Autor Téma: Ekonomický kolaps / hospodářská krize  (Přečteno 15756 krát)

Miro69

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #50 kdy: Únor 18, 2013, 10:53:39 dopoledne »
Dnes je to ešte horšie v tom, že veľké firmy si zaplatia u politikov zákony na mieru.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #51 kdy: Únor 18, 2013, 08:22:00 odpoledne »
A to myslíš, že tenkrát nebylo? tenkrát si benátky a janov (v té době nadnárodní koncerny) také zaplatily, že do budoucna se jich některé daně a zákony týkat nebudou. A to dále snižovalo Byzantské příjmy z daní a cel.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #52 kdy: Únor 18, 2013, 09:22:51 odpoledne »
Tedy, chceš říci, že Benátští a Janovští kupci podnikající na teritoriu Byzantské říše si vymohli daňová privilegia?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #53 kdy: Únor 18, 2013, 09:37:16 odpoledne »
Tedy, chceš říci, že Benátští a Janovští kupci podnikající na teritoriu Byzantské říše si vymohli daňová privilegia?

Ne jednotliví kupci, ale celé Benátky pro všechny svoje kupce a celý Janov pro všechny svoje kupce. (pokládal jsem tuto informaci za natolik profláklou, že jsem ji  uvedl spíše pro úplnost.)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #54 kdy: Únor 18, 2013, 10:33:22 odpoledne »
Zkoušeli to hajzlíci šmelinářští.. Nestačilo jim, že rozložili Římskou říši.. Stačí se podívat do historie a ona se furt dokolečka opakuje..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #55 kdy: Únor 18, 2013, 10:43:33 odpoledne »
ne zkoušeli dokázali. A když se nepřítel jejich ziskům vzepřel, tak zaplatili dobytí jeho města. A vznik latinského císařství. Stejné co dneska zažívá svět v Lybii. :-) I když plná analogie to není.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

jezevec

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #56 kdy: Únor 21, 2013, 06:32:10 dopoledne »
Naše země se ocitla v hluboké morální, duchovní, ekologické, sociální, ekonomické a politické krizi. Tato krize je svědectvím neúčinnosti dosavadního politického a ekonomického systému. Byly vyřazeny téměř všechny mechanismy nezbytné pro to, aby společnost vhodně reagovala na měnící se vnitřní i vnější podmínky.

alwarez

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #57 kdy: Únor 21, 2013, 08:08:46 odpoledne »
Blahopreji polovina ceske populace uz nepracuje!!!!!!!

alwarez

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #58 kdy: Únor 21, 2013, 08:20:22 odpoledne »
To same jako v Recku....

http://www.infowars.com/spaniards-bartering-their-way-through-deep-recession/

angl. clanek, muzete jej ignorovat ......nicmene situace sa opakuje jako v Recku.......

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #59 kdy: Únor 21, 2013, 08:29:25 odpoledne »
a kolik pracuje v americe?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #60 kdy: Únor 21, 2013, 08:34:12 odpoledne »
Myslim, ze vic jak polovina nepracuje. Duchodci, deti, postizeni, nezamestnany.  ;)

alwarez

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #61 kdy: Únor 23, 2013, 01:56:18 dopoledne »
Mlada prace schopna populace je nezamestnana asi 50% v
Evrope a tady tohle dobre nadopadne nektera mesta v zapadni Evrope maji az 75 % nezamestnanosti........

Offline Sicco

  • ***
  • Příspěvků: 17
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #62 kdy: Březen 05, 2013, 06:48:35 dopoledne »
Chcelo by to nerozdávať, ale aby sa nejako podieľali na produkte. Budú si to viac vážiť. Trebars nech si to sami oberú, alebo pomoc pri výrobe džemu...
My to děláme vždycky tak, že se zeptáme známých jestli by neměli čas nám pomoct očesat jabka, vždycky se nákej dobrovolník najde a jak si rád taky potom odnese přepravku jablek, mošt a nebo i nějaký alkohol z jablek dělaný domů:D

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #63 kdy: Březen 09, 2013, 01:23:45 dopoledne »
Přečetla jsem to...díky, Miki
Zítra to rozdebatuji doma... ;)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #64 kdy: Březen 09, 2013, 01:42:03 dopoledne »
Dobrý materiál pre nezasväteného človeka.
Relatívne jednoducho a "čtivě" podané dôležité informácie.
Určite použijem na propagáciu a nábor  ;)
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #65 kdy: Březen 09, 2013, 01:48:01 dopoledne »
Já jsem právě u nás doma ten nejzasvěcenější (to ale píšu s pokorou tady k vám, protože nemám zdaleka vaše znalosti)...občas narážím na nepochopení a každý takový materiál otvírá oči...
Na to, že mám nasysleno si už zvykli... ;)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #66 kdy: Březen 09, 2013, 01:51:09 dopoledne »
Presne tak, aj odo mňa ľudia prijímajú informácie inak, keď sú hovorené a inak, keď to dostanú na papieri. Má to silnejší efekt a človek si to môže čítať v kľude doma a aj viac krát.
Prikladám si to k svedectvám z Bosny a Argentíny. :)
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #67 kdy: Březen 09, 2013, 09:17:00 dopoledne »
Mikiho velmi obsáhlý a zasvěcený elaborát si zaslouží vlastní vlákno bez další debaty, ve které by to nejdůležitější zapadnulo. Tak jsem odsud přesunul a dal mu vlastní vlákno, které bude vždy navrchu, zamčeno a připíchnuto.

