Autor Téma: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.  (Přečteno 2053 krát)

Offline Personne

  • ***
  • Příspěvků: 34
Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« kdy: Prosinec 05, 2014, 02:49:19 odpoledne »
Scénář dopravních prostředku pro případ průs..u je jasný. Nebude benzín – první skočí ti, kteří mají PH jen v nádržích – ti co mají zásoby vydrží déle . Nicméně PH dojdou. Jako dopravní prostředky po souši zůstanou auta na dřevoplyn, koně a KOLA. A to je asi pro většinu z nás klíčové (auta dřevoplyn nebudou mít všichni a koně se snědí :).  Máte kolo? Pokud ano máte ho naprosto, ale opravdu naprosto v pořádku? Pokud ne, opravte, namažte, pořiďte náhradní díly, záplaty na duše, náhradní duše. Právě kolo bude zřejmě jediný dostupný dopravní prostředek, který zůstane většině lidí, tedy pokud ho budeme mít. A pro překonávání vzdáleností, které se “najednou“  objeví to bude jedinečné. Ještě bych zmínil jednu věc. Není potřeba mít kdo ví jaké kolo. Samozřejmě horské kolo je fajn, mnoho převodů a pro přepravu mimo cesty nejlepší, ale má to jedno úskalí – mnoho techniky = tlumiče, přehazovačka, případně kotoučové brzdy. Toto vše vyžaduje zvýšenou a například v případě poruchy kotoučových brzd, složitější opravu. Což v PA může znamenat neopravitelné. Osobně jako PA kolo preferuji jednoduchou vidlici, co nejmenší počet talířů a jednoduché brzdy. Z trochu nadsázky SOBI 20 je ideální  :D

chpslst

  • Host
Re:Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 05, 2014, 06:35:59 odpoledne »
opravím ťa, nemá to jedno, ale dve úskalia...
a tým druhým je vysoká šanca že pre svoju zvýšenú mobilitu možno prídeš o viac ako len bicykel...
paradoxne najbezpečnejším a najrýchlejším dopravným prostiedkom pre PA budú nohy.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 05, 2014, 06:41:19 odpoledne »
chlast: Netusim o jake dobe mluvis ani o lokalite, ale nemyslim si, ze nekdo bude krast kolo na vesnici. V kazdem baraku jsou tri a takovych 50 kol je porad na nadrazi. A lidi budou automaticky se vyhybat mestum.

Offline Personne

  • ***
  • Příspěvků: 34
Re:Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 05, 2014, 07:32:29 odpoledne »
Nemyslím na kolo jako na dobravní prostředek na naší pouti PA, ale jako na něco co pomůže zvětšit rádius od místa pobytu. To přináší více možností získání zdrojů, jídla, vody a pod. To co ujedeš na kole za hodinu jdeš pěšky 6 hodin.

chpslst

  • Host
Re:Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 05, 2014, 07:52:15 odpoledne »
chlast: Netusim o jake dobe mluvis ani o lokalite, ale nemyslim si, ze nekdo bude krast kolo na vesnici. V kazdem baraku jsou tri a takovych 50 kol je porad na nadrazi. A lidi budou automaticky se vyhybat mestum.
nerozumiem otázke. ako že netušíš o akej dobe hovorím? a o akej dobe sa tu stále bavíme?
obávam sa že sa v čase keď  "to príde" najde vela ludí, či už "okoloidúcich" alebo miestnych, ktorých tvoj bicykel poteší. a bonus bude, prípadný náklad. to sa naozaj neoplatí hodiť ti kameň do hlavy a vzápetí odfrčat na naolejovanom tátošovi...
ale inak máš pravdu, je ich všade plno.  tak ako všetkého...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #5 kdy: Únor 16, 2023, 08:01:47 dopoledne »
Kolo považuji za jistotou a proto máme doma všichni svůj bicykl.

