Autor Téma: Uživí mne zahrada - rok 2012?  (Přečteno 13248 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #50 kdy: Říjen 09, 2012, 10:53:35 odpoledne »
A ty zase drž palce nám, dáváme do kupy peníze na 30-ti hektarový pozemek nedaleko elektrifikované trati do Prahy, za zády les a jeden moc zajímavý bonus pro preppery.. Až přijedeš do Prahy na návštěvu, tak padneš na zadnici a zbledneš závistí..

Palce ti držím všechny 4, i ty na nohou a možná že se i za tebe pomodlím k Blahoslavenému Karlovi Habsburskému, našemu poslednímu a společnému králi :-D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #51 kdy: Říjen 09, 2012, 11:23:32 odpoledne »
 ;)

Dík!
Dúfajme, že nám plány výjdu.
Do Prahy sa nechystám, Ale určite na budúci rok navštívim Liberec, nejakú dobu som tam žil. Mám to tam rád.

Beriem ťa za slovo, na návštevu sa určite zastavím!  :)
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

alwarez

  • Host
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #52 kdy: Říjen 10, 2012, 02:23:26 dopoledne »
Jestli mne uzivi zahradka a tahle otazka se objevila na zbranich kvalitne pak na rozpadu ,nez mne vymazali a vyhodili asi nekdo to vedel lepe, nez ja ......Nas na sedlacine zilo asi 10 lidi a meli jsme k dispozici 4 ha to bylo nase jasne meli jsme kraliky ,slepice, ovce,kruty,husy, adt a dve prasata a myslim 2 kravy tak potraviny nebyly problem ,ale penize to byl problem ,nebot jsme museli koupit so jsme nedovedly vyrobit a treba ziskat penize na jizdenky na autobus a vlak a tak dva se museli obetovat a hledat praci v civilizaci a jeden byl od roku 1945 prednosta stanice a dostal sem tam tenkrat, ze byla mlada generace vybita a nebylo dostatek pracovnich sil a otec co makal jako stavebni mistr, prace mel dost a dost toho bylo vybombardovano at tak se opravovaly valecne skody....Nejhorsi tehda bylo ,ze prebytky se nemohly prodavat a rezim zakazal trhy a az roku 1970 se pomalu zacaly objevovat a pak naturalie byly vetsi a vetsi a tim se rezim snazil kazdeho vyhladovet a tak se vetsina haveti chovala na cerno a les co byl par metru za chalupou se vyuzival k pytlactvi jak na ryby tak na zver.Tady maji zahradky co jsou tak 500 m ctverecnich a to je neuzivi ,ale mohou si privydelat to co jim tam vyroste proste zavari a prodavaji na trhu a za postaveni stanku a misto obycejne chteji 5$ a tak nekteri tam maji i 50 zavarenych sklenic co litr jde tak za 4$ a jasne nekdy to prodavaji i na e-bay co neni tak vyvodne a tak zakaznik musi platit dopravu co je polovina ceny na sklenici a tak malo lidi koupi a pak sklenice muze stat 6-7 $ ......Ja tady kazdemu rikam aby si privydelaval jak na zahradce ,take mit doma ve sklepe malou dilnu i kdyz ma job ,nebot z toho muze byt vyhozen a nic se nedeje proste se rano probudi a jde makat do sklepa a jasne bude mit mene penez, ale bude mit nejake  ......

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #53 kdy: Říjen 10, 2012, 06:44:03 dopoledne »
Držím palce

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #54 kdy: Říjen 10, 2012, 05:03:26 odpoledne »
Držte palce, v piatok idem na obhliadku.
Drzim taky palce.
Budeme pak se  moc informovat treba,kdy co jsme sazeli do kelimku atd.:)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #55 kdy: Říjen 11, 2012, 12:08:04 dopoledne »
Hoši, dík.  :)

Teším sa na ďalšie vymieňanie a nadobúdanie skúseností a informácii.


Doplnenie 14/10 : Je to tam, plácli sme si. V stredu idem na kataster... Ejchuchú!  :D
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #56 kdy: Říjen 19, 2012, 08:10:08 odpoledne »
Gratuluji.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #57 kdy: Říjen 19, 2012, 08:30:43 odpoledne »
Bravo! Gratuluji.. Hlavně ať tam máš internet. Teď pro změnu drž palce ty nám. 31.10. dáváme do podatelny žádost o odprodej pozemků. Pak si budeme hryzat nehty..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #58 kdy: Říjen 30, 2012, 02:41:07 odpoledne »
cajgalamo: Mas novinky ohledne tve zahradky?

