Autor Téma: Software preppera  (Přečteno 4035 krát)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Software preppera
« kdy: Říjen 12, 2013, 01:38:41 odpoledne »
Možno budete pochybovať o potrebnosti niečoho takého ale napríklad mne by sa zišiel nejaký voľný program, ktorý by mi sledoval sklad potravín, koľko kusov toho daného produktu mám, aby ma upozornilo v nejakom nastavenom časovom limite na koniec záruky, prípadne aby som si vedel porovnať cenu za koľko bolo nakúpené a aká je cena aktuálne.  Viete o nejakom počítačovom programe čo by zvládol takúto evidenciu ? 
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Software preppera
« Odpověď #1 kdy: Říjen 12, 2013, 02:03:56 odpoledne »
To je klasická skladová evidence metodou FIFO.. Kouknu se na Slunečnici..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Software preppera
« Odpověď #2 kdy: Říjen 12, 2013, 05:26:36 odpoledne »
Na tohle dle mne stačí klasický excel. Pouze si musíš při nákupu doplnit položku a její datum projitelnosti. A pak pomocví tlačítka podmíněný formát ti může snadno svítit žlutě když výrobku zbývá měsíc na spotřebu, oranžově když ti zbývá pět dní a červeně když to už prošlo. Akorát  za tou první stránkou musíš mít další výpočtovou stránku. Tohle je práce na pár hodin udělání takovéhleho excelového datasheetu. Nebo mi to tak připadá. Občas si v práci s excelem hraju. Nicméně bych řekl, že průserová bude v tomhle ta údržba, protože by to chtělo každou konzervu zapisovat při nákupu a odepisovat při nákupu. Leda by jste si domů pořídili čtečku čárových kódů. Pak už by stál za to nějaký sofistikovanější program.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Software preppera
« Odpověď #3 kdy: Říjen 12, 2013, 07:21:43 odpoledne »
1) v čárovém kódu není žádná informace o datu spotřeby jen to jen jakési ID výdobku

2) Na toto opravdu stačí excel viz výše. Tu cenu by mohl hlídat makrem z nějaké stránky na které ceny jsou, toto by bylo složitější, ale né nemožné. Sám excelem stahuji hodně věcí z webů:) Ale ta cena je ošemetná, není to jak cena zlata na burze, rozdíl může bejt veliký.

3) Nevím zda se to u domácího skladu kde potraviny relativně často točíš vyplatilo. Větší komunitní sklad asi ano, ale těch pár kousků co doma máš si jednou za měsíc prolezeš a když budeš mít nejstarší vepředu tak to máš za chvíli zkontrolované.

Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Software preppera
« Odpověď #4 kdy: Říjen 12, 2013, 08:37:08 odpoledne »
Evidencia sa netýka každodenne nakupovaných potravín.  Dosť veľa ale máme takých komodít čo nakupujeme naraz a vo väčšom množstve /konzervy, cestoviny, múka, ...... )
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Software preppera
« Odpověď #5 kdy: Duben 11, 2015, 11:19:42 odpoledne »
 Já si myslím, že tady zdaleka nedoceňujete hardwarových možností, vobyčejnýho zápisníku a tužky.  ;)
 
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Doc.Ing.Vaclav Sykora,CSc

  • ***
  • Příspěvků: 8
Re:Software preppera
« Odpověď #6 kdy: Duben 11, 2015, 11:23:22 odpoledne »
Možno budete pochybovať o potrebnosti niečoho takého ale napríklad mne by sa zišiel nejaký voľný program, ktorý by mi sledoval sklad potravín, koľko kusov toho daného produktu mám, aby ma upozornilo v nejakom nastavenom časovom limite na koniec záruky, prípadne aby som si vedel porovnať cenu za koľko bolo nakúpené a aká je cena aktuálne.  Viete o nejakom počítačovom programe čo by zvládol takúto evidenciu ?

to je zbytecne... kupujte kvalitni konzervy, ty vydrzi desetileti. Ja minuly rok nasel po babicce zasoby UNRY, 70 i 80 let stare konzervy s kavou, susenym mlekem, zeleninou... chutnaly lepe nez ty dnesni.
Ale i dnes se da najit kvalitni konzerva. vsak tam taky mate best before XXXXX... vy si jako myslite ze konzerva sama pozna, ze nadesla doba expirace a behem chvilky se zkazi??? asi ze by byla domluvena s prodejcem, abyste musel jit do obchodu a koupit si novou???
vy jste nikdy nepoznal valku mily synku, nez jen z TV nebo internetu. Vy jste moc rozmazleny, vas bych ani do nasi vesnice neprijel, nechal bych vas stat za vraty jako zivy stit, protoze takovi lide jsou nebezpecni svemu okoli i sami sobe... resite naprosto nedulezite veci.

