Autor Téma: Batoh  (Přečteno 6571 krát)

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: Batoh
« Odpověď #50 kdy: Leden 07, 2017, 07:00:59 odpoledne »
Jasný je to téma o báglech tak přidávám svou zkušenost. Jinak ta zátěž byla s krmnou řepou, kterou sem roznášel na novej rok do krmelců do okolních lesů. Když naložím realnou výbavu tak se dostanu na daleko míň, cca okolo 20 kg podle zásob jídla a vody... A o tom sněhu není ho vždy dostatek, nehledě na to že spát je lepší v lese v nízkym podrostu, kde téměř žádný není. Jinak jako nouzovka dobrý ale radši si potáhnu svůj ačr spacák od carinthie (2008) těch cca 2,5 kg navíc mě nezabije oproti pohodlí a karimatka skoro nic neváží . Jinak záleží na situaci. Když budeš potřebovat se někam rychle dostat tak čím menší zátěž tím líp :) záleží taky na kolik to je dní :)

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: Batoh
« Odpověď #51 kdy: Leden 07, 2017, 07:07:13 odpoledne »
Jinak s tebou souhlasím, je to jen pro upřesnění :)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Batoh
« Odpověď #52 kdy: Leden 07, 2017, 08:44:22 odpoledne »
K batohu asi nic převratného zde nepřidám...už od roku 95 mi slouží Turistický 65l ALP. Takových 8 let jsem ho bral každodenně, teď ho provětrám tak 8-10x ročně. Na pár místech je odřený, 2 slitinové přezky jsem musel nahradit (jedna se zlomila po cca 8m pádu batohu v Tatrách, dopadla přílo na šutr a nedala to), ale v podstatě mi slouží k mé spokojenosti. Asi jsou kvalitnější a modernější, ale mě toto nyní stačí. Jinak s sebou nosím malý skládací nylonový batůžek složený zabere tak 20x15x5cm vejde se do něj tak 8-10kg/cca 18l...je to takový jednodenní batůžek co váží cca 150g. Prostě pohodlná skládací nákupní taška nebo lehoučký batůžek na jednodenní výlet. Je od ACTIVE LEISURE a stál asi 250-300 peněz...ale mám ho asi rok a zatím drží. Ale je to tak na oblečení, nákup...houby...karabiny ani klínce v tom netahám. To by se rozsypal rychle. Ten nylon je slabý...

Pytel na mrtvoly mi doporučil chlap co to používá na expedicích za polárním kruhem. Ovšem temn má uvnitř ještě spacák do -40 a pytel mu slouží hlavně jako ochrana před větrem a vlhkostí/vodou. Je to vlastně odolný ždarák, vodu to nepropustí ani kdyby jsi ležel v kaluži a neprofoukne to. V létě jsem to zapnutý dokonce použil jako nafukovací matraci na písáku...no chtěl jsem ho vymýt a trochu jsem si přitom hrál. Výhoda je že je dlouhý 2,5m, vejde se každý, co zbyde použiješ buď pro výstroj v nohou nebo zaroluješ. Já nechávám z hlavy koukat jen obličej a zapínání přihrnu okolo krku, takže z toho vznikne taková nesymetrické kapuce....Pokud není sníh, použil bych asi provázkovou hamaku a ten pytel. S dobrým oblečením a díky tomu, že to opravdu neprofoukne to není tak strašné. Mám to vyzkoušené při -5 na chatě, když jsem si takto pospal na dřevěnné terase.

SoňaR

  • Host
Re: Batoh
« Odpověď #53 kdy: Leden 07, 2017, 09:09:03 odpoledne »
Nebylo by v případě, že by nebyl sníh, lepší si pod sebe nastlat? Chvojí, listí, náhradní hadry,...

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Batoh
« Odpověď #54 kdy: Leden 07, 2017, 09:18:46 odpoledne »
K batohu asi nic převratného zde nepřidám...už od roku 95 mi slouží Turistický 65l ALP. Takových 8 let jsem ho bral každodenně, teď ho provětrám tak 8-10x ročně. Na pár místech je odřený...

