Autor Téma: Důležité profese na dobu PA  (Přečteno 369 krát)

Offline štika

Re: Důležité profese na dobu PA
« Odpověď #50 kdy: Říjen 01, 2015, 01:44:37 odpoledne »
votroubku, prosím napiš, které kouzelné kapky dokáží umrtvit navždy nervy zubu . Budu ráda za tyhle zkušenosti. :) :) :)

chpslst

• Host
« Odpověď #51 kdy: Říjen 01, 2015, 02:52:25 odpoledne »
nie som síce votroubek, ale skúsil by som cyankali finiš...

Offline Hrobař

« Odpověď #52 kdy: Říjen 01, 2015, 04:03:38 odpoledne »
Základní chybu tohohle tématu vidím v tom že rozdělujete dobu před a po VP. K přežití a fungování soběstačné komunity je potřeba pořád to stejný. Snad jen s vyjímkou toho že pak bude potřeba mít víc lidí se zbraní jinak jíst a léčit a opravovat je potřeba pořád.
Když už budete na tom dělení trvat tak by tu měla být i místnost o potřebných specializacích před VP. To jsem byl takhle na jednom srazu a tři preppeři nebyli schopní pokácet jednu soušku. Jsem lesník tak jsem se dobře bavil. Řezali to ještě ze špatné strany a ještě si navzájem překáželi. Dál jsem si postavil přístřešek, kterej mi ale rozebrali na dřevo. Tábořiště vybrali naprosto špatně. Zatímco já jsem si nasbíral houby za dvacet minut jen tak po cestě tak oni vybalili svačinky z domu. A profese? Jeden programátor vedle druhého. Jejich kvalifikace? Hráli hodně post apo pc her. Paráda, tak takové lidi, pokud na sobě nemáknou, nepotřebujeme ani dnes ani potom.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #53 kdy: Říjen 01, 2015, 06:37:02 odpoledne »
dubové kapky, štiko.
Je třeba rozlišovat dnes a potom.Dnes si koupím cokoli, je to pouze otázka peněz.
Ráno si v autosalonu koupím medvěda, přikupím satelitní hlídání a pojistku, kdy v každé zemi světa odstartuje vrtulník nA moji záchranu, sjedu li z plánované trasy.....
Když budu chtít, zubař mi našroubuje titanovej můstek v barvě.... klidně ryzího zlata.
Když budu chtít, můžu na severní, jižní pol a nebo mne vynesou šerpové na sedátku na mont everest.
V japonsku mi natuní moji toyotu supru na 2500koní, nebo si koupím jakékoli přibližovadlo a natankuju, kde se mi bude chtít.
Můžu snídat suši v tokiu a večeřet smaženou loch nesskou příšeru.
Pak si nekoupíš nic, nebudeš se moci nikterak bavit, lehkou slečnu ti na pokoj nedovezou,počítač bude sůloužit jako ucpávka díry ve střeše a auto jako skleník, nebo králikárna.
Přežije to s bídou pětina, a otevřené tábořiště bude jednou považováno za supermarket na psí žrádlo.
Nikdo se nikoho nedovolá, spravedlnost bude prázdný pojem a kdo bude usínat s plným břichem, bude se cítit jako král.
Doba nyní a potom nemá nic společného, protože chybí společné rysy.Nelze se tedy chovat univerzálně, protože se bude nutno přepnout do zcela odlišného režimu.....
Dnes žádnou komunitu k životu nepotřebujeme, vystačíme si sami, přesto někteří z nás již komunitou žijí, přátelí se a koexistují na různých. třebas cizopasných, nebo symbiotických základech.

Offline štika

« Odpověď #54 kdy: Říjen 01, 2015, 07:13:53 odpoledne »
Votroubku, k umrtvení zubů to nestačí. Promiň.

Citace:
Dubovky:
Neředěné RK (dubové kapky) používám k potírání dásní při viklání a vypadávání či bolestech zubů. Již i mnoho MUDr. zubařů používá a doporučuje dubovky na paradentózu (parodontitidu) – několikrát denně kápnout kolem zubu na bolavou dáseň. Dokonce jsem na přání klientů připravil speciál Dubovky-Zubovky (RK-Z), které obsahují 5 % K1. A pro osoby nealergické na propolis Dubovky-Zubovky s 5 % propolisu (RK-ZP). To je to nejsilnější, co si umím na dásně představit. V současnosti je vyrábím jen v kategorii vzorků, protože zájem zatím není tak silný, aby se to vyplatilo ve velkém. Dubovkami i Zubovkami lze zuby také čistit pomocí speciálního zubáčku Curaprox 5460 (máme skladem), protože je tak hustý, že vám RK neodtečou dřív, než se dostanou k zubům. Ať vás nepřekvapí, že třísloviny s vyreagovanými mikroby nechávají na zubech hnědé barvivo (kterého se některé zubejdy zbavují přečištěním práškovým vitamínem C (C100) na suchém zubáčku, ale je to hodně kyselé a já při tom slintám víc než psi pana Pavlova).

Nepatřím mezi mnoho zubařů co používá.
Připomíná mi to reklamu na jakoukoliv zubní pastu: devět z deseti zubařů doporučují.
Je tam skrytá raklama na zubní kartáček Curaprox. Ale červenočerný mám ráda. Je nejdražší a nejlepší (výroba Švýcarsko).