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #59 kdy: Říjen 30, 2012, 02:44:24 odpoledne »
Jo. Trosku sa to natiahlo (blbá realitka) a nakoniec sme to ešte len včera dali dokopy. Matrika, kataster, odovzdanie....

Každopádne, už to je. :)
Naprd je, že sa dosť ochladilo, kopanie hajzlu asi až na jar. Tento rok tam aspoň doveziem pec, nachystám drevo a chcel by som aj porýľovať, respektíve aspoň hĺbkovo pobehať s kultivátorom. Na jar ma potom  čaká rozvod vody (prívod je v pivnici, bude treba to vytiahnuť hore), trativod, chodníček z kociek, parkovacie miesto, nejaké záhradné sedenie, preriedenie ovocných stromov a viniča, a samozrejme, prvé sadenie...
 
;D

Ako ste na tom vy s tými pozemkami?
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #60 kdy: Listopad 02, 2012, 01:52:57 odpoledne »
To te ceka hodne prace. Stihnes to vsechno?

Co ric. Urady a zas urady. Vypada to super s pozemky,ale nechci to zakriknout. Zatim provadim mensi pripravy,abych mohl zacit makat hned z jara na pozemku.

MadJack

  • Host
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #61 kdy: Prosinec 21, 2012, 11:47:16 odpoledne »
Dobrý večer,

podle mého názoru zahrada 400 m2 (plně osázených) uživí i rodinu...
Také vřele doporučuji neprodávat výpěstky, ale přidanou hodnotu. Např. rybíz - marmeláda a likér, jablka - křížaly a kalvádos, ...

Mám pozemky (musím je nějak vyrazit z JZD) a zahrádku po předcích, kde jsem zkoušel na pár metrech pěstovat zeleninu a kedlubny a rajčata mám dodnes... Díky dědovi a prababičce mám vzrostlé ovocné stromy - ovoce zatím rozdávám a učím se je znova zpracovávat a uskladňovat... Jde to, sklep je tu dobrý, kamenný... To zpracování trochu drhne, ale křížal mám na rozdávání - pokud bych je prodal, tak nějakou tu tisícovku utržím :-)

1kg jablek - 50-80 gr křížal, které se před Vánocemi dají prodat za 50 Kč

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #62 kdy: Duben 22, 2013, 07:58:26 dopoledne »
Co to zkusit se slepicemi?

Mel jsem zahradku v zahradkarske kolonii, tak jsem nemohl chovat slepice. Ted mohu, tak mohu ric, ze mne zahrada v uvozovkach umozni byt potravinove sobestacny. Kdyz vezmu, ze slepice sni 120g psenice pokud ji budu jen tim zivit. A pokud reknu, ze budu menit vajicko za 200g psenice, tak bych mel byt potravinove sobestacny. Kazdy den slpeice nesnasi vajicko a taky tu byli porizovaci naklady na slepici, tak proto ta prirazka 80g.

A ted k veci. Pokud ji budu jen krmit jen psenici jako nekteri lidi, tak snedi tech 120g. Pokud jim budu davat plevel ze zahradky, sneky, listy rep nebo rovnou repy. K tomu spadane ovoce atd, tak se spotreba psenice klesne treba jen na 70g. Tak mi zustane u 10 slepic cca 500g psenice, ktere mohu snist.

Pro mne je lepsi snist jen cca 800g psenice nez 10kg vodnice, abych ziskal cca 2300kcal. Tak se da ric, ze budu v uvozovkach potravinove sobestacny treba uz 1.cervna. :) Vzdy budou existovat lidi, kteri budou tvrdit, ze se maso/vajicka musi jist kazdy druhy den a nestaci jen jednou tydne. Tak vzdy budu mit odbyt pro vajicka.

Idealni pripad by byl, kdyby se nechali slepice volne pobyhat ve velkem sade. Tak by clovek mel vajicka bez tezke prace.

Zatim vyuziji, ze neni zakazane sekat travu na volnem prostranstvi a budu ji sekat a sekat. Tak nebudu muset jim davat treba repy atd.

Tesim se na slepice, protoze se mi vzdy zdalo otravne odstranovat plevel a zabijet skudce zbytecne. Ted to bude krmivo pro slepice. :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #63 kdy: Duben 22, 2013, 09:40:45 dopoledne »
udělej si ve výběhu hnojiště slepice tam rády hrabou, přitahuje to mouchy a brouky a ty jsou taky dobré jídlo pro slepice. A když na hnojiště hodíš trávu, tak si to samy sežerou a nemusíš ze země uklízet zbytky.