Bohužel jako slabinu vidím do PA hydraulické brzdy. Ty se budou při nedostatku dílů opravovat blbě. A třeba na svém kole je musím jednou ročně odvzdušnit a dolít "pár kapek" Shimano oleje. Improvizovaně opravit ocelové lanko si umím docela představit, ale toto moc ne.

Třeba žena má na svém kole ještě klasické lankové brzdy a prcek taky. Ale já a starší syn máme kotouče, protože když už chce člověk lepší kolo, aby to něco vydrželo a ubrzdilo, s ničím jiným už takové kolo nekoupí. A dodatečně to předělat v případě potřeby taky nepůjde, páč tam chybí ty kolíky a musely by se vyměnit i ráfky.

Ale jinak když to funguje, tak je to příjemné ježdění 🙂
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #6 kdy: Únor 16, 2023, 08:02:42 dopoledne »
A tak nějak si představuji, že to u nás bude vypadat po roce 2035 🤣🤣🤣

https://m.youtube.com/watch?v=BhcNQKmwO9o
You cannot kill me as I am already dead!

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #7 kdy: Únor 16, 2023, 02:58:30 odpoledne »
BB7, nebo podobné brzdiče řeší blbuvzdornost. Používají je expediční cykloturisti, ale i další skupiny. Existují i bubnové brzdy na kolo, téměř nesmrtelná záležitost. Hydraulika záleží na kvalitě, základní kousky co se dávají na budget kola mohou mít problémy se zavzdušněním i přes minimální provoz, ale většinou je to problém uživatele, ne výrobku. Pro dobu PA dává smysl holanďák s nesmrtelným řetězem a brutální nosností na balonových pneu.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 981
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #8 kdy: Únor 16, 2023, 03:51:06 odpoledne »
Já pořád nedám dopustit na klasické V brzdy Shimano Deore XT se špalkama Kool stop na mém starém bajku s 26" ráfkama  :D. Před dvěma roky jsem upgradoval vidlici na olejovo vzduchovou RST F1RST a jezdím si jak král. Samozřejmě na nové 29" bajky to nemá, ale ty cenovky se mi prostě už nelíbí a dát za kolo třeba 60tis+ aby to bylo hmotnostně na stejně nízké úrovni jako to mé staré, tak to raději narvu do nějaké nové bambitky.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #9 kdy: Únor 16, 2023, 05:05:44 odpoledne »
No já jsem za své kolo dal kdysi 25 a na to moje ježdění to bohatě stačí. Abych jel nějakou vraždu, tak na to nemám a cyklostezky to zvládá 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #10 kdy: Únor 16, 2023, 05:19:36 odpoledne »
jasný, popsal jsem z pohledu prepingu načaté téma brzd, to na čem kdo jezdí do hospody nebo po stezkách, tak to je každého věc :)
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #11 kdy: Únor 16, 2023, 05:31:02 odpoledne »
Jasně, pro mě to bylo rozhodně zajímavé a určitě přemýšlím, že bych časem tuhle modifikaci provedl.