Pokud s hruzou sledujete, ze mate 5 dni do konce expirace vasi konzervy s tunakem, neco neni v poradku.... Ale s vami mily synku. Abyste prezil ve valce, budete resit daleko vetsi problemy. Jednak budete bez proudu a tu trochu co si vyrobite z naftoveho generatoru radsi venujete treba chovu prasat nebo polni nemocnici, nez vasemu PC s excel tabulkou o zasobach... na to nebudete mit cas ani naladu. Budete resit jak ubranit holy zivot a sve zasoby a vasi sobestacnou komunitu a vesnicku. Navic jsem si jisty ze vas hned na zacatku neco trefi , nejaky srapnel nebo granat a pokud na miste nezahynete, budete masivne krvacet.... az budete nekde v zakopu umirat hlady, pit vodu z kaluze, jist travu a pampelisky a honit krysy na poli, abyste mel v nedeli kus masa, reknete mi, kde bude vase predsevzeti hlidat si expiraci konzerv??

a valka bude brzo, na to vemte jed. prijde prave tehdy, kdyz ji nikdo cekat nebude a vsichni budou zranitelni.

Offline Doc.Ing.Vaclav Sykora,CSc

  • ***
  • Příspěvků: 8
Re:Software preppera
« Odpověď #7 kdy: Duben 11, 2015, 11:30:32 odpoledne »
Já si myslím, že tady zdaleka nedoceňujete hardwarových možností, vobyčejnýho zápisníku a tužky.  ;)

to je spravne reseni, obycejna tuzka, zadna propiska, ktera kdykoli muze prestat psat, a poznamky v notysku.
vy byste nam ve vesnicce pomoct mozna s necim mohl, vy se mi libite.

To je nejspolehlivejsi. Uplne nejlepsi je proste svoje zasoby rozdelit a zakopat na tajny skrysi. Pokud si nekam zakopete 10 kg cukru, 10 kg medu, 10 lahvi slivovice, tak vam vydrzi ve skrysi i 20 let. i dele. A vam staci si pamatovat, kam jste si proviant ukryli. Cukr muzete bez problemu pouzit jako platidlo. Mnohem lepsi nez zlato. Az budou lidi umirat hlady, na zlato a platinu se vam kazdy vykasle, tim se nenaji. Ale cukr a med smenite za co potrebujete. Takova homole cukru je lepsi nez valou zlata, jakmile dojde ke svetove valce.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Software preppera
« Odpověď #8 kdy: Duben 12, 2015, 07:58:52 dopoledne »
Možno budete pochybovať o potrebnosti niečoho takého ale napríklad mne by sa zišiel nejaký voľný program, ktorý by mi sledoval sklad potravín, koľko kusov toho daného produktu mám, aby ma upozornilo v nejakom nastavenom časovom limite na koniec záruky, prípadne aby som si vedel porovnať cenu za koľko bolo nakúpené a aká je cena aktuálne.  Viete o nejakom počítačovom programe čo by zvládol takúto evidenciu ?

to je zbytecne... kupujte kvalitni konzervy, ty vydrzi desetileti. Ja minuly rok nasel po babicce zasoby UNRY, 70 i 80 let stare konzervy s kavou, susenym mlekem, zeleninou... chutnaly lepe nez ty dnesni.
Ale i dnes se da najit kvalitni konzerva. vsak tam taky mate best before XXXXX... vy si jako myslite ze konzerva sama pozna, ze nadesla doba expirace a behem chvilky se zkazi??? asi ze by byla domluvena s prodejcem, abyste musel jit do obchodu a koupit si novou???
vy jste nikdy nepoznal valku mily synku, nez jen z TV nebo internetu. Vy jste moc rozmazleny, vas bych ani do nasi vesnice neprijel, nechal bych vas stat za vraty jako zivy stit, protoze takovi lide jsou nebezpecni svemu okoli i sami sobe... resite naprosto nedulezite veci.

