Autor Téma: Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu  (Přečteno 11570 krát)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #100 kdy: Leden 02, 2015, 04:49:01 odpoledne »
Každý člověk má právo ze sebe udělat vola. Například když tvrdí, že byl mystifikován a ve skutečnosti mystifikoval ostatní na základě toho jak si to špatně přečetl tady. :-)

(To že si o KK přečetl na nějaké stránce s diskuzí o povídkách je dle mého názoru kec, kterým zakrývá jak neumí číst, aby ostatní o něm neměli špatný názor. Klasické mlžení.)

PS: To jak se ke KK vyjádřil Mc Gyver se mi líbilo. Nelíbilo, tak jsem nečetl.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #101 kdy: Leden 02, 2015, 07:10:18 odpoledne »
takze tu mame spiona ktory vynasa informacie o nasom kulturnom dedičstve?fuj ake nechutne! :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #102 kdy: Leden 02, 2015, 07:17:37 odpoledne »
Nééé ten člověk sem prý chodí jednou za uherský rok. :-D A prý to přečetl s odporem v rámci povinného sjíždění webů. Někteří lidé už nevědí čím by se sjeli. ;-)

Zdravím své místní porohlíkovače. Teda vlastně pochlebovače. ;-) Zítra bude další kapitola, tak koukejte napéct ať můžete zase pochlebovat.  ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

• Host
« Odpověď #103 kdy: Leden 02, 2015, 07:37:50 odpoledne »
si sa sekol, nejak...
zajtra je sobota.
na rozpade majú tušim pravdu že si nejaký neschopák, odomna už žiadne pečivo nebude.
aj tak sa stavím že si TNT-mu poskytol celé dielo /aby si ma nasr../. nejak spokojne pradie...

chpslst

• Host
« Odpověď #104 kdy: Leden 02, 2015, 07:51:20 odpoledne »
takze tu mame spiona ktory vynasa informacie o nasom kulturnom dedičstve?fuj ake nechutne! :D
aké naše? keď tak naše! nenechaj sa ním Štepáne zmiasť, TNT je z dolných zemí.  ;)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #105 kdy: Leden 02, 2015, 08:14:40 odpoledne »
Takže TNT je dolňák, zatímco ty jsi horník? :-)

No jo vlastně. Já myslel, že je zítra neděle. :-) Som z toho volaaký zmaťený. :-)

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #106 kdy: Leden 02, 2015, 08:34:58 odpoledne »
Takže TNT je dolňák, zatímco ty jsi horník? :-)

No jo vlastně. Já myslel, že je zítra neděle. :-) Som z toho volaaký zmaťený. :-)
prvu čast si trafil,totiz ze ja som dolňak.ale chlast asi nebude hornik(po slovensky banik) asi bude horňak :D
do frasa,ale musim uznat ze ma detektivny talent.ako rychlo odhalil ze si mi dal precitat celi KK :D (nech ho klepe od zavisti :D :D :D)
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #107 kdy: Leden 02, 2015, 08:55:44 odpoledne »
Aby nekleplo tebe, kdybych mu poslal pár kapitol s předstihem. :D

Pomluvy o tom, že jsem dal čísti s předstihem jiným lidem než korektorům se nezakládají na pravdě a mezi korektory je jen jeden slovák. A to ty nejsi TNT. To dojde i chlastovi. :-) ;-)

Mimochodem s tím horník a horňák... znáte mně, já si s jazykem hraji. (A to nejen když máme s manželkou hezké chvilky. ;-) )

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #108 kdy: Leden 02, 2015, 09:22:38 odpoledne »
jááááj ty musis vzdy pokazit zabavu :D

