Autor Téma: Co s domácími mazlíčky?  (Přečteno 2775 krát)

Offline Mederyx

  • ***
  • Příspěvků: 8
Co s domácími mazlíčky?
« kdy: Červenec 31, 2014, 03:04:03 odpoledne »
Zajímalo by mě, co byste dělali s domácím mazlíčkem, když příjde PA. Pustili byste ho (je) do volné přírody, a nebo po čase snědli. Já sám mám činčilu a vůbec nevím co bych dělal.  :(
Užívej si každý den,vždyť nikdy nevíš kdy přijde ten poslední.

Offline rrrr

  • ***
  • Příspěvků: 211
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #1 kdy: Červenec 31, 2014, 09:14:17 odpoledne »
Aj ked nepochybujem že z mojho Slovenského čuvača by bolo dost masa ;D ale neviem či by som ju dokázal zjest, musela by to byt naozaj velká zufalost.. pre každý prípad doma držím cca 40kg granul a to jej dá nejaký čas k dobru... ;) Ked už robím zasoby pre seba tak prečo nie aj pre hafana..

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #2 kdy: Srpen 01, 2014, 10:21:00 dopoledne »
rrrr
presne tak.aj ja mam pre mojich psov vzdy zasobu aspon na 3 mesiace.ale v pripade velkej nutnosti by som ich nevahal zjest(aj ked som si isty ze moja zena a deti by sa ku mne nepripojili)
ak ich nezjem ja a nebudem ich mat stale pri sebe alebo na voditku,tak mi ich zje niekto iny a ja rozhodne nechovam mojich psov pre niekoho ineho.sentinant a citove vazby v takom pripade tiez musi ist bokom a dat prednost pre zivot tak dolezitym kaloriam!
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline rrrr

  • ***
  • Příspěvků: 211
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #3 kdy: Srpen 01, 2014, 06:14:47 odpoledne »
Aj ked je nazváženie či sa nezbavit psa skor, keby bolo po mesiaci jasné že že je situacia kritická asi by som nepohrdol ani granulami  ;D

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #4 kdy: Srpen 01, 2014, 09:31:13 odpoledne »
pokial ide o moje deti tie by sa pridali.lahko by som ich oklamal ze ten rezen je s prasiatka :D ale psy su milacikovia mojej manzelky a som si isty ze by radsej žuvala ten kozeny opasok :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #5 kdy: Říjen 06, 2014, 10:47:18 dopoledne »
Já bych to tak kategoricky nevidě, spíš bych rozdělil domácí mazlíčky do dvou skupin:

První asi bude část psů, kteří, i když jsou to miláčci rodiny, tak jsou zdatnými hlídači (v PA nedocenitelná záležitost) a nebo loveckými společníky (ono se s vycvičeným psem loví daleko líp než bez něj). Nebo tažní psi na přepravu nákladů. Takže všeobecně zvířátka zapadající do této kategorie hýčkat a nepouštět a ani nesežrat, živí jsou víc k užitku. Do této kategorie může patřit ještě něco, ale zrovna mě nenapadá co ... prostě zvářátko, mazlíček, který mi dokáže živý přinést užitek větší, než když ho sežeru.

No a ta druhá kategorie jsou mazlíčkové, kteří prostě představují potravu. Byť je to dnes strašná představa, tak když mně a hlavně dětem bude třetí den kručet v břiše, tak třeba takový retriever nebo kolie je dobrá volba. I z papouška se nechá uvařit polévka.