Klidně se pod to podepíšu. Asi je to u mě tím, že si k věcem, jež mi dobře a dlouho slouží buduju citovej, téměř osobní vztah (proto mě může vytočit do červenejch, když slečna nutně potřebuje novej sendvičovač jen proto, že ze starýho se oloupal teflon...tak ty sendviče namažu máslem, to proteče skrz chleba a ten se nepřichytí 8) ) prostě se tahle věci stanou časem jaksi zvráceně součástí mě. Vyhodit ten starej batoh, jednu z prvních věcí co jsem si kdy koupil jen proto, že existuje novější model - to prostě NEJDE!

Ale ať nejsem úplně OT - mám někde po tátovi homemade usárnu (šitou podle originálu) http://www.ontheroads.net/front.clanky.tramping/tbuska a překvapivě to vůbec není špatnej batoh. Dokonce si troufnu tvrdit, že na zádech sedí úplně nejlíp ze všeho, co jsem kdy zkoušel. A prázdná je neuvěřitelně lehká a skladná. Samozřejmě že má spoustu nešvarů - třeba to, že nejde jen tak zalovit vevnitř a vytáhnout to, co potřebuju, většinou abych vyndal něco zevnitř musím to celý rozbalit. Proto to má nahoře to somrovadlo...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: Batoh
« Odpověď #55 kdy: Leden 07, 2017, 09:32:21 odpoledne »
No malinko vytváříme off topic, ale nevadí. Jinak od alpu sou super batohy, ale cenově sou malinko vejš než sem byl ochotnej dát. Jinak ten pytel na mrtvoli je dobrej nápad možná ho taky zařadím do výbavy, určitě minimálně jako ochrana spacáku super, možná by se dal za deště použít i jako bivak,  stačila by jedna, dvě lískový větve. Jinak hamaky sou taky super, taky o nějaké přemýšlím. Líbí se mi gol river ranger. Mají k tomu i takovej rukáv pod na zateplení a když přez hamaku natáhneš plachtu, tak máš krásnej bejvák odisolovanej od země, uzavřenej takže ho zvládneš malinko i vydýchat.
Jinak vystlání nevim v praxi sem to nezkoušel, ale když bude mrznout tak mám obavy že zem moc stejně neodisoluješ, nebo to zabere moc času aby to bylo kvalitně. Možná když bude dostatek listí tak ho nanosit a hodit přez něj plachtu aby jsi se neprohrabal na zem. Nějaký chvojí by možná, taky šlo akorát by jse muselo udělat několik vrstev a mám obavu že to při pohybu rozhrneš a budou tě pak píchat větvičky. A mech aspoň tady u nás je jen ve velmi malé míře.

A ještě k tomu pytli jestli se dá uzavřít ke krku tak by se dal vydýchat a teplo by snad i chvíli vydrželo :)

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: Batoh
« Odpověď #56 kdy: Leden 07, 2017, 09:38:50 odpoledne »
Jinak, kdyby to někoho zajímalo tak tady je ilbina pěkně popsaná a předvedená od krakena.
https://m.youtube.com/watch?v=OhhcAnfpZCY

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Batoh
« Odpověď #57 kdy: Leden 15, 2017, 06:20:21 odpoledne »
Tak jsem se rozhodnul do toho ruksaku od Tacticalu praštit. Městský ruksak se mi začíná párat, když do něj přidám noťas, tak musím k němu nosit další tašku, měřák na krku.. Zkrátka, jdu do Tactical 75 II. Je to druhá generace, už ji dělají asi dva roky, takže počítám, že drobné blechy a vešky na kráse vychytali..

