Autor Téma: Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu  (Přečteno 13851 krát)

Offline plenty

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« kdy: Září 08, 2014, 11:30:46 odpoledne »
Svoje dojmy, konštruktívne pripomienky a všetko čo vás čitateľov napadne počas čítania príbehu " Kalejdoskop Krachu "   prosím píšte sem.  Ďakujem  :)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #1 kdy: Září 09, 2014, 09:19:41 dopoledne »
:) Měl bych dotaz, ty zombie lidi jsou co? A ti co leží na ulici měli v těle stimulátory?
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #2 kdy: Září 09, 2014, 05:30:04 odpoledne »
zaujímava myšlienka...
mne to príde že sa jednalo o nejaký typ hypnózy /s trvalým poškodením mozgu/ pôsobiacu cez TV... zaujímavá myšlienka v spojení s pulzom, dokonalá zbraň...
pekne napísané /až hrôzostrašne  ;) /

Offline plenty

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #3 kdy: Září 09, 2014, 10:16:19 odpoledne »
Tempo uverejňovania príbehu bude kapitola za týždeň. Popiska čo je s týmito ľuďmi (z vonkajšieho pohľadu) tam neskoršie trochu je....  Čítajte dozviete sa viac  ;)

S dovolením autora uvádzam jeho e-mailový kontakt: cernomlejnov@seznam.cz
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #4 kdy: Září 29, 2014, 08:03:15 odpoledne »
Nedá se tempo dílů trochu urychlit? Po týdnu zapomenu, co bylo v minulém díle...tento díl vlastně navazoval po 3 týdnech...
Jinak fajn čtení na noci, kdy se nechce spát...:)

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #5 kdy: Září 29, 2014, 08:33:49 odpoledne »
zaujimave. budem sledovat. ale zda sa mi to jednoduche, ziadna panika, kopec casu a miesta na spekulovanie co dalej. samozrejme,ze ked to nepostihne moju rodinu. inac to bude hrozne.

Offline rrrr

  • ***
  • Příspěvků: 211
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #6 kdy: Září 29, 2014, 08:49:30 odpoledne »
zatial velká spokojnost, určite budem sledovat :D

Offline plenty

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #7 kdy: Září 29, 2014, 10:52:36 odpoledne »
Odpovede autora na množstvo otázok, za ktoré ďakuje a teší sa na ďalšie reakcie.

Tempo zatím zvyšovat neplánuji, aby to vydrželo do vánoc.

A panika? Když zbyde 1% lidí v pořádku, tak se lidé spíše hledají a tak panika být může, ale strkání se v davu, které je s ní v běžné představě spojeno je zcela mimo mísu.

A kopec času? :-) No v městě, kde je hustota dvě mrtvoly na deset čtverečních metrů je vyjádření o spoustě času poněkud zvláštní.


Nevím co se děje, ale začnu s tím hned něco dělat.... no takhle já bych tedy ve chvíli obrprůšvihu nejednal, ale je to na každém jestli bude věci dělat s rozmyslem nebo nahodile.

Nahodilé jednání: Vypadne elektřina - běžím si do krámu pro baterky - zjišťuji, že mne neobslouží při platbě kartou - běžím domů pro peníze - běžím s penězi do krámu - v krámu mi prodají baterku, ale při zkoušce nejde - běžím do jiného krámu - tam mě rovnou pošlou do prčic - běžím do dalšího krámu a kupuji petrolejku - běžím domů - doma zjišťuji že šlo o EMP a shánět baterku nebylo zcela na místě - je o tři hodiny později a neustále jsem jednal, ale přesto, kdybych se posadil a pár minut si popřemýšlel, tak mi dojde co se stalo a momentálně už dělám to důležité - hledám pojízdné auto, které nemá majitele a nebo sháním kolo.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #8 kdy: Září 30, 2014, 12:20:19 dopoledne »
zaujímava myšlienka...
mne to príde že sa jednalo o nejaký typ hypnózy /s trvalým poškodením mozgu/ pôsobiacu cez TV... zaujímavá myšlienka v spojení s pulzom, dokonalá zbraň...
pekne napísané /až hrôzostrašne  ;) /

Sfilmované:

https://www.horor-web.cz/clanky/neznamy-signal-2007.html
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #9 kdy: Listopad 03, 2014, 11:31:03 odpoledne »
Velice dobré čítanie, už sa neviem dočkať dalšieho pokračovania....