Taky je dobrý mít alespoň jedno místo ve výběhu kde budeš mít bud tlustý železný plát nebo kus betonu. jednak tam budeš házet zrní, aby si ho ty slepice při žraní čtvrtinu nezašlapaly do země a nebo jiné kvalitní jídlo a jednak to bude místo, které půjde jednoduše vyčistit chrstnutím kýblu s vodou případně pár máchnutími koštětem. (březovým)

Ale asi učím orla létat. Pardon. Hodně štěstí se slepicemi.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #64 kdy: Duben 22, 2013, 10:10:44 odpoledne »
dovolím si přidat svou zkušenost, slepice mám dva roky, jsou na volno takže si na zahradě v sadu nazobou,na hnojišti pohrabou a ode mě mají jen zbytky z domácnosti a odměrku pšenice, je to různé ale z 9 slepic mám průměrně  5 vajec  denně, jsou dny kdy nesnesou ani jedno ale pak jsou dny jako poslední 2 měsíce kdy mám 8 nebo 9 denně, jsou to rekordmanky :-))


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #65 kdy: Duben 23, 2013, 07:29:07 dopoledne »
Ja mam hodne otazek, ale uz mi staci pockat par dni. Doufam, ze jsem to nezakrikl. :)

Jsou to vetsinou trivialni otazky, ktere mi tezko nekdo odpovi, protoze si toho lidi(zkuseny chovatele) nevsimaji. Staraji se o slepice roky. Treba jestli korinky z pampelisek snedi. Jak poznaji, ze ta rostlina je jedovata. Snedi jedovou rostlinu? Jake jsou jedovate rostliny? Staci jim do kelinku dar rozsekane skorapky a kosti nebo se musi primichat do nastrouhane repy a jineho krmiva? Staci jen slepicim naklicena psenice po nejakou dobu? Muzou zluty hrach, aby meli dost bilkovin? Mam nastrouhat jablka nebo jen staci polozit na zem, protoze nevim jak uchytit je do vzduchu.

Tech trivialnich otazek je nespocet a clovek na to prijde vetsinu sam casem. Jen musi vedet ty zakladni, aby mu do tydne nezemreli.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #66 kdy: Duben 23, 2013, 07:55:01 dopoledne »
Něco málo vím z dětství - s kořínky z pampelišek zkus - nasekat, podrtit obrácenou stranou sekery, do misky. Skořápky a nasekané kosti stačí do mističky, co zbude, je třeba dál posekat. Žlutý hrách mohou, jablka stačí rozkrájet a dát na zem. Jsou zvyklé hledat na zemi, hrabat. Stejně tak zvládají naklíčenou pšenici po nějakou dobu. Jedovatým rostlinám je lepší je nevystavovat, botaniku se ve škole neučily.
Soused jim dává i zbytky jídla (vaří pro děti, takže solí minimálně) - rýži, zeleninu apod.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #67 kdy: Duben 23, 2013, 08:10:56 dopoledne »
Kdyz sekam na louce ted travu, tak nejaka jedovata rostlinka muze priplest.

Tako roztrcene korinky i travy a jinych nejedovatych rostlin snedi? To vlastne zjistim velmi brzo.:)

Taky brzo zjistim jestli jedi staresinu, protoze v posekane trave jim mam docela dost. Je to zanedbany kus pozemku, kde potaji kradu travu.:)

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Uživí mně zahrada?
« Odpověď #68 kdy: Duben 23, 2013, 08:17:48 dopoledne »
Neboj - ony si to přeberou - starou trávu žrát nebudou. Jedovatým rostlinám se taky vyhnou, i když je to nasekané - jejich perspektiva je jiná, i malé kousky dokáží rozeznat. Já jim skořápky drtím na malé kousky a míchám do žrádla - aby neplýtvali. Žena jim je sype volně na zem - už se kvůli tomu 30 let hádáme, ale slepicím je to evidentně jedno.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #69 kdy: Duben 24, 2013, 07:34:51 dopoledne »
V tuhle dobu jsem mel minuly rok zasazeno davno vodnice. A ted jsou porad male. Dokonce druhou varku, kterou jsem sazel 18.4. uz klici. Prodlouzena zima mi tak sebrala sanci, abych dosahl az treti urody na zahonech za rok. snad misto 15kg/m2 dam alespon 10kg/m2.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #70 kdy: Duben 29, 2013, 01:54:59 odpoledne »
Slepice budu mit 9.kvetna. Prijdou prodavat az do vesnice, tak problem s odvozem jsem vyresil. Bohuzel to nebudou moje vysnene slepicky. Budou to uz dospele za 160-190kc za kus. Prodavaji az 5 druhu, tak musim nekde zjistit jake druhy, abych pogogloval, ktery je nejlepsi.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #71 kdy: Květen 07, 2013, 09:32:46 dopoledne »
Tak uz za 2 dny budu mit slepicky. Rovnou otestuji jak budou bastit sneky a slimaky. Jeden den jsem sel do lesa pro sisky a videl jsem snad stovku sneku. Tech velkych, tak pokud budu hodku chodit po lese, kde je u pole(asi migruji), tak budu mit mozna i kybl. Ted je otazka jak je tim krmit, abych je nejak nezabil. Pokud slepice preziji, tak by nebylo na skodu mit chov sneku.:)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #72 kdy: Květen 07, 2013, 11:55:35 dopoledne »
Když jim je nasekáš, jak tu svého času radil Gloch (nebo to byl Miki?), sežerou je. Včera odzkoušeno v praxi.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #73 kdy: Květen 07, 2013, 02:45:20 odpoledne »
Ja mluvim o trochu vetsim mnozstvi sneku a slimaku k jidlu. Kdyby denne treba jedna slepice jedla 5 velkych sneku/slimaku + travu, tak jestli to pujde atd. Dela mi starost zrni, ktere muze byt po PA nedostatkovym zbozim a lidi ho radsi snedi. To same plati u sneku, ktere diky nim nevypukl hladomor v jizni Franci pred davnou dobou.

