Autor Téma: Výroba medu nebo cukru  (Přečteno 14366 krát)

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #50 kdy: Červenec 06, 2015, 06:31:27 odpoledne »
Retti, med máš pro rodinu, nebo i prodáváš ??

Offline MDobromila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2990
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #51 kdy: Červenec 06, 2015, 06:52:08 odpoledne »
Zatím neprodávám, i když jsem nečekala takové množství. Letos jsme prodávat nechtěli, nevěděli jsme, kolik toho bude a navíc, jak už jsem psala "ve včelách", jsme v morovém pásmu...tak nevím, co bude.
Budu muset dávat vzorky ke kontrole a pak uvidíme...snad to moje včelky mine. Mají dostatek pastvy a proto se krásně namnožily a také pilně nanosily...nechávám jim vždy 2 plné rámky medu - neberu vše.
Lípy ještě nekvetou, takže možná ještě něco bude.
Rozhodla jsem se, že pár kil prodám, protože je částečně budu krmit medem(jak tavím rámky, je z toho ještě dost medu) a částečně cukrem - tak aby bylo aspoň na ten cukr.
Musím si nechat také prepperskou zásobu na horší časy...čili aspoň 30 kg. Dost velkou část rozdám po rodině.

Příští rok bych ráda rozšířila ještě o 3 včelstva...a pak bych i prodávala. :bee: :bee:

Offline MDobromila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2990
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #52 kdy: Červenec 16, 2015, 03:09:17 odpoledne »
Já do nich kouknu o víkendu...pokud bude, ještě vytočím trochu lipového...a pak už je začnou chystat na zimu...nechám je na 2 nástavcích a přikrmím...

Prosím adminy, dejte tyto 2 příspěvky do Chovu včel...já to neumím... ;)

Offline MDobromila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2990
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #53 kdy: Červenec 16, 2015, 03:37:02 odpoledne »
Je tady vlákno o chovu včel...Chov včel všeobecně...spíše by to mělo být tam... ;)

Offline MDobromila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2990
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #54 kdy: Červenec 16, 2015, 03:42:01 odpoledne »
Jo, máš pravdu, prolītla jsem to tady...a je to podobné...
Většinou jsme psali v tom druhém vláknu...i o medu...

Offline MDobromila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2990
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #55 kdy: Červenec 16, 2015, 04:02:58 odpoledne »
Netoužím po mikromanagementu...ani po žádném jiném managementu...
Jen se častěji píše do jiného vlákna...když jsi napsal o tom plodu, tak jsem myslela, že by to patřilo spíše tam...
Myslím, že Freud by se takovou ptákovinou nezabýval...na to jsou i tady jiní...


Offline Mona

  • ***
  • Příspěvků: 2
    • Pěstování cukrové třtiny a výroba cukru na Kubě
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #56 kdy: Říjen 31, 2015, 09:25:41 dopoledne »
Obě varianty mají své plusy. Takto je téma přehlednější.

Offline montezuma

  • ***
  • Příspěvků: 52
Re: Výroba medu nebo cukru
« Odpověď #57 kdy: Červen 20, 2023, 09:02:11 dopoledne »
Letos to bude s medem celkem bída. Mám včely 230 m.n.m., med jsem vytáčel až teď o víkendu a stejně ho v úlech moc nebylo. Kamarád má 500 m.n.m. v Beskydech a nemá vůbec nic. Vytočil jsem 90 kilo z pěti produkčních včelstev, šest jsem si nechal na svátky v červenci, přičemž nebýt dvou turbovčelstev, tak bych jen umazal medomet. Kvetlo do deště, byla zima. U nás v nížině ještě dobíhají lípy, akáty jsou pryč. Normálně si dávám v práci na dveře kanclu reklamu na prodej medu, letos nic vylepovat nebudu.

Ve vyšších polohách by mohla být letos medovice, na jaře bylo vlhko a zima mírná, mohlo by být hodně mšic. nicméně já v nížině začnu po Cyrilu a Metodějovi krmit na zimu...