Ten horor "Neznámy signál" som si včera pozrel, a teda je to trošku iná situace... 8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #10 kdy: Listopad 16, 2014, 02:33:36 odpoledne »
Tak tímto oficiálně prohlašuji, že komu se KK líbil a nenapsal k tomu alespoň pár slov (například ujde to.)  tak mě lehounce našňupnul. A mám pro něj osobní vzkaz:  :P  (vyjímku mají lidé, kteří o mém autorství věděli a radili mi. ;) )

Myslel jsem, že se k tomu někdo vyjádří, tak jsem nechal na začátek publikaci na plentym (DÍKY MOC), aby byly komentáře neovlivněné osobou. Kdybych věděl, jak málo těch komentářů bude, tak jsem ho neotravoval. ;-)

Pro ty, kterým by to ještě nedošlo - já jsem autor.

A těm čtyřem, kteří se ke KK vyjádřili, díky moc.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #11 kdy: Listopad 16, 2014, 02:45:30 odpoledne »
vedel som že to píšeš od momentu ako to na teba Miki v niektorom z vláknien "prásknul".
bolo to niečo na spôsob "čo môžeme čakať od spisovatela"...  ;D
len sa mi moc nepáčila tá posledná poviedka. ten chlap mal mať možnosť zdrhnúť... každá situácia musí mať východisko. tá jeho taká nebola... tak dúfam že v ďalšom kole s tou matrónou "vyšplechne" a zdrhne aj s rodinou do vysneného bezpečia. ;)
inak dobré. na oranie ťa je škoda. :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #12 kdy: Listopad 16, 2014, 02:58:26 odpoledne »
Chlast: No Tomáš něco slíbil... a navíc není sám. Nech se překvapit.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #13 kdy: Listopad 16, 2014, 05:01:03 odpoledne »
pripajam sa k chlastovi a suhlasim ze na oranie ta je skoda :D
vadi mi vsak ze uz par casti je iba o lukašovi a ostatny hrdinovia y uvodu su "zabudnuty" a este par casti a budem sa musiet vratit na uvod abz som chapal suvislosti :D
inak prajem pevne nervy pri pisani medzi takymito "fajnšmekrami" ako sme my na tomto fore :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #14 kdy: Listopad 16, 2014, 05:08:10 odpoledne »
Kdybych to neměl napsané do ´konce´ tak to nezačnu zveřejňovat. Je jen možné, že některé věci upravím.

Někdo je psaný více, někdo méně. To je prostě o stylu.  ;) Disproporce myslím není nějak extrémní.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #15 kdy: Listopad 16, 2014, 05:17:16 odpoledne »
ty to mas napisane do konca?tak v tom pripade pozadujem nie jednu,ale dve casti tyzdenne!
kto je za,nech prida like :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #16 kdy: Listopad 16, 2014, 05:18:57 odpoledne »
Máš TNT jeden drobný problémek.... v téhle věci nefunguje demokracie. :-D Zveřejňuji já a to zcela totalitně. :-D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #17 kdy: Listopad 16, 2014, 05:28:15 odpoledne »
v tom pripade budeme tvoje zverejnovanie vsemozne bojkotovat :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #18 kdy: Listopad 16, 2014, 05:35:09 odpoledne »
OK. Bojkotuj to a čti jednou za 14 dní. Pak budeš mít dva díly najednou.  ;)  ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #19 kdy: Listopad 16, 2014, 05:38:32 odpoledne »
to zas mne naopak vyhovuje že o tom zmrdovi sa už ďalej nerozpisuješ. to s tými chlapcami mučenými v byte, na mňa trochu prisilná káva... chce to nejakú rýchlu dohru , ala že sused ho odhalil a  zlikvidoval a ako sused by mohol byť zhodou okolností ten militant s velkým pérom.  ;)
inak sa to celkom dobre číta...
TnT- nečakaj že Štepán spraví takú chybu že to sem nasúka hneď celé. dobre vie že tým pádom by už pre nás nebol potrebný...
pud sebazáchovy mu velí z toho spraviť nekonečný román. :)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #20 kdy: Listopad 16, 2014, 05:54:13 odpoledne »
vsetko naraz naozaj nechcem,ale dve casti za tyzden by potesili viac ako jedna,nie? :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #21 kdy: Listopad 16, 2014, 06:14:19 odpoledne »
pud sebazáchovy mu velí z toho spraviť nekonečný román. :)

Tak po tomhle prohlášení jsem lehnul smíchy. Málem i doslova pod stůl.

V rychlou dohru nedoufej.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline plenty

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #22 kdy: Listopad 16, 2014, 06:34:12 odpoledne »
Jeden diel na týždeň úplne stačí  :)  Ide zima, dlhé večery, nejaká tá kratochvíľa nie je na škodu.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #23 kdy: Listopad 16, 2014, 06:40:18 odpoledne »
Hm, tak já jsem nepřišla na to, že autorem je Štěpán...ani jsem nepostřehla, že by to někdo někde prozradil...
Dokonce bych ani Štěpánovi nepřisoudila takové "spisovatelské PA střevo"...ráda ho čtu(Štěpána a jeho příspěvky), ale přijde mi více(jak bych to napsala)..."nohama na zemi". A to mám celkem "čuch" na lidi. :)

