Autor Téma: Nahlodávání lidi k prepperství  (Přečteno 2244 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Nahlodávání lidi k prepperství
« kdy: Duben 19, 2014, 09:42:32 dopoledne »
Jak vam jde nahlodavat lidi k prepperstvi?

Snazi se rychle nebo pomalu nahlodavat? :)

Myslim, ze jeto dulezite nekoho nahlodat, kdyz nekdo podle vas je dulezity pro vasi komunitu a chcete ho mit v komunite.

Offline Stan

Re:Nahlodávání lidi k prepperství
« Odpověď #1 kdy: Duben 19, 2014, 10:35:23 dopoledne »
No, abych pravdu řekl, zatím ze mě mají všichni p..el! :)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #2 kdy: Duben 19, 2014, 10:43:08 dopoledne »
Ze mně taky, ale kašlu na to :D

Urolog - chirurg ví, kde mne najde, kdyby šlo do tuhého, neuroložka s vážnou obsesí chirurgickou ocelí také, o farmaceutické laborantce nemluvě. Pár kolegů z práce je též nahlodaných. Vědí, kam přijet, když jim bude zima a budou mít hlad.. Pro začátek to stačí.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #3 kdy: Duben 19, 2014, 10:50:12 dopoledne »
Asi sepisu scenar jak nahlodat lidi ze sveho okoli.:)

Hlavne je netlacit na pilu.:)

Offline romans001

« Odpověď #4 kdy: Duben 19, 2014, 11:52:45 dopoledne »
to by potesilo

ja sa snazim momentlane svagra s rodinou, nech kupime chatku s peknym pozemkom, nejake dobre miesto, pre nich chatka na vikendy, pre mna bug out lokacia :) ak sa podari, bude super

ak by som mal miesto a bol pripraveny, asi by som tiez povedal zopar uzitocnym ludom kde ma najdu keby nieco.

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #5 kdy: Duben 19, 2014, 02:39:35 odpoledne »
No, abych pravdu řekl, zatím ze mě mají všichni p..el! :)
musim priznat ze u mna to bolo tiez tak isto.ale tak ako sa kazdy rok zhorsuje ekonomicka situacia,tak sa aj ludia v mojom okoli zacinaju inak pozerat na mna aj na pripravy.niektory sa stale smeju,iny si nechcu pripustit ze sa nieco moze stat(to su ty bohatsi),ale rastie skupina ktora so mnou zacina suhlasit.nehovorim ze sa zacinaju pripravovat,ale vidim ze si zacinaju pestovat vlastnu zeleninu a chovat zvierata.aj to je dobry zaciatok.poznam aj vela ludi,ktory by si aj radi urobili zasoby,ale su radi ze vyziju do dalsej vyplaty
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline Hrobař

Re: Nahlodávání lidi k prepperství
« Odpověď #6 kdy: Říjen 01, 2015, 05:34:33 odpoledne »
Na nahlodávání mám zaručený recept. Každý den se zeptejte "A díval ses dnes na zprávy?" No a až začne nadávat že to jde všechno do hajzlu tak mu nabídněte prepperství jako formu pojištění nejisté budoucnosti :-) Nenásilné a účinné.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #7 kdy: Leden 08, 2016, 08:04:59 odpoledne »
Hrobař,

postupuju podobně  :) . Chvíli rozebíráme co se všechno děje, plynule navážeme, co by se mohlo dít (a stačí jen ty německé elektrárny) a na to už jen dramaticky se otázat "no a co bys pak dělal? kdyby sis třeba nemohl koupit ani rohlík...." a už to jede. O prepperství ale (aspoń zpočátku) nemluvím, mohlo by to lidi spíš odradit , ale mít nějaké zásoby a plány pro případ, na tom přece nic není, že?  ;) ... ostatně je to i v mém osobním zájmu, aby se lidi kolem co nejvíc zásobili, tak se snažím  :)

Offline Mája

« Odpověď #8 kdy: Leden 08, 2016, 08:28:08 odpoledne »
Ťukla jsem do Phy dotaz o blackoutu, mailem jsem poslala jednomu známému z minulosti Saladinův dotaz, totiž odpověď:

