Autor Téma: Uživí mě zahrada 2015?  (Přečteno 4272 krát)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #50 kdy: Červenec 14, 2015, 08:26:34 odpoledne »
Hmm, ta kapitálka je tam záměrně? ^^
Jo:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #51 kdy: Červenec 14, 2015, 09:29:19 odpoledne »
je to plevelů král
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #52 kdy: Červenec 14, 2015, 09:32:32 odpoledne »
Invictu doporučuji také...mám 2 keře...obsypané...zaplodily hned druhý rok po výsadbě a roste rychle. @-->

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #53 kdy: Červenec 14, 2015, 09:39:29 odpoledne »
Když to je těžké. ¨Můj tata vždy říkával..
. Když nemůžeš pochválit, drž hubu.....
Ono to vždy nejde. Všichni vědí, že jsem pro otevřenost a proti prodeji myšlenek, nebo autorským právům.
Brněnská Ťapina mne eminentně zajímá, mám pro podivnosti slabost.
Jinak to je radost, zelí, kapusta, hrášek, brokolice, okurky, i ty zlořečené rajčata zrajou, hrušky šidlenky se připravujou na letní zrání, letní jabka se nafukujou, cukety a patizony chutnají v bramborákách výtečně, česnek jest sklizen a čeká na zapletení do copů....Jo, a v pnoucím se víně lze vidět první hrozny vína.
Neguš je super, odolnej všemu. Jinak co se týká chuti, zlatý fík jeSt dosud nepřekonaný.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #54 kdy: Srpen 19, 2015, 10:26:57 odpoledne »
mam par otazok na pritomnych velkopestovatelov(tych ktory vlastnia hektare pody) hlavne tych slovenskych aby som bol viac v obraze.
hypoteticky ak som vlastnikom 1ha pody,ale nevlastnim ziadnu techniku,cize na vsetky pracovne ukony od orby az po žatvu si potrebujem najat a zaplatit cloveka s prislusnym strojom.povedzme ze chcem sadit pšenicu alebo kukuricu
zaujima ma kolko ma na 1ha vide osivo,kolko nejaky postrek proti burine(popripade viac postrekov),sadba,hnojenie,žatva,orba.aky je hektarovy vynos danej plodiny pri modernom hospodareni.skratka mi popiste vsetky ukony ktore treba vykonat na tieto plodiny od sadenia az po orbu a ceny za jednotlive ukony.ak som nieco vynechal doplnte.
ide mi o to,aka rychla bude navratnost investicie za kupu 1ha dakujem
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #55 kdy: Srpen 19, 2015, 10:41:28 odpoledne »
to neunguje.
hektar zořeš za dva tisíce, připravíš na setí za osm set, zasiješ za osm set, osivo nevím co chceš set, postříkání proti plevelu dva tisíce materiál, tisíc práce, přenice  osivo dvěapůl metráku, namořené osivo, pohnojení npk tisíc kaček metrák, potřebuješ dvaapůl metráku,aplikace tisíc, sklízení dva tisíce za kombajn, plus doprava zrní domů, předpokládaná sklizen pětatřicet až padesát metráků z hektaru konvenčního zrní v ceně čtyři stovky za metrák.
cena pozemku u nás je sto tisíc za hektar.....
počítej, nejsou tam přejezdy techniky.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #56 kdy: Srpen 19, 2015, 10:59:55 odpoledne »
Bez dotácií je to o hovne...vlastné skúsenosti nemám, ale známym to tak dáko vychádza. Že hlavný zisk sú dotácie. Okrem toho dnes na slovensku pôdu nad 2000 metrov ani nejde kúpiť. A chystá sa zákon, že sa bude polnohospodárska pôda pri dedení zabavovať... ak dotyčný nie je SHR
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #57 kdy: Srpen 19, 2015, 11:10:44 odpoledne »
