Autor Téma: Chov mšic  (Přečteno 1402 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Chov mšic
« kdy: Červen 05, 2014, 08:34:31 dopoledne »
Vim, ze je to silene, ale msice produkuji stavu bohatou na cukry, ktere sbiaji vcely. Tak chov msic muze zvysit produkci medu.  Nedokazu si predstavit jak by se to dalo realizovat.:(

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Chov mšic
« Odpověď #1 kdy: Červen 05, 2014, 09:11:42 dopoledne »
1) Sázet rostliny, které mšice milují - juka apod.
2) Vraždit sluníčka sedmitečná
3) Chránit mšice před insekticidními postřiky všeho druhu

Nejsem si ale jistá, jestli je to to nejlepší, co včely mohou sbírat. Odborníci praví, že med takto vzniklý není ani dost dobrý pro zimní výživu včel a způsobuje uhynutí včelstev přes zimu.
Spíš bych se snažila vysazovat co nejvíce stromů a keřů, které kvetou v různou dobu, kvetoucích trvalek a jednoletek, abych podpořila včely v normální činnosti, než podporovat škůdce.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Chov mšic
« Odpověď #2 kdy: Červen 15, 2014, 10:45:18 dopoledne »
Přemýšlím, jestli by se nedaly mšice likvidovat tak, že jim člověk vysadí něco, co miluji - ony se na tom shromáždí a pak se to zlikviduje i s nimi.
Odborníci, je takový postup schůdný? Moje mšice milují rostliny typu Solanum, mám je na bobech, na kukuřici a asi i na řadě dalších rostlin, kde jsem si jich nevšimla... Asi existuje víc druhů a každý má jiné potravní preference...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Chov mšic
« Odpověď #3 kdy: Červen 15, 2014, 10:56:36 dopoledne »
Ja davam msice hadej komu. Pekne je zobou.:)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Chov mšic
« Odpověď #4 kdy: Červen 15, 2014, 11:37:39 dopoledne »
Jenže já bych ty kytky, na kterých ty mšice jsou, ráda zachovala. Ustřihnout prostě vršek a dát ho slepicím není pro některé rostliny optimální.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Chov mšic
« Odpověď #5 kdy: Červen 15, 2014, 11:40:13 dopoledne »
Postrikat rozprasovacem s mydlou vodou pomuze.

Ja je davam kuratkam. Ty vetsi se daji odloupnout. Vezmu ruku a mezi prsty mam stonek. A pak ze zhoro jdu dvam prstxy dolu. Male zabiju a vetsi spadnou na dlan co je dole. a ty dam kuratkam.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re: Chov mšic
« Odpověď #6 kdy: Červen 15, 2014, 11:57:44 dopoledne »
Asi existuje víc druhů a každý má jiné potravní preference...
Téměř co rostlina to mšice......

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Chov mšic
« Odpověď #7 kdy: Červen 15, 2014, 12:02:29 odpoledne »
Ano, já začal pěstovat ušlechtilé bezy černé z holovous a bál jsem se, že mšice z bezu budou uzurpovat ovocné stromy a není tomu tak. Mšice bezová lozí jen po bezech. mšice se dobře potírají množením jejich konzumentů, což jsou berušky, krásnoočka, teda zlatoočka, a ušáci, co mají klepeta na prdeli......Pro berušky nařezaný rákos, pro ušáky hobliny v květináči, nebo igellitovým pytlíku a zlatoočka srolovanou vlnitou lepenku. Hmyzí domečky, nebo jen cílené stacionáře pro predátory......

konec

  • Host
Re: Chov mšic
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 10, 2020, 10:35:29 odpoledne »
Vim, ze je to silene, ale msice produkuji stavu bohatou na cukry, ktere sbiaji vcely. Tak chov msic muze zvysit produkci medu.  Nedokazu si predstavit jak by se to dalo realizovat.:(

To ti neporadím, protože proti mšicím chtějí vždy všichni jen bojovat, jelikož jsou to škůdci rostlin.
Myslím, že to, co popisuješ, je medovicový med.