...." Odpověď mluvčího Pražských Vodovodů a Kanalizací:

Vážený pane,

v případě tzv. blackoutu jsme schopni zajistit zásobování pitnou vodou pro zhruba 50 procent obyvatel Prahy, a to v místech, kde je vodovodní síť tlakována gravitačně. Pro druhých padesát procent obyvatel, kde je potřeba elektrická energie pro provoz čerpacích stanic, by zásobování pitnou vodou skončilo téměř okamžitě pro polovinu, a pro zbytek v řádu několika hodin.

Nevím, zda jsem to popsal srozumitelně. Takže ještě číselně:
50% obyvatel - zásobování zajistíme
25% obyvatel - téměř ihned bez vody
25% obyvatel - vodu budou dostávat ještě v řádu několika hodin

Všem zákazníkům doporučujeme (a to nejen pro případ blackoutu, ale i mimořádných havárií či plánovaných výluk) mít doma dostatečnou zásobu pitné vody v kanystrech či lahvích.

V případě blackoutu budeme zajišťovat náhradní zásobování pitnou vodou pomocí cisteren, voznic či hydrantových nástavců. Otázkou je, jak by při výpadku elektrické energie fungovala doprava (nefunkční semafory apod.) a v jakém časovém horizontu by jsme tedy byli schopni dorazit do příslušných lokalit.

P.S.: Zajímavé informace o cvičení blackout a tom, co dělat i včetně pitné vody jsou na stránkách www.blackout-praha.cz

hezký den

Tomáš Mrázek................."""

------------------------------------------------------------

Přišlo mi zpátky:

...."Haha, při blackoutu zřejmě nepůjdou ani bezpečnostní alarmy, v tom případě s pár přáteli vezmem útokem smíchovský pivovar! ......"

------------------------------------------------

Reakce pětapadesátiletého chlapa. Chlapa ????
No nic, jen jestli znáte ze svého okolí podobné reakce ....

doplňuji - Saladine neporušila jsem tím nějaká pravidla ??? jejda ?

Offline Brouca

« Odpověď #9 kdy: Leden 08, 2016, 08:32:08 odpoledne »
Já nemám dar slova. Vzhledem k tomu, že si i vlastní rodina myslí, že jsem blázen, se o prepperství se už nikde nezmiňuji.
Lidé nadávají, že jde všechno od deseti k pěti, ale zárověň jsou přesvědčeni, že se nic katastrofálního nemůže stát. Zavřít oči a zacpat si uši je pohodlnější.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #10 kdy: Leden 08, 2016, 08:45:19 odpoledne »
Tak koukám, že mám asi štěstí na lidi v okolí. Manžel tu myšlenku přijal celkem rychle a ač si mě občas dobírá, tak sám vymýšlí a realizuje naše zabezpečení (např. našel super filtr na vodu). Tchán je prepper zřejmě už spoustu let aniž by o tom věděl  :)  a už se mi povedlo tímto směrem postrčit i pár lidí z okruhu přátel.

Mimochodem - jeden čas jsem pátrala po netu kolem těch německých elektráren a možnostech blackout v ČR a žasla jsem, na kolika oficiálních stránkách je rozebráno nebezpečí blackoutu, kde všude to trénovali a jakou zjistili mizernou možnost zásobování lidí vodou a potravinami... a taky je na těchto oficiálních stránkách spousta doporučení pro běžné občany, aby drželi zásoby vody a potravin na 3-14 dní (v tom se různé weby rozcházeli)... bohužel tyto informace jsou pro běžné lidi na internetu téměř neviditelné, najde jen ten, kdo je hledá.

Offline Brouca

« Odpověď #11 kdy: Leden 08, 2016, 08:59:54 odpoledne »
Manžel je v pohodě. V tomhle se oba shodneme. V našich je asi také zárodek prepperů od přírody. Na zásoby slyší velmi dobře. Táta je výborný kutil, má velmi dobře vybavenou dílnu a je manuálně velmi zručný. Jako bývalý letecký mechanik je zvyklý, že se nic nesmí ošidit. Prostě jen doma nesmím pronést slovo katastrofa, nebo jakékoliv podobné. Hned oba obrací oči v sloup.