To mi připadá (ta konfiskace půdy nezemědělcům) jako příprava na masovou emigraci Slováků.. Jako v dobách venkovských lichvářů. Aby z toho nakonec nebyla na sibiřských celinách Česká a Slovenská autonomní oblast RF :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #58 kdy: Srpen 19, 2015, 11:18:38 odpoledne »
Spomínal mi to kamoš, šéf katastra.
Ono sa to pripravuje na "ochranu slovenskej pôdy". Takže ludia-bezemkovia to schvalujú.
Napr. niekto zdedí dom s polno pozemkom, či len pozemok. Úradník pôdu zoberie a vypíše konkurz na odpredaj za tabulkovú cenu. V prvom rade majú prednosť na kúpu PD v okolí a SHR. Potom developeri. Dedič dostane peniaze z predaja. Ale cenu si nebude môcť stanoviť. Všetko sú prispôsobené zákony pre finančné skupiny, ktoré potrebujú lacno nakúpiť pôdu, a zarábať na dotáciách. Zatial všetky tieto zákony bez slova prešli...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #59 kdy: Srpen 20, 2015, 05:56:37 dopoledne »
Něco takového je možné v budoucnu zvrátit jen tvrdým restartem civilizace nebo revolucí. Je mi líto, co čeká naše děti, nedá se to odvrátit, jen se na to připravit.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #60 kdy: Srpen 20, 2015, 06:34:09 dopoledne »
Hmmm dakujem za odpovede.mam totiz moznost kupit 1ha pody na konci ulice cca 500m od domu.cena za ha je u nas zhruba rovnaka ako napisal Votroubek.
s jeho prepoctov mi vychadza ze pri vynose 35 metrakov s ha je zisk 0 pri maximalnom vynose 50 metrakov by bol zisk cca 250 euro s hektara.
s tym ziskom to nevidim az tak čierno.chovam zvierata a s tolkym obilim alebo kukuricou by som ich mohol chovat 10X viac nieco masa odlozit pre vlastnu spotrebu a vecsinu predat.takto by som dokazal s ha pôdy ziskat cca 1000 euro rocne.teoreticky za 6-7 rokov by som si mohol zo zisku kupit nejaky stary zetor s nejakym prislusenstvom a zasa by boli pracovne ukony na poli o nieco lacnejsie.
zisk 1000 euro rocne sa javi ako nic moc,ale je to zisk a treba to brat tak ze vlastnite kus zeme ktory do buducna urcite nestrati hodnotu
Dag trochu podrobnejsie sa rozpis o tom pripravovanom zakone.inak si myslim ze nieje problem otvorit si zivnost ako SHR a v tom pripade by som asi dostal aj nejaku dotaciu.kolko je dotacia na 1ha?a aka zlozita je administrativa na vybavenie dotacie?mal by som ako vlastnik 1ha narok na dotaciu?
Votroubku este by som sa chcel opytat kolko stoji morene osivo,tych 2,5 metraku?predpokladam ze 2,5 metra osiva bude pšenica a ako je to s kukuricou?
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #61 kdy: Srpen 20, 2015, 07:24:09 dopoledne »
osivo bude stejně drahé, osm stovek metrák, můžeš ho mít za polovic, když si ho sám namoříš.
Dagu, to ti tvoji kámoši neumí číst, páč kdyby si přečetli základní listinu práv a svobod, což je písmo svaté pro každou kulturní zemi a je o ni opřená ústava nejen české, ale i slovenské republiky, tak by věděli, že něco podobného je nemožné. Leda by pošoupli slovensko z evropy do kamerunu, nebo nigérie.
Chystat můžou, co chtějí, jen se musí jednat o chování v mezích zákonů. Jinak  bys k nim mohl přijít a bezeslov je podřezat, jako jehňata a v klidu, beztrestně odejít domů...
Ale myslím, že se někdo ožral a něco se mu zdálo......

