Autor Téma: Strieborne a Zlate mince  (Přečteno 15071 krát)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #100 kdy: Září 16, 2015, 12:48:29 odpoledne »
Zlato, stříbro si otestuješ, ale diamant to jsi v kelu.

Můžu se zeptat jak budete vy ostatní testovat zlato a stříbro? Mne napadá maximálně archimedův princip a ten není tak úplně použitelný u všeho a rozhodně není použitelný u slitin.
Takže smm se zeptat jak budete testovat zlato a stříbro (kromě toho když to bude v mincích)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #101 kdy: Září 16, 2015, 12:54:24 odpoledne »
Učili jsme se, že se zlato zkouší s lučavkou královskou. Zlato a platina na ni nereaguje.
Na stříbro jsem musela test najít.

http://zlatnictvi.net/jak-poznam-stribrnou-minci-jak-se-urcuje-zkousi-stribro-jak-poznam-stribro/

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #102 kdy: Září 16, 2015, 01:14:31 odpoledne »
Testovací sadou jak to dělal teď zlatníci(jak píše štika). To je na mince a šperky/tam kde je objemová hmotnost cca jako zlato.

U stříbra je to horší, ale nepředpokládám v době VP nějaký sofistikovaný podvodníky tak objemová hmotnost a magnetizmus či vodivosti elektrické či tepelné. Osobně jsem to zatím nezkoušel, ale je to fyzika tak ta snad bude fungovat stále:)

Slitiny neřeším, za ty bych já stejně nic neměnil.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #103 kdy: Září 16, 2015, 01:17:58 odpoledne »
Takže na zlato je lučavka královská, na stříbro jsem našla toto:

Kyselina na stříbro reaguje se stříbrem do červena. Pozor při zkoušce na opatrnost, leptá pokožku, dělá fleky a žere to oblečení .-(
 Kyselina na zkoušení stříbra je roztok dichromanu draselného zředěný v kyselině sírové. Po důkladném očištění se činidlem se kápne na zkoumaný kov. Prakticky okamžitě vzniká krvavě červená sraženina kyselého chromanu stříbrného. Tato reakce je charakteristická pro stříbro. S jinými kovy nenastává.

Kde tyto kyseliny koupit, nevím. :)

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #104 kdy: Září 16, 2015, 01:20:36 odpoledne »
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #105 kdy: Leden 09, 2016, 09:06:57 odpoledne »
Nejlepší je stříbro  ;) . I jako uchovatel hodnoty i jako eventuální platidlo fungující i v době krizí, válek apod. (potvrzeno historií). Má to jeden hlavní důvod - stříbro, na rozdíl od zlata, má obrovské využití v mnoha různých oborech, kde je nenahraditelné jinými materiály. Zlato tuto výhodu nemá, jeho průmyslové využití je minimální, tímto se stává celkem bezcennou surovinou.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #106 kdy: Leden 09, 2016, 09:17:49 odpoledne »
A hlavně ze stříbra jdou odlejvat kule proti upírům   ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #107 kdy: Leden 10, 2016, 01:45:11 dopoledne »
A proti vlkodlakům..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #108 kdy: Leden 10, 2016, 09:35:19 dopoledne »
Aj proti rozpadlíkom  :pa:
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline rrrr

  • ***
  • Příspěvků: 211
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #109 kdy: Leden 10, 2016, 10:21:30 dopoledne »
ja som určite za striebro, striebornou mincou určite lahšie zaplatím ako 1g zlata..  a neviem ako ostatný ale pre mna je dostupnejšie stiebro...