Zkrátka, zařadil jsem ho mezi rodinné stříbro..

Miki, díky, že jsi si s tím dal tu práci to takhle metodicky utřídit a zpracovat.

Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #68 kdy: Březen 09, 2013, 04:21:44 odpoledne »
Zdravím.
Přátelé to nejni moje práce autory jsou dva lidé, kteří jsou pro mě na toto experty. Já nemám ekonomické vzdělání, snad trochu toho analytického myšlení (ale zase ne moc dokonalé, já spíše techniku a "zdravý selský rozum") v tom mám vzor ve skupině kde exceluje můj kamarád. A věřte, že mě stále a pořád překvapuje, svým vhledem pod šlupku (povrch) věcí kolem nás. Ten mě na tuto myšlenku přivedl. Tak jsem si dal tu práci a zkopíroval, nejdříve pro sebe, později jsem i požádal o souhlas s uveřejněním na Preppers. V reakci jsem zaznamenal, že je tam nějaká chyba ve výpočtu spoření, tak to jde mimo mě na to nemám čas já to nepřepočítával ale jsem ochoten to zaslat autorovi k vyjádření.
Jinak díky za ocenění - potěší.
Já teď musím napsat autorům a slušně poděkovat.
Miki.

Axel

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #69 kdy: Březen 20, 2013, 09:09:56 dopoledne »
Většina lidí nebude mít ještě mnoho let možnost oddělit se plně od peněžní ekonomiky; tak dlouho, dokud nepřestanou fungovat dnešní vlády, budou vybírat peníze  na daních, a peníze budou  nadále  otvírat  přístup  k  mnohému  zboží  a  službám,  včetně  těch,  bez  nichž  se  lze  jen velmi  těžko  obejít. 

arrival

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #70 kdy: Březen 24, 2013, 09:41:57 dopoledne »
.....četl jsem survival přežití v krizi a to člověka z Argentiny, který už
tyto hrátky bankéřů se závěrečným krachem ekonomiky zažil v r. 2002. Jelikož
označil dění u nás v Evropě za DTTO dění v Argentině před pádem ekonomiky,
uveřejnil soubor doporučení, která se v takovéto situaci hodí.
Nejdůležitější je mít doma nějaké základní léky na cca půl roku či, rok,
nechat si před krachem spravit zuby (PAK už nic nefunguje), je dobré mít
svoji strategickou zásobu potravin nezávislých na uschování v mražáku.
Je dobré mír zbraň, když nefunguje PČR dnes (není benzín, nejsou patrony),
nebude fungovat PČR ani potom a vlády ve městech se ujímají tlupy
nepřizpůsobivých, které jsou schopny Vás zabít pro plechovku fazolí....
koneckonců posuďte sami..

manual

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #71 kdy: Březen 24, 2013, 07:30:01 odpoledne »
Ahoj, vitaj u nás.

Vďaka za hodnotný príspevok.
Medzi ľuďmi, ktorí sa touto problematikou zaoberajú dlhšie, sú príbehy z Argentíny dobre známe.  ;)

Čítal si svedectvo človeka z Bosny (obliehané mesto za vojny) ?
Tiež poučné.

http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo-zpravy-ze-sveta/tipy-a-rady-z-valky-v-bosne-informace-z-prvni-ruky/
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #72 kdy: Březen 25, 2013, 01:05:19 dopoledne »
Zdravím.
Ta Bosna a Argentina je v PC již dlóóóóho.
Je to výživné čtení doporučuji každému preperákovi číst jako bibli.
Miki.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #73 kdy: Březen 26, 2013, 05:45:03 odpoledne »
Zdravím.
Tak již je to tady,vlády bezostyšně kradou i peníze, které lidé mají v bankách (KYPR). A v ostatních státech na to připravují i legislativu. Zákony budou umožňovat vládám vztáhnout zlodějské pracky i na peníze občanů.

