Autor Téma: Čínské nudle  (Přečteno 902 krát)

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Čínské nudle
« kdy: Únor 20, 2015, 07:11:28 dopoledne »
Často si dělám obyčejné činské nudle, jdou vyrobit bez strojku. Dělám je z polohrubé mouky.
Mouka, voda a sůl, důležitě je těsto dobře propracovat, těsto musí být elastické. Jak na to?
Video:minuta 2:06 a 17:48 min.  https://www.youtube.com/watch?v=t29hzvcI8ws

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Čínské nudle
« Odpověď #1 kdy: Duben 26, 2015, 07:26:57 dopoledne »
Takovýhle "čínský nudle" nedělám. Občas se u nás dělají klasický, domácí polévkový nudle. Ale to je o něčem jiném.

Ale jsem zvědavej na váš názor na azijské (teda čínské)  "instantní polévky".
V ruxaku to "nic neváží", bez vody je to asi 6 dkg.
Finančně vycházejí - ty levnější - pod 4 koruny, a neviděl jsem žádnou přez 10 kaček.
Výživová hodnota kolísá podle "značky" od 250 do 500 kcal. Ovšem, pokud si ji nevylepším -- bylinkami,zeleninou, vajíčkem, trochou omastku a podobně. No - je to polévka, tedy samá voda  ;)
[Jenom poznámka = těch kalorií by mělo být na člobrdu asi okolo 2000 kcal na den.]
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Čínské nudle
« Odpověď #2 kdy: Duben 26, 2015, 08:12:48 dopoledne »
Citace
Ale jsem zvědavej na váš názor na azijské (teda čínské)  "instantní polévky"
Tak řekl bych že plné glutamátů jsou ty sáčky s kořením. Kdo chce, může je vynechat, ale nemyslím si by glutamát zas tak škodil.
Rádi si je někdy kupujeme. Jen bacha na palmový olej... Obávám se že bude všude.


Čínských nudlí je plno. Některé s rýžovou moukou, jiné s pšeničnou a dokonce i pohankovou. Vaječné a bezvaječné, někam se přidává škrob (skleněné nudle) Všude většinou přijde i trochu oleje.

Jinak asi všichni vědí že těstoviny jsou vynález z Číny. Do Evropy je dovezli Italové, kteří z toho vymysleli báječná jídla a italská kultura (která je snad nejrozšířenější na světě) je roznesla po celém světě.