Autor Téma: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...  (Přečteno 31250 krát)

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #150 kdy: Říjen 01, 2015, 09:04:32 dopoledne »

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re:Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #151 kdy: Říjen 16, 2015, 07:44:30 dopoledne »
No jelikož jsem cca před 2roky četl náhodou etiketu na SAVU, kde stálo, že je reálné použít i pro dezinfekci studny, nedalo mi to a zadal jsem dotaz přímo na firmu vyrábějící SAVO a zažádal o odpověď.

Zde je vyjádření, který na sebe nenechalo čekat ani 12 hodin. Jsou rychlý.

Dobrý den,
Pro dezinfekci pitné vody třeba v petlahvi při kempování můžete použít produkt Savo Original.
Budete-li se pohybovat v oblastech s normální teplotou vzduchu tj. do 25-30°C , kdy tato teplota není celých 24 hod., tak na 2 litry vody byste měl přidat 2-4 kapky SAVA Original (podle znečištění vody), promíchat obsah láhve a nechat působit min. 30 minut. Pak se může voda pít, obsah chloru bude v takto upravené vodě stejný jako v pitné vodě, která se také chloruje. SAVO Original byste měl přelít do malé plastové lahvičky s uzávěrem a dle potřeb kapátkem SAVO přidávat do vody. SAVO nelze skladovat přímo v kapátku,ale jen v plastových lahvích s uzávěrem nebo plast. lahvích, jejichž uzávěr je konstruován jako kapátko.

Jestliže vycestujete do oblastí, kde je teplota vzduchu větší než 30°C, tak se na dezinfekci vod používají pevné přípravky, u kterých nedochází k rozkladu vlivem tepla. Mohl by se použít Chloramin T běžně se používá 10 g/ 1000 L, takže na 2L vody to bude 0,02g.

S pozdravem



Petra Neubergová


Rozhodně mě nezklamali a v nouzi vím, čim vodu vyčistit od mikrobů a bakterií.

Yperit - tuto přesnou a fundovanou informaci plotit zlotem  :pa:

Savo Original bude v Lídlu v akci :   
Lidl
19.10. - 25.10.2015

   1 l za 19,90 Kč



Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #152 kdy: Říjen 16, 2015, 08:40:41 dopoledne »
Super cena Sava. :)

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #153 kdy: Leden 20, 2016, 09:19:48 dopoledne »
Zdravím případné čtenáře. Pro případ katastrofy upravuji vodu takto: Do 30ti litrového kbelíku si nanosím vodu z blízkého potoka.Rozmíchám cca 1 kávovou lžičku mletého aktivního uhlí.Nechám min.hodinu za občasného míchání stát.Potom přidám cca 2,5ml.Sava a 2ml. PAX-18. Vodu zde máme kyselou,tak dám i cca.2g.vápenného hydrátu,sody na praní či hydroxidu sodného (úprava pH). Míchám cca.5min.Nečistoty se vysráží a klesnou na dno.Zůstane čirá voda,kterou ještě přefiltruji přes písek se zeolitem.A znovu přidám 2ml.Sava. Výslekem je čistá voda se zákalem menším než kohoutková,mikrobiálně čistá a díky aktivnímu uhlí a zeolitu bez reziduí různých chemikálií a těžkých kovů.Pitná,chutná.

Offline papuánec

  • ***
  • Příspěvků: 26
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #154 kdy: Leden 30, 2016, 06:13:59 odpoledne »
Ahoj všichni
mám s čištěním vody zkušenosti z dlouhých treků mimo civilizaci. Jako většina lidí jsem se tehdy spolehl na chemii. Věděl jsem, že bezmála měsíc nebu mít k dispozici pitnou vodu a tak jsem si nakoupil tabletky na čištění vody ( katadyn ) Nebylo to nic levného a celý měsíc jsem sebou vláčel 2 hliníkové lahve - v jedné se voda čistila ( chvíli to trvá než ta chamie zabije všechny breberky ) a z druhé už vyčištěné jsem pil. Pak jsem to vystřídal. Vodu jsem bral kde se dalo a kde vypadala čistá. I přes důkladné používání jsem si jednu pěknou střevní infekci užil.

