Autor Téma: Chlor ve vodovodu..  (Přečteno 2517 krát)

Offline monty

  • ***
  • Příspěvků: 245

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #1 kdy: Červenec 18, 2014, 11:57:55 dopoledne »
Po převaření nebo odstátí by měl všechen chlór z vody vyprchat, nebo ne?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #2 kdy: Červenec 18, 2014, 01:11:04 odpoledne »
všechen chlor se odstranit pochopitelně z vody nedá. To jsme zkoušeli. Mechanismus působení šungitu neznám, zkoušeli jsme převařit, odstát, cedit přes uhlíkový filtr a dá se pocitově odstranit, akle min 35% tam zůstane.Měřeno v ústavu organické chemie  kdesi v čechách....
To bylo před lety důvodem k vrtání vlastní studny.
CHlor je jen jeden z jedů. Přidávají do vody i jiné dobroty, o kterých se nepíše.
Další problém, který popsal už kdysi hauschka je nerezové nádobí. Z něj se organickými kyselinami vyleptávají těžké kovy, jako nikl, chrom, kobalt, vanad.
Když k tomu připočteme potraviny nasycené herbicidy, pesticidy a fungicidy, celkově zemědělskou chemií a k tomu třebas éčka při zpracování, vyjde z toho fajn koktejl.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #3 kdy: Červenec 18, 2014, 03:03:26 odpoledne »
Tak v nové jsou zase rozvody plastové, taky nic moc. Jedině měď a pak nevim, ocel? Ta zase rychle rezne a zanáší se.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #4 kdy: Červenec 18, 2014, 06:06:32 odpoledne »
všechen chlor se odstranit pochopitelně z vody nedá. To jsme zkoušeli. Mechanismus působení šungitu neznám, zkoušeli jsme převařit, odstát, cedit přes uhlíkový filtr a dá se pocitově odstranit, akle min 35% tam zůstane.Měřeno v ústavu organické chemie  kdesi v čechách....
To bylo před lety důvodem k vrtání vlastní studny.
CHlor je jen jeden z jedů. Přidávají do vody i jiné dobroty, o kterých se nepíše.
Další problém, který popsal už kdysi hauschka je nerezové nádobí. Z něj se organickými kyselinami vyleptávají těžké kovy, jako nikl, chrom, kobalt, vanad.
Když k tomu připočteme potraviny nasycené herbicidy, pesticidy a fungicidy, celkově zemědělskou chemií a k tomu třebas éčka při zpracování, vyjde z toho fajn koktejl.

Pro Boha, v čem tedy máme vařit, když i ten nerez je fuj?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

CyPro

  • Host
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #5 kdy: Červenec 18, 2014, 07:39:00 odpoledne »
Zdá se, že škodlivý je život sám. Je to 100% smrtelná choroba. Ale vážně, neberme poplašné zprávy zase tak vážně.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #6 kdy: Červenec 18, 2014, 07:52:19 odpoledne »
Já chápu, že poslové špatných zpráv mají viset, ale je to tak.... Vlastně nevím, zdali někdo studoval hauschkovo učení, ale v kostce....nerez je tvořena těžkými kovy. sice se můžeme tvářit, že je netečná, ale není tomu tak, stejně jako po válce byly hliníkové hrnce a nádoby obecně ve veliké oblibě.Tak Přišel nerez, který dokonce Slavil inertní vlastnosti v lidském organismu jako endoprotézy. Nic proti, fígl je v ph.
pokud budete v nerezu vařit maso, nebo vlastně cokoli, co není kyselé, neobsahuje organické či jiné ky¨seliny, pak jedině otěrem se může kontaminovat. Běda , když kysané zelí, ovocné plody, jako rybízy, angrešty,nebo cokoli kyselého.
Hauschka dokonce předložil studie o energiích a stravitelnosti potravin při vaření nejen v určitém materiálu, ale i nad určitém zdroji tepla. To je však extrem, o kterém se nebudu šířit, anžto chápu naturel místních.Jednoduše, vařit v keramice, skle a nebo ve smaltovaném nádobí, přičemž měděné nádobí je kupodivu vyjimkou, kladnou vyjimkou, a to i bez glazury....
Ale klidně to berte jako blábol, protože se o tom prostě nikde nediskutuje.
Samozřejmě, že naše pokusy se týkaly toho nejkvalitnějšího, co je na trhu, tedy oné slavné chirurgické oceli v hrncích zepter.
Hliníku by se samozřejmě měl vyhnout úplně každý, vč těch nejlepších, sofistikovaných aplikací.
K rozvodům vody.... ono je samozřejmě jedno, čím se voda rozvádí, protože si sama udělá na povrchu svoji povrchovou úpravu, já bych si vsadil na polyetylen, který v teplotách panujících v zemi tvoří naprosto inertní jednotku.Je tam zima, obalí se vrstvičkou minerálů a pak už o nic nejde....