Mezi tím jsem si něco nastudoval o Mole vazbě, připadá mi to docela praktické. Černá barva nic nezkazí..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Batoh
« Odpověď #58 kdy: Leden 19, 2017, 11:15:12 odpoledne »
Mám ho doma. Vešlo se mi do něj všechno a vážil 21kg. Nesl se excelentně. Takže čekám, až mi zavolá frajer z Tactical aby mi dal instruktáž. Myslím, že utratím ještě pár peněz za cargo kapsy a další doplňky.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Batoh
« Odpověď #59 kdy: Únor 19, 2017, 02:31:00 odpoledne »
Když jsem zahlídnul tohle, řekl bych, že to slušně nahradí ledasjakej ruxak.

https://www.novinky.cz/cestovani/429682-konec-prirucnim-zavazadlum-do-specialniho-kabatu-se-vejde-az-15-kilo-osobnich-veci.html

Vybavil se mi na stařičkej, černobílej televizní seriál F.L.Věk.
Tam si vzpomínám na jakýho si mnicha, kterej v takovýmhle kabátě nosil z Prahy na venkov knihy.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

SoňaR

  • Host
Re: Batoh
« Odpověď #60 kdy: Červenec 06, 2018, 06:15:25 odpoledne »
Po testování několika různých batohů několika různými lidmi přihodím pár postřehů, na kterých jsme se shodli:

- rozhodně vede kvalitní turistický batoh s odvětráváním zad, s bočním rozepínáním navíc a ideálně se dvěma sektory
- i u takového batohu je zcela zásadní správné uložení obsahu (samozřejmě) a správné seřízení všech popruhů a používání správně seřízeného bederního pásu (méně samozřejmě) - to významně rozhoduje o tom, jak daleko dojdete, kolik unesete a co vás potom bude bolet
- armádní batohy raději nebrat, pokud (podobně jako vojáci) nemáte v plánu nosit spoustu krámů pověšených na pasu... některé armádní batohy sedí na zádech dost vysoko, není to úplně komfortní... raději předem důkladně vyzkoušet
- molle pásky na batohu... no někdy se to asi využít dá, ale obecně je lepší maximum vybavení uložit do batohu. Všechny ty serepetičky pověšené zvenku narušují rovnováhu a při průchodu lesem se vám každou chvíli za něco zachytí
- molle tašky do batohu (nebo na batoh) - jako jsou pěkné, odolné, krásně si do nich všechno zorganizujete, ALE - je to v podstatě zbytečná váha navíc, co musíte nést. Podobnou službu vám udělají igelitové zavíratelné sáčky, nebo něco podobného.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Batoh
« Odpověď #61 kdy: Červenec 06, 2018, 08:09:41 odpoledne »
Taky si k tomu velikému ruksaku nechám ušít menšího brášku na nošení do práce na stavbě. Asi 35 litrů, protože ten má bederní pás. Nebo si pořídím nějakou skořepinu na záda, s nářadím a notebookem.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Batoh
« Odpověď #62 kdy: Srpen 09, 2019, 09:47:51 dopoledne »
Sháním jedno (max dvou) denní batoh, co nejlehčí, ale pevný a kvalitní, aby se to hned nezačalo rozpadat. Máte nějaké tipy? Příp. i něco odzkoušeného?

Civilní turistický vzhled, neutrální barvy, žádné molevazby, z venku max. dvě postranní kapsy a jedna přední...

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Batoh
« Odpověď #63 kdy: Srpen 09, 2019, 12:45:48 odpoledne »
https://www.nalehko.com/kategorie-produktu/batohy/


Buď chci lehký, nebo pevný. Oboje moc dohromady nejde. Pokud bych měl doporučit konkrétní batoh tak:
https://tacticalpro.cz/collections/batohy/products/batoh-tactical-20-iii?variant=29164917456978

Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Batoh
« Odpověď #64 kdy: Srpen 09, 2019, 01:21:39 odpoledne »
Dobře, tak abych to upřesnila - chci co nejlepší poměr nízká hmotnost x pevnost ;)

No nic méně ten šedý batoh v tvém odkazu nevypadá vůbec špatně. Díky za tip, určitě ho zařadím do výběru.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Batoh
« Odpověď #65 kdy: Srpen 09, 2019, 01:35:13 odpoledne »
Mám od nich 75l batoh. Nosí se perfektně. Prakticky ho používám každý den.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline CzechJoker

  • ***
  • Příspěvků: 49
  • Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
Re: Batoh
« Odpověď #66 kdy: Říjen 08, 2019, 03:18:36 odpoledne »
Mám batoh 5.11 Covrt 18. Je to batoh, na který lze narazit u řady US dobrodruhů (prepperů) a který je dost doporučovaný. Mám zkušenosti s českými i moravskými výrobci, s německým Deuterem (batoh) a s americkým Osprey (batoh + messenger), tak jsem doufal, že to bude podobný příběh s dobrým koncem.