Teoreticky jsou slepice ovladane pudy, tak nepremysli o jidle jestli chteji, ale mozek jim rekne co maji jist. Tak se da na malem mnozstvi slepic zjistit teoreticky kolik potrebuji travy, sneku, zizal,ovoce,... ,aby snaseli obstojne nebo se vykrmili na maso.

Idea je neco jako http://www.potravinovezahrady.cz/slepici-les-aneb-nizkonakladovy-chov-slepic/ Bylo by urcite fajn, kdyby misto davani slepicim zrni ho sami jedli a vyuzivali plevel. Neco jako plevel dam sneku. Sneky a plevel dam slepicim. :)

Odstranit sliz se da, kdyz je na par dni zavru do drevene bedynky a oni se odslizuji castecne.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Uživí mne zahrada?
« Odpověď #74 kdy: Květen 07, 2013, 03:16:40 odpoledne »
Zahrada nás neuživí, podaří-li se v EU prosadit zákaz neregistrovaných osiv. Podrobněji zde:
http://www.bio-info.cz/zpravy/konec-zahradkaru-v-cechach?lang=1&ref=m&source=email
Praktickým důsledkem by byla kriminalizace jakékoliv snahy vypěstovat si vlastní potraviny. Opravdu si tohle musíme nechat líbit???
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #75 kdy: Květen 07, 2013, 03:34:23 odpoledne »
Kazdou chvilku se objevuji desitky navrhu a vetsinou to ma jen zamestnat lidi, aby si nevsimali neceho co se planuje.

Kdyby neco takove proslo, tak jen to bude dalsi hrebicek do rakve EU. Cim vic nastvanych lidi, tim vetsi sance, ze dojde k nepokojum.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #76 kdy: Květen 07, 2013, 06:05:40 odpoledne »
A proč si nechovat pro slepice červy? Ty mají na objem bílkovin a sežrané stravy nejlepší skóre a na místo nároční nejsou. A nemusíš je šrotovat jak slimáky.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #77 kdy: Květen 07, 2013, 06:27:56 odpoledne »
Jeden den jsem sel do lesa pro sisky a videl jsem snad stovku sneku. Tech velkych, tak pokud budu hodku chodit po lese, kde je u pole(asi migruji), tak budu mit mozna i kybl.
A co je prodat a obilí koupit? http://www.bozice.cz/obecni-rozhlas/vykup-hlemyzdu-2/

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #78 kdy: Květen 07, 2013, 06:28:34 odpoledne »
U cervu je problem co jedi nebo vis o cervu co ji travu?

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #79 kdy: Květen 07, 2013, 06:58:33 odpoledne »
založ si kompost z trávy a ono si tam něco zaleze a to chovej.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #80 kdy: Květen 07, 2013, 08:53:58 odpoledne »
nechtěně si mé slepice zvětšily teritorium mimo můj sad (půl hektarový) chodí ještě k sousedům na hnojiště a na louku ale mám je slušně vychované a vajíčka nosí do kurníku a taky ví že tam bydlí takže se na večer vždy vrátí.
Co z toho plyne? neřeším prostor neřeším slepice, ráno sypnu trochu pšenky a večer sesbírám vajíčka, slepice nezavírám a šikovný kohout si vše ohlídá, mimo jiné dvě slepice zasedly, takže už se těším na kuřátka...

