Autor Téma: Uživí mě zahrada 2015?  (Přečteno 4281 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Uživí mě zahrada 2015?
« kdy: Únor 02, 2015, 11:50:10 dopoledne »
Snad tento rok se mi to podaří. Dost jsem změnil jídelníček. A snad už tento rok budu mít 500m2. Tak budu moc říc v roce 2016, že mně uživí.  Mam připravený česnek. a brzo chci zasadit brambory do přepravky.


Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2015, 12:07:44 odpoledne »
Do jaké přepravky? Rozměry a kolik přepravek bude. Bude to v seně nebo listí, či použiješ klasika zeminu?

Fiona

  • Host
Re:Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #2 kdy: Únor 02, 2015, 03:22:04 odpoledne »
15 doporučení jak zlepšit zásobování skrz zahradu. v aj
http://www.fao.org/docrep/V5290E/v5290e04.htm

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #3 kdy: Únor 02, 2015, 05:53:33 odpoledne »
Fionka, keďže tomu nerozumiem, tak budem robiť po starom.

Tento rok mám v pláne ešte vela stavebných úprav na statku, tak naplno zahradičiť ešte asi nestihnem, ale pokúsim sa čo najviac dopestovať. Tak budem dávať občasné hlásenia.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #4 kdy: Únor 20, 2015, 06:48:05 odpoledne »
Do jaké přepravky? Rozměry a kolik přepravek bude. Bude to v seně nebo listí, či použiješ klasika zeminu?
Použil jsem papírovou a i z lepeného slisovaného papíru.  Jeden 10kg pytel brambor je kontrolni.
Přepravky jsem dal sklepe i s pytlem. A pak jsem dal do hliny do sudy brambory a nehcal jsem je venku. Porovnám za měsic jestli je v nich rozdil.

Můj roční pokus skončil Tedy vlastně 16 měsiční. Nechal jsem 16 měsíců brambory ve sklepě v pytli a brambory vydrželi na nové setí. Tak moje tvrzení, že do roka brambory ve sklepě schnijou byl omyl. Teď vím, že většina jen vyklíčí a maji nové brambůrky. Láká mně pokus je vysázet a zkusit jestli z nich něco bude. 

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #5 kdy: Červenec 04, 2015, 07:31:16 odpoledne »
Setíku, tohle je vlákno, které by přivítalo Tvé poznámky o vývoji Tvé zahrady. Myslím, že tu jinak nikdo neobdělává zahradu tak intenzivně jako Ty s tak jednoznačně stanovenými prioritami.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #6 kdy: Červenec 04, 2015, 08:43:22 odpoledne »
Mně rozhodně neuživí... "omg"
Brambory mi letos téměř nevylezly...ani ze slámy, ani z trávy...česnek- nic moc, mrkve trochu, cibule taky...ještě mrkev vyseju.
Brukve jdou pomalu...dýně a cukety také...navíc se mi do nich lehce pustili slimáci.
Divoká rajčata mají jen pár cm...nestihnou dorůst a dozrát.
Bob napadly mšice tak, že jsem je musela zlikvidovat...
Řepa a tuřín skoro nevzešla, jen pár rostlinek...zkusím ještě vysít.

Radost mi dělají snad jen fazole, ale nechci to zakřiknout...a topinambury s ocou...ty jedou krásně a vypadají, že vykvetou (topky).
Třešně byly, jedna jabloň je obsypaná a nadějně vypadá aronie...rybíz, angrešt už sklízíme...jinak pár švestek a mišpulí...ořechy žádné, hrušky skoro žádné - všechny spadly.

V městské zahrádce ve fóliovníku budou rajčata i papriky...snad dostatečné množství...zatím to vypadá dobře a bez slimáků.

Hrášek, ředkvičky a špenát nepočítám...ty jdou dobře pořád...ale nemám toho zase tolik.

