Autor Téma: Bydlení u lesa  (Přečteno 3705 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Bydlení u lesa
« kdy: Červen 20, 2012, 03:48:58 odpoledne »
Jak je to bydleni v u lesa.

Vetsina lidi sni,ze bude bydlet u lesa a nebo v nem. Obklopen prirodou atd.

Myslim,ze stat si chrani toto uzemi,aby tam nebylo dost lidi a proto tam bydlet bude tezsi.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #1 kdy: Červen 25, 2012, 09:05:52 odpoledne »
Na samotě u lesa.

"Až deda umře, bude chaloupka naše"
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #2 kdy: Červen 25, 2012, 09:38:52 odpoledne »
Samota u lesa je dost nebezpečná destinace.. Ale osada u lesa, to už je jiné kafe :-D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Leňa

  • Host
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #3 kdy: Červen 25, 2012, 10:22:24 odpoledne »
Les je super, chrání záda  ;). Nejlepší ze severu, ochrana před větrem, energeticky to ladí dokonce i s feng šuej. Zdroj dřeva, úkryt v čase potřeby, zdroj potravy...Klidné místo pro čas, kdy každý pořebuje být někdy sám. Ideální by byl prales, ale když není, tak alespoň něco dost vzrostlého a hustého  ;D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #4 kdy: Červen 25, 2012, 11:26:25 odpoledne »
Nehádám se, naopak, souhlasím, les ja fajn. Jen mne děsí slovní spojení "Samota u lesa", jedna rodina se těžko ubrání nájezdu z lesních houštin.. Ale osada u lesa, to je jiné kafe. A navíc, miluji lesní med a houby!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Permabak

  • Host
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #5 kdy: Červenec 05, 2012, 01:53:33 odpoledne »
Neznamená les chraněnou krajinou? Tak něco vybudovat bude těžký ořišek.:(

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #6 kdy: Červenec 05, 2012, 09:18:48 odpoledne »
Pokud les není CHKO (CHráněná Krajinná Oblast) tak není problém v něm mít třeba pár včelínů, nějaký ten krmelec a seník. Tedy, pokud je les tvůj. Uvítal bych koupi nějakého hodně mladého nebo čerstvě vykáceného hospodářského lesa. V rámci výsadby a údržby mladého porostu se tam dá ledasco vybudovat. A to si piš, že o stavební povolení rozhodně žádat nehodlám :-D

V lese bude něco jako záložní stanoviště. Také je možné na několika mýtinách cíleně pěstovat divoké, ale jedlé rostliny, vysadit nějaké javory, břízy, jedlé kaštany, ořechy.. V lese se to ztratí a pak jako kdybychom to našli. Můžeme si tam třeba i hrát s permakulturou a agrolesnictvím.

Nejsem žádný miliardář, takže jistě chápete, proč hledám lidi, kteří do podobného projektu půjdou se mnou.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #7 kdy: Září 11, 2014, 03:10:22 odpoledne »
Trochu zapadlé téma, ale trochu ho oživím...

V lese se stavět smí. Netuším, jak je to přesně s povolením, ale smí se tam (stejně jako třeba na zemědělské půdě - poli, louce...) stavět stavby určené k obhospodařování / spravování lesa. Netusím, zda by do tohoto ranku zapadala třeba hájovna, ale postavit tam srub / menší domek / boudu / maringotku by určitě neměl být problém, protože mohu kdykoli tvrdit, že se jedná o například sklad nářadí nutného k obhospodařování lesa. Samozřejmě je zde nutný předpoklad, že mám k danému lesu právní nárok, neboli jsem právně majitel, nebo smluvní nájemce, i když pak si, pokud se nepletu, musím ještě stejně zajistit souhas majitele.

Zajímavější je mít hned vedle lesa pozemek a nejlépe stavební. Nejlépe mít svůj les, vedle něj svoje pole a hend vedle ještě stavební parcelu a úplně nejlepší je, pokud by na té parcele stála nějaká stavba, třeba stodola. Pak by se nechalo stavět zcela bez problémů, možná i jen na ohlášku a tudíž všev pohodě...

Hele, mám otázku....jelikož to, co jsem popsal tak trochu vlastním (i když les je jen 2000 m2 navazujících na další lesní pozemky, k tomu navazující pole asi 3500m2 a uprostřed toho pole stavení parcelu)....jenže, na téstavební parcele "stojí" papírově stodola.Bohužeů jen papírově. Původně v 50 letech, kdy všechno bylo všech tam JZD postavilo drůbežárnu. Ještě před převratem ji zbourali a pozemek zase rozorali (stavebí parcela je uprostřed pole ... nějakých 110m2), jen se jaksi zapomnělo na to, že by se ta stavba měla v katastru vymazat. Já to zatím neudělal s tím, že moje myšlenky jsou následující: stojí tam barák (stodola), sice jen papírově, ale dnešní úřady jsou hlavně po papírech. Kdybych se jednou rozhodl, že tam budu stavět, nebo tam nechal stavět někoho, šlo by na to stavební povolení jako na přestavbu (případně na ohlášku) a nebo by se to muselo brát tak, že se tam staví něco úplně nového? Máte stím někdo zkušenosti?