Přehled zpráv ze světa zlata a stříbra v roce 2013, 10-11. týden

A tenhle vtip o Kypru už znáte?
V roce 2008 prohlásil Jean Claud Juncker, že Kypr přijetím Eura získá ochranu před finanční chaosem.  :D :D
Jak to na Kypru dopadne nevíme, ale víme, že vaše peníze v bance rozhodně nejsou bezpečné a rozhodně nepatří vám. To by mělo být pro každého velké ponaučení ! Španělsko, Nový Zéland a Velká Británie již připravují zákony, které umožní na vklady v bankách bez problémů sáhnout.

Zlato a stříbro jsou v tomto prostředí skutečně téměř jediným bezpečným útočištěm a po delší odmlce začínají pomalu ale jistě růst. Jakmile investiční zlato uzavře obchodní týden bezpečně nad hranicí 1600 UDS a stříbro nad 29 USD, začne opět relativně silný růstový trend, který může být podpořen dalšími nečekanými událostmi ve světě.
Tak se podle toho zařiďte. Na Kypru si již třetí týden nemůžete vybrat peníze ze svého účtu a otevření bank je v nedohlednu
(prý se o tom jedná). Copak by dělala vaše rodina kdyby si nemohla vybrat peníze na potravu a proplacení svých účtů.
Radím vám vybete většinu peněz ze svého účtu v bance (nechte si tam pouze nejnutnější částku) a uschovejte na bezpečném místě. A pokud vlastníte větší obnos než na 0,5 roku tak zbytek proměnte na stříbro a zlato.
Miki.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #74 kdy: Březen 26, 2013, 05:47:35 odpoledne »
Zdravím.
Nebo což je ještě lepší nakupte trvanlivé potraviny hlavně konzervy s masem. Nebo si je zavařte sami.
Akcie a cenné papíry urychleně prodejte a peníze investujte (potraviny, stříbro, zlato). Dluhy pokud můžete tak vyplaťte hypotéky též, jinak při hyperinflaci přijdete o všechno co máte na dluh a hypotéku. Jde to do pr**** rychleji než jsem předpokládal.
Miki.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #75 kdy: Březen 26, 2013, 06:23:05 odpoledne »
Taky bych čekal, že se run na banku stane v brzké době oblíbeným sportem.  :(

Mimochodem fascinuje mě ta strašná disproporce mezi stříbrem a zlatem. Neulítla ti nula Miki?
Rozdíl mezi zlatem a stříbrem se snad celou historii pohyboval mezi 1:10 (středověká evropa kde bylo zlato vyexportované na východ) až 1:2,8 (lokální ekonomika japonska kam potom evropané krátkodobě dováželi stříbro a vyváželi zlato s velkým ziskem.) Teda pokud mě mé z knih načtené znalosti neklamou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #76 kdy: Březen 26, 2013, 07:34:14 odpoledne »
Zdravím.
Tak žádná nula mě neulítla. Od doby kdy se zlatej standard zrušil je to tak. Musíš si uvědomit, že až tohleto šílenství skončí (na zlatě je již dnes "bublina") tak zlato opět spadne na svoji úroveň tj. na svoji hodnotu vůči nemovitému majetku. Ale ta úroveň už nebude v žádném případě taková jako před bublinou, projeví se inflace a nebo deflace. Jen si prosím nekupujte zlato proto aby jste vydělali, prasknutí bubliny nezjistíte dopředu (na rozdíl od těch bohatejch) aby se dalo se ziskem prodat. Ale proto aby jste zachovali svoji úroveň (hodnotu) majetku. Ta hodnota drahého kovu (absolutní hodnota) zůstane stejná před bublinou ale i po ní.

Příklad : V roce 1890-1900 se dal dát ušít luxusní oblek za 1 unci zlata. Dnes je to stejné, za unci zlata si dáte ušít luxusní oblek též. Klasický příklad z učebnic ekonomie, když se mluví o absolutní hodnotě něčeho.

No a stříbro vzhledem k tomu, že je (dnes) uměle podhodnoceno tak sice také spadne ale podstatně méně a i po prasknutí bublin bude stále růst a nebo si většinu své ceny podrží neboť na rozdíl od zlata se spotřebovává v průmyslu elektroniky.
Navíc stříbro se dnes (většina) těží při výrobě olova, mědi a ostatních barevných kovů. No a když bude krize tak se nebude vyrábět, protože se barevné kovy nebudou spotřebovávat. Bude ho málo na trhu, takže po počátečním propadu se bude zase cena šplhat nahoru, a to tak jak se bude rozjíždět výroba.