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #62 kdy: Srpen 20, 2015, 07:33:31 dopoledne »
Votroubku a kolko sa dava dotacia na hektar?
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #63 kdy: Srpen 20, 2015, 07:49:55 dopoledne »
to je těžký, když jsi ekologickej, tak deset tisíc a konvenční podle nadmořské výšky, tuším šest tisíc n hektar, ale furt se to mění... jsou oblasti se zhoršeným hospodařením, ve vyšších polohách, ty oblasti se označují lfa a tam dostaneš součtem všech dotací snad čtrnáct tisíc, ale přesně to o orné nevím, sám na ornou dotace neberu, až od příštího roku, letos jsem přikupil pět hektarů orné.
Ani nevím, jaký dotce mají slováci, bude to hodně podobné, jako u nás, tedy ty evropské, pak jsou národní dotace, a ty se mohou velice lišit, ale myslím, že nikterak zásadně,ale stejně se ty sazby u nás každej rok liší, jak to v bruselu počítají a jaký je kurz koruna euro.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #64 kdy: Srpen 20, 2015, 07:59:37 dopoledne »
vdaka za odpovede.neodradil si ma od kupy,ale musim nad tym este pouvazovat.láka ma ta myslienka vlastnit kus zeme(okrem mojej 16,5 arovej zahrady) pretoze by to bol dalsi krôčik k vecsej sebestacnosti
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #65 kdy: Srpen 21, 2015, 05:35:42 odpoledne »
Určite sa odradiť nenechaj. Ak vieš kúpiť za cca 3000 eur, tak to máš dobrú cenu. Akurát to už nebude jednoduché. Nad 2000m2 už musíš byť JRD alebo SHR.
Založenie SHR je jednoduché. Robíš to na obecnom úrade. A nemusíš mať ani živnosť. Tiež to už musím ísť spáchať.

Ak máš pozemok nenáročný, tak na 1ha ti stačí aj táky menší zetorík za pár korún. Je dobré si robiť čo najviac sám, nie ani pre úsporu, ale pre to, že urobíš, ked treba, nie čakať, kým majú už všetci urobené.

Ak by si sa špecializoval na bio, napríklad špaldu a kukuricu, tak tá by sa dala predať za lepšie peniaze, ako ono technické obilie. Ja by som to rozparceloval, a striedal by som na lánikoch viacej plodín. Niečomu sa bude vždy lepšie dariť, a predáš rýchlo v malom za lepšie. Ak ťa to nechytí, vždy môžeš dať do prenájmu, alebo predať.