Ještě, že mám ty včelky... :bee: :bee:

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #7 kdy: Červenec 04, 2015, 11:26:36 odpoledne »
Řepu budu brzy moct sklízet, mrkev roste, dýně se už chytly. Rajčata nasazují plody pomalu, ale jistě se dočkám.
Na uživení to letos nebude, ale zatím se daří.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #8 kdy: Červenec 04, 2015, 11:53:42 odpoledne »
Nesmutni, Retti, s obdivem sleduji Tvé včelařské pokroky a tiše Ti závidím:)
Jsou roky, kdy je hůř, a roky, kde je líp. Slimáci, mšice, molice - všichni jsou letos výrazně při chuti a spousta rostlin silně váhá, zda být či nebýt. Zatím nás může utěšovat aspoň to, že ještě není nejhůř, aby nás zahrada musela uživit.
A teď jsi mi taky připomněla, že musím zkontrolovat stavy plzáků - včera se pustily do mého experimentu, Oenanthe pimpinelloides, a nechali mi z osmi rostlinek dvě:( Dcera mi odjela na dovolenou s mojí báječnou čelovkou, tak blbnu po zahradě s baterkou. Sousedi měli na zahradě večerní posezení, takže jsem je nechtěla rušit tím, že bych vedle zalívala - tak jsem to teď musela dohnat:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #9 kdy: Červenec 05, 2015, 01:44:43 dopoledne »
Musela jsem si najít, co je oenanthe pimpinellodia... ;) @-->
On byl letos docela náročný rok v práci, tak zahrada šla dost stranou a teď už to nedohoníme...snad nám ta situace (hospodářská, ekonomická, politická, imigrační) dá ještě čas na experimenty a zkoušení...ale moc růžově to nevidím...

Já zase se zájmem sleduji tvoje slepičky... "hold"

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #10 kdy: Červenec 05, 2015, 06:28:18 dopoledne »
ja sa tento rok tiez nemam s cim chvalit.som tiez dost pracovne vytazeny a nemam na zahradu vela casu.
redkovky a šalat boli pekne,aj jahod bolo neurekom a teraz sa pasieme na malinach.zacinaju dozrievat aj černice.čučoriedky mam prvy rok,takze neviem aku urodu očakavat.paradajky dozrievaju a maju tiez pekne velke plody a je ich vela.aj na divych paradajkach sa ukazuje bohata uroda.bob ma na vysku cca 80cm a je obsypany kvetmi(sadil som dost neskoro) a aj cesnak mam ako kazdy rok krasny.hrozna bude asi tiez dost ak po tychto velkych teplach nepridu krupy.lieskovce tento rok budu,ale nebude ich vela a uschol mi jeden gaštanovnik(na jesen dosadim novy)figovnik mam volne rastuci na dvore.minuli rok stihli dozriet 4 figy,tento rok bude bohatsia uroda.sused mal minuli rok urodu cca 25 kg fig.
zemiaky mi skoro uplne zožrali pasavky aj napriek postreku,takze som ich vykopaval priebezne hned ako zacali kvitnut aby sme mali aspon mlade zemiaky.rybezle a ružičkovy kel mi zožrali tohtoročne kurence a na niektorych s nich si zasa pochutnali nasi psy.mal som 10kusov vlašky čierno bielej s liahne a uz je ich iba 5.ak nam niektorym s miliona sposobov neutečie pes a nechyti si kura,tak pre zmenu kura preleti k psom :) kvočka bola tento rok jedna a vysedela "az" 3 kurata.ked sa o nich prestala zaujimat,tak do dvoch dni bez stopy zmyzli.
aha aby som nezabudol.jedna s landeskych husy sa pokušala kradnut burinu od prasiat a tie samozrejme nezavahali a pochutnali si na husacine skor ako ja.vecer som zahanal husy a po dlhom hladani som objavil chybajucu u prasiat.teda to co s nej ostalo-jedna noha a koža
tak to by bol asi celi vypočet mojho tohtorocneho trapenia,ale bojujem dalej!
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #11 kdy: Červenec 05, 2015, 07:10:12 dopoledne »
Nám to naštěstí roste, ale ten plevel, to je hnus.Moja se stará, seč může sama, velice jí pomohlo nové zavlažování a koupil jsem jí ruli té černé textílie, zkusila do toho koštále a funguje to super, takže od příštího roku pouze do té textilie, proti p
levelu super. Kašlu na přírodu, kašlu na názory, nenechám si ženušku sedřít k smrti, když jí nebudu moci pomoci.
Máme housata husy labutí, a těma se něco láduje. Z desíti jich jsou čtyři, ale husy české drží linii a z dvaceti housat nechybí jediné.
Králík ferda si vůbec nevážil své nové krásné, drahé, dokonalé, bůhví z které prdele dovezené králikárny a změnil se jednoho dne v tvrdou, nepohybující se věc.A to byl sám dovezenej z bůhvíjaké prdele a placen syrovým zlatem.Tak drahej určitě byl.
Bože můj a vůbec , i když ještě žil, neobbtěžkal některou ze samyc, takže v králikárně krmíme pár jalových, novozélandských samyc....Ach mé nervy....
Bělásci poletujou nad kapustou a ta je už tak velká, že to letos běláskům sežeru já sám. Takový závazek jsem si dal. Kapustová dieta. A to musím ještě honem žrat brokolici, páč ta pak bude chtít kvést a mražená není dobrá.....No, nevím...bude to ještě boj.Jen abych se z toho nepodělal...