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #8 kdy: Září 11, 2014, 03:19:48 odpoledne »
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/stavebni/cast4h1d1.aspx

Stavební povolení/ohlášení

Osobně si nemyslím, když tam nic není a jen papírově tam je barák, tak bude stačit ohláška. Jak by jsi tu rekonstrukci dokládal?

Sítě tam jsou? Pochybuji, že po 50 letech se tam půjde k něčemu připojit.

Skoro se 100% jistotou půjde o stavební povolení pokud to chceš mít na bydlení.

Bude gól až ti naúčtují daň z tý stodoly co tam nestojí:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #9 kdy: Září 11, 2014, 03:43:25 odpoledne »
Z daně strach nemám ... já ji totiž alibisticky jako blb platím rok co rok ... i když tam nic nestojí. Dělá to něco přes stovku za rok a to přežiju.

Jinak sítě tam nejsou, bohužel byly do nedávna (elektrika, jiné sítě ve vesnici nejsou), ale zdatní družstevníci se trochu nevešli s traktorem a tak vzal sloup za své...a jasně, že to ČEZ neopravoval.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #10 kdy: Září 11, 2014, 03:58:21 odpoledne »
Zajímalo by mne, kolik procent z cernych staveb se doposud  zbouralo?
Většinou  se asi legalizují jestliže neohrožují, nebo nejsou v nějákém ochraném pásmu.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #11 kdy: Září 11, 2014, 04:04:44 odpoledne »
Předpokládám, že drtivá většina se v případě průseru legalizuje. Ale ještě víc je ve stavu "...kde není žalobce, není soudce..." takže, viděl bych to asi takhle.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #12 kdy: Září 12, 2014, 08:09:05 dopoledne »
To Sumo.cz - ještě jedna poznámka. Já tam stavět nechci v žádném případě. Tyhle pozemky patří k mému "statku", který je zdušnou čarou asi 100 metrů od tohoto místa. Tohle mě jen napadlo, že co by kdyby...ale v plánu to určitě nemám. Proč stavět něco nového, když kousek vedle mám barák se stodolou a špýcharem, všechno přes 150 let z poctivého kamene (super akumulační schopnost zdí, takže celý barák funguje jako akumulační topení a zároveň má boží baistickou ochranu).

To mě spíš napadlo, že kdyby se náhodou do budoucna objevil někdo ze známých, nebo zatím z neznýmých kamarádů prepperů a chtěl se tam usadit a spolupracovat...prostě takový zklad pro komunitu.

I když o tomhle jsem zatím do detailů neuvažoval.

Offline propr

  • ***
  • Příspěvků: 4
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #13 kdy: Září 22, 2014, 11:26:11 dopoledne »
Pokud máš chatu v/u lesa, můžeš tam bydlet a trvalé bydliště mít ve městě. Stejně je potřeba občas nakoupit.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #14 kdy: Září 22, 2014, 11:44:54 dopoledne »
Asi tal bych to viděl. Něco trochu jiného je identita pro úřady / stát a něco jiného realita.

Pokud mám střechu nad hlavou, je moje, na mém pozenku a k tomu není postavena protiprávně, tak alespoň dnesnení moc, která by mě mohla donutit k opaku, pokud se rozhodnu, že tam b udu žít, tak že nemohu. Ano, je pravda, že budu muset mít asi oficiální adresu jinde, ale to je pak zase už formalita.

Offline Bushman

  • ***
  • Příspěvků: 28
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #15 kdy: Únor 13, 2015, 07:01:39 odpoledne »
Doporučoval bych všem a zejména těm, kteří viděli les jenom z bezpečné vzdálenosti, aby se v případě bydlení u lesa, nebo dokonce v lese, měli setsakra na pozoru.

https://www.youtube.com/watch?v=eMz5z-Q-QDc

konec

  • Host
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 01, 2020, 10:33:12 odpoledne »
Pokud máš chatu v/u lesa, můžeš tam bydlet a trvalé bydliště mít ve městě. Stejně je potřeba občas nakoupit.

Správný prepper má zásobu jídla i mýdla a i nějaké svíčky pro případ, že by nebyla elektřina a je zajištěný tak, aby nemusel dva roky nic nakupovat v obchodě. ;-)

konec

  • Host
Re:Bydlení u lesa
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 01, 2020, 10:40:26 odpoledne »
Doporučoval bych všem a zejména těm, kteří viděli les jenom z bezpečné vzdálenosti, aby se v případě bydlení u lesa, nebo dokonce v lese, měli setsakra na pozoru.

https://www.youtube.com/watch?v=eMz5z-Q-QDc

Video nefunguje. Co to znamená "kteří viděli les jenom z bezpečné vzdálenosti"?? Co jako že by měl být les nějaké nebezpečné místo??  Mě vždycky brutálně zbili gauneři ze školy, nikoliv z lesa.