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #6 kdy: Duben 12, 2015, 02:09:55 dopoledne »
pokial ide o moje deti tie by sa pridali.lahko by som ich oklamal ze ten rezen je s prasiatka :D ale psy su milacikovia mojej manzelky a som si isty ze by radsej žuvala ten kozeny opasok :D

Nevěřím. ;) Když dáš ženě ještě dva tři dny s opaskem, rychle si to rozmyslí. ;-) No a nebo si ten opasek k žužlání nakonec tak oblíbí, že už nebude chtít dlabat nic jinýho. :)
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #7 kdy: Duben 12, 2015, 07:01:14 dopoledne »
pokial ide o moje deti tie by sa pridali.lahko by som ich oklamal ze ten rezen je s prasiatka :D ale psy su milacikovia mojej manzelky a som si isty ze by radsej žuvala ten kozeny opasok :D

Nevěřím. ;) Když dáš ženě ještě dva tři dny s opaskem, rychle si to rozmyslí. ;-) No a nebo si ten opasek k žužlání nakonec tak oblíbí, že už nebude chtít dlabat nic jinýho. :)
tak to nepoznas tvrdohlavost mojej zeny :D
ono sa to zda byt banalita,ale nieje.ide o to ze ak nastane situacia ze musim zjest manzelkinho psa,tak by sa mal rozdelit
rovnako pre kazdeho clena rodiny a bez predsudkov zjest.
a preco?
pretoze ak uz musim zjest vlastneho psa ktory mi na polovačkach posluzil učelnejsie ako pise k.vancura,tak je to preto lebo sme v koncoch a inak by sme zomreli od hladu.no a ak ziskam par kil masa ktore moju rodinu zasitia povedzme
na tyzden tak toho psa musia jest vsetci bez rozdielu.ak ho nebude jest moja zena,tak za ten tyzden zoslabne natolko ze sa sama stane pritazou pre ostatnych a tym moze ohrozit ich zivoty!
ale je to dilema pretoze prinutit ju jest nemozem,ale na druhej strane ju nemozem nechat ani hladnu.mohlo by to mat katastrofalne nasledky hlavne ak by sme sa niekam presuvali,utekali a podobne

az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #8 kdy: Duben 12, 2015, 12:11:43 odpoledne »
pes pro mne bude vždy velice důležitým hlásičem a ochráncem. Tedy jej lze v pohodě uživit nevyužitelnými zbytky, které v hospodářství nacházejí..... . Ve stoupě se roztlučou kosti na kaši a přidá se jakákoli vláknina k potlačení zácpy. Pes přijímá tuto alter stravu rád a ochotně.
Dnes používám tříštivý šrotovník.
V případě krmení psa syrovým masem se tento přepne do odlišného modu sa lovení kořistí bude pro něj rozhodně  veselejší, zábavnější, i jeho jiskra ve oku bude třpytivější. Ve středověku bylo házení lapků psům oblíbenou kratochvílí.


Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #9 kdy: Duben 12, 2015, 11:28:20 odpoledne »
 Mam dva ovčáky doma, ono už jen pocit "když mizím na noční" že je tu nějakej hlídač, kterej za rodinu s radostí položí život, je nedocenitelnej.
 O to lepší je, že jsou dva a poměrně dobře se dopnujou. Ovšem nedovedu si představit, že bych je využil k lovu, protože jim to odmalička zakazuju a vždycky když se rozběhli za srnkou, nebo zajícem, jsem je seřval.
 Nechci si je nechat sejmout od nějakýho přeaktivnělýho myslivce.

Kouknu na to a kdyžtak něco napíšu o převýchově na lovce. Maji to v krvi a tak by to možná nemusel bejt problém.

MMJ : ideální je do menší domácnosti nějakej foxík a nebo jezevčík, jsou to při správný výchově hotový agresoři. Jen je nesmíte nikdy nechat prohrát, ve hře ani v případným výcviku na rukáv. Pes neví že lze prohrát, dokud mu to neukážete. V tom je výhoda podmíněnýho reflexu a jeho pěstování.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #10 kdy: Duben 12, 2015, 11:52:40 odpoledne »
Naše pohraniční stáž na hranicích s Rakouskem používala jeden čas SUP - Samo Útočící Psy. Teda, než roztrhali nějakého roztržitého rakouského důchodce..