Offline milo1944

« Odpověď #12 kdy: Leden 08, 2016, 09:15:40 odpoledne »

...."Haha, při blackoutu zřejmě nepůjdou ani bezpečnostní alarmy, v tom případě s pár přáteli vezmem útokem smíchovský pivovar! ......"
Jen tak lehýnce jsem nakoukl, a hned se mi vybavila situace 22. srpna 1968.
Já jsem tenkrát pracoval v pivovaře Pražan, v Holešovicích.
Přez dvůr se ten den nedalo ani projít. Do sklepa v pivovaře jsem se těžko prodral, a dole se chlapi pomalu prali o sklenice, chlastalo se tam fest.
Vydrželo to dva dny, kolik lidí tam tenkrát prošlo, a spalo po dvoře a v okolí,  nedovedu ani odhadnout !

Místní občané vzali pivovar útokem ! (Ale vůůůůbec mi to nevadilo ! Na mou duši !)

Asi po dvou dnech udělalo vedení inventuru, a v pivovaře nechbělo ani deci píva ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline milo1944

« Odpověď #13 kdy: Leden 08, 2016, 09:33:30 odpoledne »
Tím předchozím příkecem jsem chtěl naznačit, že "všechno už tady bylo !"
Tak se v případě průůůůůse*u na Smíchově klidně postavte do řady, a hlavně si vezmi svoji sklenici, ať nemusíš dlouho čekat  ;D

Offline Mája

« Odpověď #14 kdy: Leden 08, 2016, 10:14:06 odpoledne »
Tím předchozím příkecem jsem chtěl naznačit, že "všechno už tady bylo !"
Tak se v případě průůůůůse*u na Smíchově klidně postavte do řady, a hlavně si vezmi svoji sklenici, ať nemusíš dlouho čekat  ;D

Jen tak lehýnce jsem nakoukl, a hned se mi vybavila situace 22. srpna 1968.
Já jsem tenkrát pracoval v pivovaře Pražan, v Holešovicích.
Přez dvůr se ten den nedalo ani projít. Do sklepa v pivovaře jsem se těžko prodral, a dole se chlapi pomalu prali o sklenice, chlastalo se tam fest.
Vydrželo to dva dny, kolik lidí tam tenkrát prošlo, a spalo po dvoře a v okolí,  nedovedu ani odhadnout !

Místní občané vzali pivovar útokem ! (Ale vůůůůbec mi to nevadilo ! Na mou duši !)

Asi po dvou dnech udělalo vedení inventuru, a v pivovaře nechbělo ani deci píva ;D

No, Milo  :D, rada mít sebou vlastní sklenici je vskutku cenná, ale když jsme za totáče jezdili na vandry, tak každý študý chudent měl s sebou vlastní nádobu, aby nemusel platit za kelímek ( dvacetník ?  ;D)

22.srpna 68 se Češi stáhli buď do centra do živých řetězů proti tankům (přeháním), nebo do okolí pivovarů(zase přeháním), protože všem došlo, že je KONEC. Ale ne konec světa, civilizace, ale konec "Pražského jara". Mojí mámě bylo na konci války 18, to zn. že v padesátémpátém 28, v šedesátémpátém 38 a za tři roky na to šup - rána za krk jako králíkovi, sedmdesátky, normalizace.
K mému původnímu příspěvku: hy-po-te-tic-ky - by se při kolapsu ten člověk, kterému jsem poslala mail, mohl po vypití pivovaru ocitnout u nás za brankou a brát jako samozřejmost, že ho přijmeme. Co mu říct ?

Offline Mája

« Odpověď #15 kdy: Leden 08, 2016, 11:40:51 odpoledne »
Co třeba "lituji, ale není to možné, na shledanou"... Zejména pokud "nepřinese" nic, čím by mohl přispět a vykompenzovat tak "výdaje", které s ním budete mít. Můžete to nějak okecat, vymluvit se, že zrovna odjíždíte, nebo prostě neotvírat.

