Autor Téma: Votroubkův chléb vezdejší  (Přečteno 847 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Votroubkův chléb vezdejší
« kdy: Říjen 31, 2014, 09:12:14 odpoledne »
Ztratil jsem se skoro na dvě hodiny v zajímavém odkazu o chlebu od pana Votroubka, tak jsem ho sem šoupnul..

http://www.chleboradce.cz/
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Votroubkův chléb vezdejší
« Odpověď #1 kdy: Říjen 31, 2014, 09:18:19 odpoledne »
I já jsem si početla...připomněla jsem si i Babičku...ten úryvek o chlebu je krásný...
Ty chlebové placky vyzkouším...přidám i trochu kvásku.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Votroubkův chléb vezdejší
« Odpověď #2 kdy: Říjen 31, 2014, 10:43:50 odpoledne »
No, vlastně se zde  můžeme o chlebu rozšoupnout.Proč je chléb nám ve zdejší vzácný? protože jej nikdo, vlastně prakticky nikdo nejíme, protože ty strašidelné věci se chlebem nedají nazvat. Jsou to z většiny průmyslové výkaly.
Chleba MUSÍ BÝT PROKVAŠENÝ KVÁSKEM, nikoli kvasnicemi. Proč? Protože kvasnicový je kyselinotvorný a kváskový je zásadotvorný. Je to obrovský rozdíl, asi jako jedovatý a léčivý.
No jo, tím to začíná, protože, se to dělí na další dvě kategorie, a tím je chleba kváskový směsný a tentýž samožitný.
Jsme doma, samožitný chleba, resp chleba s tříčtvrtečním podílem žitné mouky je opravdová nutriční špička. No jo, ale, proč ho nedělají, když je to tak dobrý? Nejde to.
Hektolitrová váha rozhoduje u žitného zrna o většině kvalitativních ukazatelů, Je v ní nedostatek současného uzavřeného systému zemědělství. Dodáváme do půdy tři prvky, tzn N, P, K.....
Z toho sice vyroste žito, ale špatných pekařských vlastností.
A když se někomu náhodou podaří vypěstovat nějAké dobré žito, použijou ho k tomu, aby ho smíchali s špatným žitem, aby se zlepšily průměrné vlastnosti celku, ovšem zhoršily vlastnosti úrody z toho dobrého stanoviště.
Jediná možnost, co mne napadá je vlastní produkce, a to je moje cesta, můj cíl. Můj vlastní chleba v uzavřeném ekologickém cyklu.Řekli byste, že na vlastním chlebu nemůže nic být, ale věřte, že i pro mne to je výstup na mont everest. A naši předkové to zvládali naprosto samozřejmě.