5.11 je tradiční výrobce vybavení pro policii, armádu a bezpečnostní složky. Nosím jejich kalhoty, tašku na notebook, některé speciální vybavení a právě tento batoh. Musím říct, že to je v podstatě jedno velké zklamání a jak napsal jeden uživatel z druhé strany Atlantiku, je to obrovský pytel s tolika kapsami, že se v nich člověk ztratí.

Hlavní prostor batohu má pojmout vybavení na 18 hodin v akci (5.11 to kóduje do názvu - Covrt 18) a přitom má mít civilní vzhled, což může být v určitých situacích situační výhoda. Hlavní prostor není nijak dělený, je to prostě jedna velká díra obalená nylonem. U těla je plochá kapsa, do které by se měl vejít notebook (vejde), vembloud (nezkoušel jsem) a kam by se vešel balistický panel (nedokumentovaná funkce ;) )

Mezi kapsami na čelní straně a hlavním prostorem je místo pro skryté uložení osobní zbraně. Popravdě řečeno, tak hloupé umístění by snad nevymysleli ani soudruzi v NDR. Předně je tato kapsa je daleko od těla, tzn. při nesení batohu na zádech je mimo kontrolu. Pokud neseš batoh na jednom rameni, pak se ke zbrani nedostaneš - protože pravák nese batoh na pravém rameni a jediná ruka k dispozici je ta levá. Vedlejším efektem je, že díky zbrani (cca 1 kg) to celé visí jako zdechlá labuť.

Zadní kapsa obsahuje skrytou molle vazbu s velcro panelem (dobré) a dvě nezávislé kapsy na drobnosti. Kryt zadní kapsy lze odrolovat a mít přístupnou molle vazbu, třeba pokud tam nesete rezervní zásobníky. V horní části je ještě jedna kapsa, obsahující vyjímatelnou plachtičku pro připevnění označení, bohužel nikoliv velcro. Jsou zde také poutka na propisky a očko na klíče.

Výrobce tvrdí, že povrchová úprava odolá dešti. Je to lež, stačil jeden trošku silnější déšť a obsah byl kompletně promočený. Vyřešil jsem to univerzální pláštěnkou z Decathlonu.

Po stranách jsou kapsy na Nalgene láhve. Na rozdíl od řady tuzemských batohů, kam se naldžína nevejde, zde se tato standardní láhev bez problému vejde.

Batoh jsem kupoval jako bug-out zavazadlo, k tomuto účelu asi poslouží dobře. Na nějakou turistiku to ale není to pravé.


SoňaR

  • Host
Re: Batoh
« Odpověď #67 kdy: Říjen 08, 2019, 04:01:43 odpoledne »
Super recenze,  díky!

Offline CzechJoker

  • ***
  • Příspěvků: 49
  • Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
Re: Batoh
« Odpověď #68 kdy: Listopad 28, 2019, 07:51:45 dopoledne »
Video s tímto batohem je zde:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4ocoUexbMvs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4ocoUexbMvs</a>

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Batoh
« Odpověď #69 kdy: Listopad 28, 2019, 05:32:54 odpoledne »
Pěkná recenze. Ta díra zkrs záda není odvětrávání, ale odlehčení páteře.
A chválím i za ostatní videa  ;)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Batoh
« Odpověď #70 kdy: Listopad 15, 2022, 10:27:16 odpoledne »
Spolunocležníci na planetě...

oživuji tohle téma „Jaký batoh“ s několika postřehy i dilematy.
Člověk by si myslel, že už má hotový názor a že už nebude opakovat staré chyby a přesto se, dnes už „protřelý“ chodec, opět spálil a opět prosí o názor.

Rekapitulace.
Na velké výpravy nosím již dříve recenzovaný
https://tacticalpro.cz/collections/batohy/products/batoh-tactical-75-ii
Jsem s ním vesměs spokojen. S v pravdě kladnými recenzemi musím celkem souhlasit, proto vytknu jen mou vnímané negativní drobnosti ze zkušeností z užívání.
Při naložení více než 28 Kg batoh začne dosti povrzávat a polstrování již není „dost dobré“. Viním „plovoucí konstrukci zad“ která podporuje hybnost nákladu a umožnuje mu získat větší „setrvačný“ potenciál. Je to takové „vachrlaté“ Blbě se s tím chodí a ještě blběji se s tím kluše.  Ano, řešení je jednoduché.  Stačí si naložit méně. :) (obvykle jsem do 20 kg)
V základu je tam spoustu přezek a pásků a pro normálního civila (mě) spoustu vymyšleností, které mu k ničemu nejsou a které se jen mohou pokazit. V zásadě zbytečně zvyšují váhu batohu a riziko požkození.
S naplněnými kapsami je hodně široký a díky zádovému systému i dosti daleko od zad.
Díky spoustě přezkám a zapínání a dlouhým řemenům se pomalej balí tak aby vypadal „pěkně“
Batoh však mám rád a za těch sedm let průměrného používání (cca 30 dní v roce) mě nikdy nezklamal.

Do města na denní chození a malé výpravy jsem potřeboval menší batoh cca 30-45 litrů a vystřídal jsem toho hodně.

Nord Blank jednokomorový batoh, co už se nevyrábí. Mám ho snad 12 roků a průběžně se k němu vracím.

Dále cca 3 roky
https://www.kombatuk.com/categories/Rucksacks-Bags/1246-Spec-Ops_Pack_45_Litre_-_Olive_Green
Podlehl jsem módě military a tahal ho skoro denně. Vzhledem k ceně není špatný. Bohužel nedává vyšší zátež (občas jsme v tom přesouval střelivo a při 24 kg začaly povolovat švy na rameních popruzích. Ty jsem znovu zašil. )  Vyřadil jsem ho poté, co odešel jeden jezdec (naštěstí to má druhý a na hraní pro děcka je pořád dobrý.)
I když ten batoh neměl žádné polstrování zad, byl přiměřeně tuhý a poměr cena/výkon OK.

Přemýšlel jsem o „demilitarizaci“ svého vybavení a o pořízení nějakého nenápadnějšího batohu
po dlouhém pátrání jsem v jedné akci/slěvě koupil tento.
https://www.huskycz.cz/city-promise-30l-cerna
Na první pohled splňoval většinu mých požadavků a byl relativně levný. Měl jsem poprvé batoh s „organizérem“ a fakt jsem měl pár dní radost, že mám batoh na „notebook“ a 4 kapsy atp. Po 4 týdnech můžu řící následující. Je to nepoužitelné. Nedrží to tvar, nesedí to na zádech, neunese náklad. Nevejdou se tam objemnější věci. (kapsy to nepustí) Pokud to nemá nějaký pevný předmět (notebook)v poslední kapse tak je to... prostě je to na ho***o. Záda se brzo odrbaly. Je to tak na pár hadříků a sešitů... na zátěž zapomeňte.

S pokorou jsem si sedl k PC a snažil se dát dohromady požadavky. ZNOVU a LÉPE. Seřazeno podle důležitosti nejlépe pro 30-45 l
1. Zádový systém. Nesmí se ten batoh bortit, i když je jen z půlky naplněný, nebo jsou neseny tvrdé, malé, težké věci... Tedy nějaká konstrukce, vložka ?
2. Bederák. Použitelný. (oddělávatelný výhoda)
3. Prsák, použitelný (ne ten volně výškově nastavitelný viz „Husky“ ten je z principu na houby
4. Kompresní popruhy na bocích. Aspoň dva na stranu:)
5. Asi stačí jen jedna z vrchu plněná komora.
6. Kapsy po bocích
7. Kvalitní zipy
8. Pláštěnka
9. Ne moc military vzhled
10. Organizér (takový malý prostor na edc)
11. Způsob jak připevnit něco na povrch (lanka, sponky, pásky)


Po brouzdání netem jsem našel tyto produkty. Máte s nimi nějakou zkušenost ?

https://www.helikon-tex.com/en_eur/pl-evn-nl-elevation-backpack.html
https://www.helikon-tex.com/en_eur/pl-dtn-nl-downtown-backpack.html

   https://www.top-armyshop.eu/batoh-defcon5-bushcraft-35-l

Nebo něco hodně civilního
https://mark-ryden.cz/navarro-batoh/

Trochu zasněně jsem se koukl sem, ale vzhledem k výše postnutému příspěvku a ceně..
https://www.511tactical.com/eu-en/amp72.html

Nějaké nápady ?