Soňo, to co jsi napsala, je pro mě běžné v dnešní době, když si náhodou někdo z "rekreantů", neboli lidí, kteří hledají na víkendy možnost vypadnout z města, vzpomene, že jsem se z města odstěhovala před sedmnácti roky na venkov. Má to pusiny od ucha k uchu, stojí to za brankou a raduje se to, že to přijelo, ano, má TO ze sebe radost. Opravdu už nemám sílu se přetvařovat, že zrovna odjíždím a blá blá blá. Fakt je, že rekreanti v Praze si to za ty roky mezi sebou řekli a dnes už je vlastně klid... říkám to proto, že to, co jsi navrhla, mi přijde jako komunikace pro dobu "míru".
Ptala jsem se na odmítnutí lidí, kterým dnes dám "echo", oni se tomu vysmějí, a v případku krize se u nás objeví ( třeba zkrvavení připlazí když to přeženu). Odpověď "odplaz se chcípnout co nejdál kvůli kontaminaci" fakt nedávám :(

Offline milo1944

« Odpověď #16 kdy: Leden 09, 2016, 06:32:59 dopoledne »
. . . .  hy-po-te-tic-ky - by se při kolapsu ten člověk, kterému jsem poslala mail, mohl po vypití pivovaru ocitnout u nás za brankou a brát jako samozřejmost, že ho přijmeme. Co mu říct ?
Nejde o to, co mu říct, ale co říct sousedce, která řekne "je to chudák, má hlad" a dá mu najíst.
Ale ono těch chudáků bude víc, a víc.
Co potom se sousedkou, která příjde i se třemi dětmi, brečícími hlady, a bude říkat "přece se známe, sousede, pomozte mi !"

Takhle to bude narůstat, až budou lidi skutečně padat hlady na ulici !

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #17 kdy: Leden 09, 2016, 03:37:23 odpoledne »
To je pravda, nicméně si myslím, že je to složitější a bude záležet na mnoha okolnostech (budu mít doma poslední konzervu, nebo ještě plný sklep? bude chtít sousedka jednorázovou pomoc nebo trvalé zásobování? kolik jich bude? kolik bude nás? atd atd) ... a určitě bude muset dojít k určitému posunu morálních hodnot.

Offline Cynik

« Odpověď #18 kdy: Leden 09, 2016, 08:30:08 odpoledne »
Neni spatne vzit nekoho podivat se jak probihaji novorocni vyprodeje. To je dobra lekce z lidske moralky. Lide se dokazou domlatit jak kone kvuli sleve na telelevizi, nebo mobil. Obrazek o tom, jak by to vypadalo kdyby slo o jidlo, vodu, nebo jine veci nutne k preziti si pak dokaze udelat i sebezarytejsi optimista.
Praktikující cynik

Offline Brouca

« Odpověď #19 kdy: Leden 09, 2016, 09:19:22 odpoledne »
Ono stačí vidět seniory v Kauflandu, když začne nějaká zajímavá akce. V případě krize by to bylo opravdu o život.

Offline Cynik

« Odpověď #20 kdy: Leden 09, 2016, 09:34:44 odpoledne »
Praktikující cynik

Offline milo1944

« Odpověď #21 kdy: Leden 09, 2016, 10:04:11 odpoledne »
V Kauflandu jsem byl těsně před vánocema, no - amerika to zdaleka nebyla, ale taky pěknej fofr.
A to nebyla žádná extra akce  ;)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #22 kdy: Leden 09, 2016, 10:09:30 odpoledne »
Keď idem do hitlermarketu, a vidím tie plné košíky, tak mám dojem, že okrem mna preperujú všetci...  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Brouca