Takže klobouk dolů a těším se na pokračování...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #24 kdy: Listopad 16, 2014, 06:54:37 odpoledne »
MDobromila: Děkuji.
Profláknutí bylo zde:
Zdravím.
Štěpáne Štěpáne...... ale proč odpovídáš na otázky,
které jsou adresovány na Matesjan to mě jaksi uniká ? ? ? Ale třeba je to u spisovatelů nutkání  :D :D. ....
Já jsem z toho samozřejmě neměl radost, ale Mikiho omlouvá, že si zveřejňování KK do té doby nevšiml. Jinak by to neprofláknul. ;)

A mimochodem i lidé, kteří se živí prací v řeži (ústav jaderného výzkumu) mohou psát literaturu. Teda néééé že bych tohle co já píšu pokládal za literaturu. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #25 kdy: Listopad 16, 2014, 07:03:07 odpoledne »
Odpovede autora na množstvo otázok, za ktoré ďakuje a teší sa na ďalšie reakcie.

Tempo zatím zvyšovat neplánuji, aby to vydrželo do vánoc.

tu je odpoveď pre TnT prečo nemôžu byť dva diely na týždeň...

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #26 kdy: Listopad 16, 2014, 07:14:44 odpoledne »
tak to by si z práce mohol pre nás skalných prepperov "štípnout" pár jednorázových detekčných kariet na radioaktivitu...
 :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #27 kdy: Listopad 16, 2014, 08:23:59 odpoledne »
Ja narážím na jednoho člověka, který je regulérní spisovatel. Já fakt nejsem věděc.  ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #28 kdy: Listopad 16, 2014, 08:37:00 odpoledne »
Tiež sa musím Mikimu poďakovať /aj v mene mojej Pani/, za knihu "ako zavárať"...
perfektne prehladne a podrobne napísané.
/teda ešte sme to nejedli, zatial iba zavarili. :) /.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #29 kdy: Listopad 16, 2014, 08:49:16 odpoledne »
Miki píše debiluvzdorně. To je vyšší stupeň blbuvzdornosti.
Pokud člověk není vůl a umí trojčlenku, tak to tak jednoduše popsáno....
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline plenty

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #30 kdy: Listopad 16, 2014, 10:01:34 odpoledne »
Štepánovi ďakujem za dôveru keď mi dal možnosť toto dielko zverejniť  ;)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #31 kdy: Listopad 28, 2014, 09:47:41 odpoledne »
Jen tak mimochodem pokud by se tento příběh někomu líbil a říkal by se jestli by nemohl lehce pomoci.... a byl to znalec nějakého oboru.... (Nebo alespoň osobě relativně znalá) tak ať se mi ozve na ten mail cernomlejnov@seznam.cz a napíše mi do čeho vidí.
Podmínka jediná - nedělat si ze mne srandu. Tím myslím: nelhat a když něco nevím, tak napíšu nevím a ne že si něco vybásním.

Jde mi o ověřování faktů. Spoluautorství nenabízím. A pokud bych ho v budoucnu nabízel (krajně nepravděpodobné), tak už kandidáta mám vyhlédnutého.  :P
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline marrba

  • ***
  • Příspěvků: 2
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #32 kdy: Listopad 29, 2014, 08:40:59 dopoledne »
Děkuji za chytlavý příběh a těším se na další pokračování.
Nepřestávat prosím :)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 05, 2014, 01:37:32 odpoledne »
Tak jsem to přelouskal a těším se na další díly. Líbí se mi to.  ;)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 07, 2014, 10:03:52 dopoledne »
Tak máte další díl.

Pokud by k tomu někdo měl nějaký komentář ve smyslu co se mu líbilo, co ho pobavilo a ještě více co se mu nelíbilo nebo co mu přišlo nelogické nebo nesprávné, tak napište. ;-)
Budu rád.

Díky
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 07, 2014, 10:08:56 dopoledne »
no mám zatial teda len jedno: mohol by si mi to poslať kompletné pod stromček.  ;)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 07, 2014, 10:13:10 dopoledne »
 ;D Ty si s TNT podej ručičky.  ;)

Já neměl s těmi komentáři na mysli rychlost uveřejňování. (budu rád když tempo udržím korektury jsou svinstvo. Měl jsem se začátkem zveřejňování asi ještě počkat, ale co. :-) )
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 07, 2014, 03:46:48 odpoledne »
no mám zatial teda len jedno: mohol by si mi to poslať kompletné pod stromček.  ;)
je to skupáň a lezie to s neho ako s chlpatej deky.od neho sa nicoho nedočkame.uz teraz chyta maniere holywoodskych hviezd-stavim sa ze by nam ani autogram nedal :D :D :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 07, 2014, 03:56:38 odpoledne »
je to skupáň a lezie to s neho ako s chlpatej deky.od neho sa nicoho nedočkame.uz teraz chyta maniere holywoodskych hviezd-stavim sa ze by nam ani autogram nedal :D :D :D

