Autor Téma: Zdravotnický materiál  (Přečteno 2048 krát)

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Zdravotnický materiál
« kdy: Červenec 31, 2015, 05:04:15 odpoledne »
O zdravotnickým materiálu.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #1 kdy: Srpen 03, 2015, 10:38:15 dopoledne »
Možná jsem cvok. ale pořídila jsem si do auta druhý krční límec-dětský.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #2 kdy: Srpen 03, 2015, 10:51:41 dopoledne »
To se může hodit. Po autonehodě zafixovat krční páteř. V první pomoci se vyzná spíš manželka...

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #3 kdy: Srpen 03, 2015, 10:56:58 dopoledne »
Štiko, já, ani mnoho kamarádů, nemáme zdravotnický vzdělání.
Těžko nám potom diskurovat v tomhle vlákně.
Mohla bys nám prosím pomoci třeba tak, že sem nahodíš, co by měla obsahovat lékárnička -   
a)  do ruxaku,
b)  do auta,
c)  do bytu.

Teda myslím včetně léků - na průjem, na horečku, na  . . . a  co by bylo dobrý mít?  Já to řeším, až když je malér  :(
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #4 kdy: Srpen 03, 2015, 11:59:01 dopoledne »
Milo, bez základního vzdělání je to problém. Koukni se po okolí, určitě tam mají červený kříž, a školení dělají.
Bez toho by jsi mohl nadělat více škody než užitku.
V srpnu mám školení pro záchranáře.
I když teď mám mnoho nakoupeno, můžu předat zkušenosti.
Jen tak mimochodem.. Máš autolékárničku a v ní povinné nůžky. Na co???? Pás nepřestříhneš a o oblečení nemluvě., Čím rozbiješ sklo ???? Atd, atd. Máš hasící přístroj???

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #5 kdy: Srpen 03, 2015, 12:11:40 odpoledne »
Ano napíši, ale nejprve o zdravotnickém materiálu, poté o lécích.
Musím si to trošku utřídit.
Setiku, máš pravdu, dnes sehnat sterilní zavařený pletený silon na vniitřní a vnější šití je problém.
Nakupovat předražené jednorízové šití nebudu.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #6 kdy: Srpen 03, 2015, 12:17:59 odpoledne »
Blbé je že já mám třeba hasičák, ale v kufru. Dopředu prostě není u řidiče místo kam ho narvat. Auta jsou na tohle dělaná fakt blbě. Vejde se mi do dveří jen takovej ten malej co funguje jak sprej:(

Lékárnu mám taky vzadu v kufru:(

Na pásy prodávaj takovej spešl nůž, kterým se do rozbít i okno:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #7 kdy: Srpen 03, 2015, 12:24:52 odpoledne »
Taky všechno vozím v kufru, dobré když chceš někomu pomoct, blbé když sám uvízneš v autě...

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #8 kdy: Srpen 03, 2015, 12:36:44 odpoledne »
Proto vozím bágl (velkou lékárničku) na zadním sedadle. Hasící přístroj mám bohužel také v kufru.
Auto nechť shoři, hlavně se dostat ven.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #9 kdy: Srpen 03, 2015, 12:39:02 odpoledne »
Tak sterilní láhve s vláknem seženu jen na veterině. Sranda, co ???

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #10 kdy: Srpen 03, 2015, 12:47:51 odpoledne »
bednu sádrových obvazů (Občas dělávám zakázkové masky do divadel a šlapkám. Obvazy snímám ksychtíky - ťapinky si za komfort rády připlatí. ^^)

Na co tapinky potřebují posmrtné masky?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #11 kdy: Srpen 03, 2015, 01:02:58 odpoledne »
Sterilního vlákna je v lahvi 50-100 metrů. Pořád je sterilní, neboť se vytáhne určitá délka, zbytek se desinfekčně překryje a při dalším použití se kus odstřihne a zase se vytáhne také sterilní nit.
Nebudu psát, jak dlouho už mám po době použití a nikdo neměl žádný problém. :D :D :D Ale už si zkoupím nové. :D :D ;)

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #12 kdy: Srpen 03, 2015, 01:03:57 odpoledne »
Kolik toho tam je? "V plastu zavařeným" jsem myslel standardní roztrhávací balení s blbým metrem nitě a jednou .. slovy jednou.. Chirurgickou jehlou koštující sto korun a víc.