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #7 kdy: Červenec 18, 2014, 08:09:16 odpoledne »
Já se snažím všechno nádobí vyměnit za litinové. Je to těžký jak sviň, ale má být věčné a hlavně se z něj nic neuvolňuje.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #8 kdy: Červenec 18, 2014, 08:33:27 odpoledne »
Ano, litina je velmi dobrá volba.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Chlor ve vodovodu
« Odpověď #9 kdy: Červenec 18, 2014, 10:55:21 odpoledne »
Samozřejmě, že naše pokusy se týkaly toho nejkvalitnějšího, co je na trhu, tedy oné slavné chirurgické oceli v hrncích zepter.
Naše pokusy? Znamená to, že jsi se Hauschkových pokusů zúčastnil nebo jsi dělal nějaké svoje?
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #10 kdy: Červenec 18, 2014, 11:53:04 odpoledne »
Tohle mne také zajímá..

Já třeba bramboráky zásadně smažím jen v litinovém smaltovaném kastrólu.

Ale čočku vařím zásadně v nerezovém papiňáku, neb tam je za 20 minut hotová i bez namáčení..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #11 kdy: Červenec 19, 2014, 07:04:30 dopoledne »
Právě bez rozlišování to bude marné. Fazole neb luštěniny, jako i obiloviny jsou pro nerez  neškodné a neuvolní se kromě zanedbatelného otěru nic.Taky vařím čočku v nerezovým tlakáči.... Takže bych si dával pozor opravdu na kyselé potraviny.
Ohledně pokusů bych měl mlčet, protože hraničí se šílenstvím, ale vlastně šílenec jsem....
Hauschkových pokusů jsem se nemohl účastnit, ale replikoval jsem je. Haschka žil jindy.
Naše pokusy.... já nevěřil kamarádovi z ústavu organické chemie, že je nerez shit, jAK ON tvrdil.
Tak jsem uvařil  zelí v hrnci z hliníku, tzn starý papinův hrnec,v teflonovém vařiči rýře, v zeptorově hrnci a ve skleněném hrnci. On sám nevěděl, v čem jsem to vařil a já mu tvrdil, že jsou vzorky z hliněných nádob, měděné a nerezové a chci vědět, který je který.
Pokusem bylo zjištěno analýzou, že to je v troubě, škodlivost těžkých kovů sice až tak popsána není, ale v zelí byl i hliník, i tejflon, o těžkých kovech nemluvě. Ty to konzumovalo zcela prokazatelně...Od té doby se na nerez dívám jinak a když jsem to probíral s jednou šáhlou internistkou, co ke mně jezdí, začalo to do sebe zapadat.
Hauschkovy pokusy jsou fakt veselé, na pobavení.
Vezmete koflíky, které naplníte identickou zeminou a zasijete identické zrní.Zalijete identickou vodou a posadíte na identické místo.
Voda však jest převařena, a to v jiných nádobách, tedy z jiného materiálu. Pokusem je zjištěno, jak po převaření v konkretním materiálu roste vzorek, zalitý pochopitelně konkretně odměřeným, identickým množstvím vody. Fotograficky se hodnotíí vývoj vzorku a ten se na konci pokusu anaalyzuje , co do obsahu látek.
Další pokus se týkal zdrojů tepla při převařování vody, k čemuž jsem byl velice skeptický....
Jak záleží na vlastnostech vody a jejích pusobeních na živý organismus.
Ohřev vody byl na dřeveném plameni na kamnech, na elektrickém vařiči litinovém, na sklokeramické desce, na indukčním vařiči a v mikrovlnné troubě. Samozřejmě ve stejné skleněné nádobě, s ocelovou podložkou pro indukci.
Bohužel, jak se ukázalo, rozdíly byly patrné už okem, ve fotografii byly patrné velice.
Nejhůře dopadlo mikrovlnný ohřev a indukce. Sklokeramika byla na úrovni litinového elektrického vařiče a nejlépe dopadly kamna se dřívím, kde byl téměř neznatelný rozdíl, mezi topením uhlím a dřívím. Hauschka samozřejmě nemohl použít mikrovlny, protože ještě neexistovaly ani ostatní moderní vařiče.
Primitivním pokusem, i následným rozborem analýzou bylo zjištěno, že vliv tam je a lze jej efektivně změřit.
Smamozřejmě že se jednalo o pirátský pokus, protože by tento pokus stál veliký majlant, pouze přáteltví s člověkem, pracujícím na špičkovém analyzátoru to umožnilo. Nebylo to určeno pro veřejnost, pouze pro mne, abych si to mohl odfajfkovat mezi domněnkami a fakty.
Hauschka tedy se svými technickými možnostmi dokázal nemožné a spíše než vědecky zvítězil filozoficky a citem. Věřím, že musel ve své době působit jako démon. Vlastně i dnes.... teda, kdo by četl dnes hauschku, že jo.....
Vlastně se nabízí otázka, jestli se hauschka nemohl přáte2lit s viktorem schaubergrem, s které pojila doba. Odpovídalo by tomu společný pohled na chování vody a její paměť.