Jednalo se o dva psy v blízkosti hraniční čáry, kteří útočili z otevřeného kotce. Říká se, že proti dvěma psům, kteří umí spolupracovat nemá neozbrojený člověk prakticky žádnou šanci a já bych si nevsadil ani na toho ozbrojeného.

Takže, pořádné čokly bych určitě nesežral, spíše bych se zamýšlel nad tím, jak a čím je budu krmit.

Ten nápad s rozemletými kostmi a vlákninou fakt zní povzbudivě, díky votroubku jsem rád, že jsi zase dorazil mezi nás. Většina tvých příspěvků mne nějak obohatí..

Jezevčíci mají dost silný teritoriální pud, potřebují kolem sebe hájovnu, v městském bytě jsou v neustálém stresu. Proto je také jezevčík statisticky nejnebezpečnější pes - mají na svědomí nejvíce kousnutí. O foxteriérovi ale nevím nic.

Co takhle sem napsat něco o psech? U sousedů mají dost hodnotné vlákno o psech vhodných do PA doby.

Hned, jak budu moci trvale bydlet na chalupě, nebo tam mít člověka, který se mi o psy postará v době mé nepřítomnosti, tak si chci pořídit dvojici pořádných psů a adekvátně je vycvičit. Ještě nevím, zda se budou jmenovat Brutus a Cézar nebo Deimos a Fobos, ale rozhodně to nebudou žádní ratlíci.. Uvítal bych tipy na vhodná plemena. Mám malé děti a v osadě bude dětí více, minimálně od sousedů z vesnice.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #11 kdy: Duben 13, 2015, 12:22:43 dopoledne »
 No kavkazáka bych ti doporučil jen pokud bys byl sám. Jinak jedině německej nebo belgickej ovčák, snadno cvičitelnej a nenáročnej na chov "netrpí nemocema". Zimu snáší dobře a v horku mu stačí dost vody a stín.
 Žrádlo nepotřebujou nijak suprácký a prostě - zavři na 20minut ovčáka a maželku do kufru auta, hádej kdo tě bude radostně vítat až otevřeš. ;)
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #12 kdy: Duben 13, 2015, 12:27:00 dopoledne »
Tohle by žena nerozdýchala.. Asi by mne někam kopla..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #13 kdy: Květen 01, 2015, 07:42:42 dopoledne »
Nekopla, pejsek by tě uhlídal   ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Kenny

  • ***
  • Příspěvků: 62
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #14 kdy: Leden 30, 2016, 09:51:56 odpoledne »
Kynologii se tu koukám nikdo nevěnuje co  :D

Pokud máte psa (a tím myslím psa, ne štěkajícího křečka ) je třeba si uvědomit že i bez výcviku je to účinná zbraň která vás bude mít tendenci bránit... Přítelkyně je psovod, naši ovčáci mají zkoušky a řeknu vám že nechcete být ten na koho je majitel vyšle... To nemluvím o hlídání a stopování... Samozřejmě pokud máte gaučovýho bígla nebo něco podobnýho hodí se vám leda tak jako štěkající alarm (což může být i kolikrát na škodu)... Na rovinu říkám že i když byl schopen pro jídlo spousty věci tak na svoje psy bych nesáhl...  :)
Aut vincere aut mori – Zvítězit nebo zemřít

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #15 kdy: Leden 30, 2016, 10:38:16 odpoledne »
Hlídač,kamarád  :P I maso to má dobrý

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #16 kdy: Leden 30, 2016, 10:41:15 odpoledne »
Kynologii se tu koukám nikdo nevěnuje co  :D

