Autor Téma: Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami  (Přečteno 3595 krát)

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #50 kdy: Září 02, 2014, 10:55:18 dopoledne »
Bydlet na té vesnici, kde mi ukradnete veřejný majetek, který se kupoval z mých daní a mé práce jistě budete oblíbení a na úřadě zůstanete dlouho:) Krádež nebyla nikdy u majitelů oblíbená.

Nemluvě o tom že užívání zdarma je v rozporu s prací dobrého hospodáře a nejspíš i trestně postižitelné.

Proč mají lidi touhu něco bezplatně ukrást místo přiložení ruky k dílu a vybudování něčeho lepšího?
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #51 kdy: Září 02, 2014, 12:20:16 odpoledne »
Citace
Boj proti systemu jeho vlastnimi zbranemi prece neznamena jeho zniceni. Puvodni myslenka byla koupit na vesnici 2-3 domy, prihlasit se k trvalemu pobytu, ve volbach prehlasovat domaci, obecni majetek dat k uzivani osadnikum zdarma prip pozdeji odprodat ...zaroven cerpat dotace na stavby jako skola, farmareni, turistika atd.

Potom to ale není boj proti systému, ale přisátí se na něm. Viz. dotace.

Citace
Za Hitlera tu byla databáze lidí větší než je teď a dala se vytvořit i bez počítačů. Stačí chtít.
Ano souhlasím, nejslavnější sociální demokrat Adolf Hitler se zasloužil o takové vynálezy jako je letní čas a povinné občanské průkazy. Ty povinné občanky jsou důležité právě pro tu databázi. Letní čas jsem uvedl jen na odlehčení :-)

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #52 kdy: Září 02, 2014, 12:43:21 odpoledne »
Ale využití této technologie přeci není nutností. Mobil s předplacenkou je k identifikaci k ničemu. Nikdo neví že ho máš a pokud jsi paranoik, můžeš mít co týden nové číslo. FB a podobné blbosti využívat nemusíš.

Banka to je horší věc. Zde se jde vyhnout jen placení bezhotovostně, ale i v době pouze pošt a posterestante se příjemce prachů znal. Nevím k čemu je běžnému občanu utajení příjemce bezhotovostní platby.

Stejně jako ty mýtné brány. Zavedeno to bylo z důvodu lepších odvodů mítného. Pokud nechceš aby tě zabíraly jezdi po okrskách.

Jasně něco jako anální sondy, paušální stěry DNA jsou už za hranicí. Ale databáze zločinců podle DNA a jejich relativně rychlé dohledání díky kamerovým systémům není zas tak špatné.

Část svobody jsem ochoten přesunout. Jelikož i když nebude nikdo kdo mě bude databázově postihovat, zase nebude nikdo komu dokáži, že jsem třeba vozidlo vlastnil a že mi ho někdo ukradl. Ano jsem pak svobodný, ale bez jakékoliv záruky, takže svobodný nejsem. Pak bude vládnout ten silnější a zase mě omezovat.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #53 kdy: Září 02, 2014, 12:53:01 odpoledne »


http://dolezite.sk/Boj-so-systemom-jeho-vlastnymi-zbranami-MQawZv.html?rand=15#f47185

Odporucam diskusiu pod clankom...

Neni třeba, tady je to jeste vyzivnejsi.

Obce davajici lidem stavebni pozemky zdarma jsou zlodeji...skutecne takove obce jsou! Vasi povinnosti je podat trestni oznameni!

Zadny rozvoj a spoluprace, jenom negace, nic jineho nezname...

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #54 kdy: Září 02, 2014, 12:57:47 odpoledne »
Když napíšeš slova : "ve volbach prehlasovat domaci, obecni majetek dat k uzivani osadnikum zdarma prip pozdeji odprodat" Tak to není nic co by bylo v souladu s prací lidí v obci. Zadarmo ti prostě pozemky nikdo nedá. Pokud ano dej nějaký link.

Obec nemůže nic jen tak darovávat. Musí se řídit zákonem a to třeba: Zákon č. 128/2000 Sb. Ale ono je jednoduší si vymyslet nějaký plán jak k majetku přijít na úkor jiných a pak se divit, že lidi nesouhlasí.

A to pak mají mít lidi rádi preppery.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #55 kdy: Září 02, 2014, 01:27:25 odpoledne »
Pak už zbude jedině odejít někam kde toto omezení není. Vývoj v tomto půjde stále dopředu. Toto zastavit nejde.

