Autor Téma: Růst člověka začíná tam, kde končí jeho pohodlí  (Přečteno 522 krát)

Offline Ormien

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 3552
Růst člověka začíná tam, kde končí jeho pohodlí
« kdy: Prosinec 06, 2014, 01:30:11 odpoledne »
Velmi užitečný přehled pravidel, JAK VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT, byť se v něm autor nesčetněkrát opakuje. Nicméně opakování matka moudrosti... (I když si nikdy nejsem jistá, jestli matkou moudrosti není taky zvědavost a opatrnost. No, někdo má holt matek více...)

1. Chceš-li opravdu změnit svůj život, musíš nejdříve změnit své myšlení. Jedině jiné myšlení  přináší jiné jednání a jiné jednání vede k jiným výsledkům.
2. Doběhnout poslední je lepší než vůbec nedokončit. Nejhorší je ale ani neodstartovat. Více o muži, který doběhl poslední, ale neprohrál.
3. O žádném kroku nepřemýšlej příliš. Nebo vymyslíš problém, který předtím neexistoval, a začneš přemýšlet o něm. Mozek je nebezpečný v tom, že dokáže cokoli překombinovat. Roztlač ho, ale pak naskoč. Nečekej, až se rozjede příliš. Pak už nenaskočíš.
4. Sečteno podtrženo: Příliš dlouhé přemýšlení, jak něco udělat, vede často k tomu, že neuděláme vůbec nic.
5. Úspěch v životě se nerodí náhodou, ale naší volbou. Na začátku každého velkého úspěchu bylo rozhodnutí zkusit hloupost, drzost, neomalenost. Byla tam nevíra, že to nedokážu, nebo posměch okolí, že to taky nedokážu. Úspěch je totiž především překonání sebe.
6. Nečekej na ideální podmínky. Ideály nepadají z nebe, ideály se vytvářejí. To, že začneš, učiní jakékoli podmínky dokonalými.
7. Žádný den v kalendáři se nejmenuje Jednou. Co odložíš jednou, odložíš vždycky. Protože každé jednou se promění v dnes a každé Tvé dnes se promění v jednou.
8. Chceš-li jít po správné cestě, přestaň především jít po té špatné. Když si stěžuješ, že nemáš peníze nebo čas, nečekej, že někdy budeš mít peníze nebo čas, pokud nezměníš svou cestu.
9. Neříkej Zítra bude vhodnější den. Protože zítra můžeš zjistit, že vhodnější den byl včera. A žádné včera už nikdy nevrátíš.
10. Udělej dnes něco, za co si zítra poděkuješ.
11. Na tom, co děláme každý den, záleží mnohem více než na tom, co uděláme jednou za čas.
12. Svět neodměňuje ty, kdo se snaží o dokonalé produkty. Odměňuje pouze ty, kdo mají hotové výsledky.
13. Jestliže chceš něco dokázat, najdeš způsob, jak to dokázat. Jestliže nechceš, najdeš výmluvu, proč to nedokázat.
14. Zkusit něco a pokazit to je užitečnější než nezkusit nic. Získáš totiž zkušenost.
15. Úspěch je v zásadě jednoduchý: V každém okamžiku udělej to nejlepší, co umíš. Chyby samy ukážou cestu.
Tíží Vás chyby nebo minulost?
16. Nezapomínej na to, co se stalo v minulosti. Používej minulost pro zkušenost. Ale více neřeš. Dopředu se nedá jít při pohledu obráceném dozadu.
17. Netahej své chyby jako balvany na zádech. Sval je pod nohy a nauč se od nich odrážet.
18. Chyby jsou základem úspěchu. Dávají ty nejdůležitější lekce. Kdykoli nějakou uděláme a poučíme se z ní, jsme o krok blíž cíli. Jedinou špatnou chybou, která nás vzdaluje od cíle, je rozhodnout se neudělat nic, z paradoxní obavy, abychom neudělali chybu.
19. Nezáleží na tom, kolik chyb uděláš nebo jak pomalu postupuješ. Stále budeš před svým stínem, který by neudělal vůbec nic.
20. Není podstatné, jak dlouho jsme šli chybným směrem. Dokud žijeme, máme čas obrátit se. Ty chyby by nás měly žrát. Motivovat k nápravě. Ne k vlastní popravě.
21. Neohlížej se pořád za dveřmi, které se za Tebou zavírají. Přehlédneš dveře, které se před Tebou otevírají.
22. Růst člověka začíná tam, kde končí jeho pohodlí.
23. Co roste, to obvykle bolí. Kosti a svaly by mohly vyprávět. Ne, růst není jednoduchý. Ale co není jednoduché, většinou stojí za to. I postel je nejměkčí po namáhavé cestě.
24. Chceš-li být nadprůměrný, nesmíš dělat to, co průměr.
25. Nedopusť, aby imaginární představa, co špatného by se mohlo stát, způsobila, že se Tvým přičiněním nestane vůbec nic. Pouze změň tu představu. Uvidíš před očima i to, co dobrého by se mohlo stát. Největší lidské brzdy jsou ve špatné představivosti.
26. Lidé se nejčastěji bojí toho, co se nakonec vůbec nestane.
27. Když chceš vzlétnout, nejdříve musíš odhodit věci, které Tě stahují.
28. Jakmile se přestaneš starat o všechno, co nedokážeš ovlivnit, začneš se soustředit na všechno, co dokážeš ovlivnit.
29. Možná si myslíš, že nejsi dost dobrý. Dobrá, přesvědč se. Zjistíš, že to nejtěžší na každém kroku je překonat okamžik, kdy ten krok nechceme udělat.
30. Lidé zřídka dělají věci, pro které jsou nejnadanější. Většinou dělají věci, k nimž jsou nejochotnější.