štika

  • Host
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #12 kdy: Červenec 19, 2014, 09:01:08 dopoledne »
teda votroubku, teď jsi mne "votrávil". :D :D :D
Po přečtení tvého článku(který si mimochodem vytisknu), jsem zjistila, že žiji dvojí život -zdravý a nezdravý-dle sezony.
Vodu piji ve městě chlorovanou, na chalupě z vrtu. Až se tam přestěhuji, budu mít už jen zdravou.
Hrnce jsem začala vyměňovat- nerezové daruji. Pár menších rendlíků (asi 25 let starých-česká výroba, jsou černé a vevnitř modrý smalt)  po častém používání jsou jako nové. Tak jsem zakoupila velký hrnec a kastrol a pánev-stejné výroby. Ještě mě čeká pekáč.
Dostala jsem jako dárek francouzský červený hrnec s bílým smaltem. Byl nádherný, tedy je, ale už jen z venku. Nevydržel ani rok. Připaloval se a časem smalt na dně mizel.
Takže voda a hrnce budou v pořádku.
No a to topení. V zimě vařím, ohřívám a peču v kachlácích na dřevo- v létě jen, když je chladno.
V létě bohužel na indukci, i když ve smaltovaném nádobí. A ohřívám v mikrovlnce. Čert aby se v tom vyznal. :D :D :D
Na setkání prepperů jsem navařila zdravě.  :D :D :D Na kamnech v litině, ale omlouvám se, kuřata jsem pekla sice v kamnech, ale v nerezu. Příště bude litinový pekáč. :D :D :D :D
Jen u votrouka nebyl zmíněný plyn. Podle všeho by měl být na druhém místě za dřevem.
Jinak díky moc za tento kvalitní příspěvek. :)

jjosephh

  • Host
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #13 kdy: Říjen 28, 2014, 06:50:20 odpoledne »
Já teda čumim. Takové informace se ke mně ještě nedostaly.... Pokusím se to nějak zapracovat do svého života... snad to půjde.
To o těch olověných trubkách jsem věděl. Vyskytují se v hodně starých domech.

Offline Jarek26

  • ***
  • Příspěvků: 135
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #14 kdy: Září 25, 2017, 02:31:54 odpoledne »
Jednoduše, vařit v keramice, skle a nebo ve smaltovaném nádobí, přičemž měděné nádobí je kupodivu vyjimkou, kladnou vyjimkou, a to i bez glazury....