Pokud s hruzou sledujete, ze mate 5 dni do konce expirace vasi konzervy s tunakem, neco neni v poradku.... Ale s vami mily synku. Abyste prezil ve valce, budete resit daleko vetsi problemy. Jednak budete bez proudu a tu trochu co si vyrobite z naftoveho generatoru radsi venujete treba chovu prasat nebo polni nemocnici, nez vasemu PC s excel tabulkou o zasobach... na to nebudete mit cas ani naladu. Budete resit jak ubranit holy zivot a sve zasoby a vasi sobestacnou komunitu a vesnicku. Navic jsem si jisty ze vas hned na zacatku neco trefi , nejaky srapnel nebo granat a pokud na miste nezahynete, budete masivne krvacet.... az budete nekde v zakopu umirat hlady, pit vodu z kaluze, jist travu a pampelisky a honit krysy na poli, abyste mel v nedeli kus masa, reknete mi, kde bude vase predsevzeti hlidat si expiraci konzerv??

a valka bude brzo, na to vemte jed. prijde prave tehdy, kdyz ji nikdo cekat nebude a vsichni budou zranitelni.
mili pan kandidat vied!
nieje čitat ako čitat,vsak?
plenty tu pisal o software programe ktory mu bude sluzit v sucastnosti a nie v PA dobe.ak by ste pozorne cital tak vam to neunikne.viete oni su na tomto fore taky ludia ktory nemaju zakopanych iba 20 kg cukru a medu a preto by pre nich bol osožny takyto software organizer.šetri to totiz namahu a cas ktory sa da stravit zmysluplnejsie.
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Software preppera
« Odpověď #9 kdy: Duben 12, 2015, 08:27:33 dopoledne »
este raz musim reagovat na nasho novo prichodzieho pana docenta inziniera.uz som tu niekde pisal ze vzdelanie nieje zarukou inteligencie,iba jej predpokladom.ak su samozrejme tituli pana kandidata vied realne(nie iba vymyslene) a potvrdzuje sa aj stara mudrost ze šediny nie vzdy znamenaju mudrost.
ospravedlnujem sa panovi inzinierovi za tieto ostre slova a mozno mu krivdim,ale jeho prispevky iba dokazuju to co tvrdim vyssie.
takze skusme zacat aj v tomto pripade od zaciatku.najprv si pan inzinier precitaj zlozku uvitani na foru,nieco malo nam o sebe napis a skus si prestudovat co dokladnejsie cele forum.kym nezapadnes do prostredia radim zmenit retoriku.ubrat s pocitu vlastnej dolezitosti,osobnej vynimocnosti,unahlenych zaverov....
citujem:
vy jste nikdy nepoznal valku mily synku, nez jen z TV nebo internetu. Vy jste moc rozmazleny, vas bych ani do nasi vesnice neprijel, nechal bych vas stat za vraty jako zivy stit, protoze takovi lide jsou nebezpecni svemu okoli i sami sobe... resite naprosto nedulezite veci.
tak mna by zaujimalo ci si ty pan docent poznal vojnu inak ako sprostredkovane?podla coho si spoznal ze dotycny prispievatel je rozmaznany a co su podla teba(a pre teba) dolezite veci?
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Software preppera
« Odpověď #10 kdy: Duben 12, 2015, 08:50:35 dopoledne »
Nazývat mazánkem člověka na základě jednoho příspěvku je poněkud hloupé. Stačilo by přečíst další jeho příspěvky a panu kandidátovi by muselo být jasné, že se naváží do jednoho z nejhodnotnějších členů fóra.
Doporučuji metodu navrhovanou TNT: Více číst a volit méně agresivní terminologii. To už by snad dotyčný ve svých cca 50 letech mohl zvládnout. (věk soudím dle titulu csc)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Software preppera
« Odpověď #11 kdy: Duben 12, 2015, 08:54:24 dopoledne »
Také doufám že šlo jen o nedorozumění nově příchozího uživatele a doporučuji více číst a reagovat jen na podstatné věci.

konec

  • Host
Re: Software preppera
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 11, 2020, 12:35:53 dopoledne »
Řekl bych, že výrobce se bude snažit dávat svému zboží co nejkratší záruku, aby eliminoval jakékoliv reklamace. V praxi se zkazí jen to, co bylo špatně uzavřené, a to se stejně zkazí ještě před vypršením expirace.
Jak tu bylo správně řečeno, expirace nic neznamená. Důležité jsou zkušenosti z praxe.
Já bych měl dva samostatné sklady , sklad toho, co se dooopravdy zkazí, a pak bych prostě pravidelně nahlížel a prohlédl všechno co tam je (stejně bych toho tam neměl tolik a to právě z toho důvodu, že se to kazí).
A pak bych měl druhý sklad, ten by byl větší, a tam by bylo to, co se nekazí -- datum spotřeby bych nehlídal, protože by to nebylo potřeba.
A mimochodem obchody často datum expirace přelepují, aby mohli tímto trikem prodat něco, co ve skutečnosti prodat už nesmí.
No ale ... je škoda vyhodit něco, co je dobré, jen proto, že je po vytištěné expiraci.