Vzhledem k tomu, že tabletky nejsou levná záležitost a jednou prostě dojdou, začal jsem hledat něco jiného. A našel jsem filtry Sawyer. I ten nejmenší má dostačnou kapacitu aby vyčistil dost vody pro rodinu i na dobu několika měsíců. Je to malá a lehká věcička co se vejde kamkoliv a můžete jí mít sebou. Jen nesmí zmrznout protože led by rozrušil filtrační hmotu uvnitř. Dá se k němu připojit brčko a pít třeba z louže. Přikládám odkaz na recenzi
http://recenze.armadninoviny.cz/vodni-filtry-sawyer.html

Výdrž je veliká a oproti chemii, které je potřeba mít velkou zásobu je i cena relativně nízká. Voda z filtru chutná výborně bez stopy pro chemických a chlorových pachutích. Jen první  tak 2 litry maličko chutnají po plastu než se filtr propláchne vodou. Ale to může být jen můj dojem.


Offline Kenny

  • ***
  • Příspěvků: 62
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #155 kdy: Únor 02, 2016, 08:37:08 odpoledne »
Tak Sawyer je snad základ každého Preppra, doporučuji všem... Na Ebay se to pohybuje 400 - 500,- ks, když nechcete živit české předražené obchodníky :P
Aut vincere aut mori – Zvítězit nebo zemřít

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #156 kdy: Únor 03, 2016, 09:36:58 dopoledne »
Z Ebay se bojím objednávat. Může jít i o padělky, nicméně souhlasím že i na eshopech prokliknutých z webu výrobce se cena pohybuje tak jak říkáš.

Offline Petoza

  • ***
  • Příspěvků: 73
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #157 kdy: Únor 03, 2016, 10:02:02 dopoledne »
Objednal som set Sawyer filtrov (4 ks) z ebay.de, platil som to cez paypal, set mi neprisiel, reklamoval som to u predajcu cez formular na stranke ebay a kedze do zavazneho terminu predajca nedolozil doklad o odoslani, ebay mi cez paypal vratil zaplatenu ciastku. Objednal som to znovu od toho isteho predajcu, prislo mi to postou z nemecka snad do piatich dni...  takze netreba sa bat, celkom to funguje, podvodnici, pripadne predajcovia ci kupujuci, ktory sposobuju problemy, su pomerne rychlo odstraneny zo systemu... :)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #158 kdy: Únor 04, 2016, 08:32:40 dopoledne »
Na eBay objednavam skoro kazdy mesic neco. Mam s tim ty nejlepsi zkusenosti. Zbozi mi neprislo jen jednou, bylo to vyreklamovano a penize vraceny. Kupoval jsem tam od drobnosti az po velke dily na auto. Rozhodne ale nepodcenujte rating prodejce v zavislosti na mnozstvi prodaneho zbozi. Clovek si tak casto muze usetrit nasledne problemy s nespolehlivym obchodem. Kdyz neni rating temer stoprocentni, tak zjistuji ceho se tykaly negativni ohlasy, casto to totiz byvaji banality, nebo nesmysly. Pokud je ale casta stiznost na kvalitu, nebo dokonce nedodane zbozi, tak volim nekoho jineho, byt je cena o kus vetsi.
Praktikující cynik

Offline Martin1981

  • ***
  • Příspěvků: 19
  • Být připraven je povinnost každého člověka.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #159 kdy: Září 16, 2016, 09:58:23 dopoledne »
Ahoj.
Tak konečně jsem měl možnost využít své zásoby pitné vody.
V Brně kde bydlím se strhla malá ukázka hyenismu lidí i při malém riziku kontaminování pitné vody.
Představte si, že ty tupy ovce/nepřipravení/ se v Kauflandu rvaly o kartony s balenou vodou jako by šlo o život, a to přitom stačilo vodu z vodovodu převařit.
A to si představte co by nastalo, kdyby voda netekla vůbec.
V celém Brně a blízkém okolí nebylo možné sehnat snad ani jednu petku s neperlivou vodou.
A to my všichni říkaly že jsem paranoik když si neustále skladuju cca 1600 l pitné vody:)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #160 kdy: Září 16, 2016, 12:07:36 odpoledne »
Ano, díky za téma, to je ono.Nedokážu si představit, že by nešla elektřina dva tři dny. Kámoš z brna mne taky ubezpečil, že první dva dny chaosu nemůžeme jako lidi přežít.Situace v brně je jasným důkazem, že stádové jednání ovčanů je nádherně předvídatelné a čitelné.
V tom nejhorším možném kontextu.