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #12 kdy: Červenec 05, 2015, 08:10:14 dopoledne »
U rajčat jsem demotivován když vidím že mi nasazují plody pomalu, sem tam nějaký, ale věřím že to dobře dopadne. Ostatní okolo mají už krásně obalená rajčata. Mluvím o tyčkových. Keříčková mají plodů celkem dost.


Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #13 kdy: Červenec 05, 2015, 08:28:07 dopoledne »
brambor mám dost, česnek taky jede pěkne cibulka taky. rajčata ve skleníku taky dobrí, nejaký salát byl, jahody práve idu tak si dělám kůri celé dny jen na jahodách a fazule a bon nepestuji tento rok nobot prdíky by byli pro malého a vařit si sám i prokojící ženu není ono.
Jinak člověk by si řek jak je sobestační, od té dboby co jezdím na jednu farmu a vidím tam ty ruské armády tak jsem zjistil že jsem hodně špatní zahrádkář.....slépky sou jen 4 běžci dva samci a ty taky půjdou, musím cestovat tak to už tady sám na tom velkom  statku neuhlídám. Inu doba se mění.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #14 kdy: Červenec 05, 2015, 08:40:22 dopoledne »
Proč bys měl být špatný zahrádkář?

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #15 kdy: Červenec 05, 2015, 08:50:38 dopoledne »
Jak jsem začal chodit na tu farmu(víš kterou) tak zjistuji jak je málo toho co si člověk sám dokáže vypěstovat. také jsem zjisitl že když nás tu bylo více tak mi to dělalo radost, sdílet věci se zahrádky a sdílet také zkušenosti se zahrádky, ted jsem tu sám a nějak se tá radost vytrácí.
Bud máš dosti velkou rodinu a nebo se snžíš připojit k nějaké komunite anebo kompromisy mezi tím.
 Také zjistuji po těch 10 letech tady na tom místě že tady to zahradničení je BOJ.
Ono je to tu akorát bramborová oblast. část polností chci vysázet stromy lípy, kaštany, ořechy. Je to sice na dlouho ale apson nějak zůrodním tento kus země
Ted příklad vím že se musím zbavit indických běžců  a vím že tým pádem slimáci začnou znovu vládnout zahradě a s ní se stane leda tak jen zahrádka na bilinky. Jasné že sou určité alternativy ale zatím jsem na ně nepřišel.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #16 kdy: Červenec 05, 2015, 10:01:49 dopoledne »
On byl letos docela náročný rok v práci, tak zahrada šla dost stranou a teď už to nedohoníme...
Taky zoufale válčím s časem a díky tomu mi překáží materiál nachystaný na různé projekty - momentálně např. prkna na zbylé vyvýšené záhony... Zahradu stihám jen tak "bokem" a podle toho taky vypadá.
A dneska mám smutek, umřela kvočna, která na jaře odchovala kuřata. Nevím proč, ráno byla mrtvá.:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #17 kdy: Červenec 05, 2015, 10:36:44 dopoledne »
Nedovedu si představit, že bych se staral o včely a ještě zahrádkařil. Natož ještě chovat slepice. Ještě je předemnou spousta práce. Vytahat nějaké dřevo na další záhony, nadělat nějaké na zimu na topení, do toho žena na vozíku a ježdění 80 km kvůli kraniosakrální biodynamice. A ještě tchán s tchýní otravují kdy přijedeme a budem tam trávit pár dní. Jako kdybych neměl toho ježdění dost. Zahrada se taky nezaleje sama.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #18 kdy: Červenec 05, 2015, 01:41:42 odpoledne »
také jsem zjisitl že když nás tu bylo více tak mi to dělalo radost, sdílet věci se zahrádky a sdílet také zkušenosti se zahrádky, ted jsem tu sám a nějak se tá radost vytrácí.