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Batoh
« Odpověď #71 kdy: Listopad 16, 2022, 07:00:56 dopoledne »
S demilitarizací lze jednoznačně souhlasit. K tomuto kroku jsem přistoupil již před několika lety.

Čoveče ten batoh na větší výpravy mi přijde strašně velký a těžký, fakt bych to nechtěl tahat.

Brácha šel letos nějaký pochod 150km tuším v Irsku a shodli jsme se, že max. 60l a celková váha max. 20kg a spíš míň.

Oba jsme spokojeni s Pinguin Explorer. Za rozumné peníze dobře udělaný batoh.

V podstatě jediný military batoh mám už jenom na takové ty chatové bushcrafty a to Sleeka Force od Snugpaku.

Do města pak používám takové ty vyloženě městské batohy typu Wenger atd.
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Batoh
« Odpověď #72 kdy: Listopad 16, 2022, 07:22:21 dopoledne »
Gray man je jediný rozumný koncept preppera.

Vyzkoušej Osprey Talon. Je to o něco málo dražší, ale cena vykon se rozhodně vyplatí. Dají se občas koupit v akcích se slušnou slevou a dělají se v různých velikostech a barvách. Je k nim i pláštěnka atd. Rozhodně doporučuji je zařadit do výběru. Sám je roky používám (mám I a II, uvažuji o té III) a měl by (snad) splňovat všechny tvé požadavky.

Třeba tady:

https://www.4camping.cz/p/pansky-batoh-osprey-talon-33-iii/

Offline Cajgalamo

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Batoh
« Odpověď #73 kdy: Listopad 16, 2022, 11:57:08 dopoledne »


Čoveče ten batoh na větší výpravy mi přijde strašně velký a těžký, fakt bych to nechtěl tahat.



Tak to si o Profa nemusíš robiť žiadne starosti. K tým 30kg v batohu si ešte na chrbát vyloží dieťa a ide. 
A po trojdňovom pochode sem napíše, že by to chcelo lepší puder na nohy. :) :) :)
Z miestnych, s ktorými sa poznáme osobne, sa radí na špicu tvrdých chlapov.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Cajgalamo

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Batoh
« Odpověď #74 kdy: Listopad 16, 2022, 06:12:15 odpoledne »
Profe, skús pozrieť od Ferrina radu Transalp.
Nespĺňa všetky tvoje požiadavky, no tie podstatnejšie áno.
Za nízku cenu je to veľmi veľa muziky.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7593
Re: Batoh
« Odpověď #75 kdy: Listopad 17, 2022, 11:12:16 dopoledne »
Myslíš takéto dačo?
https://www.ferrino.sk/kategorie/14-turisticke/


https://www.alza.sk/sport/ferrino-transalp-60-2022-green-d7084787.htm

Tu na alze som ho našiel za najnižšiu cenu. Tiež by sa mi dačo nové šiklo na turistiku.

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cajgalamo

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Batoh
« Odpověď #76 kdy: Listopad 17, 2022, 01:43:59 odpoledne »
Jo, ferrino je fajn talianska outdoor značka, rada transalp je podľa mňa topka a je v ponuke v rôznych objemoch a za dobrý peniaz.

Ja pokukávam po Savota Jääkäri, no tam je cena dvojnásobná. Ale zase za top kvalitu.
Značka štandardne poskytuje 5 ročnú záruku. Je to ako so škandinávskymi nožmi. Určené na hrubé zaobchádzanie v hrubých podmienkach. Žiadne kompromisy.
Ale nespadá pod koncept "greyman" - je to vyslovene military štýl. Ale NATO aprooved.

Survival recenzia(engriš only): https://www.youtube.com/watch?v=8IWaIaMK05M
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"