S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #66 kdy: Srpen 21, 2015, 08:05:14 odpoledne »
to platí na nákup od státu, jako soukromník si můžeš koupit co chceš.Já byl jednou s mladým italem, měl peníze, tak si koupil dva tisíce hektarů na žitném ostrově. Výnosy 100 metráků potravinářské pšenice.
A všude keců, že na slovensku cizinec nekoupí.....Půlku česka vlastní cizinci, jslovenska třetinu.
Půdu si může koupit každej,jen ne od státu.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #67 kdy: Srpen 21, 2015, 10:11:17 odpoledne »
To sa teraz riadne mýliš. Mám vcelku čerstvé skúsenosti aj informácie. Dačo je popísané aj tu, a dalšie sa dá vygúgliť....
http://www.sora.sk/predaj-polnohospodarskej-pody
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #68 kdy: Srpen 22, 2015, 05:43:51 dopoledne »
Dag tak podla znenia toho zakona nemozem ten hektar kupit ani ja,pretoze nemam zivnost v polnohospodarstve.
inak s kupy tej pôdy asi nic nebude.majitel chce 4000e pretoze je to na dobrom mieste s dobrym pristupom(asfaltka az pred pole) a na cene nechce spustit
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #69 kdy: Srpen 22, 2015, 07:44:15 dopoledne »
milý dagu, MÁŠ PRAVDU!!!!ti vaši zákonodárcovia zošaleli....No jasně, zákon psaný na objednávku zemědělských družstev....ti zaměstnanci okresných úradov budou nosit hodně drahé rolexky.Prokorupčně napsaný předpis v rozporu s listinou práv a svobod. Tady je jasné, že oni můžou všechno.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #70 kdy: Srpen 22, 2015, 09:42:09 dopoledne »
Ono je všetko dlhodobo naplánované. Slovenský polnohospodári majú polovičné dotácie, ako západný polnohospodári. Teraz má prísť čas, kedy sa to vyrovná. Tým pádom bude polnohospodárstvo výnosné.
Nižšie dotácie mali do teraz za účel držať hospodárov na okraji chudoby. Pred rokom tieto zúbožené družstvá začali skupovať finančné skupiny /Penta, JaT.../ http://ako-investovat.sk/clanok/648/financne-skupiny-na-cesko-slovenskom-trhu/
Len potrebovali, aby pôdu nemohli skupovať zahraničný "turisti", aby nebola konkurencia, a aby ceny klesli. A tak pripravili tieto zákony. Všetky družstvá na okolí majú už skúpené. Takže majú prednostné právo na odkúpenie. Nájomné zmluvy za pozemky prešli automaticky na nich. A pôdu môžu pomaličky skupovať, keď sa začnú sypať dotácie. Veď aj vládnuce strany ovládajú, nemocnice, polikliniky, dialnice a aj Vysoké Tatry už majú. Už len tú pôdu za babku skúpiť.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #71 kdy: Srpen 22, 2015, 12:14:04 odpoledne »
Hmmm Dag o tomto som este nepocul,ale viem v com vsetkom je zapletena Penta a preto to co si napisal znie logicky.
lenze potom to znamena dalsie veci ktore s toho vyplinu.napriklad to,ze po skupeni lacnej pôdy budu diktovat ceny obilnin a tym znicia vsetkych mensich polnohospodarov(ako ked prisli supermarkety) a odkupia za halier aj ich pôdu.dalej to moze znamenat ze v priebehu par rokov sa uz bezny clovek k pôde vobec nedostane lebo ju budu vlastnit financne skupiny.a nakoniec ma napadla aj taka vec,ze v konecnom dosledku ak vedia dotlacit politikov k uprave zakonov,tak za urcity cas moze prist doba ked sa im zaziada vlastnit uplne vsetku pôdu a zacna sa vyvlastnovat alebo podobne veci
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #72 kdy: Srpen 22, 2015, 12:18:25 odpoledne »
Tak, a teď jsi pochopil, proč Cecilia Malstormová vymýšlí své zákony pro odzbrojení občanů.. Slováci mají tu smůlu, že se to někde vyzkoušet musí.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #73 kdy: Srpen 22, 2015, 12:55:12 odpoledne »
Možná to lidi chápou jinak, já to chápu jako totální konec osobních svobod, jako smutný konec svobody, mnohem horší, než za komunistů, páč tehdy šlo vlastnit půdu, dokonce s ní nakládat naprosto svobodně.
O to není, ale jak potichu, v klidu, bez demonstrací či demisí.....
sic transit gloria mundi......Už jen smutek lze cítit, smutek z lhostejnosti toho stáda ovcí....