Setiku, to je to, o čem jsem psala, že nechci.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #13 kdy: Srpen 03, 2015, 01:05:01 odpoledne »
Pro šicí maniaky a dobrovolníky ::

https://www.lfp.cuni.cz/patofyziologie/materialy/navleky.htm

Jehly mám, ale jen s trojúhelníkovým řezem, musím koupit kulatý na svalovinu.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #14 kdy: Srpen 03, 2015, 01:43:59 odpoledne »
Setiku, já ti to klidně daruji. :D :D :D :D   Ale až si koupím nové.

Pro mne při autonehodě-ne zrovna mojí, je nechat blikat světla, dát si neonovou vestu, na střechu blikající maják a pak teprve trojuhelník. Ten je občas naprd. V rychlosti ho mnozí přehlédnou, ale blikající maják ne. Je super, jen se s ním prý nesní jezdit. :D :D
Na střechu je to na magnet a dává se do autozapalovače. Pokud si zrovna nezapalujete cigaretku. :D :D :D

Není to nejlevnější, ale určitě levnější než nabourané auto.

http://www.shoparamedik.cz/oznacenivozidel/nouzovesvetlo-rabukprotectormini[DO023]?ItemIdx=3

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #15 kdy: Srpen 03, 2015, 02:10:48 odpoledne »
Milo, bez základního vzdělání je to problém. Koukni se po okolí, určitě tam mají červený kříž, a školení dělají.
Bez toho by jsi mohl nadělat více škody než užitku.
V srpnu mám školení pro záchranáře.
I když teď mám mnoho nakoupeno, můžu předat zkušenosti.
Jen tak mimochodem.. Máš autolékárničku a v ní povinné nůžky. Na co???? Pás nepřestříhneš a o oblečení nemluvě., Čím rozbiješ sklo ???? Atd, atd. Máš hasící přístroj???
No, já nejsem zase tak ouplně blbej.
Kdysi jsem nějaký to školení i prodělal, Já toho docela dost i pamatuju. V roce 1968 jsem jezdil při Ruským přepadení republiky jako saniťák u pražský záchranky. To ale neznamená, že bych se chtěl považovat za zdravotnickýho odborníka.
Zatím mi postačil vždycky kus fáče, a doprava k doktorovi.
Z medikamentů jsem vystačil s koldrexem a heřmánkem, zbytek na předpis.
 
( ;D já dneska beru pět prášků ráno, čtyři v poledne a tři večer. A ještě trochu inzulinu ;D 
Ale já tady na fóru nejsem ani zdaleka sám  :D )

Mimochodem - třeba o tom límci na fixaci krku sice vím, že se používá, a to dost často, ale nedošlo mi, že by se i ten mohl hodit.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #16 kdy: Srpen 03, 2015, 02:28:54 odpoledne »
Já zde nemíním nikoho degradovat na zdravotnické analfabety.  :D :D :D :D "omg"
Jenže dnes jsou i změny v resuscitaci.

Při autonehodě  považuji krční límec za nejdůležitější. Pak můžete dělat resuscitaci.
Ten límec není tak drahý, různě přes 200,- Kč. Určitě levnější, než pozdější nehybnost.

Viděli jste někdy na videu, co udělá hlava a krk při nárazu???