Offline Martin1981

  • ***
  • Příspěvků: 19
  • Být připraven je povinnost každého člověka.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #161 kdy: Září 16, 2016, 03:28:51 odpoledne »
Ono stačí i to, když je někde pořádná sleva třeba na olej nebo cukr.
Fronty už hodinu před otvíračkou a pak chování stáda dobytka.
Neuvěřitelny, že pro úsporu doslova pár korun jsou lidé schopni se i porvat.
Představa jak by to vypadalo při globální katastrofě je jako scénář k hororu.
Naštěstí než by se lidi okolo pomlátily, tak já už budu vklidu v záložním bunkru. :-*

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #162 kdy: Září 16, 2016, 04:33:45 odpoledne »
Moc filtrům nevěřím.
Převařená voda je to, co všechno co v ní žije zlikviduje, ale nestačí zapnout varnou konvici.
Voda musí bublat nejmíň půl hodiny !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #163 kdy: Leden 01, 2017, 09:30:35 odpoledne »
Ráda bych si pořídila nějaké vaky či skládací kanystry na vodu, pro případné okamžité vytvoření zásoby vody, ale aby to aktuálně nezabíralo moc místa. Něco jako tohle:
http://www.sport365.cz/abbey-camp-kanystr-nadoba-na-vodu-20l-skladaci/?gclid=Cj0KEQiA7qLDBRD9xJ7PscDCu5IBEiQAqo3BxKp9QQYimBfoTURlciIUYMauGC1U4atPaNt9Uf5efo0aAt3_8P8HAQ#productReviewsList

Nemáte někdo s podobnými "nádobami" zkušenosti (zejm. trvanlivost materiálu)? Příp. typy, kde by se daly za dobrou cenu sehnat?

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #164 kdy: Leden 02, 2017, 07:29:07 dopoledne »
Já zase plánuju skrýt studnu pod zem, tak, aby se na její existenci časem zapomenulo. Je hodně vydatná a kvalitní.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #165 kdy: Leden 02, 2017, 11:15:05 dopoledne »
Já jsem se obávala ,že to budu muset vysvětlovat :)

Takže - nechci hledat zdroj vody, ten mám, ale ráda bych nějaké skladné "nádoby" pro případ, že bych věděla, že zdroj vody, který mám, bude (z jakéhokoliv důvodu) nějakou dobu nepoužitelný.

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 900
  • člověk
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #166 kdy: Leden 02, 2017, 11:43:32 dopoledne »
To Soňa
jako všechno plastové náčiní, i tyto nádoby podléhají časové degradaci. Netuším, jak moc vydrží, ale zkus se nad otázkou zamyslet z druhé strany. Než nějaké "nouzové" řešení, co ti bude doma ležet ladem....

Co pořídit nádoby, které by jsi používala, a když by byl problém, tak je naplnila vodou ?
typicky  třeba skleněné demižóny... Na podzim tam budeš schraňovat šťávu z ovoce, co nespotřebuješ, vykvasíš :) a když bude potřeba, naplníš to prostě vodou.
Dále třeba velké plastové sudy, s víkem, za doby klidu v nich můžeš leccos skladovat a když bude potřeba, naplníš vodou... etc...

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #167 kdy: Leden 02, 2017, 12:04:22 odpoledne »
Ano, máš určitě pravdu, i to je v určitých případech možnost. Bohužel to není řešení, které aktuálně hledám.

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #168 kdy: Leden 02, 2017, 12:43:06 odpoledne »
IBC kontejnery jsou fajn, ale - jak říkáš - moc skladné to není  :)
A i ta manipulace s takovým kontejnerem není úplně jednoduchá, kolik váží prázdný? 50 kilo?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7542
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #169 kdy: Leden 02, 2017, 01:02:56 odpoledne »
Soňa preperuje v paneláku, takže si musí kúpiť igelitkové bandasky, alebo improvizovať. Ako napr, kondóm strčiť do ponožky a vytvoriť si tak čutoru, alebo igelitom vystlať dáku skriňu, či miestnosť a to napustiť ako bazén. Obyčajne nám kedysi stačila aj vaňa...  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #170 kdy: Leden 02, 2017, 01:17:39 odpoledne »

Něco se mi vybavilo, určitě to někdo vygooglíte dřív než já, nejspíš na e-bay.

