Autor Téma: Vůle a jak ji posílit  (Přečteno 620 krát)

Offline Ormien

• Moderuje
Vůle a jak ji posílit
« kdy: Květen 15, 2014, 12:45:56 odpoledne »
Také skoro univerzální téma - disciplína už dnes není moc "in", takže dokážeme půlku života strávit prokrastinací. Se vším se prý ale dá něco dělat, čili i na slabou vůli existují prostředky:
http://psychologie.cz/sest-kroku-k-posileni-vule/
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Re: Vůle a jak ji posílit
« Odpověď #1 kdy: Červenec 21, 2015, 10:36:39 odpoledne »
To je můj případ.. 26.6. jsem přestal kouřit a od té doby se nemohu dokopat k pořádné práci, jsem unavený, , to současné vedro mi taky nepřidává..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Ormien

• Moderuje
« Odpověď #2 kdy: Červenec 21, 2015, 11:47:09 odpoledne »
Cítím s Tebou, já sice nikdy nekouřila (ani jsem to nezkusila), ale stejně se nemohu dokopat k pořádné práci, jsem unavená a současné vedro mě ničí. A když obstarám slepice, zaliju, vypleju další kousek/vyvážu popadané/rozsadím/přesadím atd., přeložím, co se ode mne požaduje, vyřídím všechno papírování, pomohu dceři s vnukem, vyslechnu si všechny zoufalce, kteří se potřebují vypovídat, a posunu své okolí o kousek dále ke své představě, zacvičím si a přečtu si na síti, co je nového, je zpravidla po půlnoci a už není na tu prokrastinaci ani čas:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #3 kdy: Červenec 21, 2015, 11:48:23 odpoledne »
Já taky přestal kouřit, pijou mi krev ti kuřáci, pořád všude čudí, smrdí , házej všude vajgly.Poturčenec horší turka....
Vážení přátelé, kdybych netrpěl prokrastinací, byl bych už asi ředitelem zeměkoule, a byl úplně jinde.
To je jedna část, druhá jsou úlety, kdy mi fantazie maká na plné prdy a.... nejen že nevnímám realitu, ale v autě jedu úplně jinam, o město vedle, pak se probudím a jsem někde, kde vůbec netuším, co dělám....
Neumím se soustředit na více úkolů současně, ženský to uměj, já s tím mám potíž.
Prokrastinace.... bože můj, to je téma....