Moje reakce byla na Toma 😉

Taky mám kámoše, kteří říkají, že pod pade to není kolo 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #12 kdy: Únor 16, 2023, 08:55:02 odpoledne »
Na kole jezdím poměrně hodně, ročně najezdím 4-6000km, letos mám zatím jenom 600km ale teplé počasí ještě nezačalo. Kol jsem vystřídal několik. Vždycky to skončilo tak, že mi jej ukradli doma ze zahrady ale vždycky mi tak 5-8 let vydrželo. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vidlici jsem neměnil nikdy. Nikdy nebylo potřeba a i kdyby tak i s poškozenou jde dlouho jezdit. Co je však spotřebák a měním několikrát do roka jsou pláště. Za sezónu měním zadní tak 2x a přední jednou. Duše vychází cca 1-2 na sezónu. Když mám špatný rok tak i 20x píchnu nebo občas se stávalo, že praskla vedle ventilku, čili určitě zásobu duší a plášťů. Zhruba 1x ročně měním řetěz a na cca 2-3 výměny řetězů vychází výměna kazety ozubených kol. U starého kola z neznámého důvodu praskaly dráty, těch jsem měnil tak 10 za sezónu ale na současném kole nepraskl žádný. Špalky měním tak 1x do roka přední i zadní.U nového kola jsem musel měnit několikrát i kliku šlapky. Z neznámého důvodu se neustále povolovala, čili se velmi brzy vymačkal čtyřhran a jednou se mi díky tomu podařilo strhnout i závit na středu. Zbytek věcí odchází minimálně. To jenom tak pro představu. Vše krom centrování si jinak servisuju sám.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #13 kdy: Únor 16, 2023, 08:57:43 odpoledne »
Jinak výhoda kola se ukázala v nedávné době CoVidiocie. Všechny hlídky šly krásně objet lesem nebo po polní cesty a hurá do sousedního okresu do zavřené hospody na pivo.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #14 kdy: Únor 16, 2023, 09:14:25 odpoledne »
Čoveče když najezdíš tak moc, neoplatí se už jezdit na bezdušových kolech (mlíko)?

OT já jsem objel hlídky po polňačkách v Dusteru 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #15 kdy: Únor 16, 2023, 09:24:56 odpoledne »
No nevím, osobně cpu duše i pod pneumatiku do auta. Moc tomu nevěřím. Duši opravím na cestách, jak bych opravoval bezdušový netuším a že bych to nepíchnul tak tomu moc nevěřím. Vystřídal jsem už mnoho "nepíchnutelných" plášťů a duší a nic.

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #16 kdy: Únor 16, 2023, 09:50:22 odpoledne »
Docela mě překvapuje ta spotřeba plášťů, pokud bych použil čísla v příspěvku, tak zadní pláště vydrží 2-3 tkm? | edit - nebo 1330 až 2000 km? | To jsem tak rychle ani jako puberťák nezprasil neustálým bržděním smykem. Možná to tak je u plášťů ze slisované tmy, tam moje zkušenost nesahá. Tmely jsou fajn, ale potřebují aspoň nějakou drobnou péči, respektive znalost. Takže je ocení jen limitované množství lidí.
Ad problém čtyřhran vs klika - je ve většině případů souhra dvou faktorů: horší obrobení a špatná znalost servisující osoby. Nutno podchytit velmi časně, jinak je lepší koupit kliky nové.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #17 kdy: Únor 16, 2023, 10:09:39 odpoledne »
Klik jsem vystřídal několik a tahle najednou je v pohodě. Mám podezření na náběžnou hranu toho čtyřhranu. Jinak pláště dnes vydrží strašně málo. Guma strašně rychle ubývá a brzy ztrácí vzorek. Třeba na staré skládačce nebo favoritovi z dob komunismu vydržel plášť roky. To jsem sebral kolo z půdy se starým pláštěm, čtyři roky na něm jezdil do školy a všude možně a pak jsem ho zase na půdu uložil a kdybych ho vzal teď tak věřím, že by byl pořád v pohodě.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #18 kdy: Únor 16, 2023, 10:23:44 odpoledne »
Tie pneumatiky a duše boli tehdá z kaučuku. Dnes je to len z ropy.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #19 kdy: Únor 16, 2023, 10:28:59 odpoledne »
Taky když člověk nafoukne starou duši tak je krásně homogenní. Dnešní duše nadělá po obvodu všude boule, jak je místy ošizený materiál.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #20 kdy: Březen 25, 2023, 04:30:13 odpoledne »
Tak nám skončila lyžařská sezóna (letos jsem se na lyže dostal jenom jednou ☹️ ) a začala sezóna cyklistická 😃

Minulý víkend jsem vytáhl z boudy všechny kola, nahustil duše, zkontroloval brzdy, zkontroloval dotažení některých šroubků, lehce stříknul řetězy wédéčkem a lehce stříknul vidlice silikonovým olejem.

