« Odpověď #12 kdy: Březen 04, 2017, 08:58:23 odpoledne »
S těmito zkušenost nemám.
Kanady vz.60 nezničitelná bota (měl jsem 2 páry, ale jsou mě teď o číslo malé P:-/) ale bohužel pohodlnost mizerná a v zimě v nich je zima  ;D

Kanady vz.2000 Prabos s vystélkou thinsulate ( nebo jak se jmenuje..)
Tyto kanady mám 1rok. Používám je téměř každý den po celý rok, včetně léta. V létě do nich používám staré vojenské lehké ponožky (takové ty zelené jakoby síťkované, nakoupil jsem je v armyvýprodeji za 3kč\ks asi před 4lety.) V botách mám nachozeno cca 2300-2500 hodin.
Docela mě překvapila jejich pohodlnost, nikdy jsem z nich neměl puchýř a už od první chvíle se v nich příjemně chodilo i běhalo. V zimě v nich je teploučko a v létě s těmi ponožkami pohoda.. Docela dobře se mi v nich i řídí. Bohužel na ně nestačí vojenský krém a cca po 2 měsících začaly propouštět vodu. Ale 1x měsíčně impregnace snow seal a nohy jsou v suchu. Boty momentálně vypadají strašidelně, kůže je popraskaná a poměrně hluboko, nicméně boty furt drží tak uvidíme jak ještě dlouho. Dostávají zabrat v zemědělství. Od klasického nošení, přez bláto,vodu,hnůj až k častým kopanců ::) za 1800kč bych je už ale nekoupil, ale za 1000kč co se dají sehnat nové na armyburze by to nebyla špatná bota :)

Prabos Barracuda GTX
Tyto boty mám cca 4 měsíce a mám v nich odchozeno cca 250hodin. Momentálně si je spíš šetřím.
Je to pohodlná bota, také jsem zní ještě neměl puchýř. Zatím jsem měl pokaždé nohy v suchu. A co je poměrně zásadní s dobrými ponožkami je v nich stále jako v pokojíčku. Je jedno jestli venku mrzne, nebo jste v místnosti kde je 20stupňů. Jediný mínus je, že se mi v nich mizerně řídí. Jde to, ale není to žádný zázrak, ale uvidíme časem. Zatím vypadají stále jako nové. Takže zatím nelituju 3000kč  ;D

Jinak je hezké jak každý hodnotí boty podle let, ale když je někdo nosí 2x do týdne tak pak se nedá srovnávat, že vydtželi 10let..

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: S90911 Field Bundeswehr - Boty kožené
« Odpověď #13 kdy: Březen 15, 2017, 11:50:33 dopoledne »
Docela by mě zajímalo, jak se tyto boty jeví dál... Máte s nima někdo další zkušenosti? Nebo s jinýma "kanadama"?
Boty nosím především na akce do lesů, na pochody, v zimě na normální chození. často jsou nošené se zátěží. Nechodím v nich každý den, o boty se starám a krémuji. Kůže protekla jenom při vícedenní podzimní výpravě, kdy celé dny pršelo, na závěr jsem to chtěl testnout dal jsem cca 400 metrů nacucané louky...(tráva nad kotníky). Tam to boty vzdaly.  Potom nedávno v zimě, při oblevě, kdy bylo v lese do půl lýtek mokrého těžkého sněhu. To jsem měl také vlhko v botech.

Po roce jsou ale jako zánovní. Nemám k nim skoro žádnou výtku.
Mají ale znatelně větší váhu než srovnatelná moderní obuv. Je třeba s tím počítat při delších tůrách se zátěží.
Podrážka velmi klouže na sněhu a ledu, mokrém hladkém dřevě. Překvapivě dobře drží na mokré skále.
Brodění ve vodě jim moc nevadí.

Doporučuji k nim koupit goretexovou ponožku, právě pro případ, že jste venku více dní v nepříjemném marastu. (zatím se mi to stalo jen 2x, a ani jsem si ji nemusel dávat, protože to bylo až na závěr akcí.)

Za mě 8/10 bodů.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: S90911 Field Bundeswehr - Boty kožené
« Odpověď #14 kdy: Květen 23, 2017, 10:08:34 odpoledne »
A co boty na sníh, led a mokré dřevo? Tohle všechno jsou materiály, které se nachází na staveništích v zimním období.

Potřebuji boty, ve kterých so budu bezpečně pohybovat na lešení, při chůzi na podlážkách pohozených přes louže bláta a podobně při kontrole staveništní elektroinstalace a také na ploché střeše při kontrole a revizi hromosvodu.