Offline alcarmo

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 38
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #17 kdy: Září 17, 2017, 01:41:36 dopoledne »
No neškolený laik může nasazováním krčního límce udělat větší neplechu než užitek. A není samospásný, používá se v kombinaci s dalšíma pomůckama. A pokud nedýchá tak resuscitovat, límec nelímec...  ;)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #18 kdy: Září 17, 2017, 01:46:36 odpoledne »
Nechceš si tohle vlákno po Štice převzít?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline alcarmo

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 38
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #19 kdy: Září 17, 2017, 08:38:22 odpoledne »
Štika už se trhla? Já doufal, když sháněla to zubařské náčiní apod. že bych s ní rád v případě PA spolupracoval :-)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #20 kdy: Září 17, 2017, 11:20:30 odpoledne »
Spáchala seppuku - tedy, odregistrovala se..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline alcarmo

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 38
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #21 kdy: Září 17, 2017, 11:52:33 odpoledne »
Aha ... asi šla vlastní cestou. No jsem zdravotník s nějakou praxí, tak můžu případně poradit co se zdraví a vybavení týče ;)

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #22 kdy: Září 18, 2017, 06:07:29 odpoledne »
Mě by to s tím límcem zrovna zajímalo. Jak to je?  :)
Vždyť jsem to říkala..

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #23 kdy: Září 19, 2017, 05:52:52 dopoledne »
Mne taky..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #24 kdy: Září 19, 2017, 12:19:22 odpoledne »
No popravdě se postupně snažím vybavit nejrizikovější místa pobytu rodiny vhodnými sadami výbavy pro nouzovou situaci. A je pravda, jízda autem je podle mě v dnešní době pro běžného člověka asi jedna z nejrizikovějších činností. Mám stále v kufru skládací deku s nepromokavou jednou stranou (přikrytí zraněného, případně jeho přenos, vyproštění vozu, obrácená strana může posloužit jako provizorní plachta), polní lopatka(může posloužit i jako zemní kotva), 20m lana, 2 kladky a 2 HMS karabiny (není to naviják, ale už jsem tím auto v zimě vyprošťoval....) 1kg práškový hasičák (dá se tím asi nejefektivněji vytlouct sklo), který vozím v přední přihrádce společně s mapou, brýlemi a reflex. vestou. Pásy bych řezal svým kapesním nožíkem (je stále na opasku a většinou i holí). Lékarničku jsem dovybavil nouzovou dávkou léků pro každého člena rodiny na 2 dny (víkend), vyměnil plechové nůžky na ty co se jima stříhají sádrové obvazy a pár fáčů přidal. Ještě jsem se neodhodlal vyměnit gumové škrtidlo, ač vím, že není moc funkční. Ale je to otázka peněz a lenosti...fixační límec dosud nevozím, mám v autě nafukovací krční polštářek, ale nevím, zda by mi byl platný. Ten používáme při delších cestách kvůli zablokování krční páteři při spánku jako spolujezdeci... Každopádně si rád poslechnu další nápady a ověřené typy na doplnění výbavy. Ale mělo by to být použitelné a sehnatelné v běžných obchodech - zdravotnických potřebách a aplikovatelné širokou veřejností....Chápu, že profesionál může vozit s sebou injekční adrenalin, infuze, defibrilátor....Ale to je přeci jen pro většinu mimo mísu....Ale pokud někdo dovede sešpendlit roztrženou tepnu kancelářskou svorkou na papír a zachránit mi tím život, je jasné, že mu budu neskonale vděčný....

