Autor Téma: Jaké to je, být v dnešní společnosti ženou  (Přečteno 793 krát)

Offline Ormien

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 3552
Jaké to je, být v dnešní společnosti ženou
« kdy: Květen 26, 2014, 10:55:35 dopoledne »
Už nadpis sám leckoho odradí...:) Ale ne nadarmo kdysi kdosi řekl, že "nejlepším zrcadlem charakteru je přístup ke slabším". Toto video ukazuje v převrácení rolí situaci žen v Americe. U nás není situace zdaleka tak vyhrocená, ale není těžké najít společné rysy. Francouzský film má anglické titulky, ale myslím, že i bez nich bude dobře srozumitelný, protože značná část komunikace se tam odehrává - jako v reálu - ve viditelné rovině.
http://www.upworthy.com/a-french-film-showing-men-what-being-a-woman-feels-like-kinda?c=ufb4
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5207
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Jaké to je, být v dnešní společnosti ženou
« Odpověď #1 kdy: Květen 26, 2014, 01:56:27 odpoledne »
Ono to souvisí s vzájemným posunem nejen rolí může a ženy, ale i změnami ve vnímání svých rolí a degenaraci hodnotových žebříčků.
Bohužel, ojsud žen byl a bude, bez ohledu na feministické hnutí vždy pevně spjatý s muži. Tím je sdáno, že ochránci, lovci, hrdinové a bojovníci za čisté pohnutky metamorfovali v bazilišky, vyčůránky, podrazáky a parchanty, kteří hledí více do zrcadla, nežli na to, kterak podepřít svoji ženu v údělu.
Dříve by nějaký otevřený akt vůči ženě nebyl možný, protože by aktér věděl, že mu první kolemjdoucí MUŽ zaboří meč až po jílec do břicha, aniž by s kýmkoli diskutoval. Ztratila se tedy mužnost, jako taková a s tím i ta kouzelná ženskost, která vládla světu.
Osud žen je závislý pouze na jediném faktoru, a tím je jijí protějšek, tedy muž.
Pokud bych chtěl být ženou v dnešní doby, nehledal bych předsedu klubu hezounů, jak Se často pod feromonovým opojením děje, ale muže, který mne svými kvalitami provede životem tak, jak mi bude vhodné a příjemné.
Na druhou stranu, jako muž mám za morální povinnost, vytvořit ženušce takový domov a budoucnost, v které jí bude příjemné pobývat a nebude mít důvodů být smutná. Hanba by mne dohnala k seppuce, kdyby moje ženuška trpěla nedostatkem jakéhokoli rázu.
Za tyto benefity očekávám, že se na mne bude usmívat, jak to jen půjde, i když po mne najde pohozené ponožky, starou sekyrku na kuchynském stole, nebo nebude moci nalézt třetí klíče od druhého auta.
Jasně že bych se mohl jako drtivá většina mužů ověnčit věncem argumentů, proč není možné to, či ono, ovšem sám bych si nadělal do kapsy.Pokud totiž chcete, a chcete to hodně, dokážete cokoli.
A je jedno, jestli jste žena či můž.Offline Ormien

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 3552
Re: Jaké to je, být v dnešní společnosti ženou
« Odpověď #2 kdy: Červen 03, 2014, 01:15:58 odpoledne »
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman