Autor Téma: Důležité profese na dobu PA  (Přečteno 2648 krát)

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #50 kdy: Říjen 01, 2015, 01:44:37 odpoledne »
votroubku, prosím napiš, které kouzelné kapky dokáží umrtvit navždy nervy zubu . Budu ráda za tyhle zkušenosti. :) :) :)

chpslst

  • Host
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #51 kdy: Říjen 01, 2015, 02:52:25 odpoledne »
nie som síce votroubek, ale skúsil by som cyankali finiš...

Offline Hrobař

  • ***
  • Příspěvků: 176
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #52 kdy: Říjen 01, 2015, 04:03:38 odpoledne »
Základní chybu tohohle tématu vidím v tom že rozdělujete dobu před a po VP. K přežití a fungování soběstačné komunity je potřeba pořád to stejný. Snad jen s vyjímkou toho že pak bude potřeba mít víc lidí se zbraní jinak jíst a léčit a opravovat je potřeba pořád.
Když už budete na tom dělení trvat tak by tu měla být i místnost o potřebných specializacích před VP. To jsem byl takhle na jednom srazu a tři preppeři nebyli schopní pokácet jednu soušku. Jsem lesník tak jsem se dobře bavil. Řezali to ještě ze špatné strany a ještě si navzájem překáželi. Dál jsem si postavil přístřešek, kterej mi ale rozebrali na dřevo. Tábořiště vybrali naprosto špatně. Zatímco já jsem si nasbíral houby za dvacet minut jen tak po cestě tak oni vybalili svačinky z domu. A profese? Jeden programátor vedle druhého. Jejich kvalifikace? Hráli hodně post apo pc her. Paráda, tak takové lidi, pokud na sobě nemáknou, nepotřebujeme ani dnes ani potom.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #53 kdy: Říjen 01, 2015, 06:37:02 odpoledne »
dubové kapky, štiko.
Je třeba rozlišovat dnes a potom.Dnes si koupím cokoli, je to pouze otázka peněz.
Ráno si v autosalonu koupím medvěda, přikupím satelitní hlídání a pojistku, kdy v každé zemi světa odstartuje vrtulník nA moji záchranu, sjedu li z plánované trasy.....
Když budu chtít, zubař mi našroubuje titanovej můstek v barvě.... klidně ryzího zlata.
Když budu chtít, můžu na severní, jižní pol a nebo mne vynesou šerpové na sedátku na mont everest.
V japonsku mi natuní moji toyotu supru na 2500koní, nebo si koupím jakékoli přibližovadlo a natankuju, kde se mi bude chtít.
Můžu snídat suši v tokiu a večeřet smaženou loch nesskou příšeru.
Pak si nekoupíš nic, nebudeš se moci nikterak bavit, lehkou slečnu ti na pokoj nedovezou,počítač bude sůloužit jako ucpávka díry ve střeše a auto jako skleník, nebo králikárna.
Přežije to s bídou pětina, a otevřené tábořiště bude jednou považováno za supermarket na psí žrádlo.
Nikdo se nikoho nedovolá, spravedlnost bude prázdný pojem a kdo bude usínat s plným břichem, bude se cítit jako král.
Doba nyní a potom nemá nic společného, protože chybí společné rysy.Nelze se tedy chovat univerzálně, protože se bude nutno přepnout do zcela odlišného režimu.....
Dnes žádnou komunitu k životu nepotřebujeme, vystačíme si sami, přesto někteří z nás již komunitou žijí, přátelí se a koexistují na různých. třebas cizopasných, nebo symbiotických základech.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #54 kdy: Říjen 01, 2015, 07:13:53 odpoledne »
Votroubku, k umrtvení zubů to nestačí. Promiň.

Citace:
Dubovky:
Neředěné RK (dubové kapky) používám k potírání dásní při viklání a vypadávání či bolestech zubů. Již i mnoho MUDr. zubařů používá a doporučuje dubovky na paradentózu (parodontitidu) – několikrát denně kápnout kolem zubu na bolavou dáseň. Dokonce jsem na přání klientů připravil speciál Dubovky-Zubovky (RK-Z), které obsahují 5 % K1. A pro osoby nealergické na propolis Dubovky-Zubovky s 5 % propolisu (RK-ZP). To je to nejsilnější, co si umím na dásně představit. V současnosti je vyrábím jen v kategorii vzorků, protože zájem zatím není tak silný, aby se to vyplatilo ve velkém. Dubovkami i Zubovkami lze zuby také čistit pomocí speciálního zubáčku Curaprox 5460 (máme skladem), protože je tak hustý, že vám RK neodtečou dřív, než se dostanou k zubům. Ať vás nepřekvapí, že třísloviny s vyreagovanými mikroby nechávají na zubech hnědé barvivo (kterého se některé zubejdy zbavují přečištěním práškovým vitamínem C (C100) na suchém zubáčku, ale je to hodně kyselé a já při tom slintám víc než psi pana Pavlova).

 Nepatřím mezi mnoho zubařů co používá.
Připomíná mi to reklamu na jakoukoliv zubní pastu: devět z deseti zubařů doporučují.
Je tam skrytá raklama na zubní kartáček Curaprox. Ale červenočerný mám ráda. Je nejdražší a nejlepší (výroba Švýcarsko).

Offline jarman

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #55 kdy: Říjen 29, 2020, 09:31:49 odpoledne »
Dúležité jsou asi všechny, čím víc, tím větší šance pro všechny. Doktor bez léků? Farmaceuti bez chemiků a strojařů? Je cílem přežití prvobytně pospolná společnost, středověk, 19. století, 20. nebo se mít tak jak se máme?

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #56 kdy: Listopad 17, 2020, 07:33:42 odpoledne »
Každá skupina potřebuje šéfa a někoho, kdo by udržel klid a bezpečí zevnitř i zvenčí. Voják, to je ta pravá kvalifikace do PA.

konec

  • Host
Re:Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #57 kdy: Listopad 26, 2020, 07:34:26 odpoledne »
Další důležitá je profese porodníka anebo alespoň porodní sestry.

Děti se rodily miliony let a miliony let neexistovaly žádní porodní profesionálové. Proto bych v tom neviděl až takový problém.
Těhotenství ani porod není nemoc. A pokud žena není nemocná jiným způsobem, tak by neměl vzniknout žádný problém.

A pokud nastane nečekaná komplikace, tak se ukazuje, že ani plně vybavená nemocniční porodnice plná výbavy i profesionálů, totálně selže. Bohužel profesionálové nejsou až tak profesionální. A přesto všechno funguje, protože komplikací, jenž vyžadují řešení, je málo.

Ještě před sto lety, tedy nedávno, ty porodní profesionálové ani neumívali ruce ani nástroje, proto se přenášelo právě v porodnicích spoustu infekcí, které mývaly fatální následky.

konec

  • Host
Re:Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #58 kdy: Listopad 26, 2020, 07:53:05 odpoledne »
Musíme si ale zvyknout na to, že porod a poporodní péče (inkubátory) bude jiná než dnes.
Bude vyšší úmrtnost, hlavně u dětí s nízkou porodní váhou a různými dědičnými nemocemi.
Bude to drsné, ale přežít budou moci jen silní.

Ano, to je pravda. Je však nutné si uvědomit situaci:
V této době bude každý rád, že přežije. A bude rád, když přežije jeho zdravé dítě, a né, že bude věnovat vší usílí, čas a prostředky dítěti nemocnému.
Přemýšlím k čemu bych to přirovnal.
Asi takhle: Když bude málo uhlí, tak by vesničané neměli vytápět všechny domy ve vesnici, ale jen každý druhý.
Kdyby vytápěly každý dům ve vesnici, tak všichni vesničané pomrznou mrazem. Ale pokud se vesničané sestěhují jen do poloviny domů, ve kterých zatopí pořádně, a druhou polovinu domů nechají prázdných, tak mohou přežít zimu.

Aby lidstvo vůbec přežilo, tak bude důležitá skromnost. Pokud někdo trvá na tom, že každé jeho dítě musí přežít, i to, se 100 gramy porodní hmotnosti, tak tím ve stavu nouze ohrožuje jiné dítě, které se narodilo zdravé.