Dalo by se to "ošvindlovat" třeba nějakým horolezeckým vybavením, například mačkami nebo nějakými řetězy, či hliníkovými hřeby v podrážce?

Na té střeše by mohl být problém s ostrými předměty na podrážce - hrozilo by poškození hydroizolace nebo poškrábání dlažby v nejvyšším podlaží před vstupem na střechu..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: S90911 Field Bundeswehr - Boty kožené
« Odpověď #15 kdy: Květen 25, 2017, 06:31:11 odpoledne »
Kúp si profesionálne pilčícke boty.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

SoňaR

  • Host
Boty
« Odpověď #16 kdy: Únor 13, 2019, 08:53:10 dopoledne »
Podařilo se mi velmi výhodně koupit zimní boty od Merrellu. Abych pravdu řekla, nikdy jsem neměla tak drahé boty (bez slevy stojí skoro 4 tisíce) a taky jsem nikdy neměla tak skvělé zimní boty, ve kerých je po celodenním stání v mrazu na sněhu (nebo při oblevě na břečce) stále teplo a sucho. Vibramová podrážka se speciálním profilem zajišťovala i na zmrzlém sněhu jistý krok, sníh se dovnitř nedostal, ani když jsem se bořila po kolena do sněhu, a zima neměla vůbec šanci. Teď ještě jak dlouho vydrží  :)

Nalim

  • Host
Re: Boty
« Odpověď #17 kdy: Únor 13, 2019, 11:56:31 dopoledne »
A co boty na sníh, led a mokré dřevo? Tohle všechno jsou materiály, které se nachází na staveništích v zimním období.

Potřebuji boty, ve kterých so budu bezpečně pohybovat na lešení, při chůzi na podlážkách pohozených přes louže bláta a podobně při kontrole staveništní elektroinstalace a také na ploché střeše při kontrole a revizi hromosvodu.

Z vlastní zkušenosti (a 2 kolegové zde rovněž potvrzují) můžu doporučit celkem obyč. (tuším prý "trekové") boty s membránou od Lidla za cca 500. První vydržely asi 3 roky denního nošení (v civilizaci), odešly kvůli popraskání svršků v ohybu u malíčků, a tudy pak do nich zatékalo (v mokré trávě). Taky se začínala drobit podešev pod patou zevnitř, to šlo ale vyřešit tuhými koženými vložkami origo z kanad. Vydrží, skoro nekloužou na žádném povrchu, pohodlné na běžné chození i řízení auta. Cena i pro minimalisty.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Boty
« Odpověď #18 kdy: Únor 13, 2019, 03:28:28 odpoledne »
To já zase mohu doporučit tohle:

https://www.coolboty.cz/panske-boty-demar-hunter-special-3801-zelena/#4692CI26330

Mám už druhé, každou zimu na nohou a první vydrželi přes 10 let. Teplé, nepromokavé (klidně se v nich dá brodit jako v holínkách) a na to, že to je holínka/hucule, se to celkem dobře nosí.

SoňaR

  • Host
Re: Boty
« Odpověď #19 kdy: Únor 13, 2019, 03:31:46 odpoledne »
Holinky od Demaru jsou super, syn např. nosí tyto a nemůže si je vynachválit:

https://www.coolboty.cz/damske-holinky-demar-young-fur-2-0466-zelena

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #20 kdy: Leden 13, 2023, 09:05:52 odpoledne »
Dávám sem tip, na skutečně kvalitní civilní boty. Nedávno jsem si o ně napsal Ježíškovi na základě doporučení od dvou spokojených uživatelů. Jeden z nich je můj brácha a druhý kolega z práce, který je aktivní horolezec a jezdí na expedice (dokáže ocenit kvalitní věci).

Jak jsem už napsal, jedná se o civilní obuv na každodenní nošení. Já jsem z nich naprosto nadšený a tak kvalitně a skutečně poctivě udělané boty jsem ještě neměl. Pokud se prognózy náplní, tak vydrží opravdu dlouho. Jedná se o ručně dělané boty ze Zlína a Baťu převyšují o jeden celý řád. S Baťou jsem poslední dobou dost nespokojený ☹️

Jedná se o české výrobce Vasky!

https://www.vasky.cz/cs/

Nosím je osobně první týden a nemůžu si je vynachválit 👍

https://www.vasky.cz/cs/products/teny-caramel
You cannot kill me as I am already dead!