No a pak jsme si dali krátkou testovací jízdu kolem baráku. Ale dneska jsem se s prckem byl projet trochu dál a dali jsme nějakých 22km. Není to moc, ale na začátek to stačí a on by zatím stejně více nedal (možná těch 30km, ale až se trochu rozjezdí). Musím ale říct, že je poznat zimní pauza, protože mě z toho slušně bolí prdel 😂

Tohle je pro mne asi největší mínus, protože můžu mít jakékoli sedlo, můžu být v půlce sezóny, ale zadek mě bolí vždy, jenom se zvětšuje ta vzdálenost, kterou ještě snese 😁

Ale co teď řeším. Už když jezdím sám, snažím se co nejvíce vyhýbat silnicím s běžným provozem. Prostě dneska má auto kdejaký vůl a necítím se na cestě příliš bezpečně. Natož pak s mladým, který ještě není tak vyježděný a zběhlý v silniční džungli.

Takže jsem kola vzal a nacpal po sklopení sedaček do auta a dojel si v klidu až na parkoviště k cyklostezce. Celkem to šlo (u svého jsem musel sundat přední kolo), ale člověk musí být opatrný jak na auto tak na kola a je s tím drbačka. Navíc se tam vlezou jenom dvě a i kdyby víc, tak sedačky už nejsou, jenom vepředu.

Čili teď řeším, jakým způsobem kola nejlépe převážet. Mám na autě příčníky, ovšem to jsem hned zavrhnul. Už jenom jak tam dávám lyže nebo střešní box mi stačí, natož kola, která pak ještě budou trčet do nebes. Proto jsem třeba letos jel s klukama na lyže tak, že jsem sklopil jenom polovinu sedadel a lyže hodil dovnitř, abych se nemusel škrábat na auto (nezdá se to, ale ten Duster už je poměrně vysoký a při nakládání musím stát na zadní pneumatice).

Další možnost je držák na tažné. Tam bych si to uměl představit tak pro dvě kola, protože když tam dá člověk čtyři, pak to neskutečně trčí za auto a měl bych z toho asi divný pocit, když to všechno drží na jedné kouli 🤔

Takže mě napadlo, že bych využil klasický přívěsný vozík. Koupil dva stojany na dvě kola.

Něco takového: https://www.decathlon.cz/p/stojan-na-2-kola/_/R-p-337197?mc=8731637

Jeden stojan dopředu, druhý stojan dozadu, kola naskládat do těch stojanů a pak to jenom lehce přikurtovat popruhy. Na parkovišti pak jenom hodit stojany do kufru auta a může se jet. Nakládání naprosto v pohodě a jízda možná bezpečnější, než když by to bylo na střeše nebo rovnou na kouli a trčelo metr za auto. A když bych jel jenom s prckem, tak stačí stojan jeden a nakládka bude o to lehčí.

Má s tím někdo zkušenost? Mě to přijde docela v pohodě, navíc ty stojany vychází poměrně levně a vozík už mám. Nebo jsem něco přehlédl a je tam nějaké úskalí?

Komentáře a připomínky jsou vítány 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #21 kdy: Březen 25, 2023, 05:55:14 odpoledne »
You cannot kill me as I am already dead!

Offline mart0

  • ***
  • Příspěvků: 50
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #22 kdy: Březen 25, 2023, 07:43:40 odpoledne »
Na střechu jen v nouzi, dávat kola nahoru není zrovna pohodlné. Mám už několik let tento nosič na kouli https://www.autokelly.cz/Product/DO-CF95924EF/8491863 a pro mne dobré (teda až na další placku SPZ). Jezdím s tím rozhodně raději než s vozíkem (v garáži to uklízím na vozík) a parkovací místo se s tím také najde snadněji.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #23 kdy: Březen 25, 2023, 07:53:56 odpoledne »
Ta třetí SPZ je to nejmenší, ale prostě tomu nějak nevěřím a nevěřím ani sobě při couvání atd. Byl by to nezvyk, ačkoli s vozíkem taky nic moc, ale je tak nějak líp vidět. To parkování mě taky napadlo a mohl by to být problém, ale pokud si člověk předem udělá průzkum na satelitní mapě, dá se najít.