To jsem něco podobného řešil. Řešil jsem jak si zajistit pomoci lokálnosti několik nezávislých příjmu. Jak zajistit odbyt zeleniny a vajiček. Jak snížit náklady. Jak žít v komunitě. A vše zábavně a ještě možná pomoci jiným ukázkami realizace. Snad to nezakřiknu, ale od 1. srpna  konečně začínám. Minule jsem to zakřikl a zdrželo se to o 5 měsíců.:(
Už to pomalu plánuji
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,9525.0.html

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #19 kdy: Červenec 05, 2015, 01:47:58 odpoledne »
A dneska mám smutek, umřela kvočna, která na jaře odchovala kuřata. Nevím proč, ráno byla mrtvá.:(
To mně mrzí. Vím jak dlouho chovaná zvířata jsou jako mazlíčkové.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #20 kdy: Červenec 05, 2015, 06:13:41 odpoledne »
Jsi hodný, snažím se držet si odstup, ale jednak to neumím a jednak to moc nejde. Ale kuřata se maj k světu a dělají mi jen radost (fotky v jiném vlákně).
Navíc dnes konečně česnekobraní - z česneku od Retti konečně vyrostl v Brně krásný česnek, takže jsem hned začala studovat vázání do copů - na úrodě z chaty to doladím...
A taky jsem si uvědomila, že díky zítřejšímu svátku dnes nemusím dodělat všechny překlady, které jsem slíbila na příští týden:)

PS. Retti, zkus boby zasadit ještě teď - lusky do podzimka určitě na jídlo budou, i když to třeba nebude na semeno.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #21 kdy: Červenec 05, 2015, 06:17:55 odpoledne »
K Ormien žádní upíři neprojdou  ;D

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #22 kdy: Červenec 05, 2015, 09:35:42 odpoledne »
Ormien, česnek máš opravdu krásný...ten můj je letos bídný...asi jsem nezvolila vhodné stanoviště a sázela až na jaře.
Boby už nemám...měla jsem jen 6 semen...neva, fazole to snad vynahradí. Nechala jsem si takové "horší" a všechny vzešly krásně...ale ty mšice je bohužel zlikvidovaly.
Rozesadila jsem včera ještě růžičkové kapusty...dnes to byly takové chcíplotinky...tak uvidím, co z nich bude.


Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #23 kdy: Červenec 07, 2015, 05:18:47 odpoledne »
tak sa pochvalim aj ja so svojim cesnakovym rebrikom :D
je v takom stave ako som ho vytiahol zo zeme.par dni ho nechavam sušit a az potom odstranujem korene a vňať a viazem ho do nahrdelnikov.na cesnaku je zapalkova škatulka pre predstavu velkosti.hlav je presne 194 kusov,tak dufam ze budu do dalsej urody stacit :)

