Autor Téma: Potřebuju vědět... aneb jednorázové dotazy ke stravě  (Přečteno 209 krát)

Offline SoňaR

• Moderuje
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Potřebuju vědět... aneb jednorázové dotazy ke stravě
« kdy: Září 20, 2019, 08:28:31 dopoledne »
Ahoj všichni. Potřebuju poradit, neb mám úplně vygumováno a  už mě nic nenapadá  :D

Potřebuju typ na trvanlivé, relativně zdravé jídlo, které by sloužilo jako oběd (např. spolu s chlebem), ale podmínky jsou - nebude to skladováno v ledničce, dá se to jíst venku v "bojových" podmínkách, ohřev není k dispozici a ani jakákoliv jiná úprava není možná, nesmí to být salám ani špek, nesmí to být sladké (sladké budou svačiny). No mě zatím napadla akorát konzerva tuňáka  ::) ... takže potřebuju ještě 2 jídla. Nějaké nápady?  :rose:

Offline Včeliš

Re: Potřebuju vědět... aneb jednorázové dotazy ke stravě
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2019, 11:05:41 dopoledne »
Mě nevadí studené fazole v tomatu.

Offline Jarek26

« Odpověď #2 kdy: Září 20, 2019, 11:18:20 dopoledne »
No mňa ešte napadá také domáce fazuľové lečo s párkom (klobáskou), ale to si musíš vyrobiť a sterilizovať do sklenených fliaš, ale neviem či sa ti to potom bude chcieť nosiť. K tej konzerve s tuniakom: by som volil aj iné ryby, ale vo vlastnom, alebo olivovom oleji (aby to malo aj viac omega 3 MK).

Offline SoňaR

• Moderuje
« Odpověď #3 kdy: Září 20, 2019, 11:27:16 dopoledne »
Ty fazole mě taky napadly... ale... no já vím, že dnes už jsou všechny (doufám) komerčně vyráběné fazole v konzervě zavařované v autoklávu, ale pořád se nějak nemůžu zbavit potřeby je aspoň krátce povařit... co kdyby, že...  :D

Offline Jarek26

« Odpověď #4 kdy: Září 20, 2019, 11:31:38 dopoledne »
Ty fazole mě taky napadly... ale... no já vím, že dnes už jsou všechny (doufám) komerčně vyráběné fazole v konzervě zavařované v autoklávu, ale pořád se nějak nemůžu zbavit potřeby je aspoň krátce povařit... co kdyby, že...  :D
Pozri ak sú v konzerve a sú mäkké tak ti nič nehrozí (maximálne v nich budú dáke antinutrienty), ale do toho fazuľového leča si ich varíš sama a aj si ich sama sterilizuješ a VIEŠ ČO JEŠ. A tie fazule v tomate si tiež vieš vyrobiť sama, stačí keď máš prebytok paradajok.

Offline SoňaR

• Moderuje
« Odpověď #5 kdy: Září 20, 2019, 11:46:20 dopoledne »
Tož zavařit si to doma, to by i šlo. Akorát že to umím jen do toho skla... a praštit někde do kamenů báglem s fazolema ve skle by nemuselo dopadnout dobře  :D

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #6 kdy: Září 20, 2019, 03:17:55 odpoledne »
Chceš říct, že nemáš k dispozici ani horkou vodu na čaj nebo kafe? Protože jinak bych ti řekl vezmi širokohrdlou termosku, nalij do ni vařící vodu vylej po ohřátí, nasyp do ní nějakou směs typu 1. pohanka promýchaná se stouhaným sýrem, olivami nebo červenou řepou a třeba tím tuňákem....kuskus nasladko či naslano.....fazole nebo čočka s buřtíky (místo nezdravé uzeniny můžeš i kousky pečeného vepřového nebo kuřecího masa 100x jinak, ovesnou kaši nasladko  sovocem i na slano s uzeninou....zavřeš pozalití vařící vodou a můžeš jít na šutry....za 2-3h otevřeš a jíš teplé jídlo. Tyhle "krmné směsy mám v malých pytlíčkách i s kořením a stačí nasypat, přelít vodou a je uvařeno...

Pokud se ale chceš mermomocí krmit studenou stravou, pak nakrájej krajíce chleba vezmi k tomu KDP (naše vojenská dávka) a ty 3 dny na tom přežiješ.