Jak to tam vlastně na té kouli drží?

Je to nějak jištěné?

Na internetu jsem viděl pár případů, jak to upadlo, ale hádám, že to Byla chyba při instalaci 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline mart0

  • ***
  • Příspěvků: 50
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #24 kdy: Březen 25, 2023, 09:49:11 odpoledne »
Pro mne je to na couvání lepší než vozík. Občas hledám místo k parkování kvůli délce i s tímto, s vozíkem je to ale ještě o dost složitější. Samozřejmě na vozíku bys měl na kola zase o dost víc místa.

Drží to nasazením na samotnou kouli, utažením šroubu, který to přitáhne (viz obrázek červeně) a zajištění šroubem utaženým klíčem (zeleně). (Ten druhý plastový je tam kvůli možnosti sklopení, aby šly otevřít dveře od kufru.) Unese to i dospělého chlapa. Nedokáži si představit, že by to jen tak upadlo, buď to někdo pořádně nepřitáhne, nebo by muselo dojít k vadě materiálu.

Offline mart0

  • ***
  • Příspěvků: 50
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #25 kdy: Březen 25, 2023, 09:54:03 odpoledne »
Ještě doplním, že nosič samotný váží 24 kg, zvládám jej nasadit sám, ale někomu by ta hmotnost mohla činit problém.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #26 kdy: Březen 26, 2023, 08:35:11 dopoledne »
Dávám sám na střechu SUV 20kg kajak, takže to bych měl zvládnout. Ale ta cena není zrovna lidová. Je na kola vidět bočními zrcátky? Pořád mám pocit, že odhadnout konec takové soupravy může být problém, ale asi je to o zvyku. Nejspíše to udělám tak, že nejdříve koupím ty stojany (stojí pakatel a stejně se mi budou hodit k baráku, protože teď opírám kola venku o co se dá) a pár krát to vyzkouším s tím vozíkem. Pokud se ukáže, že je to problém, pak bych se poohlédnul po tom nosiči na kouli 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #27 kdy: Březen 27, 2023, 04:57:23 odpoledne »
4 kola na kouli, výrobek od Thule, naloženo často i s drobnou bagáží, řidič jezdí jako prase - zatím naprosto žádný problém za tisíce kilometrů převozů kol. Fakt bych se toho nebál, naložena i dost atypická kola a cajk.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #28 kdy: Březen 27, 2023, 08:07:31 odpoledne »
Díky za info. Na Thule jsem se taky díval, protože když už mám něčemu věřit, tak čemu víc než tomuhle. Ovšem tohle už stojí fakt ranec.

Rozhodl jsem se, že nejprve zkusím něco spachtit samo domo z toho, co najdu ve stodole. To nestojí nic, jenom můj čas a v tomhle případě to bude spíše krácení dlouhé chvíle 😁

Teď se zrovna pokazilo počasí, ale snad o víkendu se do toho pustím 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #29 kdy: Březen 30, 2023, 06:02:00 odpoledne »
Dneska jsem byl v Decathlonu koupit prckovi nové pedály na kolo, protože už před dlouhou dobou spadl a u jednoho uštípnul roh. Není to nic dramatického a dalo se s tím fungovat. Nicméně jsem si nakonec řekl, že to přecejen vyměním. Původně jsem mu tam chtěl dát kovové, ale potom jsem sáhnul opět po plastových z důvodu bezpečnosti. Ten plast byl při omaku méně ostrý a pružnější, takže pokud by mu nějak sjela noha a ten pedál ho fláknul, tak to nebude tak bolet a ten kovový by byl pro něj asi zatím zbytečný (starší už má kovové pedály).