Takže pokud nemám prostředky tak na krátkodobé (1-2 roky ) je dobře skladovat potraviny na středně dobé (mám dost peněz, cca 5 let) nemovitosti na dlouhodobé (mám přebytek peněz, cca10-20 let) drahé kovy a to přednostně stříbro. Má do budoucna větší potencál růstu ceny. Ale hlavně nemějte peníze v bance tam o ně přijdete (Bosna, Argentýna, Řecko a teď Kypr). Bude následovat Španělsko, Portugalsko, potom asi Amerika a naposled EU, možná před tím i Japonsko. Hotovost mít doma a pěkně schovanou. Já nemám již 5 let ani účet u banky.
Miki.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #77 kdy: Březen 26, 2013, 09:18:08 odpoledne »
Aktuální ceny zlata a stříbra: http://www.kitco.com/ http://www.kitcosilver.com/
Pro stříbro se vyplatí zajet do zahraničí, na rozdíl od zlata na něj je DPH a v zahraničí výrazně nižší. U nás 21%, v Německu 7%.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #78 kdy: Březen 26, 2013, 09:51:42 odpoledne »
Španělsko, Nový Zéland a Velká Británie již připravují zákony, které umožní na vklady v bankách bez problémů sáhnout.


http://www.cnbc.com/id/100591323

dramik

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #79 kdy: Květen 01, 2013, 10:56:37 dopoledne »

Offline edis

  • ***
  • Příspěvků: 84
  • Buď pripravený ! Vždy pripravený !
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #80 kdy: Květen 02, 2013, 11:34:11 dopoledne »
po precitani takychto clankov,mam vnutorne presvedcenie ze priprava na akykolvek kolaps je spravna.po precitani diskusie pod textom,vidim asi ako sa budu ludia spravat,niektory budu vhodny do komunit,niektory budu samotari,niektory zkolabuju a niektorych sa budeme musiet zbavit.otazka je len ci to pride nejak moc rychlo a my sme na to uz dost pripraveny,alebo ci to pride pomaly a my budeme mat este cas robit pripravy dalej.musime byt obozretny,konat rozvazne aby sme neohorozili seba a tych pre ktorych to robime.
Buď pripravený ! Vždy pripravený !

Offline edis

  • ***
  • Příspěvků: 84
  • Buď pripravený ! Vždy pripravený !
Buď pripravený ! Vždy pripravený !

Offline rrrr

  • ***
  • Příspěvků: 211
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #82 kdy: Květen 04, 2013, 03:54:30 odpoledne »
S tým kolapsom je to zložite, samozrejme že štáty a elity sa už pripravuju a kolaps pomaly prebieha, len je otázka kolko to bude trvat, samotný kolaps určite prebehne rýchlo aby ludia nemali čas sa pripravit, vybrat peniaze z bank, nakupit zlato, striebro. Ked sa elity dohodnú že kedy bude den D. tak mi to určite nebudme vediet.
Hyperinflacia by nemusla byt problem uplne pre každeho pokial neje vysoká požička a v čase hyperinflacie sa nebude refixovat hypoteka, ked bude splátka napríklad 300eur a vdaka hyperinflacii bude človek zarabat 10000eur  tak bude mat možnost zaplatit čast hypoteky kým mu pri refixsácii nezvíšia splátku o 500%.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #83 kdy: Květen 12, 2013, 12:15:35 odpoledne »
celkový ekonomický, nebo spíše bankovní kolaps se blíží mílovými kroky ....: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2073-20-priznaku-ze-v-evrope-zacina-dalsi-velka-ekonomicka-deprese
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #84 kdy: Květen 14, 2013, 04:08:56 dopoledne »
Zdravím.
Jo jo přituhuje.
Miki.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #85 kdy: Květen 14, 2013, 04:23:42 dopoledne »
Dánsky popredný bankár veľmi zaujímavo vystúpil na konferencii:

http://www.topky.sk/cl/11/1349203/Svetovy-bankar-varuje--V-eurozone-je-velky-bordel--caka-ju-rozpad-
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #86 kdy: Květen 14, 2013, 06:56:30 dopoledne »
Taď je otázka jestli mu jde o lidi nebo o to aby se nadnárodní korporace mohly vyhranit proti vládám a měli k tomu "požehnání" od občanů.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #87 kdy: Květen 14, 2013, 01:11:42 odpoledne »
kolaps přijde ..... nejpravděpodobnější je kolaps banksterského systému ..... ukládání peněz doporučuji z kovů spíš do olova ..... zlata stříbra, ani ničeho jiného se nenajíte a na barter se také nehodí. Naopak z olova se dají alespoň odlévat kulky a broky na lov a obranu. Nejžádanější komoditou budou potraviny, hospodářská zvířata, a pak zbraně a střelivo. A samozřejmě znalosti.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #88 kdy: Červen 11, 2013, 10:38:09 dopoledne »
Určitě je něco ve vzduchu.  Švýcarská armáda se připravuje na násilnosti v Evropě! Proč?

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/57969-svycarska-armada-se-pripravuje-na-nasilnosti-v-evrope-proc/

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #89 kdy: Červen 11, 2013, 09:06:42 odpoledne »
Zdravím.
Tak pokud nakoupíte olovo místo trvanlivých potravin, stříbra a zlata (všiměte si, že zlato uvádím na třetím místě). Tak vězte, že jedna stará babička říkala za I Sv. války: ......nakupujte potraviny pokud jsou za peníze, potom když tak za poukázky (lístky,v přídělovém systému) potom za zlato a stříbro........ Jaksi jsem tam nenalezl olovo.... Ale každý jak si ustele.....

A s tím olovem....... toho mám na skladě dost...... pár kilo stačí......... Konzervy, obiloviny, luštěniny, rýže, atd jsou lepší......

Velmi rád si čtu ty rady, které se tu vyskytují, je to úsměvné, :D :D :D v některých případech jsem na pochybách zda to nejsou cílené desinformace.
Napsat něco bez podkladů >:( a nebo bez přečtení toho co se v minulosti již stalo stalo >:( ....To je hnus velebnosti...
.....Marav: probuď se....

rrr:........Hyperinflacia by nemusla byt problem uplne pre každeho pokial neje vysoká požička a v čase hyperinflacie sa nebude refixovat hypoteka, ked bude splátka napríklad 300eur a vdaka hyperinflacii bude človek zarabat 10000eur  tak bude mat možnost zaplatit čast hypoteky kým mu pri refixsácii nezvíšia splátku o 500%.......
Tak to je klasická ukázka opravdu naivní představy.

Radím Vám
Zlikvidujte dluhy a hypotéky.... pokud si myslíte, že banky nebudou při hyperinflaci hýbat s úroky, tak jste naivní.....já osobně to hodnotím jako rozhodnutí na úrovni IQ 60-70..... najděte si průběh krize v 30 tých letech.
Prodejte akcie a za peníze nakupte potraviny, nebo stříbro.
Ta krize co přijde bude podstatně horší, než co tady kdy bylo.

Rockefeler po rozpadu Soc. demo. bloku prohlásil :
Tak ještě potřebujeme pořádnou celosvětovou krizi a budeme za vodou. Svět bude patřit nám. 

Jakpak budete reagovat když se inflace bude ubírat tak rychle, že peníze které dostanete na výplatu budou mít již večer podstatně menší hodnotu ? ! ? ! A to ještě pouze v případě když se k nim na účtu vůbec dostanete....
Za další vždy se výplaty zvyšovaly pozadu za inflací v cenách zboží.
NEBOJTE KDYŽ BYLO NEJHŮŘ TAK SE S PENĚZI I TOPILO, :D ;D měly větší hodnotu jako teplo v bytě než za zboží.
Miki.
To vám nestačí Kypr a jeho "milostivé výběry" v hodnotě 300 Eur denně, Z VAŠEHO VLASTNÍHO ŮČTU ? ? ? ?
Všechno co máte na účtu může přijít v niveč, BANKSTEŘI VÁM TO SEBEROU.....ZLODĚJNA ZA BÍLÉHO DNE....

To to budete dělat tak jako již v minulé krizi ovčané.....ráno vezmou výplatu, honem utíkají do krámu a nakoupí potraviny a zboží než se jeho cena zvedne ? ! ? !

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #90 kdy: Červen 12, 2013, 11:37:07 odpoledne »
Zdravím.
Přišel mě mail od Edis.
Vzhledem k tomu, že je všeobecný a nevidím důvod proč by o něm neměli vědět i ostatní tak sem dávám odpověď.
Vím, že tím porušuji jednu ze svých zásad ale udělám vyjímku. Je to pro informaci i ostatních. Navíc neuvádím obsah textu ani otázky v mailu.
Citace: edis link=action=profile;
ahoj.............................
Zdravím.
Tak to je spíše hádání a srovnávání fakt ze zahraničí, zajímavé je třeba jak reagují velmi bohatí a co prodávají a nakupují.
Dále cen za zlato a stříbro. Ale také události okolo Iránu (ropa) a reakce Moskvy a Číny. Překotné tištění peněz v USA.
Měsíčně 40 miliard doláčů. EU je již za nimi a spěchá aby je dohonila.
Zajímavé jsou také velmi prudké poklesy cen zlata a stříbra na trhu a jejich opětné pozdější zdražení na vyšší než původní úroveň.
To je totiž pumpování posledních zbytků zlata do kapes těch banksterů......NEPRODÁVAT........Blbci prodají a ti co ten pokles způsobili si nakoupí a blbci utřou.

MNOOO MŮJ ODHAD JE TAK 1 ROK do kolapsu, na internetu to je odhadováno a mezi řádky se píše, že snad 2-3 roky.
Optimisti říkají, že ještě 5 let. Ale musím přiznat, že se mohu i plést.
Když bych to chtěl vyjádřit v % tak bych dal 80% na to, že do jednoho ročku.

Ale to je závislé na tom zda to budou chtít ještě udržet nad vodou tištěním peněz. Důvodů by mohlo být dost.
A pokud ano tak to lze prodlužovat i o 5 let než to krachne. Taková EU je rozhodnuta jít i přes ožebračení obyvatelstva celého kontinentu. Aby se EU nerozpadla tak jsou schopni udělat cokoliv. Jediné co je může zlikvidovat je, že je lidé na ulicích vypálí zápalnejma láhvema. Ale to musí hořet ty jejich bejváky v milionářských čtvrtích a ne auta na ulicích.
 
Kypr a jejich vykradení bankovních účtů je pouze slabý odvar toho co by mohlo následovat. KDYŽ MOCNÍ BANKSTEŘI ROZHODLI ŽE EU BUDE TAK BUDE, ONI NEJSOU OCHOTNI PROHRÁVAT. Eu je přeci předstupeň ovládnutí světa přes peníze.

TOTO JE HLAVNÍ riziko JAKÉKOLIV předpovědi.
A já jsem pouze samouk, před 5ti lety jsem zakoupil cca 10 knih o tomto problému a vyměnil jsem si pár obsáhlých mailů s ekonomy, kteří o tom píší.

Pro důvody proč se nemusí EU tak rychle rozpadnout, nemusíme chodit daleko.

Proč se naši ministři a ta sebranka korupčníků, která je tam pouze pro dnes již 6,8% občanů, drží těch židlí zuby nehty ? ? ?
Proč se dávno vláda nerozpadla ? ? ? Jsou lidé v ulicích, nejsou a oni mají nabrané hypotéky, půjčky a jakpak by je splatili ? ? ?
A stejné je to s těmi v EK a EU. Nikdo je nekontroluje, platy mají astronomické, tak proč by to měli připustit ? ? ?

Rockefeler prohlásil po rozpadu RVHP a Varšavské smlouvy.....Tak a teď potřebujeme ještě jednu pořádnou krizi a je celý svět náš........ Gates dělá zase všechno pro snížení populace na zemi. Atd.... samá hyena.

Tak to je vše co se dá v krátkosti napsat, chce to sledovat co se ve světě děje. Nakupujte jídlo, stříbro a pozemky. Zlato již jen okrajově (pokud máte peněz nadbytek), růst bude v krizi a hlavně po ní stříbro. Zlato je dneska již v bublině a je nadhodnoceno. Stříbro totiž bude v průmyslu potřeba stále a dnes je spotřeba 10X větší než je výroba. A ZÁSOBY JSOU MINIMÁLNÍ, třeba takové USA nemají v současné době snad ani jedinou unci stříbra v bankách.
Miki.

Offline edis

  • ***
  • Příspěvků: 84
  • Buď pripravený ! Vždy pripravený !
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #91 kdy: Červen 12, 2013, 11:55:45 odpoledne »
Dik.Aj tak ma najviac zaujima ten cas,ktory nam este zostava.Musim byt na seba prisnejsi,kupit veci podla zoznamu a nie len si to pripominat,spravit tu tazku pracu a nie ju oddialovat,dat veci do jednej skrine a nie mat to rozhadzane po policiach,ist za ludmi ,ktory by mohli nieco vediet a nie hovorit si ze-ved im zavolam.Cas sa krati a ak bude neskoro potom to uz nestihnem.Teraz je ten cas,lebo to viem a hlavne chcem.
Buď pripravený ! Vždy pripravený !

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #92 kdy: Červen 13, 2013, 12:16:03 dopoledne »
Zdravím.
Edis : Velmi správná reakce ať se daří.
Miki.

wlezley

  • Host
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #93 kdy: Červen 13, 2013, 01:13:08 odpoledne »
Danovy vynos sleduje takzvane normalni rozlozeni, neboli Gaussovu kouboukovou krivku. Cim vyssi dane, tim vetsi je vynos jen do urcite urovne, pak dochazi k poklesu a plusminus procento je vynos pri stejne vzdalenosti od 50% shodny. Aktualni agregatni danove zatizeni prace je kolem 2/3 - je tedy logicke, ze kazde dalsi zvyseni dani vede ke snizeni vynosu.
Ke snizeni dochazi vlive dvou faktoru:
- jednim je prosty utlum ekonomiky, kdy nektere aktivity driveziskove zacnou byt prodelecnymi a tak se jejich vyroba presune do levnejsich zemi - treba do ciny nebo malajsie.
- druhym je pak presun aktivit do sede a cerne zony. Mnozi lide chteji adale poskyovat sluzby, pracovat, nakupovat... a nemaji v umyslu nechat se statem omezovat. Takze urcita vyse dani je motivuje k obchazeni zakona - trh funguje a vsichni hledame jen to, co je pro nas nejvyhodnejsi. V tomto systemu funguje moralka jako soucast ceny - pokud je amoralni cesta jen o malo vyhodnejsi, lide ji nepreferuji nijak masove, ale jakmile se rozdil zvetsi, tak pocet lidi ochotnych prestoupit zakon stoupa. Po prestoupeni jednoho zakona je pochopitelne psychologicky snazsi prestoupit druhy, treti, ctvrty a nakonec muzeme jen diky vysokym danim dojit k vysimu poctu vrazd na obednavku.