nacelnik Seattle 1854

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #109 kdy: Leden 04, 2015, 04:04:53 odpoledne »
hezky se to vyviji :-) jen s tou pohodickou pri vyletech parnim vlakem bych si nebyl tak jisty, jednak uz neni moc lidi schopnych ji ridit, jednak bude po trase potrebovat doplnovat uhli ale hlavne vodu, takze se s kyblama osadka dost nabeha... a taky budou koleje dost plne jinych souprav, ktere asi v tom lepsim pripade pujde odtahnout, v tom horsim bude trasa zablokovana a neprujezdna. ale toho uzitecneho materialu ktery by se takhle dal svezt moc nebude, bohuzel se dneska po zeleznici skoro nic nevozi, pokud nenarazi na nahodou projizdejici vlak do elektrarny plny uhli (coz neni zrovna na trase kolem :-) ) a taky sehnat v Tabore parni masinu neni uplne jednoduche, ty provozni se nachazeji u Rakovnika, par u Plzne, v Praze a nasly by se jeste v depozitarich v Chocni a asi neco ve Velenickych opravnach... mozna neco na Morave.. to jen kdyby se nekdo chtel do budoucna inspirovat ;-)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #110 kdy: Leden 04, 2015, 04:19:49 odpoledne »
Já tam psal, že byla v Táboře na nějaké akci. :-)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #111 kdy: Leden 04, 2015, 09:16:44 odpoledne »
Mno jo, clovek je strzen dejem a takove drobnosti prehledne :-)

Jeste k tomu provozu - orientacne na 100km vyjdou tak 2 tuny uhli a 10 kubickych metru vody. To jen pro predstavu jak moc pohodova prace by to byla bez zazemi. Dneska se to az na vyjimky pri nostalgickych jizdach resi cisternami SDH nebo normalnich hasicu rozmistenymi na nadrazich po trase.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #112 kdy: Leden 04, 2015, 09:55:48 odpoledne »
Vitty: Díky za informace. Možná bych je někde dohledal, ale nedojde mi všechno. :-) Pohodová práce.... prostě by se po nějaké vzdálenosti nakýblovalo z jednoho cisternového vagónu připojeného za lokomotivou. 10 kubických metrů na 100 km znamená na deset kilometrů 1 metr krychlový tj. 100 desetilitrových kbelíků.
Možná bych tohle i někde zmínil, ale zatím mi tohle ani nedošlo s tou vodou. (Což mělo, protože natolik technice rozumím, abych to věděl.

Lehké pošťouchnutí obecně k některým nejmenovaným lidem:
Někdo je stržen dějem a někdo to označuje za práci hodnou žáka základní školy.
Komu se to nelíbí, tak tomu si dovolím odpovědět takto:
Když Vám klempíř z*urví první okap, tak ho od baráku vyženete a nenechte ho dodělat zbytek aby jste viděli, jak to bude vypadat. Postupujte tudíž podle této logiky a nelíbí-li se Vám to, co píšu, tak to nečtěte. Nikdo Vám u hlavy pistoli nedrží, aby jste to museli dělat. Hezký den přeji. (Nebo takový den, jaký Vám vyhovuje.)

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #113 kdy: Leden 04, 2015, 10:39:17 odpoledne »
Ľudkova  ide o príbeh  ;) 
Zbierka praktických úloh typu:

Prepperská  komunita obrába 2 400 hektárov polí a lesov. Výmera lesov je o 100 hektárov menšia ako výmera polí.
Vypočítajte osobitne výmeru polí a lesov.

alebo

Z kasární v Tábore vyšla kolóna áut rýchlosťou 28 km/h do Černomlejnova. Za 1 h 15 min. vyšlo za ňou Robertovo terénne auto rýchlosťou 63 km/h  a prišlo do cieľa cesty súčasne s kolónou. Vypočítaj vzdialenosť Černomlejnova od kasární.

Bude zverejnená v záverečnej časti za poslednou kapitolou príbehu.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #114 kdy: Leden 04, 2015, 10:48:15 odpoledne »
Sakriš, tak to abych si zopakovala vzorečky...v=s/t...s= už ani nevím,jak to bylo...

Je fakt, že každý to hodnotí ze svého pohledu...mě zajímá děj a ten se mi líbí, technické záležitosti jdou jaksi mimo mě.
Není to telenovela na 1386 kapitol...nebo jo?...proto to má  spád.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #115 kdy: Leden 04, 2015, 10:54:12 odpoledne »
Plenty: Jestli něco takového plánuješ, tak jsem na to zvědav. :-) Já o tom nic nevím.