Jakýsi hydrovak do vany, vymyšlený na snadnou obsluhu a voda má zůstat dlouho poživatelná.

tří dvá jednáá teď  :)


Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #172 kdy: Leden 02, 2017, 01:44:33 odpoledne »

Našla jsem :) - http://pripravse.cz/waterbob-nouzova-zasoba-vody/

zmiňují vanu, ale jak píše Dag, třeba převrácená skříň by v nouzi stačila...

Petozo to vypadá praktičtěji, jdu prostudovat :bee:


SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #173 kdy: Leden 02, 2017, 01:46:24 odpoledne »
Soňa preperuje v paneláku, takže si musí kúpiť igelitkové bandasky, alebo improvizovať. Ako napr, kondóm strčiť do ponožky a vytvoriť si tak čutoru, alebo igelitom vystlať dáku skriňu, či miestnosť a to napustiť ako bazén. Obyčajne nám kedysi stačila aj vaňa...  ;)

ano ano, v paneláku, kterej je postavenej z cihel, má zahradu, studnu, sklep, malou stodolu.... no každej říkáme chalupě jinak  ::)

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #174 kdy: Leden 02, 2017, 01:48:18 odpoledne »
Petoza, Maja, díky za tipy  @-->

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #175 kdy: Leden 02, 2017, 02:54:26 odpoledne »
Obecne, cim vetsi nadoba, tim levneji to vyjde (litr/kc). Nevim jak velke by sis predstavovala. Treba 80l
Nebo nejake maxi, na ktere ovsem je potreba kombo, tj nejaky truhlik, treba z nekolika hranolu se zarezy, ktere jdou do sebe zacvaknout pak muze byt treba 1000 a vice litru. Videl jsem tusim i 2500l. Pak jsou velke pouzitelne bez schranky, ale ty uz jsou pomerne dost drahy
Praktikující cynik

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #176 kdy: Leden 02, 2017, 03:27:22 odpoledne »
Cyniku, díky, zajímavé tipy.
Hodně zohledňuji skladovatelnost a manipulovatelnost i po naplnění, takže 1000 l spíš ne. I když třeba vymyslím, kam to v případě nutnosti dám a jak to napustím, takže vedu to v patrnosti  :)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #177 kdy: Leden 02, 2017, 06:00:55 odpoledne »
Tak v podstatě je několik možností a záleží na tom, kolik té vody chceš skladovat, kolik peněz do toho chceš utopit, zda to má být mobilní řešení a zda se to bude moci využít i jinak....

1. Pokud jde o chalupu, asi bych šel po podzemní plastové nádrže (PP, PE s atestem na pitnou vodu). Objem alespoň 3000l. Můžeš do toho jímat i dešťovku na závlahu zahrady...

2. Levnější varianta je 1000l kontejner, ale pokud má být pod zemí, je třeba jej vyztužit, ty komerční klece ho neochrání...

3. Sudy....Ale nelze skladovat tak dlouho a kvalita vody v létě bude problém (Jedině ve sklepě). V zimě jedině ve sklepě.
3. Kynystry....na krátkodobý výpadek OK, ale na větší objem je to drahé řešení. Je mobilní...
4. Cisterna na podvozku, třeba z armádních přebytků...mobilní a dá se to převážet i za osobákem...Dobré pro napájení dobytka či koní na pastvinách, pokud je alespoň SUV nebo lépe tereňák a není napajedlo (nebo je daleko)....

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #178 kdy: Leden 02, 2017, 06:06:42 odpoledne »
Ale jinak souhlasím se sedlákem, dlouhodobé řešení je udělat vrt, utěsnit jej pořádně bentonitem a cementovou obrubou a ideálně uzavřít tlakovým uzávěrem. Pak je možné to klidně převrstvit hlínou a je jistota, že se dovnitř  nedostane povrchový splach z polí, povodně si neškrtnou, zloděj či úředník to nenajde a i když najde, čerpadlo jen tak bez přípravy neukradne....to už musí vědět jak.