Pokud máte psa (a tím myslím psa, ne štěkajícího křečka ) je třeba si uvědomit že i bez výcviku je to účinná zbraň která vás bude mít tendenci bránit... Přítelkyně je psovod, naši ovčáci mají zkoušky a řeknu vám že nechcete být ten na koho je majitel vyšle... To nemluvím o hlídání a stopování... Samozřejmě pokud máte gaučovýho bígla nebo něco podobnýho hodí se vám leda tak jako štěkající alarm (což může být i kolikrát na škodu)... Na rovinu říkám že i když byl schopen pro jídlo spousty věci tak na svoje psy bych nesáhl...  :)

Hlad tě naučí  ;D

Ne samozřejmě legrace.Souhlasím s tebou.Mám NO 2letého trošku nám víc narostl ono ho stačí mít na dvoře a od Jehovistů a cikorek je klid.Aspoň nemusíš dělat rachot železem.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #17 kdy: Únor 16, 2016, 12:33:49 odpoledne »
Rozdělit na 2 kategorie určitě ano.
1. Pes, Kočka a spol.
Dobrá kočka - rozhodně lepší živá - radši budu PŘIKRMOVAT kočku, než potkany a myši (jen přikrmovat proto, aby úplně nezdivočela a držela se tam, kde ji chci já - o maso ať se postará sama).
Dobrý pes - (o ChP jsem se už zmiňoval) a popsal jsem ji i zde:  http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=998&start=220#p114304   a za tím si do písmene stojím.
Fretka - pomocí fretek se loví králíci (jenže divocí už snad nikde v republice nejsou) ale umí i potkany, zase představuje ohrožení pro drůbež, ale pořádnej freťák prý dokáže označkovat teritorium tak, že tam pak nejdou kuny (třeba na tom něco je, nezkoušel jsem). Ideální by bylo: zavřít slepice a pustit fretku, ať se přes noc nažere a ráno naopak zavřít fretku a pustit slepice (fretka stejně celý den spí), jde o to, zda to fretka pochopí.  ;)

2. To ostatní
Králík pro mě není domácí mazlíček byť by byl chovaný v bytě, to je maso a kůže.
Papoušek tolik nesežere a jeho vliv na morálku může být nedocenitelný. Pokud bude umět mluvit, třeba na sebe i něco vydělá - jako v cirkuse.
Pokud ve městě vypustím potkana, nejspíš se o sebe dokáže postarat - záleží na okolnostech.
Otýpku sena pro morče dokážu sehnat nebo si ji přes léto připravím (pokud mi to morče za to stojí, třeba je to dceřin miláček - vliv na morálku a obecně chuť nevzdat to)
Ještěrky, rybičky atd. stejně nejspíš nevydrží bez elektrického vytápění akvárií a terárií...


 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #18 kdy: Únor 16, 2016, 02:24:57 odpoledne »
Dodal bych jenom, pokud králíka vypustíš do světa, nebo když uteče, tak bez problémů přežije. A pokud bude mít vhodnej úkryt (třeba pod kůlnou, nebo pod králikárnou) klidně vyvede mladý.
 V okolí domu může posloužit jako indikátor otravnýho plynu, anebo jako lovná zvěř.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #19 kdy: Únor 16, 2016, 02:55:02 odpoledne »
Určitě opečovávat jako oko v hlavě. Kočka kromě myšilovky je i výborný společník (alespoň ta naše) a v nouzi výborný čtyřnohý termofor do spacáku  8). A pokud na vás padne depka, stačí podrbat za ušima, poslouchat uklidňující vrnění a jste v pohodě.

No a pes je jasná volba do PA období. A hlavně vycvičený pes je hodně univerzální...hlídač pozemku, hlídač dětí (třeba Border kolie), hlídač stáda, společník, stopař, lovec....