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #110 kdy: Leden 10, 2016, 11:10:24 dopoledne »
ja som určite za striebro, striebornou mincou určite lahšie zaplatím ako 1g zlata.. 
Souhlasím s tebou.
Cena 1 gramu zlata začíná na 1000,- Kč.  A asi těžko budeš dostávat nazpátek !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #111 kdy: Červen 26, 2017, 11:38:28 dopoledne »
Cena stříbra je opět poměrně příhodná. Pokud někdo potřebuje alokovat volné papírky, může využít příležitost. Likvidita je zřejmě v pořadí Eagle, Maple, Filharmoniker....Cena pak právě opačná.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #112 kdy: Červen 26, 2017, 12:45:41 odpoledne »
Máš pravdu, je to fofr  :o
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #113 kdy: Červen 26, 2017, 12:49:05 odpoledne »
A zlato taky pěkně divočí  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #114 kdy: Červen 26, 2017, 01:47:48 odpoledne »
Cena stříbra je opět poměrně příhodná. Pokud někdo potřebuje alokovat volné papírky, může využít příležitost. Likvidita je zřejmě v pořadí Eagle, Maple, Filharmoniker....Cena pak právě opačná.

Víte někdo, za kolik se prodávaly právě tyto mince třeba před 5 lety? (Nemyslím cenu zlata v grafu, ale cenu těch mincí v obchodě. Přijde mi, že to vždy ne přesně koreluje.)
Vždyť jsem to říkala..

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #115 kdy: Červen 26, 2017, 01:48:33 odpoledne »
To netvrdím, ale cena asi vlivem poptávky trochu stoupne.  Myslím ovšem, že tento výkyv nikoho zde milionářem neudělá  8). Spíš je to příležitost odložit si pár drobných na důchod místo do garantovaného "investičního fondu". Věřím, že v této podobě si hodnotu uchovají lépe nežli v inflačních cenných papírech a nafouklých akciích...

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #116 kdy: Červen 26, 2017, 02:18:04 odpoledne »
Cena stříbra je opět poměrně příhodná. Pokud někdo potřebuje alokovat volné papírky, může využít příležitost. Likvidita je zřejmě v pořadí Eagle, Maple, Filharmoniker....Cena pak právě opačná.

Víte někdo, za kolik se prodávaly právě tyto mince třeba před 5 lety? (Nemyslím cenu zlata v grafu, ale cenu těch mincí v obchodě. Přijde mi, že to vždy ne přesně koreluje.)

Podívej se třeba sem. http://www.zlatak.cz/stribro-mince-maple-leaf-1oz
Takže na burze je nějaká cena kovu + cena za ražbu (a ta se odehrává podle počtu ražených micí v daném roce  =kolísá) + marže obchodníka + DPH pokud od něj není mince osvobozena nebo je třeba snížené dle zákona o DPH §90...

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #117 kdy: Červen 26, 2017, 03:14:08 odpoledne »
No to je podle mě docela normální. Velký obchodník či banka navyšuje zásobu zlata (třeba číňani teď údajně volné prostředky alokují do zlata, poté co se jim dolar a cenné papírky neosvědčily) a pak je dál mění na ložiska, patentya know-how...Drobný investor-střadatel pokud toho pružně využije se při tom může dostat na pár hodin k zajímavější ceně...Ale jelikož nemá potřebný kapitál, samozřejmě nic moc nevydělá.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #118 kdy: Červen 26, 2017, 03:51:59 odpoledne »
No já jsem těch 56 tun zlata nestopil ;D, a i kdyby nepřiznal bych ti to :pa: :rose:.
Ale  to, že se takto jednorázově přesouvají taková to množství svědčí o tom, že někdo potřebuje na čas ulít hooodně papírků do bezpečí, než-li přijde zajímavá investiční příležitost. Na druhou stranu ti na to stačí špajzka o objemu 2,9 m3, což Soňo jistě doma jako správný prepperr máš :pa:.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #119 kdy: Červen 26, 2017, 04:49:54 odpoledne »
No jo zase ti dám za pravdu...příliv volného zlata poslal cenu dolů, nákup by ji hnal opačně...že by to ale byla krásná špajzka, co? Připadala by sis jako u strýčka Skrblíka ;).