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #74 kdy: Srpen 22, 2015, 04:49:47 odpoledne »
Jěště že tu je Posvátné Rusko, rozkládající se od jižních moří do polárního kraje.. Bude kam emigrovat, tady, jestli nás pustí.. Pracovití Slované se tam neztratí..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #75 kdy: Srpen 23, 2015, 07:01:01 dopoledne »
Možná to lidi chápou jinak, já to chápu jako totální konec osobních svobod, jako smutný konec svobody, mnohem horší, než za komunistů, páč tehdy šlo vlastnit půdu, dokonce s ní nakládat naprosto svobodně.
O to není, ale jak potichu, v klidu, bez demonstrací či demisí.....
sic transit gloria mundi......Už jen smutek lze cítit, smutek z lhostejnosti toho stáda ovcí....
Votroubku mas pravdu.ja to chapem ako K.O. uplnu prehru,pretoze teraz ide o najzakladnejsiu potrebu cloveka-jedlo.ak bude niekto kontrolovat co,kolko,kedy a za kolko a ci vobec mozem jest tak to uz hraniči s otrokarskou spolocnostou
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #76 kdy: Srpen 23, 2015, 09:49:02 dopoledne »
setíku, půda se vrátila k lidem před pětadväceti lety a lidi tu půdu vyměnili za peníze a zbylo jim houby.Peníze prošustrovali a tak jim tu úůdu dáme znova a znova, aby bylo co prošustrovat.
Půda je jen jedna, není ji víc, když si ji chcete koupit, musíte si na ni vydělat, má svoji cenu, svoji váhu a když ji dostanem zadarmo, nebudem si jí vážit.
Sám koupím, co mám nasmlouváno a finíto.Končím s nákupem.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #77 kdy: Srpen 23, 2015, 10:49:46 dopoledne »
to si pleteš, když stát zestátní, tobě to prodají, proč by ti to někdo daroval ? Stát to zestátní, aby se  sám napakoval....Sociálním experimentům odzvonilo,korporace si půdu koupily, stejně jako já.Až tu půdu budou rozdávat, zase si ji koupíme a lenošní soudruzi zase půdu prochlastají a prošustrují... mezitím budou hladomory, páč ze soudruhů proletářů není nikdo, kdo by sedlačil..... a pořád dokolečka dokola, budou všichni dohola.....
 ;D ;D ;D ;D ;D
Pečený holuby, to fakt někde jinde....

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #78 kdy: Srpen 23, 2015, 12:43:52 odpoledne »
stojíme u vyjedeného krámu. Daně musí být větší a půda dražší, aby byla větší daň z nemovitostí, z převodu, daně, daně daně. jestli něco zestátní, přijde výpadek příjmu, což si nikdo nemůže dovolit. Z čeho by stát platikl armádu úředníků, konkubín a konkubínáků....A důchodcům je třeba platit a udržet růst 0,033 promnile, páč to je jediné, co nás drží nad vodou.
Zestátnění je riskantní a kontraproduktivní, výběr daní je takto mnohem spolehlivější, takže to i přes tvoje různé křivky vývoje vidím černě.

Železňák

  • Host
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #79 kdy: Srpen 23, 2015, 01:39:46 odpoledne »
Uvidíme co přinese rok 2016 .

Zatím to vypadá na :

Zdražení vodného a stočného na 80kč za 1m3 .
Zdražení povinného ručení o 10% .
Zvýšení odvodů sociálního pojištění pro bezdětné .
Zavedení EET .


Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #80 kdy: Srpen 23, 2015, 02:53:27 odpoledne »
tak jo, i když jsme s mojí ženou vlastníci více půdy, než celej zbytek fora, tak přesto bych chtěl, aby se hromadně zestátnila půda. Ta legrace by za to stála..... Rád bych puknul smíchy.
Jasně, všechno bude dražší, to už  se říká posledních sto let.......
To je tím, že si za peníze koupíme čím dál větší kulový.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #81 kdy: Srpen 23, 2015, 06:10:29 odpoledne »
. . . To je tím, že si za peníze koupíme čím dál větší kulový.
To máš pravdu, ale uznej, že to "kulový" je čím dál tím kvalitněji mazlavější  ::)  ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #82 kdy: Srpen 23, 2015, 06:56:17 odpoledne »
Určite sa odradiť nenechaj. Ak vieš kúpiť za cca 3000 eur, tak to máš dobrú cenu. Akurát to už nebude jednoduché. Nad 2000m2 už musíš byť JRD alebo SHR.
Založenie SHR je jednoduché. Robíš to na obecnom úrade. A nemusíš mať ani živnosť. Tiež to už musím ísť spáchať.

Ak máš pozemok nenáročný, tak na 1ha ti stačí aj táky menší zetorík za pár korún. Je dobré si robiť čo najviac sám, nie ani pre úsporu, ale pre to, že urobíš, ked treba, nie čakať, kým majú už všetci urobené.