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #81 kdy: Květen 10, 2013, 06:49:01 dopoledne »
Dnes jsem zas sel pro travu. Tentokrat jsem cast dal slepickam. A pri ceste jsem nasbiral plnou krabicku sneku. Asi fakt zacnu uvazovat, ze bych sneky prodaval. :) Pak bych mohl rikat, ze mne uzivi denne cca 0,5kg sneku.:) Diky za Glochu za inspiraci.


scott

  • Host
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #82 kdy: Květen 10, 2013, 07:34:41 dopoledne »
Domnívám, že je pozdě, výkupy jsou někdy na jaře.

orl

  • Host
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #83 kdy: Květen 10, 2013, 08:05:45 dopoledne »
Proč je nejíš? Maji dost bílkovin.

Bílkoviny  jsou  nevýznamnější  složkou  masa  z nutričního  i  technologického  hlediska.  Jejich  obsah  v mase  je  velmi  vysoký.  Z hlediska  nutričního  se  jedná  většinou  o tzv.“plnohodnotné  bílkoviny“  obsahující  všechny  esenciální  aminokyseliny. V čisté libové svalovině se obecně uvádí obsah bílkovin v rozmezí mezi 18 - 22 %.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #84 kdy: Květen 10, 2013, 09:25:07 dopoledne »
Jake slovo nebo slovni spojeni vystihuje situaci: Jidlo jim co jsem vypestoval nebo vymenuji svoje prebytky za jidlo, ktere nepestuji.

Rekl bych, ze je to potravinova sobestacnost, ale aby mne nekdo nechytil za slo a nemel dlouhy komentar, ze jeto neco jineho atd. Tak jak se tomu rika?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #85 kdy: Květen 14, 2013, 08:48:50 odpoledne »
Merunek bych mel mit tento rok dost. Pokud to vyjde, tak mi zajistit potravinovou sobestacnost az na 2 mesice diky barteru. Tak tedy na jeden mesic.:)



Stava se, ze nektere vetvicky takto umiraji.:(

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #86 kdy: Květen 14, 2013, 09:06:43 odpoledne »
Tomu se říká lidově mrtvice jinak je to apoplexie meruněk, má mnoho příčin - neboli - neví se proč vlastně. http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/pestitele-merunek-se-boji-mrtvice

Offline KAHA

  • ***
  • Příspěvků: 15
Re:Uzivi mne zahrada?
« Odpověď #87 kdy: Květen 14, 2013, 09:41:02 odpoledne »
Pro jednu osobu možná stačí těch 400m2, ale pro rodinu to je k ničemu.

100-150m2 spotrebuje jeden clovek na vypestovani zeleniny za rok. Zas to plati pro cloveka,ktery ji normalne zeleninu. Tak pokud ji vic zeleniny,tak ji min obilovin atd.

Tak pro 4 clenou rodinu tech 400m2 staci. 

Obiloviny si clovek muze koupit za par korun na x let a tak se mi zda velice nelogicke si je pak pestovat. Je to skutecne hodne prace.

Ono zas neni tak velky problem si za 500kc pronajimout 1ha pudy a pestovat obili. Problem je,ze je potreba uz technika a ta bude stat i treba 50letou spotrebu pro 4 clenou rodinu obilovin. Pak je fakt nelogicke pestovat.

Souhlasím ,v r.:1880 podle anglických statistik ploha 460 m2 stačilo 5ti členné dělnické či pachtýřské rodině k vypěstování potřebné zeleniny a ovoce.
Ruské přísloví: „Věřím zvěři, psům a kočkám a u lidí počkám“.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #88 kdy: Květen 18, 2013, 12:20:05 odpoledne »
Tak jsem dnes vymenil 1,8kg krenu za 1kg ovesnych vlocek, 1kg krup a 5kg psenice. Nevypstoval jsem to na zahradce, tak tento prijem dam do kategorie Sber v prirode.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #89 kdy: Květen 19, 2013, 11:05:13 odpoledne »
Tak už konečně vlastní zelenina. Hlávkový salát, špenát, ředkvičky, jarní cibulka, libeček, pažitka, oregano, máta, kadeřavá petržel, meduňka  a kopr. Na záhonku-ne ve foliovníku.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #90 kdy: Květen 20, 2013, 02:31:59 dopoledne »
Sliním jako psík akademika I.P.Pavlova a tiše závidím zahrádku..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada?
« Odpověď #91 kdy: Květen 24, 2013, 07:18:09 dopoledne »
Zacina nova kapitala pokusu jestli mne uzivi zahrada. http://preppers.cz/forum/index.php?topic=3140.msg27014#msg27014