Ale, když už jsem tam chodil v tom cyklistickém oddělení, upoutala mou pozornost velká dílenská pumpa. Neodolal jsem a vzal jí taky. Byla to sice ta nejdražší pumpa, co tam měli, ale je to fakt bomba a nelituji, že jsem jí vzal.

SKS AIRWORX 10.0 ORANGE

https://www.decathlon.cz/p/sks-airworx-10-0-orange/_/R-p-X8166702?mc=8166702

Mám sice v autě kompresor na 12V a párkrát jsem s ním kola foukal, ale není to ono. Není úplně po ruce a je to opravdu spíše na to auto, takže nakonec jsem většinou foukal všechny kola malou cestovní pumpičkou, což byla docela fuška. S touhle velkou pumpou to jde jak po másle. No radost s tím pracovat. Máme doma 4 horské kola a z nostalgie jedno komunistické BMX a všechno to nafoukat už zabere něco času. S touhle pumpou to jde krásně od ruky a stačí párkrát zapumpovat a je hotovo 👍

Jinak kdyby někdo chtěl, to BMX klidně věnuji (je po renovaci, akorát to chce vyměnit pedály = není to stavěné na sto kilové chlapy....).
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #30 kdy: Duben 23, 2023, 03:09:30 odpoledne »
Skoro hotovo 😁

Zbývá přesně odměřit a přišroubovat ty boční držáky a natřít řezy. Nakonec to prostorově i materiálově vyšlo přesně na tři kola.

Nakládací otvor vozíku má 110cm a uvnitř je prostor na šířku 114cm, tak jsem to říznul na 112cm a při zkoušení to vycházelo dobře právě na 3 kola.

Pokud bychom někdy někam jeli všichni čtyři, tak to čtvrté tam prostě nějak uložím, ale moc tomu nevěřím, protože ten puberťák má problém přijít i na oběd ke stolu.....

No a dneska je neděle a mě už se nic nechce, takže to dodělám někdy příště. Jinak výhoda je, že pokud bych pak usoudil, že s tím vozíkem mě to nebaví, je ten stojan použitelný i u baráku 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #31 kdy: Květen 01, 2023, 11:51:33 dopoledne »
Dneska probíhá ostrý test stojanu.

Funguje to docela uspokojivě, ale je potřeba ty kola pořádně přikurtovat (s tím si ještě musím na zpáteční cestě pohrát).

Jediné, co mi úplně nedošlo, že ten vozík je s těmi koly poměrně lehký a skáče to víc, než bych si přál.

Pokud člověk jede opatrně, tak kolem těch 50 km/h, pak je to v pohodě. Což je pro mě OK, protože u Ostravy je spousta cyklostezek do 20km, na které se chci tímto způsobem dostat. Ale jet s tím, jak to teď je, přes půl Evropy, by opravdu nešlo.
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #32 kdy: Květen 01, 2023, 12:13:23 odpoledne »
Prigurtnované to v podstate ani nemáš. Tie gumy sa nerátajú.
Treba každy zvlášť tou rapkacou gurtnou a okolo trubky rámu, (medzi volantom a sedačkou) omotať a prigurtnovať tak, aby tlačil k podlahe. Aby tie bicykle nenadskakovali.

A tieto vozíky sú prázdne fakt hrozne skackavé.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #33 kdy: Květen 01, 2023, 12:20:23 odpoledne »
Přesně jak píšeš, se vším souhlas 👍

Ani Muskovi to napoprvé nedoletělo kam chtěl 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #34 kdy: Květen 01, 2023, 02:48:38 odpoledne »
Tak jsem přidal kurtny, gumicuky ještě více napružil a je to OK. Teď si s tím už umím představit jet i 50km na chatu 😎
You cannot kill me as I am already dead!