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #116 kdy: Leden 04, 2015, 11:07:42 odpoledne »
Nejak ma to napadlo keď som čítal príspevky vvitty a tvoj s uhlím a vodou .... že, keď  chcú čitatelia  riešiť matematické úlohy tak by sa im aj mohlo vyjsť v ústrety :D       
(len som ti to v záchvate aktívnej blbosti nestihol napísať skôr ako tu do debaty za čo sa ospravedlňujem  :-[ )

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #117 kdy: Leden 05, 2015, 09:27:17 dopoledne »
Matematickych uloh netreba, jen se hodi obcas upozornit na nektere technicke problemy - treba pro ty kdo by se "pote" chteli inspirovat drivejsi cetbou :-)

Jinak hodnoty co jsem uvadel jsou silne orientacni - dost zalezi na tom CO to je za masinu, KOLIK toho za sebou ma tahnout, JAK rychle a taky KUDY (sklonove pomery na trati). V dnesni dobe je na uzemi tehle republiky v provoznim stavu poslednich nekolik desitek kusu ruznych typu soustredenych do par lokalit kolem depozitaru a muzei / vytopen + nekolik roztrousenych kusu v sidlech spolku historicke dopravy a opraven, resp. dilen ktere stale jeste delaji servis.
A v pauzach na delsich zastavkach se vlakova ceta rozhodne neflaka, je potreba stroj zkontrolovat, promazat, doplnit provozni tekutiny a uhli... udrzovat teplotu... pro rozjezd holt nestaci hodit lopatu uhli a otocit klickem :-)
Taky neskodi znalost trati, v pozadi pribehu napr. kde jsou vexle - minimalne na prvni prujezd to znamena jet pomalu aby stihnul zastavit kdyz bude spatnym smerem, nebo kdyz bude na trati prekazka. Jinak muze masinka skoncit placata :-) To je pro povidku vetsi zadrhel nez nejaka voda, na trati bude dost prekazek - napr. jine vlaky co zastavily v polich.

Driv byly v kazde zastavce vodni jeraby a vodarny, dneska jsou az na par trati kde je zachovan nostalgicky provoz (rozumej komunisti a potom kapitalisti nestihnuli zarizeni po ukonceni provozu vytrhat a poslat do ocelaren) zbourane a odvezene. Ale stejne to vetsinou znamenalo elektricke cerpadlo u potoka nebo vlastni studny, az na par zastavek v kopcich kde vyuzili pro plneni samospadem pramen v horach.

A koncim s technicko historickou vsuvkou :)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #118 kdy: Únor 01, 2015, 12:33:14 dopoledne »
Tak dneska vraženo brzy.  :P

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #119 kdy: Únor 01, 2015, 07:28:15 dopoledne »
tiez som prekvapeny,co nevies spat? :D

nacelnik Seattle 1854

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #120 kdy: Únor 01, 2015, 09:30:13 dopoledne »
Nie len ma chce napodobniť  ;D

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #121 kdy: Únor 01, 2015, 09:38:59 dopoledne »
Takové nočňátko jako Plenty nejsem. A ani na to neaspiruji. Už takhle mám občas pocit, že trpím spánkovou poruchou. :-D

K dnešnímu asi žádný komentář. Napadá mě hláška z limonádníka: "Žabaři. Žádná mrtvola."

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #122 kdy: Březen 01, 2015, 10:34:14 dopoledne »
Nic netrvá věčně. Ani láska k jedný slečně. (Já mám na svojí dříve slečnu, potom nastávající, dále ženu, nyní paní výjimku. Jen pro jistotu upřesním - je to stále ta samá osoba. ;))
Takže Kaleidoskop se nachýlil k závěru a po dnešní nejdelší kapitole už zbývají jen tři poslední kapitoly. Od každého vypravěče jedna. Doufám, že mě někdo za závěr nebude chtít natáhnout na skřipec.  ;D

Tak si dnešní kapitolku užijte. Delší už to nebude. ;) Už to je za pár. Teda za pár a půl. ;-)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #123 kdy: Březen 01, 2015, 10:41:45 dopoledne »
Na postapu jsem s dnešní délkou kapitoly překročil povolenou délku příspěvku.  ;D ;D ;D ;D

Offline spartan

• Teoretik prepper
« Odpověď #124 kdy: Březen 01, 2015, 11:57:49 dopoledne »
Som zvedavý na ten záver. Či už mám škripec pripravovať  ;D
Pripravuj sa na najhoršie,očakávaj najlepšie.

chpslst

• Host
« Odpověď #125 kdy: Březen 01, 2015, 12:52:43 odpoledne »
som nepochopil či ten Robertov mecenáš "pošiel" sám na následky, alebo sa stal obeťou cielenej čistky?

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #126 kdy: Březen 01, 2015, 01:06:41 odpoledne »
Cílená čistka u dotyčného byla popsána v Kamilově části. :-) Takže součástí ní nebyla likvidace dotyčného. Já mám vymyšleno jak se to dotyčnému stalo, ale zatím nebyl důvod to psát. Ne všechno musí být přece doslovně napsáno.  ;)

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #127 kdy: Březen 01, 2015, 01:09:23 odpoledne »
O postavách z Černomlejnova čtu nejraději. Znáte to... když se zažerete do příběhu, ztotožňujete se s jeho hrdiny.  8)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #128 kdy: Březen 01, 2015, 01:14:00 odpoledne »
A s kterýmpak se ztotožňuješ? :-)

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #129 kdy: Březen 01, 2015, 01:22:34 odpoledne »
S nikým konkrétním, ale jen mi přijde tato obec sympatická. Příběhy těchto postav čtu nejraději.

chpslst

• Host
« Odpověď #130 kdy: Březen 01, 2015, 01:46:18 odpoledne »
to ja s Robertkou.  ;)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #131 kdy: Březen 01, 2015, 02:17:32 odpoledne »
to ja s Robertkou.  ;)

Gratulujeme Chlastovi k jeho odvaze přiznat svoji sexuální orientaci.  @-->

;D

chpslst

• Host
« Odpověď #132 kdy: Březen 01, 2015, 03:20:43 odpoledne »
asi ťa sklamem. bohužial som hetero a nič sa s tým nedá robiť...
len sa s ním stotožňujem, nič viac...
faktom je že v zlých časoch budú mať takýto ľudia vždy do čoho "pichnúť" a nejaká tá zápcha taky nehrozí. ;)

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #133 kdy: Březen 01, 2015, 04:06:30 odpoledne »
A s kterýmpak se ztotožňuješ? :-)

Ja sa s nikým stotožňovať nemusím ;)

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #134 kdy: Březen 01, 2015, 09:01:21 odpoledne »
Anakine...mám to taky tak...Lukáš a Černomlejnov mi jsou nejsympatičtější... ;)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #135 kdy: Březen 15, 2015, 12:32:26 dopoledne »
Tak předposlední díl vypuštěn do světa. Příští týden ještě jedna z nejkratších Lukášových kapitol a konec.

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #136 kdy: Březen 15, 2015, 12:44:32 dopoledne »
Ja ti dám koniec  ;)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #137 kdy: Březen 15, 2015, 12:50:40 dopoledne »
Ale já už jeden mám. To jako mám mít dva? Když mi dáš jeden další, tak budu mít dva.  :o

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #138 kdy: Březen 15, 2015, 06:20:00 dopoledne »
pre tvoje dobro dufam ze si pisal pokracovanie,inak si ma nepraj! :D

nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #139 kdy: Březen 15, 2015, 06:34:14 dopoledne »
A proč bych si tě měl přát? :) Já už jsem zadaný.  ;D

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #140 kdy: Březen 15, 2015, 06:47:57 dopoledne »
som hlboko sklamany!ziadny boj medzi Taborom a Ćernomlejnovom nebude.bude iba obycajna nudna dohoda o spolupraci! :D

nacelnik Seattle 1854

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #141 kdy: Březen 20, 2015, 07:22:50 dopoledne »
TNT, neprozrazuj zápletku.  ;D Přiznám se totiž, že jsem ještě nestihl přečíst minulé nedělní vydání. Asi počkám na další a přečtu si to najednou.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #142 kdy: Březen 20, 2015, 08:22:58 dopoledne »
On prozrazovat nemůže. On nic neví. A je poněkud mimo mísu.  :)

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #143 kdy: Březen 21, 2015, 05:25:55 dopoledne »
ved uvidime ci som mimo :D

nacelnik Seattle 1854

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #144 kdy: Březen 22, 2015, 06:47:13 dopoledne »
Halooooooo,kde mam svoju nedelnu davku prozi??? :D

nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #145 kdy: Březen 22, 2015, 07:17:25 dopoledne »
Halooooooo,kde mam svoju nedelnu davku prozi??? :D
Prózy? :) Máš dnes poslední dávku. Doufám, že nebude následovat absťák.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #146 kdy: Březen 22, 2015, 07:25:04 dopoledne »
Consummatum est – Dokonáno jest.

Tak doufám, že se ti, který se to líbilo vyjádří. A ti co se jim to nelíbilo a přesto to četli také. (I masochisté mají nárok na názor. ;) )
No dobře pokud se to někomu líbilo natolik, aby to četl a něco z toho se mu nelíbilo, tak to je přesně ten typ jehož názory mne docela dost zajímají.

Prostě a stručně: Napište, zda se vám to líbilo a případně kolik, jak, proč, kdo, co, koho čeho( sakra tohle ne...) s kým s čím (tohle asi také není na místě) o kom o čem (to na místě je)

Přeji Vám hezký den.

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #147 kdy: Březen 22, 2015, 09:19:47 dopoledne »
tak,a teraz uz vies preco som napisal prozi s makkym i! :D
toto ze je zaver pribehu?ja som sa v skole ucil ze spravny pribeh ma obsahovat uvod,jadro,rozuzlenie a zaver.
a to rozuzlenie mi tam trochu chyba.
aj to vyriesenie vzajomnych vztahov medzi černomlejnovom a Taborom.jáááááááj katastrofa! :D
černomlejnovci maju dva vrtulniky a na prehliadku sa dostavil iba jeden?preco?preco vypalili zo zbrani na les a nie na Taborskych?ved zamienku na utok(alebo obranu?) im Taborsky dali.ak by vypalili s dvoch Mi24 na pozicie Taborskych,tak by po ich armade aj s ich tromi tankami neostalo skoro nic a drahocenna municia mi bola ucelne pouzita.zbytky ich armady by sa dal na utek,alebo by ich černomlejnovci ubili čapicami a este by ziskali aj delostrelecku bateriu :D
ospravedlnujem sa za tolku agresiu,ale tuto kapitolu musel pisat naozajstny pacifista :D
ja som realista a mna pri tych kazdorocnych kvotach ton potravin a zvierat ktore mali platit černomlejnovci aj ked mali momentalne po silovej stranke navrch šlak triafal! :D
treba si uvedomit ze nafta nebude navzdy a potom pestovat tony obilia pre gagori Taborskych bude problem.a potom moze byt problem aj vzopriet sa im pretoze by sa urcite lepsie zasobili vojenskou technikou ked uz vedia cim disponuju černomlejnovci
howgh,dohovoril som!  :D

nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #148 kdy: Březen 22, 2015, 09:25:55 dopoledne »
Mělo to jeden problémek. Tábor si pár porážek může dovolit. Černomlejnov si nemůže dovolit ani jednu. A řekněme si na rovinu, připlížit se a z dálky sejmout houfnicí vrtulníky by byla záležitost i mizerného plánovače. Lukáš zvolil variantu bez mrtvol. V rámci možností. A bez vrtulníků by se mohli černomlejňáci jít klouzat. 

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #149 kdy: Březen 22, 2015, 09:46:26 dopoledne »
vrtulniky by ale neutocili na hufnice.ja som pisal ze by vrtulniky zautocili na zivu silu a na tanky.Taborske velenie bolo cele pri vyjednavani a taky utok Mi24 trva mozno dve minuty(osobne som to zazil,aj spušt ktora po takom utoku ostala).
cize by pre hufnice nemal kto vidat povel k palbe.a silne pochybujem ze by veliaci od hufnic sam bez rozkazu inicioval ostrelovanie černomlejnova ked vedel ze sa v nom nachadza aj jeho armada :D

nacelnik Seattle 1854