Před 100 lety v rodině pomřela polovina dětí, a lidé s tím uměli žít. Dnes se po jediném mrtvém dítěti rodiče zhroutí a několik let utápí v alkoholu.

konec

  • Host
Re:Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #59 kdy: Listopad 26, 2020, 08:13:02 odpoledne »
Hygienik a epidemilog je také důležitý. Rozpoznat nakažlivé choroby a znát boj proti nim.
Navíc znají, co očkovat, pokud by jsme vůbec měli vakcíny.

S prominutím, tohle budou ty nejzbytečnější povolání ze všech.
Ano, hygiena je velmi důležité -- a děkuji tomu, kdo na to přišel -- díky hygieně se infekční nemoci tolik nešíří.
Avšak hygienu nedělá hygienik, hygienu musí dělat každý z nás, tím, že si umívá ruce, umívá nástroje, obzvlášt na operačním sále, ideáně vše zdesinfikovat UV a vyvařit.
Hygienik nemůže dělat hygienu za nás, a jako povolání bude zbytečný.
Stejně zbytečné se stanou všechny preventivní lékařské zákroky. Prevence totiž není léčba.
Na vakcíny se i dnes hojně umírá a je snaha to tutlat a naopak co nejvíce zveličovat každý jednotlivý případ úmrtí na infekční nemoc. Vakcíny jsou vymývání mozků. Důležité je :
1. NEŽÍT VE ŠPÍNĚ (infekce rozšiřovaly krysy, blechy, a potoky chránek a kopce srašek pod okny domů)
2. UDRŽOVAT SE ZDRAVÍ (stravovat se zdravě, udržovat své zdraví v plné síle)
3. VYRÁBĚT ANTIBIOTIKA (daleko spolehlivější řešení, než jakýsi vakcína; nejže o vakcínách je zakázáno pochybovat)
4. VYRÁBĚT LÉČIVA OBECNĚ (ale ty orální, nikoliv vakcinační)

Vakcína má vyprovokovat imunitní systém k tomu, aby si vyrobil své vlastní protilátkiy, avšak to neznamená, že se tak sktuečně stane. Vakcíny jsou nespolehlivé z mnoha důvodů.

Navíc je velmi obtížné vyrobit vakcínu tak, aby byla nezávadná.

A žádný epidemiolog Primila, který centrálně řídí a zakazuje, nebude existovat. V této době bude nikdo nic centrálně řídit, čímž automaticky zaniká takové povolání.
Avšak z principu člověk nepotřebuje odborníka, když sám zná hlavní zásady, nebo má o tom odbornou knihu.
Odborná kniha může posloužit tak, jako odborník samotný.

Počítej s tím, že bude nemožné naprosto cokoliv vyrobit v takové čistotě, aby se to dalo píchnout injekcí.

konec

  • Host
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #60 kdy: Listopad 26, 2020, 08:26:18 odpoledne »
Mno, profese je velice důležitá, protože vám dá nahlédnout, co je ten který člověk zač.
Podle toho si budou moudří předáci vybírat lidi do komunit.
Nikoli podle toho, co umíte, ale k jakému morálnímu profilu vás odsoudila vaše profese.
Co umíte bude až druhé v pořadí. Aby si jeden nezatáhl veš do kožichu.
Lékaři jsou pochopitelně posvátní, i když vím, že jsou mezi nimi jelita.

Souhlasím i nesouhlasím. Ano, důležité bude učinit nějaké opatření proti zavlečení vši do kožichu ... ale nemyslím si, že by mělo být povolání indikátorem, natož spolehlivým. Je spoustu lékařů, kterým jsou životy jejich pacientů totálně u prdele.
Ale bylo by zajímavé zjištovat, podle čeho si lidé vlastně vybírají profese.
1. Velmi často se profese dědí, obzvlášt v lékařských rodinýách. Takže častý důvod je "jsem lékař, protože můj táta/ máma jsou také léakři"
Nejenom , že se takové dítě inspiruje svými rodiči k e stejnému polování, ale navíc
Pokud má někdo tátu nebo mámu lékařem, tak má na lékařské fakultě velký náskok, tedy má větší šanci to vystudovat a získat titul MUDR. A bude mít větší znalosti. Tohle však vůbec nic neříká o jeho morálních hodnotách.

2. povolonání si lidé často vybírají stylem "NA CO JÁ MÁM", kdo má dobrou paměť, tak jde na lékařinu. Kdo má špatnou paměť, tak na lékařinu nejde, přestože ví, že mají lékaři vysoké platy, ale nemá na to odvahu.

3. Důležité pro volbu povolání je také to, jaké školy se v mém městě dají studova,  protožře mnoho lidí nechcfe studovat daleko.

A pak jsou další důvody, které neznáme.


konec

  • Host
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #61 kdy: Listopad 26, 2020, 08:29:06 odpoledne »
Zásoby zdravotního materiálu budiž vyzdviženy a glorifikovány, protože si myslím, že každej jouda valí zásoby do žaloudku, do zásobníku zbraní, ale zdraví je mladejm ukradený, mají ho do syta.
Každopádně, nač je kovář bez výhně, nač je doktor bez rentgenu, cétéčka, magnetické rezonanmce a rozboru krve?
nač je metalurg bez anylýzy kovů, nač je chemik bez svých analyzátorů a přísunu materiálu, nač je zemědělec bez svého funkčního gruntu, nač je zemědělec bez umělé inseminace krav, bez přísunu pohonných hmot, bez chemických postřiků a bez dostupných náhradních dílů?
Nač je celé zemědělství bez dobře připravené, a plnotučné půdy, kde víte, že 5 let na ni nemusíte šáhnout a bude vás živit?
Svlékněte se, stoupněte si před zrcadlo a sami sobě řekněte, co s tím, co máte u sebe a na sobě zvládnete.....
Nebude za vámi stát civilizace, jen to, co máte. nic víc.
Zásobičky jsou jasné, obzvláště pro lékaře. Nezatracova
l bych  alternativu, i když se nám nebude líbit. Jsou postupy, kterak vytvořit ze setého máku látky používané v ůlékařství, ulevující bolesti, jak z propolisu vytvořit potřebné tinktury, u¨snadnující hojení, jak vytvořit kouzelné kapky, které umí umrtvit navždy kořen zubu, a kopce dalších. Nevsázet na jednu kartu, nestát na jedné noze.
Ale to jsme daleko od tématu.důležité já považuju lékaře, jeden zubař, jeden chíra, jeden interna, vojáci, dva tři,
chemik, zámečník, kantor, kámoš těžař dříví, sebe, jako sedláka, ženu, co vyrve psovi hučku srsti a uštrykuje mi fusakli,naloží, usuší, zavaří, uloží a připraví cokoli, co by mohlo být k jídlu.

správně, nebude spousta diagnostických prostředků a lékaři se budou muset naučit fungovat jinak -- a mnohým lékařům to bude bude dělat velký problém.
Skoro každé povolání bude o něčem zcela jiném, než dnes.

konec

  • Host
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #62 kdy: Listopad 26, 2020, 08:46:31 odpoledne »
Základní chybu tohohle tématu vidím v tom že rozdělujete dobu před a po VP. K přežití a fungování soběstačné komunity je potřeba pořád to stejný. Snad jen s vyjímkou toho že pak bude potřeba mít víc lidí se zbraní jinak jíst a léčit a opravovat je potřeba pořád.
Když už budete na tom dělení trvat tak by tu měla být i místnost o potřebných specializacích před VP. To jsem byl takhle na jednom srazu a tři preppeři nebyli schopní pokácet jednu soušku. Jsem lesník tak jsem se dobře bavil. Řezali to ještě ze špatné strany a ještě si navzájem překáželi. Dál jsem si postavil přístřešek, kterej mi ale rozebrali na dřevo. Tábořiště vybrali naprosto špatně. Zatímco já jsem si nasbíral houby za dvacet minut jen tak po cestě tak oni vybalili svačinky z domu. A profese? Jeden programátor vedle druhého. Jejich kvalifikace? Hráli hodně post apo pc her. Paráda, tak takové lidi, pokud na sobě nemáknou, nepotřebujeme ani dnes ani potom.