Ahoj chcem sa bližšie opýtať na tú meď. Na nete som našiel len toľko, že je dobrá lebo vedie dobre teplo, ale že vraj by sa v týchto hrncoch nemalo variť nič kyslé. Čo si pamätám, tak z medených kotlov bol najlepší guláš (len sa po uvarení musel guláš dať preč, že vraj aby neskysol) a slivovica bola tiež najlepšia pálená v medenom kotly (aj keď ten kvas asi kyslí bol) V súčasnosti som tiež videl nové pálenice z medi, tak teraz babo raď. Môže ísť kyslé do medeného hrnca ???? Chcem sa opýtať Votroubka či nemá k tomu dáku ďalšiu vedomosť.
Ďakujem Jarek

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #15 kdy: Září 25, 2017, 07:59:19 odpoledne »
Chlor se u nás používá ve vodárenství od roku 1924 (Praha), takže pár generací takto upravenou vodu pije. Neříkám, že s tím nejsou spojené problémy, ale je to nejlevnější dostupná trvalejší desinfekce vody - UV světlo nemá dlouhodobý ochranný potenciál a ozon má své proti...koncentrace volného chloru je v závislosti na pH nepatrná a vyskytuje se v hlavně při pH pod 3, což ve vodovodu nenastane. Jinak je přítomen jako kyselina chlorná a jako chlornany. Problém činí především rozpuštěné organické látky, které se mohou chlorovat, a tím se zvyšuje jejich toxicita. Měď jako kov tomu nijak nezabrání. Řešení je oxid chloričitý, ale je to podstatně dražší a i to má technická úskalí.

Nerezová chemická a potravinářská ocel sice při nízkém pH koroduje a uvolňuje železo, chrom a nikl a u speciálních typů třeba ještě molybden, měď, trošililinku titanu a nepatrně tantalu....ale to nejsou potravinářské nerezy. A když už bijete na poplach, bylo by asi nejdříve vhodné srovnat možné koncentrace železa, chromu a niklu s normami pro pitnou vodu a pak třeba s detailním rozborem své pitné vody (třeba ze svého vrtu). A až budete mít před sebou konkrétní čísla, možná se bude mnoho lidí divit. Je třeba srovnávat srovnatelné. Nerezové sudy se používají i pro výčepní nápoje konzervované k. fosforečnou. A pokud by koncentrace Cr3+ byla nad normu, neprošlo by to....a třeba by se pocínovaly. Nedělá se to. Proč asi?



Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #16 kdy: Září 25, 2017, 08:33:15 odpoledne »
No, strašně málo se o tom dočte, co je a není dobré, já tedy můžu vycházet ze zkušeností  hauschky, zentrycha, janči a italských kuchařů. Takže tři úhly pohledu. První je haschka, který varoval před holým kovem, kromě vycíděné mědi. Tolik biodynamika. Léčitelé preferují měděné nádobí, měděné náramky i ozdoby nosené na kůži, mají blahodárný vliv na pohybový aparár, viz keltové bez artrozy......
Třetí úhlel pohledu mi poskytnul jeden biochemik, který tím žil a učil to na mendlovce.Ten tvrdil, že nerezové nádobí je u přípravy čehokoli poměrně bezpečné, až na otět, zatímco u kyselých potravin, zejména zeleniny, octa,kyselých, kvašených potravin je nerez nebezpečný. A tak se dostáváme na tenký led, kdy vám nikdo neřekne, jak a kolik čeho je jak nebezpečné. Za nerez není trvanlivá alternativa, smalt je pochopitelně jako sklo na špici, ale nikdo vám nikde neřekne, který nerez, s jakou kyselostí a jaký vliv to má na organismus, stejně tak chlor ve vodě, nebo rozpuštěné kovy ze starých trubek, to vše je neznámá.Takže se můžeme řídit citem, nebo nějakým vodítkem, nebo většinovým názorem, že to co je v obchodech je vyhovující....Pokud homeopatie funguje, a kámošovy koně tvrdí, že jo, pak i drobné dávky jedů budou na nás fungovat vesele. Jenže, to je nádobí, kde jsou potravinářské éčka, kde rezidia chemie v potravinách......to by se jeden nenažral.