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Boty
« Odpověď #21 kdy: Leden 13, 2023, 09:57:52 odpoledne »
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #22 kdy: Leden 13, 2023, 10:04:01 odpoledne »
Věřím tomu, že budou stejně dobré. Já ty svoje mám k džínám a saku. Brácha má zase kotníkové zimní a je spokojený. Kolega má ty co já a proto mě to přesvědčilo, protože on si na takové věci potrpí.
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #23 kdy: Leden 13, 2023, 10:06:10 odpoledne »
Vyloženě do lesa jsou pak tyto.

https://www.vasky.cz/cs/products/highland-caramel

Ale viděl bych to na lehký až střední terén. Přece jen to není Han-Wag Alaska 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #24 kdy: Leden 13, 2023, 10:11:59 odpoledne »
Bez urážky, nikoho se nechci dotknout, ale začíná mi to trošku připadat, jakože čím větší příjem a dražší produkt, tím lepší prepper.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7582
Re: Boty
« Odpověď #25 kdy: Leden 13, 2023, 10:20:02 odpoledne »
tie famerky vyzeraju vcelku fajn. Teda až na tu cenu. Ale ak su fakt kvalita...

Pamelniku hej, s lepšim prijmom sa da kupovať viac, kvalitnejšie a urobiť väčšie zasoby, viac trenovať na strelnici....  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #26 kdy: Leden 13, 2023, 10:23:14 odpoledne »
I ta baterka je fajn, až na tu cenu, lepší zaplatit střelnici.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #27 kdy: Leden 13, 2023, 10:29:47 odpoledne »
Ty boty jsou naopak velice levné na to, že jsou dělané ručně. A ty Han-Wag, na které jsem si našetřil v době, kdy jsem měl podprůměrný příjem, mě vyšly tenkrát na šest tisíc. Dneska stojí ještě víc...

Takže o příjmu to není, jenom o prioritách 😉

Jinak obecně mít zdroje, je přece pro preppera dobré, nebo ne?
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #28 kdy: Leden 13, 2023, 10:35:18 odpoledne »
Mám několik baterek od Fénixe a opravdu to není žádný high-end. Ale je tam dobrý poměr cena výkon, tak proč si nekoupit něco, co bude fungovat, když to budu nejvíce potřebovat?

Na pistoli mám TLR-1, protože to musí něco vydržet a závisí na tom život, když na to přijde....

Ale konec OT 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #29 kdy: Leden 13, 2023, 10:39:06 odpoledne »
Jak jsem psal, nikoho jsem neměl v úmyslu urazit, ani se nikoho dotknout, jenom to vidím trošku jinak, omlouvám se.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #30 kdy: Leden 13, 2023, 11:19:28 odpoledne »
Vidím to trošku jinak, to je celé a nemám zapotřebí se dále rozepisovat, promiň.

Offline Bivoj

  • ***
  • Příspěvků: 238
Re: Boty
« Odpověď #31 kdy: Leden 13, 2023, 11:20:40 odpoledne »
Ono je to celé "trošku jinak". Není to úplně o tom, že "čím větší příjem a dražší produkt, tím lepší prepper".

Jak člověk stárne, tak se většinou dostane do situace, že nemusí až tak řešit a obracet každou korunu. A v některých odvětvích, jako jsou třeba zrovna boty (či zbraně a jejich doplňky) prostě platí, že za kvalitu se platí. Můžu si koupit super kecky od vietnamců, nebo si můžu koupit ručně šité kožené boty za více jak desetinásobek ceny těch vietnamek.

Nicméně není důležité to, že si můžu koupit drahé věci, důležité je to, jak se budu dívat na ty, co si tyto drahé věci nemohou dovolit. A naopak, jak se oni budou dívat na mě. Z mé strany mám naprosté pochopení pro studenta, který si na prodejně kupuje svoji první pušku - otřískanou komisní SA58, zatímco já tam kupuji Antrega + puškohled + PA montáž + GIS prase + 5000 nábojů v celkové ceně zhruba 150 000,- Kč. Nicméně s tím studentem soucítím (a plně mu rozumím), protože takto jsem také před cca třiceti lety tak nějak sám začínal. Takže mu ještě poradím, co a jak by měl přikoupit, čemu se naopak vyhnout protože je to paradoxně "předražený šmejd" atd. A ve skrytu duše doufám, že on ve mě nebude vidět nabubřelého snoba, co utrácí nesmyslné prachy za "hi-tech" výbavu...