Offline Thera

  • ***
  • Příspěvků: 10
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #120 kdy: Říjen 09, 2017, 03:58:50 odpoledne »
Kdo se chce o zlatě a stříbře dozvědět víc, tak výborná je knížka od Michaela Maloneyho Investujte do zlata a stříbra. Je i na uloz.to. Teď je na tyto investice příhodný čas, protože ceny drahých kovů jsou dost dole, zatímco ceny nemovitostí a akcií jsou vyšroubované nahoru.
Já osobně se chci pojistit na všechny možné scénáře, takže podle mě je ideální mít uncové stříbrné mince (hodně, na "nákupy"), nějaké stříbrné slitky a i zlaté slitky různých hodnot. Pokud chce někdo zlato po malých kouscích, ale ušetřit při nákupu (nepřiplácet tolik za ražbu), tak se vyplatí combo slitky např. 20 x 1g ap.
http://www.zlato-invest.cz/zlaty-slitek-argor-heraeus-gold-seed-10-x-1-g/
https://zlataky.cz/20-x-1g-combi-bar-valcambi-sa-svycarsko-investicni-zlaty-slitek?gclid=EAIaIQobChMIkMuNwdjj1gIVz8myCh38FAB6EAQYASABEgJN9_D_BwE
Mně přijdou praktičtější uncové stříbrné mince, nejlikvidnější jsou Maple Leaf, American Eagle a Wiener Philharmoniker. Pro jejich nákup doporučuji silverum.cz. Mají super ceny a už je mám vyzkoušené. Navíc mají slevy při odběru celé "roličky" mincí.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #121 kdy: Říjen 09, 2017, 06:01:03 odpoledne »
Jo jo, cena je příhodná pro uložení přebytečných papírků....Nakupovat lze ztřeba i zde:
https://zlataky.cz/investicni-zlate-slitky?page=4

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #122 kdy: Listopad 06, 2018, 02:35:39 odpoledne »
A k zamyšlení - proč neinvestovat do mincí, ale raději do šperků...

https://www.investicni-zlato.eu/konfiskace-zlata

a pssst! neříkejte to moc nahlas, nebo si toho někde všimnou a příště se budou zabavovat i šperky   :o

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #123 kdy: Listopad 06, 2018, 02:59:10 odpoledne »
No, to je pravda, oni můžou konfiskovat zlato, když budou vědět, že ho máte....,.Ale to můžou i šperky, nemovitosti, zbraně, střelivo, zvířata.A tak se nedá. než pro potřebu uchavat pár zlatých mincí, ale nadchly mne zlaté slitky gramové, jak uvedl mauna.To je ono, na cesty ideál, nikdo nemůže pochybovat o ryzosti a zlato je zlato, lidi jsou z toho kovu dostatečně vyplesklí, takže proč ne. Já kdysi investoval v rakouské filharmonii, páč jsem jezdil kolem a tehdy bylo zlato levnější v rakousku, o daně.A zlato stálo 600 gram.A bylo jedno, jestli kupujete jakýkoli slitek, nebo mince, vždy stejná cena.Díval jsem se na ceny zlata nyní a asi mrknu zase na vánoce do rakous, jak to tam mají oní, protože česká ulička je česká ulička.Ale věřte, že flaša slivovice bude mít stejnou platební hodnotu, jako gram zlata.

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #124 kdy: Listopad 06, 2018, 03:03:31 odpoledne »
No ale v minulosti bylo konfiskováno zlato a stříbro investiční a šperky ne, jak se píše v článku. Mohlo se s nimi cestovat přes hranice, mohls je i prodat. Jak nám ukazuje historie, pravděpodobnější verze (v hluboké krizi) je zabavování pouze investičních kovů. Nicméně stát se může cokoliv...