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #179 kdy: Leden 02, 2017, 08:22:06 odpoledne »
Pánové, já vím, že velkokapacitní nádrže jsou super, vlastní studna je super atd. ... ale přesto bych se ráda vrátila k původnímu dotazu - menší, skladné "nádoby" na vodu, které by zabíraly minimum místa a v případě potřeby by se daly (téměř) okamžitě použít (napustit), příp. aspoň na kratší vzdálenosti přesouvat. Uvítám jakákoliv možná řešení v tomto duchu  :rose:

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #180 kdy: Leden 02, 2017, 11:00:27 odpoledne »
tak třeba se tu ještě objeví někdo, kdo to má odzkoušené nebo má o tom víc info... třeba někdo bere nějakej skládací kanystr pod stan, nevzdávám se naděje a budu čekat  :D

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #181 kdy: Leden 02, 2017, 11:07:07 odpoledne »
My měli skládací kanystr z Tesca, průhledný, asi 10 litrů. Pod stanem super. Byl v akci, tak jsme ho koupili. Podruhý už jsem ho tam neviděl.  ;D Ovšem informační hodnotu to pro Tebe asi mít nebude. Skladné to je a musíš být opatrná avy se neponičil.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #182 kdy: Leden 02, 2017, 11:11:54 odpoledne »
Je to zvláštní, ale záleží na tom, jak dlouho ta voda má být uskladněna a při jaké teplotě k jakým účelům.Než jsme na chatě vykopali studnu, tak jsme nosili vodu v kanystrech. Plastových, komunistických. Občas se kanystr zevnitř potáhl zeleným slizem, tak se vyštěrchal pískem , vypláchnul a zase bylo dobře.Kdybych já měl řešit skladování vody, byly by to kanystry.Velké objemy jsou fajn, ale kdo a jak to naplní a jak s tím bude manipulovat.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #183 kdy: Leden 02, 2017, 11:21:14 odpoledne »
Jsem velmi ráda, že po anabázi Cesty z města jsem na tom tak, že toto nemusím řešit. Vrtaná studna (pitná kojenecká)+ voda samospádem (nepitná- na zalévání) + studánka ( na vlastním pozemku)-zatím nemám rozbor.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #184 kdy: Leden 03, 2017, 12:13:10 dopoledne »
No a pokud chceš improvizovat, opatři si pár m2 rybníčkové folie, můžeš tím vystlat vanu, skládací přepravky, nebo i díru v zemi....jinak skládací vaky jsou fajn, jen nejsou příliš mechanicky odolné. Vodu ti udrží i duše z traktoru či náklaďáku, do duše z osobáku se 20-25l vody taky vejde a je to skladné....prezervativy a mikrotenové sáčky v ponožkách a punčochách tu již padly...já jednou přenášel vodu i ve větrovce se zátěrem ::). Prostě improvizovat jde skoro vždy. Ale napřed bych každému doporučil vzít si 5l vody a zkusit s tím vystačit jeden víkend. A ejhle jak se najednou změní navyklé chování. Ono skladovat trvale a spolehlivě pro 4 lidi pitnou vodu řekněme jen na 1 týden v obyčejné bytovce nebude moc pohodlné...A znamená to průběžnou obnměnu či nutnost následné preventivní desinfekce.

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #185 kdy: Leden 03, 2017, 12:33:22 dopoledne »
Ne, díky, s fólií ani pneumatikami improvizovat nehodlám, opravdu mě zajímají jen ty skládací kanystry a vaky na vodu  :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7542
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #186 kdy: Leden 03, 2017, 09:24:32 dopoledne »
Tu máš komplet sortiment, a keďže je to pre armádu, tak by to malo aj dačo vydržať. http://shop.militaryrange.sk/na-vodu-h2o-vedra-kanistre-0440

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #187 kdy: Leden 03, 2017, 09:39:05 dopoledne »
super! díky  @-->

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #188 kdy: Leden 03, 2017, 09:43:31 dopoledne »
To už je sortiment, paráda....do foroty vynikající

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #189 kdy: Leden 03, 2017, 11:50:29 dopoledne »
Tu máš komplet sortiment, a keďže je to pre armádu, tak by to malo aj dačo vydržať. http://shop.militaryrange.sk/na-vodu-h2o-vedra-kanistre-0440

Malo by to dačo vydržať, to je pravda, ale také nezapomínej, že vojáci jsou spotřební materiál a mají relativně krátkou životnost. Takže se tam asi nějaké ty ftaláty a jiná svinstva nebudou příliš řešit.

Vojáci jsou schopní chlastat vlastní moč, když není vyhnutí, vyčistí si vodu z louže a podobně. Takže, bytelné to bude, určitě drahé, ale ta zdravotní nezávadnost, no já vám lidi nevím jak mají armádní nákupčí nastavené priority, vzpomeňte na Kalouskovy padáky a na české Pandury, co stály skoro tolik co americký tank M1A2 Abrams..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7542
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #190 kdy: Leden 03, 2017, 12:06:26 odpoledne »
Vo čem meleš vole?  :o
Vojak bol vždy najlepšie a najkvalitnejšie vybavený a zásobovaný. Žiadna čína. Všetko prevyšuje životnosť niekolkonásobne vyššiu, ako vybavenie pre civilov.  ;)
Jediné, čo by mohla byť slabina je vek onoho materiálu. Takže aj keď je to nové, tak to mohlo ležať v sklade aj 40 rokov. U niečoho neškodné, u iného devastujúce.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #191 kdy: Leden 03, 2017, 02:11:00 odpoledne »
Jeste mne napadla jedna varianta a jeden armadni
Praktikující cynik

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #193 kdy: Leden 03, 2017, 02:36:40 odpoledne »
Asi kvuli ty zmineny skladnosti v dobe kdy se to nepouziva. Jinak tydle bandasky jsou super, mam je tu na vsecko.
Praktikující cynik

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #194 kdy: Leden 03, 2017, 03:42:19 odpoledne »
Skladovat to prázdný? :"no": V době kdy v tom není voda může v tom být cukr, obilí, sůl...cokoli jinýho. Pak je ale pakárna to vyprázdnit když je to potřeba na vodu. Jinak ve víku to má o-kroužek, takže by to mělo být patřičně těsné...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #195 kdy: Leden 03, 2017, 06:43:06 odpoledne »
Před třemi roky jsme zakopali pár petflašek s vodou. S bublinkama a bez bublin. Co si myslíte, že tam naj jaře můžeme najít?rozbor bude jako u vodního zdroje, zejména bakterie a chemie. Nezkoušeli jste někdo něco podobného??

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #196 kdy: Leden 03, 2017, 07:01:27 odpoledne »
Pokud to bylo zakopané jako nenačaté balení brzo po nákupu zřejmě bude rozbor OK, pokud se neporušil uzávěr. Ta bublinková by mohla vyjít o chlup líp. CO2 vytěsní kyslík a případné bakterie se tolik nepomnoží....

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #197 kdy: Leden 04, 2017, 12:13:40 dopoledne »
Sakra tohle by mne nenapadlo, je to ale logické..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7542
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #198 kdy: Březen 17, 2017, 07:13:14 odpoledne »
Vak na vodu. Vyzerá vcelku kvalitný. Vedel by som si ho predstaviť zabudovaný v aute za tapacírom za zadným blatníkom. /väčšina väčších áut-offroadov tam má nevyužitý priestor/
http://www.marinesport.cz/p/2122/obdelnikova-flexibilni-nadrz-na-vodu-obsah-55-l

By ma zaujímala ešte tá inštalačná sada.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Voda - dezinfekce, filtrace, úprava, princip,...
« Odpověď #199 kdy: Březen 23, 2018, 09:17:38 dopoledne »
No já právě běhán v terénu a vzorkuji....S potěšením vidím, že letošní rok byl pro doplnění spodních vod dosud příznivý. Ačkoliv se sněhem rekord nepadl častěji mžilo a stačilo se to vsakovat. Už to opravdu bylo zapotřebí. Ale musíme tomu jít naproti a snažit se tu vodu zadržovat, kde to jen trochu jde. Skoro bych řekl, že je to součást bezpečnostní politiky země, stejně jako modernizace a rozšíření armády.