Ak by si sa špecializoval na bio, napríklad špaldu a kukuricu, tak tá by sa dala predať za lepšie peniaze, ako ono technické obilie. Ja by som to rozparceloval, a striedal by som na lánikoch viacej plodín. Niečomu sa bude vždy lepšie dariť, a predáš rýchlo v malom za lepšie. Ak ťa to nechytí, vždy môžeš dať do prenájmu, alebo predať.
myslim ze s pestovanim špaldy a inych netradicnych plodin to nebude take jednoduche,inak by to robilo viac ludi ale ja nikoho takeho nepoznam.a zasa su plodiny s ktorych je zisk celkom slusny,ale zasa potrebuju zavlazovat a podobne
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #83 kdy: Srpen 23, 2015, 07:40:47 odpoledne »
AK človek pestuje v malom, tak sa mu uplatí pestovať netradičné plodiny. Nie sa opičiť po mega hospodároch. Tam sú dotácie a sami majú často problém predať tony obilnín.
V čechách som čítal o jednej rodine, ktorá sa orientuje len na tekvice. Majú snáď aj 50 odrôd. A darí sa im na niekolkých HA. Tu je fajn chovať aj svinky. Lebo tie majú celoročne o žrádlo postarané.

Dnes je doba, kedy ludia nemajú vzťah k pôde, potraviny sú lacné, preto pôda a ani to, čo sa s ňou deje nikoho netrápi. Preto je to priestor výživný pre špekulantov, kedy o nu lahko ludí pripravia a vôbec ich to netrápi. Každý potrebuje lepšie auto, väčší televízor a novší mobil. Potom už len dovolenka pri mori, a sú spokojný ako blchy v kožuchu. 
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #84 kdy: Srpen 23, 2015, 08:09:58 odpoledne »
ano viem co sa mi snazis vysvetlit.moj plan pre zaciatok je chovat prasata a prebytok obilnin predat.potom nasledne aj tie prasata,samozrejme pre vlastnu potrebu si nechat.rozmyslal som aj na pestovani byliniek pre kozmeticky alebo farmaceuticky priemysel.ale v tom sa absolutne nevyznam takze neviem co od toho ocakavat
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #85 kdy: Srpen 23, 2015, 08:32:02 odpoledne »
Tak ja idem zajtra pre pripustenú prasnicu. A tak budem mať dve chovné. Takže snáď nebudem stále v mínuse...
Pole zatial nemám, a ani tak skoro nebudem mať. Ale chcem rozšíriť a omladiť sad. Aspon 100-200 stromov. Nech je s čím zahriať a dačo žene na lekvár... a stále rozmýšlam, čo si ešte začať, aby ma uživila moja hruda, a nemusel so tie hlúpe peniaze zarábať v civilizácii ::)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #86 kdy: Srpen 23, 2015, 08:39:00 odpoledne »
ja chovam zatial iba vietnamske prasce,ale ak by som kupil nejaku pôdu,tak by som urcite zacal chovat biele prasce.ten sad ti tak trochu zavidim.aj ja by som chcel aj ked iba niekolko arovy.nielen na zahriatie,ale aj na zavaranie,lekvari,nieco na predaj alebo vymenu a pre mna hlavne pre hydinu ak by mal kvalitne rozrasteny travnik

...a stále rozmýšlam, čo si ešte začať, aby ma uživila moja hruda, a nemusel so tie hlúpe peniaze zarábať v civilizácii...
sam by som to lepsie nenapisal :) mne ide presne o to iste
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #87 kdy: Srpen 23, 2015, 09:44:55 odpoledne »
Kedysi keď som uvažoval, ako vyžiť na ranči-statku v teoretickej rovine, tak som to videl vcelku jasno. Smelé megalomaské nápady sa len hrnuli. Westernové mestečko, coutrysalón, kone, agroturistika, malá stolárska a kováčska dielna, dáka kravka, prasátko, coutering, zbojnícke hody, paitbalové ihrisko... v praxi to akosi viazne a človek je stále v mínuse. Ale snáď sa začne raz aj dariť... ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #88 kdy: Srpen 23, 2015, 11:23:39 odpoledne »
Nadpis tohoto topic-u je celý špatně. Ne "Uživí mě zahrada" ale "NAKRMÍ MNE ZAHRADA"..