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #125 kdy: Listopad 06, 2018, 05:13:51 odpoledne »
Stát konfiskoval i potraviny....A pokud by se rabovalo, stát vám opět žádnou ochranu neposkytne. A rabující vás připraví i o šperky. Ale pokud je to možné, je dobré trošku zlata mít. Ne nadarmo se i v chudých rodinách dávala novorozencům do kolébky zlatá mince, často jediná v rodině, která se našla. Ono většiná z nás jak řekl Loki je chudých a počítáme svět drobnými počty. Což znamená, že málo kdo ponese v batohu 15M ve zlatě. A je dobré mít i trochu zásob jídla, léky a vše potřebné k normálnímu životu. A je paradoxem, že finanční krize ponejvíce vyvolávají ti "chytří" a "bohatí" co spekulacemi nafukují dluhy a přehřívají trhy. Většina finančních transakcí jde totiž právě na vrub spekulacím a jen naprostá menšina slouží k tomu, k čemu byly peníze původně určeny...tedy jako směnný ekvivalent za zboží. A je třeba si uvědomit, že bohatství se rodí a vzniká pouze a jedině z obyčejné lidské práce těch "chudých". Nevýhodou šperků jsou vysoké náklady na pořízení, včetně DPH. Platí se i lidská práce....Nevíte jak jsou na tom šperkařské polotovary např. řetězovina? Já jako chemik si mohu nakoupit drahé kovy jako katalyzátory....chemický průmysl se bez stříbra, paládia, rhodia ani platiny neobejde, ale není na to dostatečně velký tržní segment. A veřím, že kdybych obyčejnému člověku z ulice ukázal 2 plechy, asi by ten platinový nepoznal...Ono stačí porhodiované stříbro a kolik lidí vám uvěří, že nosíte bíle zlato...

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #126 kdy: Srpen 14, 2019, 11:21:22 odpoledne »
Krásná mince, hned bych jich pár brala  :) . Škoda jen, že je to vydáváno v zahraniční licenci, takže na druhé straně je britská královna.

https://ceskamincovna.cz/zlata-1-25oz-investicni-mince-cesky-lev-2019-stand-1752-11569-d/

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #127 kdy: Srpen 15, 2019, 08:23:56 dopoledne »
Ideální čas na nákup byla polovina dubna. Nyní nám zlato pěkně roste a stříbro se po malé prodlevě přidalo. Navíc těžba stříbra v Kanadě a USA klesá a zbytek světa propad nedokáže kompenzovat....Ten zlatý lev je pro mne jakýsi hybrid. Mít na minci symbol českého lva a britskou panovnici...a nominál v dolarech. Nejsme Kanada nebo Austrálie, aby náš premier podléhal formálně britské královské koruně.......i když kdoví, zda by to české scéně neprospělo. Když si představím našeho prezidenta v roli generálního guvernéra, který se formálně zodpovídá za svou politiku a diplomatické kroky královně Alžbětě II, vyvolává mi to na tváři usměv.

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #128 kdy: Srpen 15, 2019, 08:32:24 dopoledne »
Přesně, je to hybrid. Ale ta strana s tím českým lvem je krásná... jsem holt patriot  :D
Co naděláme, když to vyrábí v zahraniční licenci. No nicméně zlaté mince jako takové pro mě nejsou zajímavé. Stříbro je mnohem zajímavější  :)

Ceny lezou pěkně nahoru, nicméně pořád ještě jsou na nákup velmi příznivé. Není to tak dávno, kdy lidi nadšeně nakupovali uncové stříbrné mince za 600,- a v současné době se (krom stříbrného českého lva) stále ještě drží kolem 500,- . Takže směle do toho.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #129 kdy: Srpen 19, 2019, 03:14:57 odpoledne »
Opět souhlas. Cena stříbra je i podle mě podhodnocená a těžba klesá. Ostatně i JPMorgan ukládá hmotu a rozhodně ne papírovou....S těmi mincemi je mi to vnitřně líto, když vezmu v úvahu že nejprve Příbram a Jihlava a pak Kutná Hora, Jáchymov a Stříbro dodávaly celý středověk stříbro pro 1/2 Evropy (vytěžilo se odhadem přes 8 000t Ag) a dnes nemáme ani právo emitovat stříbrné mince s nominálem v české koruně a musíme jít do těchto hybridů....a není to anu v tom zpropadeným Euru....

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #130 kdy: Srpen 19, 2019, 04:16:03 odpoledne »
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #131 kdy: Srpen 19, 2019, 06:04:35 odpoledne »
Díval jsem se na stránky čnb a musím uznat chybu. Myslel jsem, že vydává pouze pamětní mesaile a mince bez českého nominálu, které nemají statut platného platidla. A našel jsem zlatou serii hradů v nominálu 5000Kč a stříbrnou 200Kč....pak ten hybrid českého lva ale fakt nechápu....