SoňaR

  • Host
Re:Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #17 kdy: Září 25, 2017, 09:02:58 odpoledne »
Jednoduše, vařit v keramice, skle a nebo ve smaltovaném nádobí, přičemž měděné nádobí je kupodivu vyjimkou, kladnou vyjimkou, a to i bez glazury....

Ahoj chcem sa bližšie opýtať na tú meď. Na nete som našiel len toľko, že je dobrá lebo vedie dobre teplo, ale že vraj by sa v týchto hrncoch nemalo variť nič kyslé. Čo si pamätám, tak z medených kotlov bol najlepší guláš (len sa po uvarení musel guláš dať preč, že vraj aby neskysol) a slivovica bola tiež najlepšia pálená v medenom kotly (aj keď ten kvas asi kyslí bol) V súčasnosti som tiež videl nové pálenice z medi, tak teraz babo raď. Môže ísť kyslé do medeného hrnca ???? Chcem sa opýtať Votroubka či nemá k tomu dáku ďalšiu vedomosť.
Ďakujem Jarek

Drobné doplnění - už poměrně dlouhou dobu se pro běžné vaření nepoužívá a asi ani nevyrábí čistě měděné nádobí. Už hooodně dávno přišli lidi na to, že měděnka na nádobí způsobuje otravy a začali vnitřek měděných nádob potahovat cínem, dnes už i nerezem a ještě něčím (nepamatuju se). Takže z mědi vlastně využíváš opravdu jen tu příznivou tepelnou vodivost. No a samozřejmě je to fakt krásné nádobí  :) . Co se kyselosti jídla týče, tak je lepší si to zjistit podle toho, z čeho máš vnitřní stranu toho měděného nádobí.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #18 kdy: Září 25, 2017, 10:17:13 odpoledne »
Ono vše má své. Měď nebo mosaz třeba katalyzuje tepelnou oxidaci tuků, takže se vůbec nehodí na smažící pánve, fritovací síta a pod. Tam za nerez není náhrada. Litina a smalt je super, ale sudy na kofolu ani nože, škrabky příbory z toho nevyrobíte...A s prominutím ten chrom a nikl je přítomen i v pitné vodě, jde jen o koncentrace a zde je třeba si uvědomit co je to 10-7 g/l. Prostě pokud jsem schopen detekovat 10-8 - 10-9 pak i v jezeře najdu hravě 1-10 mikrogramů chromu v litru....norma je 50 a málokterá úpravna vody má iontovou výměnu pro kovy....

Jinak kdo by se chtěl dovědět trošililinku více, může se mrknou třeba sem:

http://fch.upol.cz/skripta/zfcm/foto/foto.pdf

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #19 kdy: Březen 11, 2018, 05:55:28 odpoledne »
Jestli mohu přispět svojí troškou do mlýna...Nepamatuji si bohuže zdroj, musel bych pohledat, ale bylo opakovanými pokusy dokázáno, že chlor ve vodě má zhoubný vliv na zdraví. Potencuje to také měkká voda. Přišlo se na to tak, že američtí vojáci ve vietnamské válce pili silně chlorovanou vodu z důvodu prevence infekcí, které v tamních podmínách hrozily. Po návratu domů (resp. někteří tam snad na to i zaklepali kanadama) doktoři zjistili, že mají úplně zkornatělé cévy. Zanesené bílou tuhou vrstvou. Nějaký doktor se zamyslel a napadlo ho, jestli to není tím chlorem. Bylo zjištěno, že se jedná o chlorovaný cholesterol. Udělal několikráte opakovanou studii na myších - část z nich pila vodu bez chloru, část chlorovanou. Výsledky vše 100%-ně potvrdily. V našich podmínkách to samozřejně nebude tak drastické, protože tady se chloruje jen "trochu". I když kolikrát mám taky pocit, že místo vodovodu piju z bazénu v období epidemie žloutenky, jak to hrozně smrdí tím chlórem. Při celoživotní konzumaci takové vody se to pěkně nastřádá. Takže rizikovým faktorem pro veškerá cévní onemocnění je zvýšený cholesterol + příjem aktivního chloru. Budete-li pít vodu bez chlóru, nehrozí vám zanesení cév cholesterolem. Tohle vám ve škole neřeknou...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #20 kdy: Březen 11, 2018, 07:10:07 odpoledne »
Je třeba nechat vodu odstát, například v karafě s Šuňgitem, nebo ji nechat projít varem. Na druhou stranu, díky za ten chlor.. Máme dobrou vodu, zatím..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #21 kdy: Březen 11, 2018, 07:20:00 odpoledne »
nevím, jak to ten šungit dělá, ale funguje to na jedničku, jako aktivní uhlí.....bez chloru by půl republiky bylo bez vody, to je fakt, tam není na výběr. Pokud fungují homeopatika, je i chlor jedovatej.Ale totéž platí i o zemědělské chemii, lidi by neměli co žrat, takže je celkem jedno, jestli umřou hlady, nebo na otravu chemií....není na výběr.Nebo si uvaří poslední zbytky mozku mobilním telefonem při naprosto zbytečném tlachání....Taky není na výběr...Když musíš, tak musíš, není co řešit...