Leda něčím jako zhroucením říše Římské, ale to zas nebylo moc pozitivní pro společnost jako takovou.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #56 kdy: Září 02, 2014, 03:19:47 odpoledne »
Davam prvni link co jsem nasel:

http://www.ct24.cz/regionalni/zapadni-cechy/41094-chanovice-v-posumavi-nabizeji-lidem-stavebni-
pozemky-zdarma/


Vubec preci nejde o to nekoho poskodit, naopak, pro obce pred vymrenim to muze byt dar z nebes. Prijde parta lidi, obec ozije, zacne se stavet, podnikat, otevre se kavarna....podivej se na to z tohoto úhlu.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #57 kdy: Září 02, 2014, 03:33:19 odpoledne »
To jsi ale měl napsat jinak. Vyznělo to jinak.

Ano pokud je to smluvně a právně podložené a jde o oboustraně výhodný obchod tak pak žádný problém.

Ale zase to nemůžeš nabízet jen určitě skupině lidí(ti osadníci), ale otevřeně. Jinak by jsi mohl být popotahován odmítnutými. A nastěhuje se ti tam pár špatně přizpůsobivých a jsi v kelu. Darovaného si lidé váží vždy méně než toho na co se nadřou.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #58 kdy: Září 02, 2014, 04:20:25 odpoledne »
Jenom jsem obhajoval Spartanuv ,,Boj se systemem,, protoze ta myslenka je dobra. Sam nemam nejmensi zajem se touto cestou vydat, vsechno mam. Je to hlavne sance pro lidi, co nemaji tolik penez na rozjezd. A resi to i nezamestnanost viz muj odkaz na spanelskou vesnici kde se jim podarilo stlacit nezamestnanost z 60% k nule pri mzde 200kc/h pro zemedelce.  A to vsechno za pomoci legalnich prostredku - legalnich zbrani chcete-li.
Absolutne nechapu, proc to bylo dehonestovano. Budu to brat jako nedorozumeni, ztraceno v prekladu jak se rika.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #59 kdy: Září 02, 2014, 07:00:26 odpoledne »
Zajímal by mě po čase přínos pro obci nastěhování lidí co nemá na pozemek v takové části ČR. Pozemek tam drahý nebude, takže to budou lidi co mají hluboko do kapsy. Ale z takových zas nemá moc prachů a stačí málo a bude tam mít nezaměstnané, takže náklady navíc.

Jedno je teorie a druhé praxe. Osobně bych radši přitáhl mladé pracující, nastavením podmínek jako jsou školky, hřiště, příměstský bus a podobný luxus v infrastruktuře. Než někomu něco darovat a čekat že se vzmůže a dá mi vydělat.

Španělsko je extrém, tam lidi moc nemakaj ani když jsou zaměstnaní. S takovou morálkou by tady moc konkurovat takovéto vesnice nemohla. Extra když dosala takovej kotel pozemků, to by jim vydělávalo i kdyby je jen pronajímaly.

Pozemek Chanovice http://www.hyperreality.cz/inzerat/detail/5725947-prodej-pozemku-pro-vystavbu-rd-729m2 240K to není žádná pálka. Barák bude o hodně dražší.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Boj so systemom jeho vlastnymi zbranami
« Odpověď #60 kdy: Září 07, 2014, 11:47:57 dopoledne »
Je to o tom, jak se k tomu postavíš. Já jsem schopen do vesnice, kde budu žít, přinést práci z města.

Dá se tedy na takové vesnici začít tak, že tam vybuduješ něco jako zahrádkářskou kolonii s prepperským potenciálem a začít tu vesnici kolonizovat. Pár baráků, které jsou na prodej, nebo brzo budou, už tam dnes je, je tam poměrně dost pozemků, kde se dá stavět.

Bylo tam starověké hradiště, takže lokalita je docela dobře hájitelná. Jsou tam do začátku skoro dva hektary k dispozici, barák pro základnu a do Prahy se dá dojet za hodinu.

Starosta se snaží a není problém mu být nápomocen. Dokonce ani není zapotřebí někoho přehlasovávat. Spíše nalézt způsob, jak využít stávajícího systému ku prospěchu obce, na tomhle se živí spousta Jewrounijních vyžírků a mají z toho hodně lukrativní byznys. Pokud si tohle dokáže obec vyběhat sama, ušetří dost prostředků, které pak může investovat do obce. Obec se také dostne ke státem vlastněné půdě snáze než jednotlivec. Takže já to vydím spíše jako synbiózu obce a jejich nových (i původních) obyvatel. Vydělat na tom ale musí VŠICHNI kdož v obci žijí. Pak nejsou nutní právníci.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)