az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #24 kdy: Červenec 07, 2015, 08:01:12 odpoledne »
No, ty moje nejsou nic moc, ale taky rostly v písku a určitě jsou lepší, než z jílu na chatě:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #25 kdy: Červenec 07, 2015, 09:53:11 odpoledne »
ale mas ich pekne naaranžovane a čistučke ako keby ani nerastli v zemi
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #26 kdy: Červenec 07, 2015, 10:32:42 odpoledne »
Po vytažení ze země taky vypadaly skoro jako ty Tvoje, i když písek snáze opadává. Ale už jsem se naučila je čistit a jak na to člověk přijde, jde to rychle. Ve čtvrtek prověřím, jak vypadá česnek na chatě...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #27 kdy: Červenec 08, 2015, 04:32:27 dopoledne »
tie moje ani po ocisteni nebudu vyzerat tak pekne ako tvoje.ja ošucham dole iba nalepenu zem,ale nešupem dole ziadnu vrstvu.radsej nech vyzeraju spinavo ako skratit ich trvanlivost
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #28 kdy: Červenec 08, 2015, 06:02:29 odpoledne »
Popri chovaní, práci, chystaní dreva, údržbe techniky, a písaníblbovín na prepers fórum sa pestovať proste nedá stihnúť. Teda v čas a s dákym výnosom. Takže na jeseň sa snáď podarí zakúpiť dáky šikovný malotrachtorík.... https://www.youtube.com/watch?v=-rCTCpYxSxQ
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #29 kdy: Červenec 08, 2015, 06:09:00 odpoledne »
Tahle potvora by naši zahradu zorala na 3 otáčky.  :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #30 kdy: Červenec 08, 2015, 06:12:29 odpoledne »
Setik, nedá. Čím sa živíš? Kolko toho obrábaš a čo popri tom ešte všetko stíhaš?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #31 kdy: Červenec 08, 2015, 06:33:01 odpoledne »
Dag
neuveris,ale presne po takom niecom pokukujem uz nejaky ten mesiac.pozeral som aj slovenske ceny a bez prislusenstva(mal tusim iba pluh) to stalo cca 3000 euro a to je pre mna trochu velka a neista investicia
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #32 kdy: Červenec 08, 2015, 07:03:17 odpoledne »
Tak ja som vcelku rozhodnutý. Len potrebujem /okrem penazí cca 6000eur/ niečo, čo má aspon 25koní, aby som mohol pohánať aj špalíkovač /ktorý už mám/ na výrobu lacného paliva z odpadu-haluziny.
Takýto traktorík s čelným nakladačom, pluhom, rotavátorom, bubnovou kosačkou a obracačom na sená, vlečkou na hnoj, ale aj ovocie, či doviesť vodu na polievanie, či napájanie. V lese sa s tým dá pekne posťahovať drevo z ťažkého terénu, aj odhrnúť cestu.

U nás v n.m výške 550m s ťažkou pôdou je obdobie, kedy je pôda obrábatelná, teda medzi mazlavým blatom, a tvrdým kamenom, len pár dní, či hodín. A vtedy treba rýchlo konať. Samozrejme zúrodnujem, ale to ešte potrvá.... ale až potom budem môcť povedať, že ma záhrada uživí, a pri tom nezahyniem zakrtkovaný po zvyšok života v záhone. :bee:
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #33 kdy: Červenec 08, 2015, 07:34:52 odpoledne »
....ale až potom budem môcť povedať, že ma záhrada uživí, a pri tom nezahyniem zakrtkovaný po zvyšok života v záhone....