Studené se dá jíst i lečo (můžeš si udělat tu konzervu ve skle), čočkový salát se zeleninou a uzeným nebo třaba i zavináče...můžeš si naložit i pepřenky - kousky masa zeleniny trošku prosypat pepřem a naložit do octového nálevu, nakládaný hermelín nebo utopenci, i tlačenka nebo jitrnice se dá pozřít studená s chlebem a s pivkem zasytí....nemám představu co myslíš pod pojmem trvanlivý, když vyrážíš na 3 dny z domova a venku je už přes noc 8-10 stupňů...to ti vydrží skoro všechno.   

Offline SoňaR

• Moderuje
« Odpověď #7 kdy: Září 20, 2019, 06:15:02 odpoledne »
Tak koukám, že to musím specifikovat - nejedu já, jede syn. Ráno dostanou snídani, pak budou celý den v terénu (lomy, doly, tunely), ohřev ani horká voda nepřipadá v úvahu. A jelikož se jedná o děcko v růstu, tak bych preferovala nějakou zdravější a vydatnou stravu  :) ... no není to jednoduchý. Když jedu sama, tak to tak neřeším, nebo vezmu vařič  :)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #8 kdy: Září 20, 2019, 07:55:44 odpoledne »
 :V konzerve bývajú vcelku dobré salaty s tunialom. Nič moc viac.Ešte by som pozrel do tej vašej vychválenej konzervarne, čo majú v ponuke.
Inak decko prežije spokojne aj na orieškoch, sušenom ovocí, čerstvom ovocí a dakej sušenke s čokoladou.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline SoňaR

• Moderuje
« Odpověď #9 kdy: Září 20, 2019, 08:05:09 odpoledne »
Ta naše konzervárna dělá nejmenší 400 gramový.

Ten tuňákový salát je dobrý nápad, díky.

Synek na sladkostech moc nevydrží, je ve věku, kdy by člověk mohl jezdit nakupovat s dvoukolákem, ale na ty sladkosti zase tolik není. Jablka určitě přibalíme, taky okurku, možná ředkvičky (prostě co se neotlačí, nerozmačká a nemusí se to loupat). Musli tyčky apod. plánujeme ke svačinám.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #10 kdy: Září 20, 2019, 08:17:07 odpoledne »
Aha to věc objasňuje ;). Netuším jaké má synek chutě, ale kromě obligátních vepřových a kuřecích řízečku s chlebem a okurčičkou by mu mohlo šmakovat i pohankové "rizoto" se zeleninou a kuřecím masem nebo těstovinový salát s kuřecím masem a třeba to lečo....paštika....jedno teplé jídlo mu může dopřát první den i ta termoska. Protože bude potřebovat energii doplnil bych to rozinkami, banány a třeba křížalami nebo přihodil plechovku ananasu....to se dá konzumovat jak samostatně, tak i se sušenkami nebo přidat do jogurtu první den....klasická vepřovka s chlebem se také dá jíst studená a Dovast ji umí dobrou, což určítě víš...také klasické americké MRE se dá jíst a má chemický ohříváček....pokud by to synek chtěl jeden den zkusit, asi by mu to žaludek neobrátilo....i když já bych to více než týden po sobě jíst nechtěl a jedna dávka denně by mi asi nestačila :P.

Offline SoňaR

• Moderuje
« Odpověď #11 kdy: Září 20, 2019, 09:09:05 odpoledne »
No vidíš to, jedno MRE doma máme... asi to vykuchám, abych zjistila, co v tom vlastně je.
Řízečky samozřejmě budou na první den  :)

Vepřovka od Dovastu by byla super, ale jak jsem psala - je to velký, bohužel. Takhle kdyby se ještě dělaly takové dobré lančmíty, jak kdysi... sama bych si dala  :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #12 kdy: Září 20, 2019, 10:57:28 odpoledne »
No tak se o vepřovku podělí s kamarádem.....třeba vymění půlku za jitrničku ;). Luncheon malý se ještě dá sehnat, ale určitě ne od Hamé....tam je to s kvalitou nevalné.

Offline BartH8

« Odpověď #13 kdy: Září 21, 2019, 06:25:45 dopoledne »
Mre moc zdravé nebude...
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš