Autor Téma: 3.světová válka  (Přečteno 1389 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Re: 3.světová válka
« Odpověď #50 kdy: Červenec 09, 2017, 09:37:51 odpoledne »
Pobaltí ano, ale nás nerusifikovali. Poláci a Maďaři by se nedali, ale mi ano, a přesto tu žádná rusifikace neprobíhala.
Vzhledem k tomu, jak se pobaltské státy angažovaly ve druhé světové válce, tak to byly spíše poražené mocnosti než svazové republiky. Jejich vztah k Rusku byl složitý, protože je anektovali před Hitlerem a Hitler tam byl tak trochu dost osvoboditel, stejně jako na podstatné části Ukrajiny, kde německé vojáky vítali chlebem a solí. Tam to Němci ale dost těžce nezvládnuli díky své rasové teorii o untermeschen. Někdy si říkám, jestli si Hitler nešel do Ruska pro důstojnou porážku.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #51 kdy: Červenec 09, 2017, 10:26:16 odpoledne »
Samotáři, vidím to tak, že s těmi Pobaltskými státy to bude  probllém. Myslím s tou jejich ruskou menšinou. Před časem jsem byl v Lotyšsku, vím, jak to tam vypadá. Lotyši rusky umí, ale na ruštinu ti neodpoví. Když ale přejdeš na angličtinu, tak odpovídají velmi ochotně a dost lidí ji ovládá. Ale ta menšina Rusů je tam docela velká. Odstup a rezervovanost vůči většímu sousedovi je všudypřítomná. A Rusové považují za svoje území každé, kde žije byť jediný Rus. I Karlovy Vary. Otázkou je, jestli Rusové do konfliktu půjdou. Přece jen by to bylo, na rozdíl od Ukrajiny, napadení členského státu NATO.
Řekl bych ale, že Lotyši jsou odhodlaní se bránit. A ty přesuny konvojů  přes nás a Polsko do Pobaltí mají být odstrašující demonstrací síly.  NATO ale nebude mít  v Pobaltí nikdy tolik jednotek, jako má na druhé straně hranice Rusko.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #52 kdy: Červenec 09, 2017, 11:44:20 odpoledne »
Já mám zase vyzkoušené, že když se do někoho dlouho sereš, pak jistojistě dostaneš po hubě. Rusové jsou agresivně rozmístněni na celém svém území, kdežto amerika je mírumilovně rozlezlá po celé planetě....Rozeznat dobro a zlo bývá to nejtěžší v lidském životě....

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #53 kdy: Červenec 10, 2017, 12:55:51 dopoledne »
Votroubku, proč nepíšeš humorné povídky.. Jerome Klapka Jerome je proti tobě hadr..

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #54 kdy: Červenec 10, 2017, 06:32:00 dopoledne »
Já se spíše obávám o zhroucení ruské ekonomiky a následného chaosu. Nejsem ekonom, ale Rusové žijí ze své ropy a plynu. Oboje je dlouhodobě nízko hlavně kvůli cenové válce OPEC s "břidličnou USA". K tomu sance vůři Rusku ....A Rusko navíc intenzivně přezbrojuje. Asi se jim nežije nejlépe. Dokonce mě napadlo, zda cena zlata není tažena jeho prodeji z Ruska, protože si tak chce vylepšit příjmy. Nebylo by to u Rusů poprvé. Často pouštěli zlato, když byla neúroda...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #55 kdy: Červenec 10, 2017, 07:13:25 dopoledne »
Toho bych se nebál, rusové jsou významní vývozci ocelí, zbraní, a zrovínka největším vývozcem obilí zeměkoule.A pro zaujaté to vypadá, že je významným vývozcem organické produkce potravin.A mají malé dluhy, což se taky počítá....To ale naše média pečlivě drží pod pokličkou, stejně jako fakt, že tam utekla i stovka našich zemědělců, kteří tam můžou pracovat zcela bez státních buzerací na výměrách, o kterých se jim u nás nemohlo ani zdát....A kromě toho, ruská vodka je na celičkém světě pojem. Bez ní by moje krvavá maruška byla fakt smutná......nepodcenil bych rusáky, naše montovna s výlučným zaměřením na služby západu je méně stabilní, protože když si západ uprdne, půl národa je bez práce.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #56 kdy: Červenec 10, 2017, 07:20:59 dopoledne »
To s tou montovnou pro západ a hlavně Němce bohužel sedí. Co nebo kdo je "krvavá Maruška"?. Opravdu mají Rusové takovou nadprodukci obilovin? Jáké mají výnosy z hektaru dnes?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #57 kdy: Červenec 10, 2017, 08:00:04 dopoledne »
Rusové jsou tuším již loni největším vývozcem obilí, přeskočili usa, kanadu.Výnosy mají průměr tři tuny na hektar, ale kdyby měli výnosy jako u nás, pak je to trojnásobek produkce, co je peklo. Krvavá maruška je bloody mary, oblíbeny nápoj, který mne naučil pít ole olsen, plochodrážník....přidat špetku chili a špetku pepře.Kdyby rusové oseli všechnu volnou půdu s evropskými výnosy, zasypali by evropu metr vysoko....oni té půdy mají totiž strašlivě moc..Chce to přečíst knihu od brežněva CELINA....

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #58 kdy: Červenec 10, 2017, 09:52:37 dopoledne »
Znám člověka, který na Ukrajině prodělal kalhoty. Pomocí kvalitních kombajnů jim sklidil obilí a chtěl od nich místo peněz jen to obilí, které by jejich kombajny vytrousily, což bylo nějakých 20 procent. Nedostal nic a ještě mu rozkradli a zničili kombajny. V Rusku by zbohatnul.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #59 kdy: Červenec 11, 2017, 07:57:40 dopoledne »
Rusové jsou tuším již loni největším vývozcem obilí, přeskočili usa, kanadu.Výnosy mají průměr tři tuny na hektar, ale kdyby měli výnosy jako u nás, pak je to trojnásobek produkce, co je peklo. Krvavá maruška je bloody mary, oblíbeny nápoj, který mne naučil pít ole olsen, plochodrážník....přidat špetku chili a špetku pepře.Kdyby rusové oseli všechnu volnou půdu s evropskými výnosy, zasypali by evropu metr vysoko....oni té půdy mají totiž strašlivě moc..Chce to přečíst knihu od brežněva CELINA....

Knihu Celina jsem nečetl, vlastně nic od Brežněva jsem nečetl (tedy jestli toho vůbec napsal víc). Od ruských autorů jsem četl třeba .........Souostroví Gulag.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #60 kdy: Červenec 11, 2017, 08:02:34 dopoledne »
Znám člověka, který na Ukrajině prodělal kalhoty. Pomocí kvalitních kombajnů jim sklidil obilí a chtěl od nich místo peněz jen to obilí, které by jejich kombajny vytrousily, což bylo nějakých 20 procent. Nedostal nic a ještě mu rozkradli a zničili kombajny. V Rusku by zbohatnul.

Tak to jsem opravdu rád, že s kombajnem jezdíme jenom tady po okolí a nepatříme mezi tu stovku zemědělců, kteří utekli na východ, jak pîše Votroubek.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #61 kdy: Červenec 11, 2017, 07:33:10 odpoledne »

Knihu Celina jsem nečetl, vlastně nic od Brežněva jsem nečetl (tedy jestli toho vůbec napsal víc). Od ruských autorů jsem četl třeba .........Souostroví Gulag.

Solženicyn byl starý lhář, kterého propagovali do té doby, než zpychnul a zesenilněl natolik, že napsal knihu "200 let pospolu",která pojednává o soužití Rusů a Židů.. Co vám mám povídat, od té doby jaksi upadnul v zapomění a když v roce 2008 zemřel, tak si toho nikdo nevšimnul..

Těžký písek a Děti Arbatu od Rybakova, Šolochov, Pasternak.. a samozřejmě, předrevoluční autoři..

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #62 kdy: Červenec 13, 2017, 07:43:52 dopoledne »
Ano, každý to máme jinak, jak tady s oblibou píše Votroubek. Někdo čte Solženicyna, jiný Brežněva.
A každý máme i jiného oblíbeného autora. Já třeba Karla Havlíčka.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #63 kdy: Červenec 13, 2017, 10:11:01 dopoledne »
Já mám nejraději Párala, Kulhánka s Neffem a Forsytha s Clancym a Clavelem.

Offline milo1944

« Odpověď #64 kdy: Prosinec 03, 2017, 11:08:07 dopoledne »
A je to tady   :-\
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D