Autor Téma: Psí potrava jako potrava pro lidi  (Přečteno 2284 krát)

Kamil

• Host
Psí potrava jako potrava pro lidi
« kdy: Duben 27, 2012, 08:39:45 dopoledne »
Přemýšleli jste už o psím a kočíčím jídle?

Offline sahaw

• Minimalista
Re:Psí granule jako potrava
« Odpověď #1 kdy: Červen 11, 2012, 07:48:49 odpoledne »
Urcite ne. V dobe PA, kdyz nebude nic k jidlu, tak urcite, ale pokud nekdo cte forum, tak urcite uz ma poradne velke zasoby normalniho jidla.  Proc vyhazovat penize za jidlo, ktere je nekvalitni a nemas jistotu co tam je, kdyz za zlomek muzes koupit kvalitni zasoby.

Pokud budu umirat hlady, tak i tu psi konzervu nebo granule si dam. Jak jsem uz napsal, tak jsme tu, abychom ji nejedli.

Urcite si rikas, ze kdyz lidi si kupuji konzervy k jidlu, tak to nemuze skodit. Ty lidi bohuzel trochu nepremysli, protoze lide dokazou zit, kdyz prevlada rostlina strava, tak nemusi mit denne tolik masa. Taky se delaji ze zbytku a vseho co se neda prodat. To je stejny jako se sekanou alias mletym masem.

Jestli mate radi svoje telo, tak dobrovlne nejezte jidlo psum a kockam.

Anastasie

• Host
Re:Psí granule jako potrava
« Odpověď #2 kdy: Červen 15, 2012, 09:25:45 dopoledne »
Zkusila jsem jednou a neumřela jsem. ;D

Danda

• Host
Měsíc jedl jen psí žrádlo: zhubl a je zdravější
« Odpověď #3 kdy: Duben 01, 2013, 01:32:41 odpoledne »

Offline Brouca

Re:Psí potrava jako potrava pro lidi
« Odpověď #4 kdy: Duben 01, 2013, 02:35:26 odpoledne »
Ahoj, pokud by vám to nevadilo, přidala bych svůj názor. Já mám 2 velké psy a doma mám mimo zásob pro lidi vždy zásobu granulí (cca 30 kg) i konzerv (cca 20 kg) pro psy. V případě nouze je dle mého lze bez problémů sníst, ale hodně záleží na složení. Nevím, jestli jste v obchodě někdy zkoumali, kolik je v konzervách masa. Já na to dávám hodně pozor a vím že v klasické konzervě, koupené v supermarketu je většinou 10%, občas až 20% masa. Nechci dělat ničemu rekamu, jen pro porovnání. Já kupuji konzervy Grand za 57 - 60 Kč.
- GRAND EXTRA - 1/2 kuře, 1300 g (98% kuřecí maso)
- GRAND s drůbežím masem, 1150 g (80 % drůbeží maso)
- GRAND s krocanem, 1300 g (40% krůtí maso, 40% drůbeží maso)
- GRAND s hovězím masem, 1300 g (30 % hovězí maso, 30 % drůbeží maso)

Granule kupuji zn. Acana bez obilovin. Když se mi povede koupit v akci Orijen, je ještě lepší.
- ACANA PACIFICA DOG (Čerstvý losos (13%), dehydrované maso lososa (12%), dehydrované maso sledě (10%), dehydrované maso síha (10%), celý hrách, červená čočka, čerstvé brambory, čerstvý sleď (5%), čerstvý platýs (4%), sledí olej, fazole, řepkový olej, na slunci sušená vojtěška, hrachová vláknina, přírodní rybí aroma (2%), čerstvá jablka)
- ACANA RANCHLANDS (Čerstvé hovězí maso (11%), dehydrované hovězí maso (10%), hrách, čerstvé jehněčí maso (8%), dehydrované jehněčí maso (8%), dehydrované maso síha (6%), sledí olej (6%), fazole, červená čočka, čerstvé brambory, dehydrované maso lososa (3%), čerstvé maso bizona (3%), čerstvá hovězí játra (3%), čerstvá jehněčí játra (3%), na slunci sušená vojtěška, hrachová vláknina, čerstvá jablka)
- ACANA GRASSLANDS DOG (Čerstvé jehněčí maso (11%), dehydrované jehněčí maso (10%), dehydrované kachní maso (10%), dehydrované maso síha (3%), hrách, červená čočka, fazole, čerstvé brambory, čerstvá kachna (3%), čerstvá celá vejce (3%), čerstvý candát (3%), kachní tuk (3%), sledí olej, na slunci sušená vojtěška, čerstvá jehněčí játra (2%), maso lososa (2%), hrachová vláknina, čerstvá jablka)

Netvrdím, že bych se po konzervách a granulích utloukla, ale v případě nouze se je nebudu bát sníst.

Máte někdo zkušenost s jinou značkou a podobným složením?

Spock

• Host
« Odpověď #5 kdy: Duben 06, 2013, 04:36:08 odpoledne »
Díky Hanko za komentář. Skočím si koupit ty konzervy.