« Odpověď #23 kdy: Leden 09, 2016, 10:11:10 odpoledne »
Já jsem tam chtěla po dlouhé době nakoupit asi před třemi měsíci. Dostala jsem 3x holí, vyslechla jsem takové výrazy, že mi spadla čelist a vzdala jsem to.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #24 kdy: Únor 03, 2016, 12:06:46 odpoledne »
A proč hned nahlodávat k prepperství? :) Nijak to nenazývám, nemluvím o přípravách na cokoli konkrétního, protože pro většinu lidí prepper=magor, který se těší, až "svět jak ho známe" skončí, upnul se k myšlence že do roka a do dne bude vše jinak a v novém světě bude ON hrát díky svým zásobám a zbraním hrát jednu z hlavních rolí...a když se pak do roka nic nestane, upne se k něčemu jinému, třeba k vesmírným lidem ;D

Já nenahlodávám k prepperství (protože to prostě nijak nenazývám) nikoho, ale když přijde řeč třeba na: dnes jsem chtěl vybrat z bankomatu a nešlo to, byla porucha...upozorním na to, že je výhodné mít u sebe pár korun v hotovosti (protože se k nim dostanu vždycky), nebo - když je příležitost - stočím řeč na to, jaká je paráda mít doma pár kilo cukru, mouky, soli...navíc, protože nemusím pořád pro něco do obchodu a když se to koupí ve větším množství "v akci" člověk na tom i pár korun ušetří, sem-tam někomu dám košík vlastních jablek a rozplývám se nad tím, jak je skvělý moct si utrhnout jablko z vlastního stromu...většinou se někdo chytne (zvlášť z těch, co pamatují "horší časy") a dá mi za pravdu, případně zavzpomíná, jak to fungovalo u jeho rodičů, prarodičů, popř. za války a chvíli se diskutuje...co si z toho kdo vezme je jiná věc.

Rozhodně o tom nikdy nikomu nekážu, nikomu to nenutím, ale snažím se mít připravené argumenty a postřehy z co nejbližšího okolí (Řecko),
tak abych nebyl za blba. Taky nikomu nevykládám co čekám, na co se případně připravuju, nanejvýš přitakám tomu, kdo to odhadne správně.

Ať si na to každej přijde sám...(co se jemu hodí a co mu pasuje, protože když si na to přijde sám zpravidla u toho vydrží dýl a baví ho to).

Čím víc bude připravených, tím líp pro všechny. (Pokud by byli připraveni úplně všichni, nemohlo by nastat nic zlého, max. by pár týdnů nešel proud ;D (jinak by se blackout neprojevil...).

Zajímavé je, co se občas dovím, třeba: no jo, záhonky po mamince jsem nechal zarůst trávou, protože dneska si můžu všechno koupit, proč kolem toho otročit, ale kdyby bylo třeba, stačí je znovu zrýt (pravda pravdoucí). Když místo nich vykopu bazén, už je neobnovím.
Na aparáty, kteří celou sezónu odváží posečenou trávu do sběrného dvora (bioodpad) a na jaře kupují od zahradníka pytlovaný kompost je škoda času i energie. (Jednoho takového znám osobně P:-/)
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #25 kdy: Únor 03, 2016, 12:17:05 odpoledne »
Soňo, byla to spíš reakce na ty, kteří píší, že se stali blázny pro okolí...

Offline milo1944

« Odpověď #26 kdy: Únor 03, 2016, 03:42:21 odpoledne »
aha, no jo, ono je potřeba s tímhle opatrně  :)
Spíš bych řekl velmivelmi opatrně  ;)
Lidi si pokecají se sousedem, v hospodě, v mlíkárně, a za pár dní se ti odjinud donese, že máš pod barákem protiatomovej kryt, kde je tolik konzerv, že se tam ani sám nemůžeš vejít  ;D