Inu socialisticky pristup k veci byl jako cesta ke katastrofe vyvracen teoreticky mockrat prakticky tez a prsto jej volici preferuji a staty nasledne aplikuji. Dokud se nepoucime, pujde to od deseti k peti a cerny trh bude jako jediny rust.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #94 kdy: Červen 13, 2013, 11:04:13 odpoledne »
Zdravím.
vvitty:
Stříbro je ale oproti zlatu ve velkém poměru, cca 10x, zlato je hlavně na šperky a jako zajištění majetku v depozitu.
Až praskne bublina na zlatě (ještě bude hodně růst) tak se vrátí cena na starou úroveň.
Stříbro v té době bude stále růst, po krátkém  poklesu (pár let v době prasknutí bubliny na zlatě) poroste před i v PA době stále dál. Nakonec se vrátí na staletími prověřený poměr ke zlatu cca 1:10-15. Někteří ekonomové spíše předpokládají, že i ten poměr bude překonán, četl jsem, že dokonce by se mohlo stát, že stříbro bude v poměru ke zlatu cca1:1.
Závěr : Zlato se spotřebovává velmi pomalu a je ho dost, stříbro v zásobách skoro nejni a jeho spotřeba v průmyslu stále stoupá
Takže vzhledem k tomu, že spotřeba se v průmyslu stále zvětšuje tak se bude cena stříbra zvyšovat. Zlata je ještě v zem. kůře relativně dost (i když se již dnes těží rudy s obsahem okolo 1 g na tunu). Ne tak u stříbra, ložiska tohoto kovu již na zemi nejsou a u těch známých se blíží jejich vyčerpání.
Copak se bude dávat třeba do integrovaných obvodů v PC a další elektronice, copak s kontakty kde je stříbro dost nezastupitelné. Těch oborů kde je potřeba by se dalo vyjmenovat.
Miki.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #95 kdy: Červen 14, 2013, 09:33:05 odpoledne »
Zdravím.
vvitty:
Ty si odporuješ, to já vím ale já jsem psal o ložiskách stříbrné rudy a ty skutečně nejsou.... to že se stříbro vyděluje v procesu výroby barevných kovů je tady někde shora již psáno. Stačí nalistovat.
Tam je také zmíněno, že to bude další problém pokud bude krize, válka, Pa doba, tak klesne výroba a spotřeba barevných kovů též a to zcela jistě zasáhne i výrobu stříbra. Další důvod proč bude stříbro dražší.
Miki.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #96 kdy: Červen 15, 2013, 10:12:14 dopoledne »
to miki ..... ujišťuji tě, že jsem zcela probuzen. Je prostým faktem, že zlata ani stříbra se nenajíš, a vše, co nebude nějak souviset z potravinami ( tedy i potřeby k lovu ) bude mít mnohem nižší hodnotu než potraviny, technologie, prostředky pro obranu apod. Takže olovo, mosaz, měď, kvalitní ocel atd budou cennější než tvé zlato a stříbro. V divokém PA rozhodně.
Pokud považuješ mé názory za provokaci, pak jsi paranoiní .... zamysli se nad sebou. A nad tím co píšu.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #97 kdy: Červen 15, 2013, 10:26:13 dopoledne »
Všetko záleží od konkrétneho scenára / stupňa rozpadu spoločnosti.
V prípade hardcore rozpadu bude cena olova určite vysoká.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #98 kdy: Červen 15, 2013, 01:52:58 odpoledne »
Všetko záleží od konkrétneho scenára / stupňa rozpadu spoločnosti.
V prípade hardcore rozpadu bude cena olova určite vysoká.
a přitom bude k mání zdarma na každém rohu.  :) nebo spíše  :(
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ekonomický kolaps / hospodářská krize
« Odpověď #99 kdy: Červen 16, 2013, 04:24:10 dopoledne »
Zdravím.
Tak pokud nakoupíte olovo místo trvanlivých potravin, stříbra a zlata (všiměte si, že zlato uvádím na třetím místě). Tak vězte, že jedna stará babička říkala za I Sv. války: ......nakupujte potraviny pokud jsou za peníze, potom když tak za poukázky (lístky,v přídělovém systému) potom za zlato a stříbro........ Jaksi jsem tam nenalezl olovo.... Ale každý jak si ustele.....