Offline alcarmo

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 38
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #25 kdy: Září 29, 2017, 08:55:58 odpoledne »
Třeba bývalý šéf letecké záchranky z Líní krční límec neuznává téměř vůbec. Je to téma na věčné debaty. Tělo má své obranné mechanismy a dokáže určitým způsobem páteř fixovat samo pomocí svalů. A nemusíte hned vozit krční límec lze použít tuto pomůcku https://youtu.be/9vc78IreDDc a také jsme krční páteř zkoušeli provizorně fixovat pomocí srolované mikiny. Jinak pokud chcete někoho v bezvědomí(i při vědomí) tahat z auta platí čím více lidí tím lépe,vždy s ohledem na vlastní bezpečnost, tzn. použít vesty.trojuhelník,lidi z vašeho auta které nepotřebujete k poskytování pomoci vyhnat za svodidla a hlavně pozor na neaktivované airbagy,můžou vám zlomit vaz. A z havarovaného vozu tahat jen lidi které něco bezprostředně ohrožuje na životě at už požár,nebo zastavené životní funkce,tedy dech.Hmatat puls se nedoporučuje,buď dýchá nebo ne.Pokud nedýchá je třeba nejdříve mírně zaklonit hlavu a ideálně předsunout čelist,pokud to ovládáte, pokud se nerozdýchá tak pak zahájit masáže srdce a tedy i vytáhnout z auta.Třeba takto https://youtu.be/5RSL1w7QPbg . Ještě bych měl zmínit,že je třeba v prvních chvílích pátrat po masivním vnějším krvácení a to je potřeba řešit ještě před nepřímou srdeční masáži. K tomu bych chtěl dodat,že škrtidlo je třeba řádně dotáhnout aby se zastavila krev i do tepen. Správně naložené škrtidlo je velmi bolestivé,pro lidi při vědomí. Pokud by jste to utáhli málo,zaškrtíte pouze žíly (jako při náběru krve) a krvácení se může paradoxně zhoršit. Rozuměj,když nebude mít krev v sobě, nemáš co pumpovat 🙂 Další věc je, že šance na přežití člověka po traumatické zástavě oběhu je velmi mizerná,tak člověk nemusí mít moc strach že něco zkazí, kdyžtak se hodí na orgány 🙂 Pokud by byl zájem a sešlo by se více lidí,můžu někdy udělat nějaký workshop první pomoci.

Offline p

  • ***
  • Příspěvků: 12
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #26 kdy: Srpen 09, 2019, 04:06:53 odpoledne »
Ahoj,
sestavila jsem jednoduchou lékárničku pro každodenní nošení (malá, lehká a skladná). Materiál tam vysvětluji konkrétně s výhodami, nevýhodami a využitím v praxi + přikládám fotografie. Jsou tam 2 verze lékárničky.

https://www.zachranar.com/post/lekarnicka

Offline p

  • ***
  • Příspěvků: 12
Zaškrcovadlo ano nebo ne? Benefity vs. rizika
« Odpověď #27 kdy: Srpen 09, 2019, 04:10:51 odpoledne »
Okrajově jsem vysvětlila použití, indikace a zástavu krvácení jako takovou. Dále poznatky z válečných konfliktů.

https://www.zachranar.com/post/tourniquet

SoňaR

  • Host
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #28 kdy: Srpen 09, 2019, 04:21:00 odpoledne »
Ahoj, vítáme zdroj kvalitních informací a určitě mnoho z nás bude z vašeho webu čerpat. A na oplátku doufám, že se zde od vás dočkáme i dalších zajímavých příspěvků, přecejen tu nejsme proto, abychom akorát (jednostranně) dělali levnou reklamu jiným webům a zvyšovali jim návštěvnost  ;)

Paramedic, nezakládejte prosím nová témata, na to zatím jako nováček zatím nemáte právo (je to v pravidlech). Využívejte vyhledávače a vkládejte své příspěvky, pokud možno s celým textem, nejen odkaz na jiné stránky, do odpovídajících témat.

