Autor Téma: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?  (Přečteno 14823 krát)

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #250 kdy: Říjen 08, 2019, 11:26:19 odpoledne »
Soňo většinová populace žije ukolébána zkušeností 3. generací, které nemuseli v ruce držet zbraň.

Přesně. A o to právě jde.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #251 kdy: Říjen 08, 2019, 11:36:34 odpoledne »
Pro ženy je lepší revolver, když dojde k závadě, pouze stiskněte znovu spoušť. Samozřejmě není to myšleno pro ženu která střílí pravidelně a má zkušenosti...

Jakože jakýkoliv chlap si se závadou pistole poradí (i bez zkušeností) prostě proto, že je chlap?  :D ;)

Ne, pardon, ale to se prostě nabízelo, nemohla jsem si to odpustit  :)


Mílý šťouchaneček :). Určitě ne....mě by to ve stresu rozhodně rozhodilo a i profika snaučenými automatickými reakcemi to prostě nutně zpomalí....musí stáhnout závěr a pokud je náboj šikovně zpříčený nebo kouslý, vůbec to nemusí jít snadno...pokud ženě dělá u některých zbraní obtíže pistoli vůbec natáhnout, nemusí mít prostě dost síly k rychlému opakovanému zahrkání závěrem, aby se zpříčený náboj uvolnil....Ono někdy slabší jedinci způsobí závadu jen tím, že dostatečně razantně nestáhnou závěr až dozadu a pak jej volně nevypustí....náboj se zcela nezasune, závěr nedovře a závada je na světě....Ale tohle se klidně stane i chlapovi. Proto nic nemám proti slabším zbraním....i když jsou méně účinné, slabší jedinci je dokáží spolehlivě ovládat a ve výsledku je s tím spojeno více užitku za méně peněz, námahy a stresu.

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #252 kdy: Říjen 09, 2019, 09:20:39 dopoledne »
Tak může být. Můžeme se pohybovat v jiném společenství. Já znám (myšleno opravdu znám) akorát jednu, která umí se zbraněmi, protože je v armádě. Pak znám dvě "civilky", které mají zbroják. Ani jedna z nich nenosí zbraň každý den u sebe, natož aby ji byly ochotné bez váhání vytáhnout a střílet. Místo toho nosí pepřák. No a pak znám velkou skupinu takových těch "normálních civilních neprepperských" žen různého věku, které by ani nenapadlo si zbraň pořídit, natož ji nosit a na někoho z ní vystřelit. Nicméně i několik málo žen z této skupiny si přeje mít občas nějakou tu možnost ochrany, a tyto ženy nejčastěji volí pepřák, v horším případě jen klíče v jedné ruce a mobil na zavolání v druhé ruce. Většina té velké skupiny nenosí nic a tak nějak doufají, že nic nebudou potřebovat. Takové ženy mám ve svém okolí já, tak se mi pak nedivte, že mě překvapí doporučení pro ženu na nějaký kanón s okamžitým zastavovacím efektem  ;)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #253 kdy: Říjen 09, 2019, 10:03:22 dopoledne »
Soňo jsou profese, které jsou pro ženy více rizikové a tam už zbraň není tak mimo a někde je dokonce součástí povolání....obsluha pump, heren a kasin, taxikářka, pokladní odnášející vyšší hotovost pokud nemá samostatný doprovod, rzvoz peněz a doplňování bankomatů, advokáti a právníci pohybující se ve světě obchodního práva či notářky přebírající velké sumy do úschovy....lékarnice poskytující noční službu...nebo stačí i obyčejná vrátná ve větším průmyslovém areálu, která jde na obchůzku...třeba v Synthesii je to normální a sedí sama za pultem s vysílačkou se spojením na kolegu co hlídá o párset metrů dál....