Offline sacket

  • ***
  • Příspěvků: 23
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #35 kdy: Květen 01, 2023, 04:44:47 odpoledne »
Kdyby jsi kola vedle sebe dával jedno dopředu a vedle něj dozadu, tak se tam 4 vejdou .

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #36 kdy: Květen 01, 2023, 06:11:59 odpoledne »
Jenže i tak by mi řidítka trčely hodně ven. Tyhle dvě kola jsou na krajích a uprostřed je místo na třetí, jenže to se už vleze jedině obráceně. Vem si, že šířka vozíku je nějaký 114cm a jedny řidítka mají 70cm. Navíc mi ten materiál vyšel tak akorát. Jasně, mohl jsem ještě něco najít nebo koupit, ale takhle to je OK. Dneska jenom s prckem. Žena bloknuté záda a puberťák to má na párku. Šel ven s kámošema.....

Jinak pokud je to jenom jako stojan, tak je to dostatečně pevné. Ale když už tam člověk něco začne utahovat, cítím, že to bude chtít nějaké úhelníky, alespoň malé 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline sacket

  • ***
  • Příspěvků: 23
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #37 kdy: Květen 01, 2023, 06:43:19 odpoledne »
Řídítka můžeš mít s blatníkama,takže tam něco naženeš. Já se na něco takovýho taky chystám (už 3 roky), akorát se dřevem nejsem kdovíjaký kamarád, takže půjdu do železa.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #38 kdy: Květen 01, 2023, 07:15:50 odpoledne »
Jj, podle blatníků jsem to bral a nechtěl jsem jít úplně k ním (jsou tam všude nějaké vůle a jednou je to o cenťák dva nalevo a podruhé napravo atd.). Navíc musíš brát v úvahu, že šířka pneumatiky není šířka kola. Vepředu je vidlice a vzadu zase rám (a na jedné straně ještě přehazovačka). Takže jít úplně ke stěně vozíku se nedá. Asi kdybych si s tím více pohrál, tak ty čtyři kola bych tam nějak naskládal, ale byl to rychlý projekt ze zbytkového dřeva, které vyšlo tak akorát (zatím máme ty kola různá, ale starší syn má stejně velké jako já a už v boudě by se to spolu bilo, proto je mezi nimi kolo od ženy, které má menší rám a až doroste i ten mladší, tak to jsou tři stejně velká kola a tam se s těmi řídítky blízko u sebe neposkládáš tak lehce). Já zase neumím svářet, i když už jsem se to chtěl několikrát naučit, tak vše dělám ze dřeva 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 981
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #39 kdy: Červenec 14, 2023, 03:00:41 odpoledne »
Občas na mne na FB vyskočí nějaká historická zajímavost. Dodneška jsem netušil, že skutečně někdo místo plášťů používal samostatná péra po obvodu kola  :D

1905 Herrenrad Victoria Model 12
https://onlinebicyclemuseum.co.uk/ww1-german-bicycles/

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #40 kdy: Červenec 14, 2023, 03:41:09 odpoledne »
Bych chtěl vidět tu přilnavost k povrchu 😂
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 198
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #41 kdy: Červenec 14, 2023, 03:44:46 odpoledne »
Integrovaná plašička mědvědů  :rose:
Asi model oblíbený v Tatrách a Alpách

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 981
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #42 kdy: Červenec 14, 2023, 03:52:00 odpoledne »
trochu mi to připomnělo...  ;D Ale klukům to fungovalo celkem

https://youtu.be/QFXEE6iYog4

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Dopravní prostředky – a na světě je kolo.
« Odpověď #43 kdy: Červenec 14, 2023, 05:50:37 odpoledne »
BIKE O'Clock taky sleduji 👍
You cannot kill me as I am already dead!