Zahrada nikdy nikoho uživit nemohla, to mohl a může jen a pouze STATEK. Statek obhospodařovaný zemědělcem - profíkem, který ví co dělá a naučil se to.

Až na výjimky na tomto fóru jsou samí lidé, které může jejich zahrada NAKRMIT. DNES, i v PA době. Ke své zahradě musíme mít nějaký zdroj příjmů, stabilních, zaručených. I kdyby to měl být třeba "jen" důchod nebo úspory. Zahrada je hobby, koníček, který nám šetří (když ne peníze, tak alespoň zdraví), a za určitých okolností, na které nelze spoléhat, dá přivydělat.

Záleží na tom, zda se nám vůbec reálně vyplatí řešit odbyt své produkce, zda není efektivnější případné přebytky rozdat přátelům za protislužby. Ono, vést účetnictví je fakt opruz, a to jsem účetní, který se tímto opruzem dvanáct let docela úspěšně živil.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #89 kdy: Srpen 23, 2015, 11:57:11 odpoledne »
Dobre vravíš predsedo  8)

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #90 kdy: Srpen 24, 2015, 05:53:46 dopoledne »
Kedysi keď som uvažoval, ako vyžiť na ranči-statku v teoretickej rovine, tak som to videl vcelku jasno. Smelé megalomaské nápady sa len hrnuli. Westernové mestečko, coutrysalón, kone, agroturistika, malá stolárska a kováčska dielna, dáka kravka, prasátko, coutering, zbojnícke hody, paitbalové ihrisko... v praxi to akosi viazne a človek je stále v mínuse. Ale snáď sa začne raz aj dariť... ;D

ked som kupoval dom tiez som mal smele plany,ale postupom casu clovek zisti ze na vsetko treba dost tučnu pociatocnu investiciu ktoru nema,na kazdy pohyb ktory urobi navezuju dalsie dva inak ten predosli nema vyznam atd.
inak pred cca 20 rokmi mal som mal znameho,boli sme spolu aj na vojne a ten odisiel do čiech do nejakeho westernoveho mestečka.neviem kde to je,ale pocul som ze dnes je uz spolumajitelom toho mestečka a dari sa mu celkom fajn.mal rad zvierata a isiel tam ako pomocnik ku koňom,ale tiez mal v hlave velke plany a vyslo mu to
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #91 kdy: Srpen 24, 2015, 09:25:08 dopoledne »
Máš tam s tých väčších napr. Šiklúv mlýn a Boskovice. Ja som časom zistil, že vlastne turistov neznášam, a nemám rád ani vela ludí. Preto si sem nikoho vláčiť nehodlám, len aby z toho boli prachy.  ;D
Sme boli spolu na vojne?  ::)


S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #92 kdy: Srpen 24, 2015, 01:13:01 odpoledne »
ano sluzili sme spolu na rovnakom utvare v rovnakej rote počas ZVS,nevysvetluj si to inak :)
ak mas vesternove mestecko tak je to iba o ludoch.ty robis to co ta bavi a ludia ti nosia prachy za navstevu mestecka,za rozne atrakcie atd.bez ludi to jednoducho neprinesie ziadny zisk.minimalne by som v tvojom pripade zriadil nejaky mali penzion alebo vesternovy hotel a prevadzkoval jazdu na koňoch alebo v kočiari v ramci agroturistiky.urobit si dobru reklamu napriklad v rakusku a skusit prilakat rakuskych dochodcov.ty snad nenarobia vela hluku ani bordelu
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #93 kdy: Srpen 24, 2015, 04:15:19 odpoledne »
No zahrada mne ne/nakrmi, na 5tis. metrech pestuju kvetiny (protea) ktere prodavam pres  prostrednika na burzu do Holandska a za utrzene penize ziju. K tomu mam svou zeleninu, par tisic metru citrusu a letos jsem zasadil par desitek nenapadnych rostlin, ktere tady skoro nikdo nezna: pitanga, feijoa, moringa, macadamia, carissa. Z drobotiny mam hlavne papriky a lilky, dyne, ..rajcata ne, na ty je ted moc teplo, nejlepsi budou od listopadu do konce roku.