Tak jsem se alespoň od srdce zachechtal, když už jsem se nedočkal poznámek. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 07, 2014, 04:03:44 odpoledne »
dnesnu cast som este necital,ale hned ako nam odide navsteva sa dockas :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 07, 2014, 06:32:57 odpoledne »
ani nemusíš čítať. dnes: slabota...
žiadne rezačky, píchačky či iné upižlávačky...pomaly sa z toho stáva beletria pre dôchodcov.  :P

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 07, 2014, 06:58:04 odpoledne »
no mám zatial teda len jedno: mohol by si mi to poslať kompletné pod stromček.  ;)
je to skupáň a lezie to s neho ako s chlpatej deky.od neho sa nicoho nedočkame.uz teraz chyta maniere holywoodskych hviezd-stavim sa ze by nam ani autogram nedal :D :D :D
podľa opisu je malý tučný a škaredý. takého v holiude chcieť určite nebudú. a vôbec, bohvie komu tu poviedku "štípol", určite nejakej bezbranne, nepohyblivej nemej babičke o ktorú pečuje... ;D

Offline plenty

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 07, 2014, 08:11:01 odpoledne »
chlast budeš sklamaný, v skutočnosti je to to 190 cm výšky na 120 kg váhy, nabúchaný típek s pekáčom buchiet na bruchu  ;D
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 07, 2014, 08:56:55 odpoledne »
no super, tak nejak vyzerá aj capo...
a máme kone ku pluhu. len spotreba bude asi večšia :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #44 kdy: Prosinec 07, 2014, 09:04:17 odpoledne »
Plenty: Raději nekecej. Ještě si bude myslet, že jsem byl předobrazem Roberta. :-D

Já mám pekáč buchet na břichu maximálně když ho manželka upeče. :-)

Chlast: Ale já jsem neplánoval psát krvák ve stylu kulhánka.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #45 kdy: Prosinec 07, 2014, 09:09:54 odpoledne »
buď v poho, len ťa dráždim k vyššiemu výkonu.
príbeh sa páči.  ;)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #46 kdy: Prosinec 07, 2014, 09:14:56 odpoledne »
Vyšší výkon nebude příběh je napsaný až do konce. Jen kvokám z korektur. A to mám dobrého korektora.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #47 kdy: Prosinec 07, 2014, 09:38:47 odpoledne »
Lidé v letadlech se na zem zcela jistě dostali. Gravitace byla na jejich straně. ... no tedy... víceméně. no možná více než žádoucí. Tedy.. byla větší než by bylo žádoucí.... no nebudu to rozpitvávat. Ve vzduchu nezůstala.

elektrárny... kdo ví. Teda já vím a nepovím. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

  • Host
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #48 kdy: Prosinec 07, 2014, 09:40:57 odpoledne »
Príbeh sa mi páči, dobré čítanie.

Ale :
1./ nejde mi z toho obsahu do palice vznik tejto PA situácie. Jasné, EMP poškodil jemnú elektroniku, ale čo poškodilo len neznámu časť ludskej populácie? A to niekolkými spôsobmi?

2./ čo sa stalo s asi 20 000-30 000 lietadlami, ktoré nám visia neustále nad hlavou? Čo sa stalo s 435  ks atomových elektrární, ktoré zrazu nikto neobsluhoval?

3./ čo to má Robert alias Štefan za Gazíka?  :D

bod 1.: ani ti to nemôže ísť do palice, keďže nieje nikto v príbehu, kto by na túto otázku vedel dať odpoveď /asi nejaká tajná zbraň/.
bod2.: nad hlavami nám denne lieta okolo 1500 max do 2000tisíc lietadiel. keď sa to stalo, všetky niekam spadli. aktéri príbehu mali šťastie a nič okolo nich nepresfišťalo, tudíž neveda čo s nimi je a neriešia to...
atomky typujem že ešte prekvapia...

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Diskusia ku Kalejdoskopu Krachu
« Odpověď #49 kdy: Prosinec 08, 2014, 09:10:49 dopoledne »
Kapo
tie lietadla som uz s autorom prediskutoval(aj dalsie veci :D) ak bude chciet napise ti o tom
priznam sa,atomove elektrarne a ich osud nenapadol ani mna(a za to sa na seba hnevam ako mi to mohlo vypadnut),ale myslim si ze tri dni(mozno aj par tyzdnov?) od katastrofi by este bezali v pohode aj bez obsluhy
ta zahadna pricina katastrofi na ktoru sa pytas,tak tu sa urcite dozvies az na zaver pretoze to je v podstate jadro veci a je zamerom autora aby si s tym citatel celi cas lamal hlavu :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854