Autor Téma: Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu  (Přečteno 10838 krát)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
Re: Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #300 kdy: Leden 11, 2017, 12:24:30 odpoledne »
Už jen pár upozornění debata jako taková je dále myslím zbytečná. Ale nedalo mi to.
Citace
Jen tak mimochodem tvoje teorie, že když je v okolí nevhodné vedení, tak ho musím změnit

Samozřejmě, předejdu tím svým ztrátám.

toto je prevence tj. před problémy. Tj. dotyční ještě nic tak strašného neudělali.
Citace
tak pokud by přišel nějakej cizák a snažil se ho vyměnit nebo mě nutil používat pro místní delikty svůj soud
Pokud by tě v té době měla na mušce poměrně slušně sehraná a vyzbrojená jednotka (která by si mimochodem šla jen pro to, cos jim ukradl) bys dělal asi tak co?

Toto je ohrožování zbraněmi toho, kdo ještě nic neudělal. (V tvém preventivním provedení. Nikoliv v mém ex-post provedení.)
Citace
tvůj přístup k zahraniční politice mi přijde natolik agresivní
To jako vážně? Na základě čeho přesně?

Na základě tohoto. Chceš cizí komunitu se zbraní nutit k něčemu aniž by ti něco udělala.  A to nucení, aby něco udělal jen na základě mých dojmů. Hyperbolou řečeno: "Já mám pocit, že kdybych ti nechal tolik jídla co tu máš, tak by jsi se zbytečně přežral a měl vysoký cholesterol, tak tě těchto starostí zbavím a jídlo ti trochu proberu." Nebo: Kdybych ti tu nechal tolik zbraní, tak by jsi mne mohl přepadnout, tak ti jich většinu zabavím, aby jsi neudělal ěnjakou hloupost.
Citace
Nádherná ukázka překrucování
Ale. Ale. Ale. Tak jednou Černomlejnov znají široko daleko (a jsou ochotni ho hájit a zajímat lidi jen na základě informace z Černomlejnova, někteří hned vědí, jak to zorvna v Černomlejnově je), pak zase se může hned za hranicemi osady střílet a věšet...a ostatní to brát jako běžný standart. Tak jak to teda je?
Lidé široko daleko jsou ochotni Černomlejnov hájit? ?? Cože? ??? Mám pocit, že jsi poněkud mimo.
Chytit někoho na koho je vypsaná mastná odměna a posílat své lidi někam, kde budou za někoho bojovat je trochu rozdíl.
A to, že by si při příjezdu na obchod přečetli ceduli s vývěskami, kde by byla na dotyčného vypsána odměna je poměrně pravděpodobné. Nevěděli by to určitě hned, ale časem by to věděli leckde.

A že se může hned za hranicemi osady klidně střílet a věšet mi také uniká, kde jsi vzal jako informaci.

Pokud se někdo jednou vysměje mé podané ruce (nabídka zvířat a výsměch za to, že se jich jen chce někdo zbavit), podruhé mě podrazí při kšeftu se železem, je všechno zcela jistě v pořádku a je úúúúplně v cajku mít někoho takového za souseda (byť vzdálenějšího).
V cajku to není, proto dotyčná komunita dostala embargo a Černomlejnov si jich relativně nevšímá. (Takže si na nástěnce o rizikovosti mansantopšenice  nepočetli.)

Myslím, že k tomuto tématu už příspěvků docela stačí. Už to zbytečných emocí rozvířilo až až.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Prof

• Moderátor
  • člověk
« Odpověď #301 kdy: Leden 11, 2017, 06:20:46 odpoledne »
Hojte.
reaguji se zpožděním a jen krátce.
a) děkuji Stephane za povídku.
b) děkuji všem slušně diskutujícím za postřehy a snahu se dozvědět pozadí, důvody, či případně navrhnout své alternativy.
(na to jak je to krátká povídka, byť s přesahem do původního díla, je tu úúúžasná spousta textu.)

první poznámka pod čarou. je zbytečné se do krve hádat s autorem, jak to má dopadnout, případně, proč to tak dopadnou nemůže. Můžete ho tím motivovat, můžete mu dát zpětnou vazbu, můžete mu správně argumentovat a máte z toho oba skvělou zábavu, ale to je tak všechno, co s tím můžete udělat.

druhá poznámka pod čarou.
já si tu diskusi, byť rychle, užil. Kdybych měl podobně zapálené diskutující v mládí já, asi bych taky něco více napsal....:)

Osobní poznámka k povídce.
Povídka mi osobně z mnoha důvodů úplně nesedí, ale číst se dá. Napojení na původní příběh jsem pochopil až někde ke konci.Spoustu rozhodnutí postav v povídce bych jako osoba dělal jinak. Nejsem však v jejich situaci a nevím úplně, jak bych se přesně choval já. Je však výsadou autora popravit své postavy kdykoliv se mu zachce a jakým způsobem se mu vyhovuje. Míra zájmu o jeho práci pak vyjadřuje úspěch...(a jakým směrem)

v této kategorii Stephan uspěl a budiž je mu tedy dáno Hobla. hip Hip Hurá !

Offline BartH8

« Odpověď #302 kdy: Březen 06, 2017, 10:43:43 odpoledne »
Tak sem to jedním dechem přečetl. Pokračování se náhodou ještě pořád nechystá? Případně aspoň nějaké ty ztracené povídky?  :)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #303 kdy: Březen 07, 2017, 07:56:17 dopoledne »
Ale tak nějaká ztracená povídka bude a pokračování.... kdo ví, třeba někdy v budoucnu... :-) Něco.... něco málo.... ;-)

Mimochodem na příští vánoce - co by jste si představovali?
Nabídka:
sasko
anglie
rusko - sibiř
krym
jižní amerika
čína (ta by byla ale dost krátká)
usa
česká třebová
něco jiného

Tak můžete buď veřejně tady nebo soukromě v SZ dát hlas. :-) A aby byla sranda, tak každý má 5 bodů, které buď rozdělí, nebo dá do jedné možnosti. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #304 kdy: Březen 07, 2017, 08:57:56 dopoledne »
Tři body Sibiř a dva body Krym. Tam navíc můžeš udělat i nějaké zemětřesení, jih Krymu je seismicky aktivní..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #305 kdy: Březen 07, 2017, 10:30:20 dopoledne »
Nepobral som otázku. Čo akože v tých štátoch?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #306 kdy: Březen 07, 2017, 11:54:30 dopoledne »
Bude se tam odehrávat děj příští povídky, která volně navazuje na Kaleidoskop krachu..

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #307 kdy: Březen 07, 2017, 01:43:18 odpoledne »
Já bych chtěla Hoštice....ne, dělám si legraci...samozřejmě ČR

Offline BartH8

« Odpověď #308 kdy: Březen 07, 2017, 03:47:35 odpoledne »
Mě by rozhodně zajímala ta Česká Třebová. Jinak cokoli.

Offline BartH8

« Odpověď #309 kdy: Leden 10, 2018, 08:42:07 dopoledne »
Díky za další povídku  !:: !:: !::

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #310 kdy: Prosinec 25, 2018, 12:01:25 dopoledne »
Tak to zase nemám dopsané. Tak jsem dal alespoň kousek. A budu to muset dokopat. Mám kostru v hlavě, ale nějak jsem se v tom motal. :-( Pardon.

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #311 kdy: Prosinec 25, 2018, 08:11:11 dopoledne »
vyhovorky nas nezaujimaju  ;D  pokracovanie za tyzden?  8)
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #312 kdy: Prosinec 31, 2018, 11:23:33 odpoledne »
Kvůli tomu jsem se po měsíci půl hodiny před půlnocí přihákoval!

Zklamal jsi mne Štěpáne..