Nalim

  • Host
Re: Bydlení u lesa
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 02, 2020, 04:47:27 odpoledne »
Všude svým způsobem hrozí nějaké nebezpečí. Je dobré si to uvědomovat a chovat se vhodným způsobem, v lese, jako ve městě.:
1) když kamkoli jdu nebo jedu, stále sleduji, co se děje okolo mě.  Nevyhledávám konfrontaci, ale vědomě a včas jí uhýbám.
2) Vybavím se obrannou pomůckou, se kterou umím zacházet. Ne každý umí třeba s nožem, ale každý má ZATÍM možnost si koupit obranný sprej s dosahem (prý) až 4m,
3) pokud mám vztah ke střelným zbraním, pořídím si plynovou pistoli - ZATÍM je to legální.

A další levely výbavy, podle osobních preferencí.
Spoléhat hlavně na sebe, společnost je apatická.
Mít v mobilu nainstalovanou aplikaci Záchranka.

Nalim

  • Host
Re: Bydlení u lesa
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 02, 2020, 05:59:42 odpoledne »
Kus pravdy určitě máš, ale:
- na útočícího psa je plynovka účinnější než sprej,
- to samé na útočící zdrogované individuum. Většina z nich ozbrojená ostrou zbraní není, ale ... můžeš mít i pravdu ty.
- A ještě maličkost: kdo má ZP, musel podepsat, že k němu dovnitř do baráku bez ohlášení může kdykoli přijít ouřední "návštěva". V době, kdy je už zase trestné, jak za časů Reichu, mít ve špajzu výslužku z neohlášené zabijačky, třeba od kámoše - ??

konec

  • Host
Re: Bydlení u lesa
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 10, 2020, 01:24:38 odpoledne »
Všude svým způsobem hrozí nějaké nebezpečí. Je dobré si to uvědomovat a chovat se vhodným způsobem, v lese, jako ve městě.:
1) když kamkoli jdu nebo jedu, stále sleduji, co se děje okolo mě.  Nevyhledávám konfrontaci, ale vědomě a včas jí uhýbám.
2) Vybavím se obrannou pomůckou, se kterou umím zacházet. Ne každý umí třeba s nožem, ale každý má ZATÍM možnost si koupit obranný sprej s dosahem (prý) až 4m,
3) pokud mám vztah ke střelným zbraním, pořídím si plynovou pistoli - ZATÍM je to legální.

A další levely výbavy, podle osobních preferencí.
Spoléhat hlavně na sebe, společnost je apatická.
Mít v mobilu nainstalovanou aplikaci Záchranka.

Přesně, nevyhledávat konflikt. A také se nevracet na nebezpečné místo.
Mě dva gauneři ze školy pronásledovali až domů, tehdy jsem si toho všimnul, že mě pronásledují, takže jsem jim stihl utéci a zavřít se doma. Sotva jsem zavřel dveře bytu, tak jsem slyšel "KAM ZMIZEL".
Nebezpečí jsem se vyhnul. JENŽE škola je povinná, musím chodit do školy........
MUSÍM přijít nějam, kde moc dobře vím, že tam budou.
Kvůli tomu, že jsem nepřestal chodit do školy, tak mě jeden z nich pronásledoval na cestě do knihovny. A bohužel do vejítí  do knihovny nebyly hned regály s knihama, ale temná opuštěná chodba a schodiště, muselo se vyjít schodiště a dveřmi. Tentokrát jsem byl nepozorný a tam na tom schodišti si na mě počíhal. 
Ze svých školních let mám zkušenost, že bylo všem u prdele kdo mě a kolikrát zmasakruje.

Nalim

  • Host
Re: Bydlení u lesa
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 10, 2020, 07:26:27 odpoledne »
Takový je bohužel dnešní svět - lidé jsou apatičtí, nikdo nepomůže. Má to 2 hlavní příčiny:
- ovčani jsou sdělovacími prostředky od mala vychováni, že násilí se bránit nesmí - protože násilníci jsou v tomhle státě chráněni, a oběti naopak perzekuovány
- jen málokdo je odhodlán, a jen málokdo se umí v těchhle nesmyslných, státem na hlavu postavených mantinelech, prakticky pohybovat a aktivně se fyzicky bránit

Je jen pár čestných vyjímek: nepřizpůsobiví, kriminální živly, preppeři, domobrana.



Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Bydlení u lesa
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 10, 2020, 09:50:39 odpoledne »
...Mě dva gauneři ze školy pronásledovali až domů, tehdy jsem si toho všimnul, že mě pronásledují, takže jsem jim stihl utéci a zavřít se doma. Sotva jsem zavřel dveře bytu, tak jsem slyšel "KAM ZMIZEL".
Nebezpečí jsem se vyhnul. JENŽE škola je povinná, musím chodit do školy........


...Dag Björndal intuitivně tipnul, že jsem čerstvě dokončil školu a seknul se, protože ji mám za sebou již léta.
Pro mě by nebylo vůbec žádný problém psát tak, aby to intuitivně vypadalo, že jsem naopak daleko starší, než jsem.
Nebylo by to pro mě vůbec žádný problém, protože intuitivní uvažování je velmi primitivní....


A nemáš už aj dáku príhodu z práce?? :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Bydlení u lesa
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 11, 2020, 12:15:11 dopoledne »
Mám příhody, na které by jsi stejně nevěřil.