Offline miki

• Moderátor
« Odpověď #6 kdy: Duben 07, 2013, 02:02:33 dopoledne »
Zdravím.
Tak asi kdyby bylo nejhůř tak bych si ji otevřel ale jinak asi na barter.
Co mě v tvém příspěvku vadí, že jsi nepísla ceny, prosím alespoň přibližně. Nemám vůbec přehled.
Miki.

Offline Brouca

« Odpověď #7 kdy: Listopad 01, 2014, 09:59:45 odpoledne »
Dobrý večer všem. Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyla a nereagovala na dotazy. Konzervy Grand kupuji 5 let přímo od výrobce, což je firma Jeseničan. Aktuálně hodně předělali sortiment. Pro zajímavost přikládám ceník platný od 1.9.2014 + obsah jednotlivých typů. Všechny druhy jsem nezkoušela, ještě mám staré zásoby. Většinou beru všechny typy 1280 a 1300 g. Pokud vím, další Super prémiová značka konzerv je Rinti, ale nemám s ní vlastní zkušenosti. Snad vám moje informace trochu pomůžou.

Druh                                            Hmotnost   Balení Cena s DPH  Obsah:

GRAND - PREMIUM            

GRAND Speciální směs pro štěňata               405 g   6 ks    22,89 Kč   50% drůbeží maso, 30% hovězí maso, 18% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND EXTRA - kuřecí kousky pro štěňata    405 g   6 ks    33,01 Kč   100% drůbeží maso
GRAND Štěně menu                                  405 g   6 ks    29,56 Kč   25% drůbeží maso, 30% hovězí maso, 20% vedlejší jatečné produkty, 5% rýže, 15% zelenina
GRAND Delikates směs                          405 g   6 ks    26,34 Kč   80% drůbeží maso, 20% hovězí maso
GRAND Pochoutka pro fretky - kousky       405 g   6 ks    27,14 Kč   50% drůbeží maso, 30% hovězí maso, 20% hovězí srdce
GRAND Masová směs                          850 g   6 ks    37,84 Kč   45% drůbeží maso, 53% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Kuřecí                                     850 g   6 ks    37,84 Kč   80% drůbeží maso, 18% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Krocan                                     850 g   6 ks    37,84 Kč   45% krůtí maso, 35% drůbeží maso, 18% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Hovězí                                    850 g   6 ks    37,84 Kč   38% hovězí maso, 30% drůbeží maso, 30% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Masová směs                         1300 g    4 ks   51,64 Kč   45% drůbeží maso, 53% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Kuřecí                                    1300 g    4 ks   51,64 Kč   80% drůbeží maso, 18% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Krocan                                   1300 g    4 ks   51,64 Kč   45% krůtí maso, 35% drůbeží maso, 18% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka
GRAND Hovězí                                   1300 g    4 ks   51,64 Kč   38% hovězí maso, 30% drůbeží maso, 30% vedlejší jatečné produkty, 2% rýžová mouka

GRAND - SUPERPREMIUM            

GRAND Hovězí - DOG                          405 g   6 ks    34,39 Kč   45% hovězí maso, 35% vepřové maso, 15% drůbeží maso
GRAND Kuřecí - DOG                                 405 g   6 ks    34,39 Kč   40% drůbeží maso, 35% vepřové maso, 20% hovězí maso
GRAND Hovězí - CAT                                 405 g   6 ks    34,39 Kč   48% hovězí maso, 35% vepřové maso, 15% drůbeží maso
GRAND Kuřecí - CAT                                 405 g   6 ks    34,39 Kč   43% drůbeží maso, 35% vepřové maso, 20% hovězí maso
GRAND Krůtí - JUNIOR                          405 g   6 ks    34,39 Kč   43% drůbeží maso, 35% vepřové maso, 20% hovězí maso
GRAND 1/4 kuřete                             850 g   6 ks    50,03 Kč   min. 95% kuřecí maso, 2% rýžová mouka
GRAND Hovězí - DOG                         850 g   6 ks    50,03 Kč   45% hovězí maso, 35% vepřové maso, 15% drůbeží maso
GRAND Kuřecí - DOG                          850 g   6 ks    50,03 Kč   40% drůbeží maso, 35% vepřové maso, 20% hovězí maso
GRAND 1/2 kuřete                          1300 g   4 ks   66,24 Kč   min. 95% kuřecí maso, 2% rýžová mouka

GREX            

GREX hovězí                                   1280 g   4 ks   56,35 Kč   45% hovězí maso, 35% vepřové maso, 15% drůbeží maso
GREX kuřecí                                  1280 g   4 ks   56,35 Kč   40% drůbeží maso, 35% vepřové maso, 20% hovězí maso
GREX masová směs                                1280 g   4 ks   56,35 Kč   50% vepřové maso, 36% drůbeží maso, 10% hovězí maso

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #8 kdy: Listopad 01, 2014, 11:01:26 odpoledne »
Pokud vím, tak ve Švýcarsku musí mít každý dům funkční kryt a v něm zásobu potravin. Uskladněné psí konzervy a granule státním úředníkům stačí..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Hali

« Odpověď #9 kdy: Listopad 02, 2014, 08:34:35 odpoledne »
Na vojne sa kucharom co sme boli spolu v rote podarilo navarit gulas z konzervy pre psa. A musel som ho pochvalit. Naozaj chutil. Ked sme si pozreli obsah, tak tam bolo viac masa, ako v niektorych konzervach pre ludi.