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #22 kdy: Březen 11, 2018, 07:26:35 odpoledne »
Já vím, ale Votroubek dole psal, že prý tam zůstává 35%. Mně se to sice nezdá, ale jestli nechali dělat testy, tak to asi bude pravda. Šungitovou drť jsem používal svého času, ale nějak se mi to neosvědčilo. Nicméně, tady jsem našel graf rozpustnosti chlóru ve vodě a podle něj, by měl při vaření kompletně vytěkat :-)

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #23 kdy: Březen 11, 2018, 07:30:11 odpoledne »
nevím, jak to ten šungit dělá, ale funguje to na jedničku, jako aktivní uhlí.....bez chloru by půl republiky bylo bez vody, to je fakt, tam není na výběr. Pokud fungují homeopatika, je i chlor jedovatej.Ale totéž platí i o zemědělské chemii, lidi by neměli co žrat, takže je celkem jedno, jestli umřou hlady, nebo na otravu chemií....není na výběr.Nebo si uvaří poslední zbytky mozku mobilním telefonem při naprosto zbytečném tlachání....Taky není na výběr...Když musíš, tak musíš, není co řešit...

Šungit je v podstatě takové lepší aktiní uhlí, skládá se z velké části z fullerenů, které zachytávají leccos ve svých dutinách, podobných kopacímu míči např.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #24 kdy: Březen 11, 2018, 07:40:34 odpoledne »
Nebo si uvaří poslední zbytky mozku mobilním telefonem při naprosto zbytečném tlachání....
Tak jsem našel špetičku světla v pochmurném apokalyptickém scénáři - blbky a blbci by museli zahodit svoje příušní mikrovlnky a to bych rozhodně s povděkem kvitoval  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #25 kdy: Březen 11, 2018, 11:05:28 odpoledne »
Samotný chlor bych jako velký problém neviděl.  Pokud se nechá voda den odstát je ho ve vodě již nepatrně. Spíš přechází na kyselinu cvhlornou nebo chlornan podle pH prostředí. Ale nebezpečné jsou chlorofom, trichloroctová a podobné dobroty, vznikající hlavně pokud se upravuje povrchová voda např. z rašelinišť obsahující fulvokyseliny a huminky.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #26 kdy: Březen 11, 2018, 11:09:19 odpoledne »
Místo šungitu lze používat i aktivní uhlí z kokosových skořápek. Má to taky mikrokavity, ale větší. Kilo se dá pořídit okolo 130 Kč. Co stojí tem Šungit?

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #27 kdy: Březen 11, 2018, 11:14:54 odpoledne »
u nás stejně, ve velkým polovic.v karelii deset kaček kilo.Diamanty hoří, to jsem zkoušel, ale šungit jsem ještě nezkoušel, nevíte to někdo???