Spousta moderních povolání se stane naprosto zbytečným. A ten zbytek povolání, co zůstanou, budou vypadat zcela jinak, než dnes. A naopak mohou vzniknout nové povoláíní, které neexistují dnes, protože dnes není důvod k tomu, aby takové povolání existovali.
Viz -- nikdo nic  neopravuje, ale rovnou kupuje nové.
Hráč post-apo her samozřejmě není pravý prepper.
Asi budu v hodně podobné pozici, jako oni. Nemám totiž nikoho, kdo by mě mohl něco naučit. V knihovně jsem si vypůjčil nějakou knihu, ale myslím, že toho v ní moc nebylo. Ve skutečné post apo době bych potřeboval umět daleko daleko víc.

Nicménš málokdo z nás
by dokázal vyrábět věci tak, jak je vyráběli lidé ve starověku. Umíme pracovat s moderními stroji, které defakto udělají všechno za nás. Tedy v post apo době vlastně všichni zjistí, že nic neumí.
O to důležitější je udělat si hlavně pořádné zásoby.
Nespoléhat se na to, že si všechno vyrobím, když nic neumím, a mít všeho zásoby, abych to vyrobit ani nemusel.
Ideálně zásobu všeho na celý život dopředu.

Na gypmlu se učí samé důležité věci, jako dějepis a uměleckou literaturu. Na vysoké už jen programovat. Na základní škole se učí mechanické počty na rychlost bez kalkulačky.
Tak jak by mohli umět pokácet strom?

konec

  • Host
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #63 kdy: Listopad 26, 2020, 08:57:51 odpoledne »
Já bych začal od nejzákladnějších potřeb, to jest
1. POTŘEBUJI JÍST
2. POTŘEBUJI BÝT V TEPLE A POTŘEBUJI OHEŇ
3. POTŘEBUJI BÝT V SUCHU

Pokud.... se mě něco stane se střevama nebo budu mít srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici. Nebo budu mít vážný úraz. Tak... mám prostě smůlu a umřu. Ale pokud budu mít hlad, tak zemřu daleko dřív. Pokud mi bude zima, zemřu daleko dřív. Pokud nebudu v suchu, tak zemřu daleko dřív. A možná budou nepokoje a zabije mě někdo, kdo mi ukradne moje zásoby.
Ale pro štiku je nejdůležitější, aby měl nachystané vakcíny...

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #64 kdy: Listopad 27, 2020, 07:34:12 odpoledne »
Souhlasím, mělo by se postupovat podle Maslowovi pyramidy potřeb.

konec

  • Host
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #65 kdy: Prosinec 03, 2020, 03:27:34 odpoledne »
votroubku, prosím napiš, které kouzelné kapky dokáží umrtvit navždy nervy zubu . Budu ráda za tyhle zkušenosti. :) :) :)

Zubaři tento problém řeší tak, že ti nervy vytrhnou, a tímpádem je už nemůže nic dráždit, když je nemáš.
Myslím, že se to jmenuje extrakce kořenu zubu. Každý zub má 2 kořeny a stoličky mají dokonce 3 kořeny a ty kořeny, to jsou právě ty nervy, které bolí.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7593
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #66 kdy: Prosinec 04, 2020, 02:45:30 dopoledne »
Asi netušíš, že tu mudruješ o zuboch pani zubárke na dúchode. :D Ale šak možno ju dačomu naučíš.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #67 kdy: Únor 03, 2021, 03:08:12 odpoledne »
votroubku, prosím napiš, které kouzelné kapky dokáží umrtvit navždy nervy zubu . Budu ráda za tyhle zkušenosti. :) :) :)

Zubaři tento problém řeší tak, že ti nervy vytrhnou, a tímpádem je už nemůže nic dráždit, když je nemáš.
Myslím, že se to jmenuje extrakce kořenu zubu. Každý zub má 2 kořeny a stoličky mají dokonce 3 kořeny a ty kořeny, to jsou právě ty nervy, které bolí.

Nejmenuje :) . Extrakce je prostě trhání zubu a "trhání" nervu je endodondické ošetření zubu. Vim, mám to 2x za sebou, naštěstí s umrtvením. Jo a určitě nerv není kořen :D