Offline Brouca

« Odpověď #10 kdy: Listopad 03, 2014, 07:30:17 odpoledne »
Tomu docela věřím. Z psí konzervy jsem zatím nevařila, ale mám 4 měsíční štěně, takže jsem byla zvědavá, co jí dávám a ochutnala jsem konzervy pro štěňata. Až na to, že je to neslané, to nebylo špatné a navíc hezky voní. Trvanlivost min. 2017.  Pro dva psy (40 + zatím 20 kg) jsou moje zásoby min. 20 kg granulí bez obilovin pro dospělou fenu a 20 kg granulí pro štěně + cca 35 kg masa v konzervách. Nebála bych se sníst i granule, snažím se vybírat kvalitní značky.

Složení granulí pro dospělou fenu:

Kuřecí maso (výhradně použito čerstvé maso), Kuřecí moučka, Krůtí maso (výhradně použito čerstvé maso), Krupky ječmene, Celá hnědá rýže, Ovesné vločky, Hrášek, Proso, Kuřecí tuk (konzervovaný přírodní směsí tokoferolů), Rajčatové výlisky, Brambory, Kachní maso, Losos (výhradně použit čerstvý losos), Vejce, Lněné semínko, Přírodní kuřecí aroma, Lososový olej (zdroj DHA), Lososová moučka, Cholin chlorid, Sušené kořínky čekanky, Hnědé mořské řasy, Mrkev, Jablka, Rajčata, Borůvky, Špenát, Drcené brusinky, Extrakt z rozmarýnu, Petržel, Extrakt z yuky schidigera, Extrakt ze zeleného čaje, Extrakt z ječných klíčků, L-carnitin, Enterococcus Faecieum, Lactobacillus Casei, Lactobacillus Acidophilus, Pivní kvasinky, Sušený extrakt fermentace aspergillus oryzae, Vitamín E, Chelát železa, Chelát zinku, Chelát mědi, Síran železnatý, Síran zinečnatý, Síran měďnatý, Jodid draselný, Vitamin B1 (thiamin mononitrát), Chelát manganu, Oxid manganatý, Kyselina askorbová, Vitamín A, Biotin, Calcium pantothenate, Síran manganu, Selenit sodný, Pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), Vitamín B12, Riboflavin, Vitamín D, Kyselina listová.

Složení granulí pro štěně:

Kuřecí maso (výhradně použito čerstvé maso), Krůtí maso (výhradně použito čerstvé maso), Kuřecí moučka, Lososová moučka, Krupky ječmene, Celá hnědá rýže, Ovesné vločky, Proso, Brambory, Sušená vejce, Drcená rajčata, Kuřecí tuk (konzervovaný přírodní směsí tokoferolů), Losos (výhradně použit čerstvý losos), Lněné semínko, Přírodní kuřecí aroma, Lososový olej (zdroj DHA), cholin chlorid, Sušené kořínky čekanky, Hnědé mořské řasy, Mrkev, Hrášek, Jablka, Rajčata, Borůvky, Špenát, Drcené brusinky, Extrakt z rozmarýnu, Petržel, Extrakt z yuky schidigera, Extrakt ze zeleného čaje, Extrakt z ješných klíčků, L-carnitin, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Pivní kvasinky, Sušený extrakt fermentace aspergillus oryzae, Vitamín E, Chelát železa, Chelát zinku, Chelát mědi, Síran železnatý, Síran zinečnatý, Síran měďnatý, Jodid draselný, Vitamin B1 (thiamin mononitrát), Chelát manganu, Oxid manganatý, Kyselina askorbová, Vitamín A, biotin, Calcium pantothenate, Síran manganu, Selenit sodný, Pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), Vitamín B12, Riboflavin, Vitamín D, Kyselina listová.

Mám pocit, že naši psi jedí kvalitněji než my :)  Všechno, co vybírám pro ně bych se nebála sníst.

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #11 kdy: Listopad 04, 2014, 06:07:32 dopoledne »
Na vojne sa kucharom co sme boli spolu v rote podarilo navarit gulas z konzervy pre psa. A musel som ho pochvalit. Naozaj chutil. Ked sme si pozreli obsah, tak tam bolo viac masa, ako v niektorych konzervach pre ludi.
nevolalo sa to nahodou KD-čkova polievka? :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline Hali

« Odpověď #12 kdy: Prosinec 16, 2014, 08:27:19 odpoledne »
Nemalo to daleko od toho  ;D