presne o toto iste ide aj mne.a vsetky tie doplnky o ktorych pises okrem spalikovaca by som potreboval aj ja.a este by som tam pridal nejake zariadenie na sadenie aby som si vedel sam a rychlo aj zasadit.a samozrejme pre taky malotraktor treba aj nejake dalsie zastresene miesto aby nebol na dazdi a to je dalsia investicia.jeden sused na ulici ma takyto traktor a kopu prislusenstva a aj mu to celkom slusne vynaša
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #34 kdy: Červenec 08, 2015, 10:12:54 odpoledne »
Po tom čínanovi pokukujem aj ja. Len čakám na dáke spolahlivé recenzie. Teda spolahlivé od užívatelov, nie od obchodných parchatov. Ako je to zo servisom a ND? Aké je jeho presné označenie?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #35 kdy: Červenec 08, 2015, 11:16:30 odpoledne »
http://www.malo-traktory.cz/index.php?nid=9899&lid=cs&oid=2150122
To je on, náhraldní díly j3sem ještě nepotřeboval, filtry se dají sehnat podobné, třebas olejový do motoru je zetor 7001, převodovej totéž, vzduchovej filtr používám upravenou olejovou filtrační vložku z liazky a tak podobně.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #36 kdy: Červenec 09, 2015, 01:48:15 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #37 kdy: Červenec 09, 2015, 02:55:55 odpoledne »
mne to z boku vyhodilo todle video... No ty to teda dotáhli....
https://www.youtube.com/watch?v=g519Hl_L8Ek
Permakultura jako cesta k sobě ....
po posledních trapasech s dvoma nickama na fcb mi to prijde více než úsměvné že cesta k sobě....
spíše bych to přejmenoval na cesta k vaši peněžence....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #39 kdy: Červenec 09, 2015, 05:03:37 odpoledne »
Nejdou mi teď nějak stahovat do mobilu videa z youtube. Jsou dobré, abych zaukoloval někoho? :)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #40 kdy: Červenec 09, 2015, 05:50:28 odpoledne »
Permakultura je slovo. Na začátku bylo slovo.Já si ho překládal, povaloval na patře, nakonec jsem si ho přeložil, jako trvalou udržitelnost.
Ale širší souvislosti nebyly pro mne, já spíše naše předky...
Ani prodej myšlenek není nic pro mne. Mám možnost sehnat si betonové přefabrikáty ve větším, než běžném množlství a jal jsem se postavit vyvýšený záhon. dolů štěpku, pak hnůj, na to štěpku, na to kompost a vrsvičku dobré zeminy. Tak jsem to nasázel, rajčata, papriky a kapustu.Na ten vyvýšený záhonek se dalo najet malotraktorem a vršek obdělávat, jako prd.
Vedle jsem vytvořil tentýž záhonek, stejně dobře prohnojený, taky uhnilou štěpku, našlehal jsem to rotavátorkem a zasázel totéž, co na vyvýšeninu.
Výsledek byl totožný.
V chladnějším období rostl lépe vyvýšený záhon, v teple rostl lépe zemní záhon.
Jestli máte někdo lepší pocit z vyvýšeného záhonu, proč ne, ale je potřeba hodnotit objektivně, nikoli na základě momentálního rozpoložení. Z vyvýšeného záhonku jsem udělal  maliniště a energii i prostředky cpu jinam.