Ohledně produkce masa, kůže apod...v tom mám jasno. Pokud je to domácí mazlík má jméno a je členem rodiny. A rodinné příslušníky v našich končinách nebaštíme.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #20 kdy: Únor 16, 2016, 10:29:23 odpoledne »
Ad. králík - pokud bude mít nějakou "přirozenou" barvu (ne bílou) a v okolí nebude přirozený nepřítel ani bacilonosič (mor+mixomatóza) tak určitě přežije bez problémů a pokud bude mít s čím, tak se i rozmnoží. Občas s malou "venčíme" samce, je ochočený. Když se nad námi objeví letadlo, přilepí se k zemi a ještě se zavrtí. V brázdě v poli by byl neviditelný na 3 metry. A když jsem ho jednou zkusil dát do ohrádky na trávě, do rána si udělal takovou noru, že jsem mu ji skoro záviděl... ;D
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

konec

  • Host
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 03, 2020, 08:37:52 odpoledne »
Záleží jaký domácí mazlíček to je.
Pokud bych měl křečka, tak jej vypustím do volné přírody a dál se o něj nebudu zajímat.
Pokud bych měl bernardýna, tak si myslím, že takový pes, pokud je inteligentní, může být užitečný. Tedy vzal bych jej sebou, zdrhnul společně s ním.
Bohužel lidé si často záměrně pořizují psy s velmi nízkou inteligencí, protože si myslí, že čím víc pes zuřivě vrčí, tím lépe "hlídá" jejich dům.

Navíc: Pokud máš křečka, tak jej budeš muset nosit, to nošení tě bude vyčerpávat. Avšak pokud máš psa, tak ten bude běhat po svých, tedy vůbec nijak tě zatěžovat nebude. Při úprku tě pes nebude vůbec nijak zdržovat.
Ovšem pokud to bude hloupý pes, který bude neustále štěkat, tak bude také neustále upozorňovat na tvou aktuální polohu, což je nežádoucí.

konec

  • Host
Re:Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 03, 2020, 09:22:39 odpoledne »
Já bych to tak kategoricky nevidě, spíš bych rozdělil domácí mazlíčky do dvou skupin:

První asi bude část psů, kteří, i když jsou to miláčci rodiny, tak jsou zdatnými hlídači (v PA nedocenitelná záležitost) a nebo loveckými společníky (ono se s vycvičeným psem loví daleko líp než bez něj). Nebo tažní psi na přepravu nákladů. Takže všeobecně zvířátka zapadající do této kategorie hýčkat a nepouštět a ani nesežrat, živí jsou víc k užitku. Do této kategorie může patřit ještě něco, ale zrovna mě nenapadá co ... prostě zvářátko, mazlíček, který mi dokáže živý přinést užitek větší, než když ho sežeru.

No a ta druhá kategorie jsou mazlíčkové, kteří prostě představují potravu. Byť je to dnes strašná představa, tak když mně a hlavně dětem bude třetí den kručet v břiše, tak třeba takový retriever nebo kolie je dobrá volba. I z papouška se nechá uvařit polévka.

A také by jsi neměl zapomínat na to, že pes v posteli tě vlastně může zahřívat a i tímto bude pro tebe užitečnější, než když jej zabiješ na maso.

Pokud bude mít nějaký pes 40 kg tělesné hmotnosti (hodně velký pes), tak masa z něj bude jen polovina 20 kg. A není tak velký problém si udělat zásobu 20 kg masa v konzervách. A nebo 20 kg masa v konzervách nahradit za 20 kg fazolí, které budou daleko levnější.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 04, 2020, 02:40:09 dopoledne »
Vieš kolko 40 kilový pes zožerie?? Asi ťažko, keď si žiadneho nemal. Môj dve kilá mäsa denne. čím ho budeš krmiť? :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline QQQQ

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #24 kdy: Březen 27, 2021, 08:25:48 odpoledne »
Co to máš za psa? Sis koupil největší plemeno světa?

Offline Mobile

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 5
    • http://minimalisti.tym.cz/
Re: Co s domácími mazlíčky?
« Odpověď #25 kdy: Březen 27, 2021, 08:27:20 odpoledne »
Chceš BAN hned, nebo až za chvíli?