A s tím olovem....... toho mám na skladě dost...... pár kilo stačí......... Konzervy, obiloviny, luštěniny, rýže, atd jsou lepší......

Velmi rád si čtu ty rady, které se tu vyskytují, je to úsměvné, :D :D :D v některých případech jsem na pochybách zda to nejsou cílené desinformace.
Napsat něco bez podkladů >:( a nebo bez přečtení toho co se v minulosti již stalo stalo >:( ....To je hnus velebnosti...
.....Marav: probuď se....

Zdravím.
Pokud jsem se tě dotkl s tím spaním tak se omlouvám. Zase jsem zapoměl na smajlíka já se to nikdy nenaučím.
Ale stejně, mohl bys mě najít v citaci shora kde doporučuji stříbro a zlato místo jídla.
Já mám zásoby na jeden a půl roku a to mě stačí. A přebytky financí budu ukládat do stříbra a zlata. Viz ta babička v citaci.
Ještě jsem nečetl, že by se za doby krize (30 tá léta, války a po válečné doby, Argentýna, Bosna) prodávaly potraviny za mosaz, ušlechtilou ocel a olovo. Vždy se psalo, že..... malé prstýnky, šperky ze zlata, stříbrné mince, a to bez kamenů ty se prostě vydloubly ty byly neprodejné.

Takže znovu i s tím co není v citaci a pěkně po pořádku :
-nejdříve potraviny tak aby byl člobrďa zásoben na 1,5-2 roky,
-Potom pokud možno splatit dluhy a hypotéky,
-potom nákup pozemku, zahrádka u domu, každý jak má možnost, nebo na vesnici,
-budovat záložní stanoviště na přežití, po přesunu (třeba z města),
-obstarání moderních zbraní a střeliva, (dnes udělá Zbrojní průkaz, každej jen trochu chytrej)
  zde je nutné zdůraznit, že olovo je též vhodné pár kilo tak 10-20 stačí.
  K tomu plechovku(y) černého střelného prachu a nebo chemikálie na výrobu, krabičku(y) perkusních zápalek.
  Dlouhou (600-750 mm) perkusní pušku s drážkovanou hlavní a s optikou.
  No co kdyby si stát usmyslil (a on si usmyslí nebojte), že se legální zbraně musí odevzdat že ? ? ? 
-Pokud budou zbývat prostředky tak nakoupit stříbro a zlato (stříbro ve formě investičních mincí váhy 1 Oz,
  Maple Leaf, American Eagle, zlato je výhodné ve formě malých prstýnků, viz. Argentýna, Bosna),
-pokud i potom zbydou prostředky tak nakoupit investiční stříbrné slitky váha tak cca 10 Oz, a jako poslední zlaté slitky.
   
 
kolaps přijde ..... nejpravděpodobnější je kolaps banksterského systému ..... ukládání peněz doporučuji z kovů spíš do olova ..... zlata stříbra, ani ničeho jiného se nenajíte a na barter se také nehodí. Naopak z olova se dají alespoň odlévat kulky a broky na lov a obranu. Nejžádanější komoditou budou potraviny, hospodářská zvířata, a pak zbraně a střelivo. A samozřejmě znalosti.
Tak k této citaci :
Kolaps-souhlas,
-Ukládání-nesouhlas kolik olova si myslíš, že bych koupil za 50 tisíc kč a mělo by to smysl ? ? ?
  Potraviny již mám.
-Zlata a stříbra se nenajíte-souhlas, ale koupím za něj jídlo, takže celkově nesouhlas,
-bartel-kdepak jsi sebral to, že se na bartel nehodí- prosím pročti si trochu dějiny a hlavně se zeptej rodičů ale
 spíše dědečka, babičky za co prodávali sedláci ve válce potraviny. A jak je němci na nádraží prohlíželi.
-Za co se směnovalo v Bosně a Argentýně. Ale u tebe to je jako hrách na stěnu házet. Proto píši kdo si jak ustele.......
-nejžádanější komoditou bude- souhlas, ale kde já píši, že je to naopak ? ? ? Prosím upozorni mě

Nechci ti nijak brát tvůj názor ale prosím neovlivňuj zdejší publikum nesprávnými a nepodloženými návody jak se mají chovat.
To co tvrdíš je v rozporu s tím co se v minulosti dělo. A já ctím jednu citaci "ten kdo nezná svoji minulost je odsouzen k tomu si ji prožít znova".
Závěrem pokud se ti podaří mě přesvědčit důkazy tak budu velmi rád a všem včetně tebe se omluvím.
Miki.