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #132 kdy: Srpen 19, 2019, 07:09:52 odpoledne »
http://www.aktualnicenastribra.eu/cena-stribra-za-gram

Jj, taky jsem koukala, že se ceny trochu propadly.... rozhodně zajímavé. Zkusím zjistit, co za tím stojí.
Ačkoliv pravděpodobně to bude jen nějaké zakolísání.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #133 kdy: Srpen 20, 2019, 06:33:44 dopoledne »
U naší ČNB je to tak, že si vybere, co vydá jako své platidlo. Pokud nemá o motiv zájem, hledá se někdo jiný. Důvod je jednoduchý, pokud je to platidlo, nevztahuje se na něj zákon o DPH

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #134 kdy: Srpen 20, 2019, 09:08:53 dopoledne »
A když tedy může vydávat investiční mince v s nominálem v Kč, tak co je důvpd vydat pod cizí licenzí investiční minci s nominálem australsého dolaru? Že by obava z malého rozšíření a tedy i směnitelnosti takého mince v málo frekventované měně?

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #135 kdy: Srpen 20, 2019, 03:56:32 odpoledne »
Stříbrné mince mají také výjimku z DPH, jako zlato?

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #136 kdy: Srpen 20, 2019, 07:26:09 odpoledne »
Nemají, ale někteří to obcházejí, viz článek

Jak pustit státu stříbrnou žilou. Obchodníci s mincemi našli kličku v DPH
23. března 2019  12:59
Jedna stříbrná mince, dvě různé sazby DPH – a stát přichází o peníze. Na českém trhu s investičními drahými kovy si někteří obchodníci vykládají zákon tak, aby to pro ně bylo výhodnější. Finanční správa sice už před dvěma lety jejich výklad vyvrátila, ale tyto praktiky pokračují.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/mince-stribro-obchod-dph-dan-financni-sprava.A190322_465273_ekonomika_mato

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #137 kdy: Srpen 20, 2019, 07:27:05 odpoledne »

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #138 kdy: Srpen 20, 2019, 08:12:09 odpoledne »
Se zvláštním režimem pro investiční mince mají problém i někteří daňový poradci. Znám jednatele jedné firmy, který kvůli vyšší investici do těchto mincí jel pro zásilku na německou hranici....tam nakoupil za německé DPH a převezl do Čech...ale zda to zde doclíval na 21% se již chlubit nechtěl....zřejmě je to výhodnější. Kdyby mu to ta samá firma prodala v české pobočce, platil by 21% DPH. Tento rozdím je výhodný jen pro neplátce DPH, chápu to dobře Soňo? Firmě by to mělo být jedno DPH odpočítá, takže je jí šumák zda mince či slitky. Průmysl bere po ingotech a tam je to jasné.

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #139 kdy: Srpen 20, 2019, 08:49:29 odpoledne »
Tak tak, plátce DPH si daň odpočítá, takže ho stříbro stojí jen čistou kupní cenu bez DPH. Neplátce to v normálním režimu musí zaplatit včetně DPH a nikdo mu to DPH samozřejmě nevrátí. Proto ten "zvláštní režim" - výhodně to rozšiřuje okruh investorů do stříbra, což samozřejmě prodejci vítají. A samozřejmě i investoři  :)

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #140 kdy: Srpen 29, 2019, 09:08:27 dopoledne »
Ceny stříbra a zlata v posledním období raketově vystoupali a teď trochu nabírají dech. Ale podle analytiků (a podle stávající situace ve světě) bude růst cen zřejmě pokračovat.