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #28 kdy: Březen 11, 2018, 11:27:23 odpoledne »
Samotný chlor bych jako velký problém neviděl.  Pokud se nechá voda den odstát je ho ve vodě již nepatrně. Spíš přechází na kyselinu cvhlornou nebo chlornan podle pH prostředí. Ale nebezpečné jsou chlorofom, trichloroctová a podobné dobroty, vznikající hlavně pokud se upravuje povrchová voda např. z rašelinišť obsahující fulvokyseliny a huminky.
Jen prodávám, jak jsem koupil  ;). Základy anorganiky si ještě pamatuju, vím, že chlor ve vodě disproporcionuje. Publikace, kterou jsem četl hovořila o chlóru, ale já nevím, jestli vlastní halogenační agens byl Cl2 nebo HClO. Ale to už je asi nad rámec tohoto fóra.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #29 kdy: Březen 11, 2018, 11:28:48 odpoledne »
u nás stejně, ve velkým polovic.v karelii deset kaček kilo.Diamanty hoří, to jsem zkoušel, ale šungit jsem ještě nezkoušel, nevíte to někdo???

Tys spálil démant ?? No doufám, že byl umělý  :o

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #30 kdy: Březen 11, 2018, 11:33:50 odpoledne »
Samotný chlor bych jako velký problém neviděl.  Pokud se nechá voda den odstát je ho ve vodě již nepatrně. Spíš přechází na kyselinu cvhlornou nebo chlornan podle pH prostředí. Ale nebezpečné jsou chlorofom, trichloroctová a podobné dobroty, vznikající hlavně pokud se upravuje povrchová voda např. z rašelinišť obsahující fulvokyseliny a huminky.
Jen prodávám, jak jsem koupil  ;). Základy anorganiky si ještě pamatuju, vím, že chlor ve vodě disproporcionuje. Publikace, kterou jsem četl hovořila o chlóru, ale já nevím, jestli vlastní halogenační agens byl Cl2 nebo HClO. Ale to už je asi nad rámec tohoto fóra.

Spíš asi elementární chlor, chlorná kyselina by to spíš oxidovala, ne ? Nebo je možná adice podle Markovnikova pravidla ?  :D

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #31 kdy: Březen 11, 2018, 11:39:12 odpoledne »
u nás stejně, ve velkým polovic.v karelii deset kaček kilo.Diamanty hoří, to jsem zkoušel, ale šungit jsem ještě nezkoušel, nevíte to někdo???

Počítám, že s šungitem to bude obdobné jako s kořalkou. Záleží na obsahu alkoholu, resp. v případě šungitu na obsahu volného uhlíku (zbytek je převážné neústrojné povahy). Předpokládám, že molekuly fullerenů, ať už jakékoliv velikosti by měly hořet minimálně v proudu kyslíku. Ale nevím, jen vařím z vody. Každopádně, v PA době tohle řešit asi nebudem :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7544
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #32 kdy: Březen 12, 2018, 01:35:02 dopoledne »
Jestli mohu přispět svojí troškou do mlýna...Nepamatuji si bohuže zdroj, musel bych pohledat, ale bylo opakovanými pokusy dokázáno, že chlor ve vodě má zhoubný vliv na zdraví. Potencuje to také měkká voda. Přišlo se na to tak, že američtí vojáci ve vietnamské válce pili silně chlorovanou vodu ......

Jo, hneď prvý príspevok je odkaz na ten článok. Akurát nie je už celý, bo chcú predplatné....
Celý je tu: http://www.alternativnimedicina.cz/alternativni-medicina/clanky-o-zdravi/532-neviditelny-vrah-chlor
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Chlor ve vodovodu..
« Odpověď #33 kdy: Březen 12, 2018, 01:44:26 dopoledne »
Jestli mohu přispět svojí troškou do mlýna...Nepamatuji si bohuže zdroj, musel bych pohledat, ale bylo opakovanými pokusy dokázáno, že chlor ve vodě má zhoubný vliv na zdraví. Potencuje to také měkká voda. Přišlo se na to tak, že američtí vojáci ve vietnamské válce pili silně chlorovanou vodu ......

Jo, hneď prvý príspevok je odkaz na ten článok. Akurát nie je už celý, bo chcú predplatné....
Celý je tu: http://www.alternativnimedicina.cz/alternativni-medicina/clanky-o-zdravi/532-neviditelny-vrah-chlor
A jo, máš pravdu. Tak to nebyly myši, ale kohouti. Ten článek je z knížky Tomáše Kašpara "Nespěchejte do rakve".