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #27 kdy: Únor 03, 2016, 04:04:33 odpoledne »
Milo, o mě ani ne...o mě se ví, že krom starýho opráskanýho auta (který parkuju s klíčkama v zapalování, aby každej pochopil jak je bezcenný), chalupy na hypotéku, načaté krabičky cigaret, nabité .357 pod polštářem a pár kompotů nemám zhola nic (ta zbraň není ani nabitá, ani pod polštářem, je pěkně pod zámkem, ale líp zní to s tím polštářem 8), je to součástí mé strategie přežití, dlouhodobě si pěstuju pověst dobromyslného přátelstkého, přesto někdy trochu tvrdohlavého, zbrklého a zlomyslného PODIVÍNA. Jako filtr na lidi/kamarády je to k nezaplacení).
Je to o tom, co jsem psal, já se prostě na nic nepřipravuju, jen se snažím žít co nejpraktičtěji a nejekonomičtěji, moji prarodiče to dělali zrovna tak.  :pa:

Ani zbraněma se nikde nechlubím, jak by to podle příspěvku mohlo vypadat: ví se o mě, že mám zbraně, protože občas zajdu na střelnici i s lidma, co nemají ZP. Nikde se tím nechlubím, ale ani netajím, prostě když se někdo zeptá, tak...

Offline papuánec

« Odpověď #28 kdy: Únor 11, 2016, 08:39:34 odpoledne »
Milo. Naprosto souhlasím. Mám chalupu na vesnici a nestačím se divit co se tam o sobě dozvídám. Lidi si dokážou z maličkostí vykonstruovat krásný a košatý příběhy. Já si myslím, že se všechno utajit nedá. Lidi na vesnici jsou hodně všímavý a hlavně nudící se babky jsou nebezpečný.
Já mám štěstí, že moje myšlenky manželka přijala fakt dobře a taky tchán je vlastně prepper a ani o tom neví  ;D Tak nemusím moje aktivity tajit před rodinou a mám tam podporu.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #29 kdy: Únor 11, 2016, 08:43:56 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline papuánec

« Odpověď #30 kdy: Únor 12, 2016, 08:59:59 odpoledne »
Dag, nikdy nevíš po čem nakonec ztloustneš  ;D

Offline Cynik

« Odpověď #31 kdy: Únor 12, 2016, 10:42:02 odpoledne »
Vsak je tohle vlakno o nahlodavani lidi... Tak co chcete?
Praktikující cynik

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #32 kdy: Únor 26, 2016, 07:05:02 odpoledne »
Cynik: Takže by se mělo jmenovat nahlodáváním lidí k preperství?  :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #33 kdy: Duben 29, 2017, 09:24:32 dopoledne »
Opatrný rozhovory a utopický teorie nesou ovoce...

Kámoš už koumá nad tím, že až bude mít čas (což bude asi zadlouho), že naučí tahat býka (ze kterýho předtím udělá vola). Jednak protože "nikdy nevíš", druhak protože "by to byla frajeřina".  "hold"
Navíc by na něm prý mohlo jít jezdit do hospody, což mi přijde jako vůbec nejlepší nápad.  ;)

Offline Marav

« Odpověď #34 kdy: Duben 29, 2017, 05:48:14 odpoledne »
Včera jsem náhodou při projíždění programů trefil Soudy Kláry Slámové, kde zrovna řešila rozvod, navrhovatelka byla žena, která tvrdila, že se její manžel zbláznil, protože nakupuje potraviny, zbraně, srub v horách, celé postavené na tom udělat z toho chlapa blbce, včetně publika, které na něj reagovalo jako na blázna. A dokonce i on se tak choval ... měl naučené 2-3 věty proč to dělá a nebyl schopen v klidu relevantně reagovat.
Docela mě to naštvalo.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline milo1944

« Odpověď #35 kdy: Duben 29, 2017, 09:01:33 odpoledne »
. . . .  navrhovatelka byla žena, která tvrdila, že se její manžel zbláznil, protože nakupuje potraviny, zbraně, srub v horách  . . . . .
Doufám, že ho rozvedou na první stání!
Bude jistě ve srubu v horách daleko spokojenější  ;)

Offline Cajgalamo

• Moderátor
« Odpověď #36 kdy: Duben 29, 2017, 11:49:26 odpoledne »
Príslovia 21:9. — Lepšie je bývať v kúte na streche, než spolu s hašterivou ženou v jednom dome.    ;D ;D ;D
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline plenty