Takže proč ze zbraní dělat nějaké tabu....je to pracovní nástroj se kterým je potřeba se naučit pracovat....když mám řidičák, také mohu někoho snadno zranit nebo usmrtit. Já se spíš přikláním k názoru, že pokud už chci zbraň, pak ji mám mít buď pod zámkem nebo stále u sebe....stane se mou přirozenou součástí. Pokud si někdo vezme zbraň 2x do roka když jde na nějakou problematickou schůzku, nemůže ji přirozeně použít....já bych se také necítil v pohodě, kdybych si 2x do roka měl sednou do auta a řídit v městském provozu...A i proto jsem zastáncem menších snadno nositelných zbraní....nikdy nevím, na koho mohu natrefit....agresivní pes (to se mi stalo již několikrát), útok feťáka bez zábran (stalo se v příbuzenstvu a skončilo to hospitalizací v nemocnici a doživotními následky), nebo třeba jen zkřížíte cestu zlodějovi....člověk nikdy neví na koho narazí a co bude muset řešit. Ale jistě u toho nebude policajt za rohem a že vám přijdou napomoc kolemjdoucí, na to bych také příliš nespoléhal...možná někdo zavolá, ale těch pár krizových minut jste v tom sami....

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #254 kdy: Říjen 09, 2019, 10:28:58 dopoledne »
Ach opět zůstávám nepochopena  :D

Rozhodně nechci dělat ze zbraní tabu. Neříkám, že by ženy neměly nosit střelnou zbraň a uvědomuju si množství situací, kdy se zbraň může hodit. Jde mi o to, že zde skupina mužů navrhuje "zbraně pro ženy" jaksi tak nějak z toho mužského pohledu. Když už zbraň, tak střelnou a nejlépe revolver a s velkou ráží. Ať chcete nebo ne, ženy mají zcela jiný okruh zážitků a zkušeností (nepřenositelných) než muži, k tomu jiné možnosti reakce a obrany, takže za ta staletí i naučené jiné strategie, chováme se podle jiných vzorců. A zažíváme víc útoků a obtěžování, než si pánové mohou představit. Vytáhnout v každém takovém případě střelnou zbraň a střílet, no to by asi planeta už neměla problém z přelidněním.

Líbí se mi myšlenka malých střelných zbraní pro ženy. Ženy ty větší zbraně většinou jaksi nemají kam dát. A neříkejte, že se vejde do kabelky, tam se musí vejít ještě milion dalších věcí :D

Líbí se mi pepřáky - malý, účinný i na opilce, feťáky a psy, bez obav ho použije každá. Když ho vytáhneš a použiješ jaksi omylem, tak se žádná tragédie neděje.

Líbí se mi jako doplněk osobní alarm a silná baterka se stroboskopem.

Líbí se mi třeba i možnost použití kubotanu.

Ale jak říkám - je rozdíl doba teď a případná PA.

Chybí mi tu do diskuze další ženský...  :)

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #255 kdy: Říjen 09, 2019, 11:04:56 dopoledne »
Ach opět zůstávám nepochopena  :D

Rozhodně nechci dělat ze zbraní tabu. Neříkám, že by ženy neměly nosit střelnou zbraň a uvědomuju si množství situací, kdy se zbraň může hodit. Jde mi o to, že zde skupina mužů navrhuje "zbraně pro ženy" jaksi tak nějak z toho mužského pohledu. Když už zbraň, tak střelnou a nejlépe revolver a s velkou ráží. Ať chcete nebo ne, ženy mají zcela jiný okruh zážitků a zkušeností (nepřenositelných) než muži, k tomu jiné možnosti reakce a obrany, takže za ta staletí i naučené jiné strategie, chováme se podle jiných vzorců. A zažíváme víc útoků a obtěžování, než si pánové mohou představit. Vytáhnout v každém takovém případě střelnou zbraň a střílet, no to by asi planeta už neměla problém z přelidněním.

Líbí se mi myšlenka malých střelných zbraní pro ženy. Ženy ty větší zbraně většinou jaksi nemají kam dát. A neříkejte, že se vejde do kabelky, tam se musí vejít ještě milion dalších věcí :D

Líbí se mi pepřáky - malý, účinný i na opilce, feťáky a psy, bez obav ho použije každá. Když ho vytáhneš a použiješ jaksi omylem, tak se žádná tragédie neděje.