SR

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #29 kdy: Srpen 09, 2019, 06:13:15 odpoledne »
https://youtu.be/Ub62jGvmCcU

Premiéra: 8. 8. 2019
TCCC - algoritmus C-ABCD (M.A.R.C.H)
Video a praktická ukázka možné military operace, která se může kdykoliv zvrtnout a následná péče o raněného kamaráda. Žádná vojenská operace se neděje bez chyb, proto ani v tomto videu není vše ideální. Ideální svět je zbožným přáním. :-)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #30 kdy: Srpen 09, 2019, 07:05:54 odpoledne »
@Paramedic máš moc pěkné stránky. S tím umístěním TQ v poli co nejníže je nějaká novinka? Náš učí co nejvýše. Nejsem CLS, jen pouhý nositel IFAKu  :)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline p

  • ***
  • Příspěvků: 12
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #31 kdy: Srpen 09, 2019, 07:17:53 odpoledne »
@Paramedic máš moc pěkné stránky. S tím umístěním TQ v poli co nejníže je nějaká novinka? Náš učí co nejvýše. Nejsem CLS, jen pouhý nositel IFAKu  :)
Ahojky, jak píšeš... TCCC i TECC má přesně stanoveno, kam a kdy TQ naložit (záleží, v jaké jsi fázi - přímé ohrožení, mimo ohrožení, apod.). V civilní verzi jsou na ta pak názory 2. Někde radí pár cm nad ránu, někdo naložit rovnou na paži (od lokte nahoru) a nebo na stehno.

Offline p

  • ***
  • Příspěvků: 12
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #32 kdy: Srpen 09, 2019, 07:20:38 odpoledne »
Ahoj, vítáme zdroj kvalitních informací a určitě mnoho z nás bude z vašeho webu čerpat. A na oplátku doufám, že se zde od vás dočkáme i dalších zajímavých příspěvků, přecejen tu nejsme proto, abychom akorát (jednostranně) dělali levnou reklamu jiným webům a zvyšovali jim návštěvnost  ;)

Paramedic, nezakládejte prosím nová témata, na to zatím jako nováček zatím nemáte právo (je to v pravidlech). Využívejte vyhledávače a vkládejte své příspěvky, pokud možno s celým textem, nejen odkaz na jiné stránky, do odpovídajících témat.

SR

Ahoj, děkuji za upozornění, určitě to není myšleno jako reklama, ale chtěla jsem to sem vložit i s fotkami a formátováním, aby to bylo přehledné - a to mám uloženo jen na blogu na webu.

Offline p

  • ***
  • Příspěvků: 12
Re: Zdravotnický materiál - krční límec
« Odpověď #33 kdy: Srpen 09, 2019, 08:04:11 odpoledne »
Ještě bych si dovolila pár vět ke krčnímu límci (dnes jsem byla opět u zraněného motorkáře a jeden z lidí od HZS ho použil opravdu nevhodně - možná jsem ještě nevychladla, ale na tyto základní úkony, které je třeba udělat správně, jsem asi pes,...) Úplně dole zase přidávám odkaz na můj článek, který ale neberte jako komplexní a jako nějaké poradenství.

U límce jde o to, že je to pouze podpůrná záležitost, samotný límec (i dobře nasazený) brání pohybu hlavy jen minimálně. Správně je to tak, že by měl být nasazen pouze, pokud je to indikováno (viz. článek, nebudu rozepisovat). Správné nasazení je pak takové, že 1 člověk drží hlavu v ose "hlava-trup-pánev", límec je pod člověkem prostrčen a připevněn (tedy nikoli, že je hlava zvednuta a vyosena, aby "se límec dobře nasazoval"). Pokud je límec nasazen, hlava je dál fixována fixačním hmatem a to až do doby, než je fixace kompletní (uložení pacienta ve vakuové matraci, uložení pacienta na páteřní desku s tzv. head bloky - takové molitanové kostky kolem hlavy pacienta). Není tedy možné, aby byl nasazen límec a pacient si s ním pochodoval po ulici. Pokud je to např. v autě a pacienta není třeba vyprostit (kvůli zástavě dechu, apod.), mohu límec nasadit, ale pacient se nehýbe, sedí s límcem na krku a někdo další mu i tak fixuje hlavu "fixačním hmatem" - foto v článku. Snad je to srozumitelné, jen reaguji na to, že někteří lidé s sebou límec vozí v autě.
https://www.zachranar.com/post/krcnilimec

Offline p

  • ***
  • Příspěvků: 12
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #34 kdy: Srpen 11, 2019, 08:20:36 dopoledne »
https://youtu.be/Ub62jGvmCcU

Premiéra: 8. 8. 2019
TCCC - algoritmus C-ABCD (M.A.R.C.H)
Video a praktická ukázka možné military operace, která se může kdykoliv zvrtnout a následná péče o raněného kamaráda. Žádná vojenská operace se neděje bez chyb, proto ani v tomto videu není vše ideální. Ideální svět je zbožným přáním. :-)

Travel Helpers znám a mám ráda. I tak ale doporučuji v případě zájmu o první pomoc nebo TCCC/TECC absolvovat praktický kurz vedený ideálně člověkem, který má zkušenost s reálnou situací a ZÁROVEŇ umí informace předat (někdy je kurz veden odborníkem, který informace a dovednosti neumí předat). Nespoléhat se jen na shlédnutí kvalitního videa. Zrovna dokončuji přípravu na kurz První pomoc pro preppery v ČR (aby to nebyl kurz "letem světem od každého něco", ale aby byl k užitku). Je s tím spousta práce, už prošel asi 6 přopomínkováním od lékařů z oboru a stále není kompletně připravený.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #35 kdy: Srpen 11, 2019, 12:23:51 odpoledne »
Hlavně aby vycházel z předpokladu že nebude dostatek zdravotního materiálu... Spíš nějaká improvizace. Já běžné kurzy absolvuji. A máme pokaždé opakování v postojích na střelnici  :)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 18, 2020, 10:50:00 dopoledne »
Krční límec je tedy těžké nasazovat správným způsobem. Z čehož vyplývá, že nemá smysl jej v autě vozit. Pokud přijede záchranka, tak budou mít vlastní krční límec.

Jinak...
Obsah lékarniček do auta jsem tak nějak pochopil, hromada obvazů, nůžky. A musí se ty obvazy neustále měnit za nové a nové a nové. (a člověk neví, co s těma starýma dělat, když jsou jakože špatné)

Proč musí být obvaz stále nový a nový?

Na druhé straně chybí v lékarničce ten nejprostší lék aspirin, který rozpouští krevní sraženiny, čímž je velmi důležitý.

A ani já si neumím představit, že bych nůžtičkama z lékarničky přestřihnul ten festovní bezpečnostní pás.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:25:28 odpoledne »
Ty nůžky asi nejsou na pásy. Jinak máš pravdu, že lékárnička není zcela optimální, ale nikdo ti nezakazuje vozit lepší vybavení. Ale na to, co většina lidí zná a umí je současná autolékárnička přiměřeně vybavená. Taky počítá s nejčastějším použitím, proto asi aspirin chybí. Infarkt, přeci jen řidič málokdy řeší.
Ale jak říkám, prepper by měl mít v autě o mnoho víc, než jen povinnou výbavu.

Nalim

  • Host
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:35:49 odpoledne »
Obsah lékarniček do auta jsem tak nějak pochopil, hromada obvazů, nůžky. A musí se ty obvazy neustále měnit za nové a nové a nové. (a člověk neví, co s těma starýma dělat, když jsou jakože špatné)
Proč musí být obvaz stále nový a nový?
Androide, asi ti nepřišla některá aktualizace sw: od října 2018 již nemusí lékárnička obsahovat trojcípý šátek, náplast s polštářkem a plastovou roušku. Lékárnička je od té doby "platná" i po datu expirace.

MZČR přece rozhoduje vždy kompetentně, odborně, s péčí řádného hospodáře atd.
V praxi ale nejspíš podle toho, čí lobbista nabídne v kterou dobu zrovna "mastnější" argumenty...

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zdravotnický materiál
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:51:43 odpoledne »
Ale já třeba díky povinnosti měnit lékárničky v autě i v práci, mám neskutečnou zásobu obvazů a jiného materiálu vlastně zadarmo.