Vím, že ten pohled "zespoda nahoru" je vždy jiný jak ten "shora dolů". Nicméně žiji v duchu přísloví: "Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj". Snad se mi to zatím daří...

Sorry za OT, které se primárně netýká bot.
Si vis pacem, para bellum.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #32 kdy: Leden 13, 2023, 11:32:59 odpoledne »
Já když stárnu tak začínám dělit a řešit věci podle toho jestli mě ještě  doženou a nebo mě už nedoženou. A časem příjdeš na to, že ti stačí kousek střechy nad hlavou, stůl, postel, kousek zahrady a činnost, která tě baví. A vůbec neřeším kdo má a za kolik jaké boty, auto, pušku atd. Ty roky, kdy mě to zajímalo a trhalo žíly jsou už pryč.
Dodatek: Trhaním žil nemyslím závist, ale snahu mít to samé, nebo lepší.

Offline Bivoj

  • ***
  • Příspěvků: 238
Re: Boty
« Odpověď #33 kdy: Leden 13, 2023, 11:39:32 odpoledne »
Z toho, co píši, je doufám jasné, že nebudu pohrdat ani Diogenem či jakýmkoliv jiným zastáncem kynismu. Na oplátku požaduji jen a pouze reciprocitu - aby oni nepohrdali mnou. A k tomu přesně platí i to, co jsi napsal - "...neřeším kdo má a za kolik...".
Si vis pacem, para bellum.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #34 kdy: Leden 13, 2023, 11:52:22 odpoledne »
Z toho co píšeš je mi to naprosto jasné.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Boty
« Odpověď #35 kdy: Leden 14, 2023, 05:54:18 dopoledne »
Omlouvám se DeadManovi za moji zcela hloupou narážku na jeho příspěvek.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2350
Re: Boty
« Odpověď #36 kdy: Leden 14, 2023, 08:11:15 dopoledne »
Čo sa mu omlováš, je to snop a hotovo...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #37 kdy: Leden 14, 2023, 10:47:32 dopoledne »
Cype 😁😂

Ne v pohodě, neberu to vůbec nějak osobně.

Spíše jsem chtěl vysvětlit, že je to o tom, co člověk chce nebo potřebuje, než o něčem jiném 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7582
Re: Boty
« Odpověď #38 kdy: Leden 14, 2023, 11:20:37 dopoledne »
Si spominam na obdobie 90 rokov, keď po pade komančov trh zaplavili najlacnejšie šmejdy z azie. A boli pritom riadne predražene. Cena sa pohybovala cez 1500 korun, čo bola cena tehda, ako by dnes stali 300-500 eur.
A obuv malokedy vydržala pokope pol roka, aj to len pri slušnom zachadzani. A pritom sa jednalo o obuv v štýle farmer. Aj pracovna obuv sa rozpadla ako z papiera. Nohy v tom smrdeli hrozne, a keď sa premočili, tak zafarbilo mi to aj kožu na nohe a zvyčajne sa po premočení rozpadli.  ;D
   To bola vtedy zaruka na všetko len pol roka.

Až po zdvyhnuti zákonej záruky na 2 roky sa to zlepšilo.
A preto ak si dnes niekto kúpi boty za 100 eur zo zarukou, že mu vydržia hodne vela, a nerozpadnu sa mu pri prvom daždi, alebo v momente, keď sa za vami rozbehne zombík, tak to proste nie je zbytočny luxus.

A hej, mrtvak je náš snobík na dáčiji.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #39 kdy: Leden 14, 2023, 12:56:27 odpoledne »
Přesně tak 👍

Dám taky pěkný příklad.

Podobné boty od Bati za polovinu.

Po roce se rozpadly, tak jsem je vyhodil.

Ani jsem je nezkoušel reklamovat, bylo by to zbytečné.....

Tyhle boty vydrží 3-4 roky, možná i víc.

Takže ve finále jsou vlastně levnější 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2350
Re: Boty
« Odpověď #40 kdy: Leden 16, 2023, 06:08:11 dopoledne »
Jo,
Do hospody i do roboty, všude se hodí težký boty...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Boty
« Odpověď #41 kdy: Leden 16, 2023, 07:25:16 dopoledne »
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2350
Re: Boty
« Odpověď #42 kdy: Leden 16, 2023, 07:51:17 dopoledne »
To som zrovna nemal na myslí ale tiež dobré. To moje spieval kedysi nejaký ftak len si už nepamätám jeho meno...