Za kytky se plati 0.30—0.60€ za kus podle delky stonku, za den se da udelat 500 kytek, coz je maximum ktere je mozne sebrat kazdy den na me rozloze od listopadu do kvetna. Uplne to staci, i tak je to prace jak Chaplin ve fabrice. Kytka se musi ustrihnout, zacistit stonek, zakratit, po peti kusech zagumickovat a dat do krabice.

V planu mam zasadit na 2tis metrech avocado — zrovna ted pripravuju pozemek — za kilo davaji ve vykupu 1,20€, maji sve sberace a sami si to odvezou. V nekterych castech Spanelska je mozne cerpat dotace na pestovani avokada, tam je pak cena 2€/kg. Pocitam s vynosem 3.000 — 4.000kg do peti let. Samozrejme zalezi na odrude, ja pujdu do Lamb Hass na podnozi Toro Canyon vzhledem ke klimatu a pude.

Z CR jsem odesel v roce 1998, chtel jsem provozovat camping, chaticky, bazen, ziskal jsem licenci na provoz a projekt, vsechna povoleni a nakonec jsem to prodal a udelal jsem dobre, mam klid. Presunul jsem se z jeviste do hlediste.

Disfrutuju  :pa:

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #94 kdy: Srpen 24, 2015, 04:28:26 odpoledne »
v spanielsku sa da pestovat a uroda je aj dva krat do roka,to sa zije :) moja krstna dcera zije na mallorke uz treti rok a uz sa nechce vratit na slovensko.sice to nepatri do tejto temy,ale ako je na tom v skutocnosti spanielsko ekonomicky?myslim obycajny ludia,nie vseobecne statisticke tabulky pre oblbnutie ovečiek
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #95 kdy: Srpen 24, 2015, 05:01:28 odpoledne »
no právě, na slovensku máte těch kdětí a příbuznejch dvakrát tolik, co u nás, máte tam vlastní mamu a krstnou mamu, dceru, tetu nebo i krstnů svokru, jak to vlastně děláte? Né že bych záviděl, ale třeba mne napadne, jak to využít.....
Jínáč, než žít v cizině a to jsem tam žil osm let v kuse, řaději budu v čechách dělat..... téměř cokoli...

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #96 kdy: Srpen 24, 2015, 06:45:08 odpoledne »
neverim ze vy v čechach nemate tu istu bandu ako my na slovensku Votroubku :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #97 kdy: Srpen 24, 2015, 10:38:49 odpoledne »
Votroubku, jsem rad, ze se do toho Ruska neodstehujes a ze to byla jenom sranda!

TNT:  Spanelsko je velike, znam lidi co bydli v Madridu a znam lidi co bydli na malinkem ostrove El Hierro na Kanarech, tezko srovnavat. Lidi s dluhem za byt u ktereho cena spadla na pulku a nemaji praci jsou na tom asi fakt blbe ale ja nikoho takoveho osobne neznam. Muj pocit je, ze je vyhodnejsi bydlet na vesnici, tady u nas se maji lidi sice financne hure nez v Madridu ale vice spolupracuji a nezamestnanost nema ty fatalni dusledky popsane vyse, kazdy nejakou praci (na cerno) najde a hypo nemaji. Muj kamarad nezamestnany automechanik ma pred barakem garaz a xx aut ceka na opravu. Jen pro kamose a jejich kamose. Kdyz neco potrebuju udelat, tak nejsou lidi, za 8€/h nikdo neprijde — za stavbu zidky z kamenu jsem platil 12€/h. Normalne bych si to udelal sam ale mel  jsem zlomenou nohu. Muj kamos rika ,,je to tady prdel sveta ale zije se tu kraaasne,, Tenerife.