Jako zájmová a pokusnická záležitost má vyvýšený záhon jistě svoji funkci, jako kratochvíle to bude nesporně vynikající, pro zamokřené pozemky první volba,Pro chudé půdy to bude dobrá alternartiva, pro každodenní produkci na samozásobení to bude hodně náročný koníček.
Tahat na hřbetě ty kopce materiálu na dosypávání.... pro sto, nebbo dvěstě metrů čtverečních asi jo, ale násobky už budou horší....
Zkuste sami zhodnotit přínos produkce jakojá a pak můžete uvažovat o investici, která nemusí být bezvýznamná..
Dodal bych, že na vyvýšený záhon je třeba..
když bude vysoký pouhých 30 centimetrů, bude potřeba na 10 metrů čtverečných tří kubických metrů materiálu, na 100 metrů čtverečných 30 kubíků, což jsou tři velká nákladní auta, třebas tatra sklápěč.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #41 kdy: Červenec 09, 2015, 07:25:33 odpoledne »
Tak to tam bež napísať.... ;D  https://www.facebook.com/groups/318826234885348/permalink/662741233827178/?comment_id=663003437134291&offset=0&total_comments=5&notif_t=group_comment_mention
Já jsem se z té skupiny již odhlásil, jílek má jiné spůsoby. Když mne obral o peníz tak to dokázal okecat , i když jsem měl svědky, a rozhodl jsem se že nebudu s ním válčit že to nemá význam.
prostě na něj nemáš, to jsem již psal minule  v diskusy na fcb v foru permakultura a když jsem pak zjistil že tam jílek píše pdo dvoma nickama, jedniím si kryje druhý tak jsem tam napsal, at ho zablokujou,když používa takéto taktiky, ale on ho nikdo nezablokoval, tak jsem já vystoupil z té fcb skupiny. na čo tam bejt když tam je dovolené a tolerované to že vystupuješ jako jílek. Prostě na něj nemáš je to škoda energie, to radši pujdu sekat dřevo. Začal jsem dělat to že když mne něco sere tak to dám pryč, když mne začal srát permaweb tak jsem odešel. Tedka mne sere todle forum na fcb tak jsem odešel, i když tam mám jílka zablokovaného tak na mne stále vyskakuje to že lidi se tam s ním haštěří atd atd. tak jdu radči pryč. Zatím foorum preppers u mne boduje, sou tu admini který to tu hlídají, jílek nejílek.   U PK lidí, mi přijde že Jílek je tak kontraverzná postava že se ho bojí zablokovat či obdobním spůsobem mu dát najevo aby také taktiky nedělal. kdybys to udělal ty jako neznámi uživatel tak te vyrazí hnedka. Občas mi to přijde jako stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Co znamená že jílek vůbec nedelá PK, ale omílá a omíla to slovo dookola, že i PK lidi sou na pochybách....
U mne jílek týmto videeem spadnul do ezoušů který prodávají štestí,
soulidi co delají kamna, nebo staveji se slamy a za to zaplatíš.  A pak sou ty který prodávají štestí. pujdeš za nima oni ti řeknou že takhle a takhle a budete štastni a ty jim za to zaplatíš. a sem jílkovy spadli.Jílek byl vždy proti náboženství a ejhle tímto spůsobem se stal s  nej ešte horší než v tom náboženství....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #42 kdy: Červenec 09, 2015, 11:12:58 odpoledne »
Bartolomej, škoda že si prchnul. Sme mohli robiť rovnováhu.  ;D Aký tam má ten druhý nick?