Co nejvíce zdržuje?
31. Nestarej se o to, jestli někdo dokáže něco lépe než Ty. Jednou provždy: Ano, dokáže. A víš proč? Protože především nepřemýšlí o tom, jestli někdo dokáže něco lépe než on.
32. Tvůj jediný úkol je snažit se překonat svůj výkon z minulého dne. Stačí o píď. Jen tak se roste. Úspěch je výsledkem bitvy mezi sebou a sebou. A jediný, kdo Tě může porazit, jsi Ty.
33. Těžko někdy dojdeš do cíle, když se budeš pořád zastavovat a každému na potkání vykládat, kam chceš dojít a proč.
34. Nevěř, že se časem všechno změní. Čas změní jen okolnosti, nikdy ne Tvé činy. Nečinnost nic nezmění. Nechá výsledky tam, kde vždycky byly – bez ohledu na měnící se okolnosti. Outsider zůstane outsiderem v každé době, dokud se nerozhodne přestat být outsiderem. Ne, čas nic nezmění. Jen činy změní všechno.
35. Naším světlem z temnoty ven jsou příležitosti. Každý den čelíme příležitostem, převlečeným za  překážky. Každý den čelíme problémům, v nichž je ukryt poklad. Řešením naší situace je najít ho.
36. Dej si pozor na větu: Je to nemožné. Až příliš nemožných snů se změnilo v realitu.
37. Bacha na to, co si myslíš i říkáš. Abys cokoli promyslel nebo řekl, musí to nejprve protéct Tvým mozkem. Kdykoli říkáš, že něco nedokážeš, Tvůj mozek to musí zopakovat.
38. Neptej se, proč nemáš sebevědomí. Zeptej se, na co můžeš být pyšný.
39. Tak dlouho se kochal tím, co dokázal včera, až už nikdy neudělal vůbec nic.
40. Plánovat je jako houpat se v křesle. Vypadáme děsně zaměstnaně, ale nehýbeme se z místa.
41. Každý úspěch, který stojí za to, je běh na dlouhou trať. Vítězem běhu na dlouhou trať nikdy není ten nejchytřejší nebo nejrychlejší, ale nejvytrvalejší.
42. Kdo spadl a zase vstal, je připravenější než ten, kdo nikdy nespadl.
43. Úhel našeho pohledu je jediným rozdílem mezi překážkou a výzvou, chybou a školou, prohrou a zkušeností.
44. Kdykoli nám vstoupí do života zkouška, můžeme nabrat sebevědomí, nebo rezignovat. V každé chvíli máme dvě volby. Rozhodnutí je na nás.
45. Mám dvě zprávy. Ta špatná: Nikdo jiný nemohl za chyby v Tvém životě, jen Ty. Ta dobrá: Nikdo jiný nemá v rukou Tvůj život, jen Ty.
46. Kdykoli jde o Tvůj úspěch, neptej se Proč bych to měl dokázat zrovna já?, ptej se Proč bych to neměl dokázat zrovna já? Vždycky buď tak pozitivní, abys nepochyboval, tak optimistický, aby ses nebál, a tak odhodlaný, abys to nevzdal.
47. Dobře, že zakopneš. Alespoň poznáš, co v sobě máš, ani o tom nevíš. Především to bude vnitřní hlas, který jsi doposud neznal. Říká jediné slovo: „Vstaň!“ A Ty vstaneš. Je to hlas Tvé odvahy.
+ 3 nejdůležitější školní vědomosti:
48. Paretovo pravidlo
Italský ekonom Vilfredo Pareto spočítal, že 80 % všech našich výsledků je způsobeno 20 % našich činností. Ano, jen 20 % toho, co děláme, má vliv na 80 % toho, co získáváme. Tedy čtyři pětiny všech sil a aktivit, které vynaložíme, v podstatě marníme. Čtyři pětiny všeho nemá ve skutečnosti takový užitek, jaký si myslíme. Kdybychom tyto jalové činnosti odstranili, získali bychom o čtyři pětiny více času a energie, aniž by se tím ovlivnila drtivá většina výsledku.
Čím to je? Na to odpovídá další klasik:
49. Parkinsonův zákon efektivity
Britský důstojník Cyril Northcote Parkinson uvedl, že všechny věci se dají vyřídit rychleji, než si myslíme. Jakýkoli úkol se totiž zvětšuje a komplikuje, čím více času mu věnujeme. „Každá práce trvá tak dlouho, kolik je na ni času,“ napsal už roku 1955.
Když si vyhradíme na konkrétní úkol jeden týden, stane se pro nás komplikovaným na celý tento týden. A na jeho konci zjistíme, že nám týden ani nestačí.
Když si na stejný úkol vyhradíme jen jeden den, bude to něco málo více než jednodenní problém. Z toho vyplývá, že mysl se zabývá jakýmkoli problémem právě tak dlouho, kolik času jí poskytneme. To odpovídá Paretovi, podle něhož většina našeho pinožení je o leštění již blýskavého.
50. 80–90 % obav se nikdy nenaplní
Velkovýroba katastrofických scénářů je doménou naší mysli. Až devět z deseti obav, které máme, se neuskuteční. Ze zbývajících 10 % obav, které se uskuteční, přibližně 90 % nemá tak nepříjemné následky, jak jsme si v katastrofických scénářích představovali. To odpovídá Parkinsonovi a Paretovi. Naším problémem není to, ČEHO se bojíme, ale to, ŽE se bojíme.
Nedopusťme, abychom zničili vlastní sny pro přízraky, které ve skutečnosti neexistují.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4555
Re:Růst člověka začíná tam, kde končí jeho pohodlí
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 07, 2014, 01:04:05 dopoledne »
Pekné, len čo s tým?  :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.