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #141 kdy: Září 06, 2019, 08:54:01 dopoledne »
Tak do předvčerejška trval raketový vzestup ceny stříbra a dosáhnul až na 19,61 USD za unci, od včerejška to zase padá a teď už je to o dolar míň. Může za to "vlna optimismu" díky možné obchodní dohodě mezi USA a Čínou a díky možnému odkladu Brexitu... a kapitál se tím pádem opět přelil do akcií  ::)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #142 kdy: Září 06, 2019, 02:24:38 odpoledne »
Pokud se dohoda mezi USA a čínou uzavře, ceny by drahých kový by se mohly stabilizivat a trošku i klesnout, ale nijak optimistický nejsem...dohadování bude tvrdé a brexid je nyní na mrtvém bodu....premiér si myslel, že to urve silou a intrikami a dojde k vystoupení bez dohody a konzervativní angličani mu na to nepřistoupí....takže moc důvodů k optimismu ke konci roku zatím není. Spíš vsázím na stagnaci současných cen, pokud se nepřidá nějaký další problém...třeba další sankce proti Iránu...

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #143 kdy: Září 07, 2019, 10:02:32 odpoledne »
Tak v pátek skončilo stříbro na 18,16 (po krátkém výkyvu směrem nahoru) a zlato na tom bylo velmi podobně. Zájemci o koupi návrat do příznivějších cenových hladin jistě vítají...  :)

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #144 kdy: Září 10, 2019, 09:55:34 odpoledne »
Cena zlata by se během příštích dvou let mohla vyšplhat na rekordních 2000 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu), a to v důsledku zpomalování růstu americké ekonomiky a snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. Předpověděli to analytici ze společnosti Citigroup.

Všeobecně se očekává, že americká centrální banka tento měsíc přikročí k dalšímu snížení svých úrokových sazeb. Nižší úroky ve Spojených státech obvykle tlačí dolů kurz amerického dolaru i výnosy u dluhopisů, což zvyšuje atraktivitu zlata.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4217988/citi-zlato-by-behem-dvou-let-mohlo-stat-rekordnich-2000-usd.html

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #145 kdy: Listopad 12, 2019, 12:45:53 odpoledne »
Pěkný hukot, drahé kovy padají, stříbro už je na 16,75 za unci.

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #146 kdy: Listopad 21, 2019, 08:48:51 dopoledne »
A už to zase frčí nahoru... euforie kolem dohody USA s Čínou opadla, ba naopak se to trochu komplikuje:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4275793/reuters-prvni-faze-obchodni-dohody-usa-a-ciny-mozna-letos-nebude.html

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #147 kdy: Listopad 21, 2019, 04:22:50 odpoledne »
Zas takovej frkot to není, ale ten klesající trend se zastavil. Mám svojí hranici odkud nakupuji a zatím je v nedohlednu.
Malým investorům bych já osobně teď nedoporučil kupovat ani stříbro ani zlato. Tedy investiční za tržní ceny.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #148 kdy: Listopad 21, 2019, 10:09:57 odpoledne »
Pokud člověk není spekulant a kupuje pravidelně s cílem průměrovat cenu, je to skoro jedno....před 15 lety bylo stříbra za 8-10 dolarů a dnes hold za 17....a za dalších 10 let třeba za 25 dolárků....takže jestli nakoupíš za 17 nebo 18 je z dlouhodobého investičního pohledu docela zanedbatelné. Akciové fondy si vezmou 3% na poplatku a dlouhodobý profit je okolo 5-7%.....dnes při 3% inflaci a přehřátých trzích se volný kapitál cpe do půdy, nemovitostí...nic pro drobného investora. Cena půdy asi neklesne, ale u těch nemovitostí bych to tak růžově neviděl...možná že se udrží ceny v centrech větších měst a rezidentní čtvrti.

SoňaR

  • Host
Re: Strieborne a Zlate mince
« Odpověď #149 kdy: Leden 08, 2020, 08:58:42 dopoledne »
Singapur - Cena zlata dnes po téměř sedmi letech překročila hranici 1600 dolarů (36.200 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu) a paladium stouplo na nový rekord nad 2000 USD. Investoři obrátili svůj zájem k bezpečným investicím, tedy i drahým kovům, poté, co Írán zahájil odvetné raketové útoky na americké vojenské síly v Iráku.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zlato-kvuli-iranu-prekrocilo-1600-usd-palladium-na-rekordu/1839768