• Moderuje
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #38 kdy: Duben 30, 2017, 10:09:02 dopoledne »
Včera jsem náhodou při projíždění programů trefil Soudy Kláry Slámové, kde zrovna řešila rozvod, navrhovatelka byla žena, která tvrdila, že se její manžel zbláznil, protože nakupuje potraviny, zbraně, srub v horách, celé postavené na tom udělat z toho chlapa blbce, včetně publika, které na něj reagovalo jako na blázna. A dokonce i on se tak choval ... měl naučené 2-3 věty proč to dělá a nebyl schopen v klidu relevantně reagovat.
Docela mě to naštvalo.

Masochisto, koukat na takovou cypovinu.

Offline Marav

« Odpověď #39 kdy: Květen 01, 2017, 08:49:54 odpoledne »
já na to nekoukal ... náhodou jsem to zaznamenal a zaujalo mne to téma
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Marav

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #41 kdy: Květen 01, 2017, 09:31:44 odpoledne »
Naštěstí ta moje banksterka je docela schopná prepperka a pro moje Hobby má pochopení.

Úřadům je třeba se cílevědomně vyhýbat a vše řešit po vzájemné dohodě.

Myslím, že to nebyl skutečný soudní případ, ale jen neuměle zinscenovaný "případ" a hráli to herci, autor scénáře byl povrchní trouba, který o SHTF nemá ani páru. Skutečný prepper by totiž u soudu neplácal takovéhle neurčité blbosti. Navíc by ani nedovolil, aby se něco takového u soudu vůbec projednávalo. Samozřejmě, že při sporných rozvodech se vytahuje lecjaká špína, ale také existují rozvody nesporné a bez určování viny, smluvené. Takže by se k návrhu připojil a nesnažil by se rozvodu bránit.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #42 kdy: Květen 01, 2017, 10:29:13 odpoledne »

Ten serial se vyznacuje scenarem ktery bych se neodvazil nazvat mizernym, dialogy ktere psala zrejme udernicka skupinka vyhozena z Kolbenky co o jednani soudu mozna videla nekdy neco v mexicke telenovele a v zasade obdivuji herce a statisty ze pri nataceni udrzi kamenou tvar a zaroven neusnou. A co jsem slysel tak se posledni dily jeste o dost zhorsily. Takze bud v klidu, publikum pro ktere je to urcene neni zajmovou skupinou.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #43 kdy: Květen 01, 2017, 10:46:56 odpoledne »
To jsem opravdu rád.. Už jen to, že si advokátka hraje na soudkyni, je přinejmenším neslušné.

Offline Marav

« Odpověď #44 kdy: Květen 02, 2017, 07:37:09 odpoledne »

Ten serial se vyznacuje scenarem ktery bych se neodvazil nazvat mizernym, dialogy ktere psala zrejme udernicka skupinka vyhozena z Kolbenky co o jednani soudu mozna videla nekdy neco v mexicke telenovele a v zasade obdivuji herce a statisty ze pri nataceni udrzi kamenou tvar a zaroven neusnou. A co jsem slysel tak se posledni dily jeste o dost zhorsily. Takze bud v klidu, publikum pro ktere je to urcene neni zajmovou skupinou.

To já vím, že je to pod scénářem ...... překvapila mne ta snaha znemožnit toho chlapa

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #45 kdy: Květen 02, 2017, 11:20:29 odpoledne »
Co tě na tom překvapuje?

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #46 kdy: Květen 02, 2017, 11:26:53 odpoledne »
Mě to připadá jakobych se měl jako profesionální lékař rozčilovat nad Ordinací v růžové zahradě, že neodpovídá realitě ;). Šetři si adrenalin na něco podstatného. Až mi bude TV sdělovat, že si mám nakoupit zbraně, náboje, jídlo, vzít spacák a jít kamsi do lesů, půjde pravděpodobně o vyhlášení mobilizace. Protože i na povinném nákupu munice se bude někdo na poslední chvíli snažit ještě vydělat.