Votroubek jasné, permakultúra je len taký predajný názov sedláka pre panelákových trubirohov. Ktorý majú po kurze za 10litrov zvláštny pocit nadprirodzenia... ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #43 kdy: Červenec 10, 2015, 04:52:19 dopoledne »
Tak uz to tam neni a jílek to si ten profil smazal. To je práve ono
ve foru permakultura
diskuse zalozena....
Славянин
24 červen v 22:53,
Ale cortes erine tam jiz není, to znamena ze jilek se svym druhym nickem smazal. ja na to myslel kdyz to tam bylo, ze si udelam printscreen ale vidis sam. zeptas se ale lidi s diskuse tak ti to potvrdi. S jilkem nevyhrajes, co chces s nim hrat, on se tim zivi tak ma na to i cas i chut..... V pohode nas zase ochcal ne.

Vis co ja to ma  snim horsi, na permawebu se zacal navazet do me v tedy zenske tak az sme se rozesli, kdyz dochazela diskuse tak tam tak dlouho resil nas vztah, no rozdejchaval jsem to nejakou chvilku, takze ano da se rici ze jsem na nem trochu zasedlej. Taky spenezma mne obral ne omoc ale obral, tvrdi samozrejme ze to tak neni a ma na to dost lepsich svedku nez mam ja svedku,.....   V jednu chvili a je to na permawebu se mi vyhrazel ze da na mne trestni oznameni,..... On vi jak na tebe. on te pomluvi obere o prachy, rozhada te se s pritelkini a pak kdyz to verejne napises se ti zacne vyhrazet ze te da k soudu. Problem ale je ze on se proste v te permakulture stale mota, takze nejlepsi spisob pro mne je se tam vubec nemotat. nemam tam jiz co hledat. Inu v klidu se do nej pusti ale za ty leta, a to uz polozil permaweb ze tam radeji niko nic nepise a priklad kopu uzivatelu se presunulo sem na preppers, sem nezazil nikoho kdo by ho polozil, on ma cas a intriki k tomu. Napriklad vytvarenim nicku ktery, sou jakoze spokojeni zakaznici atd....
Славянин ti to dosvedci z nickama. Nevim jestli tudle diskusy nepresnuout do balastu.... a nebo zalozit forum bacha na jilka.....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #44 kdy: Červenec 10, 2015, 07:32:23 dopoledne »
setiku, já již jim odpustil dávno, problém je jinej že oni stále dělají nové a nové intriky, takže odposštíš jim stará a přicházejí nové. problém s nicky byl jasný. řešíš diskusy diskutuješ, zrazu zjistuješ že se diskuse zvrtáva a že jsou tam noví lidi který si zastavají jílka, pak zjistuješ že vlastne jílek používa více nicku, jediním píše svůj názor a druhím si zastáva toho prvního, s trochou obratnosti. No si pak znechucenej, tak navrhneš aby ho aspon na nejakí pátek zablokovali ono nic.
Označíš jasně v diksuy a všem je to jasní. dokonce jak je vidět danej nick uplne zmizel, což znamená že jílek toho virtuálního uživatele smazal i se všema příspěvkama aby zahladil stopy což jse mu povedlo perfektně.
 tak jsem radči odešel s takéhoto fora, kdy nevíš jestli na tebe někdo něco nehraje nějaké intriki. To staré to je jasné, na jílka by se dalo vytáhnout mnohem více, ale to asi na každého z nás. Já se snažím tam dva roky se tomu člověku vyhýbat, hodně vyhýbat, a je pravda co píšeš že mám je nechat na pokoji, šak já je na pokoji nechávám, problém je ten že narážíš na nové a nové intriki, tak jediné co s tím můžu dělat je to že už jsem odešel i s té skupiny. Jílka mám zablokovaného asi 2 roky a nic více dělat nemůžu.
práve tá disuse víše zminovaná byla o tom že se tam setkali odpurci jílka a také jeho zastánci, já ho mám blokovaného, a to má více lidí, tak on si vitvoril virtualní aby se sám sebe mohl zastávat. Takže probíhala diskuse kde on vůbec nepřispíval.
To že mne obral hloupě o prachy tak nevidím problém v tom, říkat lidem dávajte si něj pozor.
Právě v poslední době kromně jílka řeším i jiné entiti v virtuálním svete a chystám se net hodně omezit, vypnout fcb,  a  zbytek, sejm již vlastne omezil, občas napíši sem....
Jinak k tématu daného fora
NE, zahrada mne neuživí....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #45 kdy: Červenec 12, 2015, 05:36:26 odpoledne »
mne to z boku vyhodilo todle video... No ty to teda dotáhli....
https://www.youtube.com/watch?v=g519Hl_L8Ek
Permakultura jako cesta k sobě ....
Tak jsem ho viděl. Zajimavý byl usek 14:05-14:35. A pak se podívat na sobestacnost.cz  ;D ;D ;D
Je to hodně zajimavé se nad tím zamyšlet. Jinak fajn video.

Edit: Mluvějí o navazování kontaktu, sítí, předávání zkušeností atd. Vlastní diskuzní forum, ale může tam jen pokud zaplatí. :)

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #46 kdy: Červenec 12, 2015, 06:45:23 odpoledne »
forum sobestacnost je o tom ze ty se ptas oni ti fundovane odpovidaji...tam neni moznost moc diskuse, nejlepe ti odpovedi kdyz ses VIP. Proto ma to forum taky navstevnost jakou ma
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #47 kdy: Červenec 12, 2015, 07:03:33 odpoledne »
Video působí velmi přesvědčivě, ještě že jsem povahou spíš experimentátor a lakomec, takže mi nejde ani tak o to, mít dokonalou zahradu, jako ji spíš metodou pokusů a omylů tvořit... Čili nehrozí, že bych byla jejich zákazníkem.
Škoda, že Elišce Jílkové nestáli diváci za to, aby se učesala. Hodně mi připomíná brněnskou Tapinu, je jí dost podobná.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #48 kdy: Červenec 14, 2015, 04:45:25 odpoledne »
Konečně už začínají dozrávat malá rajčátka. Člověk má aspoň radost ze svého mrzkého snažení. 

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Uživí mě zahrada 2015?
« Odpověď #49 kdy: Červenec 14, 2015, 08:14:44 odpoledne »
on jílek kdysy jasně prohlásil na permawebu a myslím že by to šlo v tom smetišti naít,že on nemá permakulturní zahradu..... je zvláštní oní učit ale nemít ji doma....
kdo chce kam, pomožme mu tam