Líbí se mi jako doplněk osobní alarm a silná baterka se stroboskopem.

Líbí se mi třeba i možnost použití kubotanu.

Ale jak říkám - je rozdíl doba teď a případná PA.

Chybí mi tu do diskuze další ženský...  :)

Měl jsem (ale daroval kamarádce) podle mě dobrou věc pro první moment překvapení, ale i možná účinnou obranu. Zbraň, která nevypadá jako zbraň. Jednalo se o "přívěšek na klíče" v podobě ocelové kuličky průměru možná 3 cm, opletenou paracordem, přecházejícím v 10-15 cm dlouho šňůrku, zakončenou kroužkem na klíče. Takže vizuálně to vypadá jako nornální pletený přívěšek na klíče. Ale při švihnutí má ta koule uvnitř parádní energii a její účinek byl naprosto neočekávaný. Myslím, že při zásahu do hlavy půjde k zemi kdokoliv. Nicméně, je to na "boj" zblízka, když už je tělo na tělo a samozřejmě je to taky dost těžké...Koupil jsem to teda v jednom čínském e-shopu, jak jinak  ::)

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #256 kdy: Říjen 09, 2019, 11:19:36 dopoledne »
Jé no dík za připomenutí, to je super nápad! Manžel tohle kdysi dělal - oplétal ocelové kuličky paracordem. Akorát je postupně všechny tak nějak rozdal  :) . Musím mu říct, aby zas něco opletl  :) ... Nechtěl by někdo pro ženu?

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #257 kdy: Říjen 09, 2019, 04:45:32 odpoledne »
Pro Soňu...Hold se musíš smířit s tím, že prvotní funkce žen bylo udržování rodinného ohně, rození potomků a péče o ně. A jelikož jsi tu osamocená, těžko se ti hledá spřízněná chápající duše mezi mužskou komunitou, která by dle genetických dispozic měla k tomu ohni ulovit mamuta o ochránit tě. Budiž ti útěchou, že se o pochopení ženské tajuplnosti alespoň snažíme ;) :rose: :pa:. Ale ani tak bych vás jako ženy se zbraněmi nepodceňoval. Má mírumilovná krásnější polovička, která jinak neublíží ani mouše a při úklidu z domu vynáší i pavouky, v případě ohrožení dětí plynule přejde do modu rozlobené medvědice chránící mláďata...co jsem slyšel z vyprávění, dotěrný agresor se nestačil divit a to měla v ruce jen paralyzer. Ovšem když už je železo doma, chci aby jej uměla v nouzi efektivně použít. Jinak souhlas s tím, že vystřelenou kulku nezastavíš....a za zbytečně použitý pepřák se ještě můžeš postiženému omluvit. A nikomu nepřeji zažít situaci, aby litoval, že u sebe nemá jakoukoliv účinnou zbraň nebo naopak situaci, kdy ji neadekvátně použil.   

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #258 kdy: Červen 13, 2022, 05:10:35 odpoledne »
Co se sebeobrany u žen týče, tak to je opravdu dost ošemetná záležitost. Ale to, že nad tím začne alespoň uvažovat, je první a důležitý krok kupředu.

Bohužel pokud to není aktivní sportovkyně a v nejlepším případě nedělá nějaké bojové umění (jakékoliv), potom jsou její možnosti dost omezené. Určitě bych doporučil minimálně nějaký místní klub, kde se základy sebeobrany vyučují. Nemusí to být ani nic profesionálního, stačí si jen vyzkoušet nějaké modelové situace, aby si člověk uvědomil, jak na tom asi je.

To samo o sobě pochopitelně nestačí a je na místě uvažovat o nějakém podpůrném prostředku, který šance na úspěšnou obranu výrazně zvýší. Určitě bych se v tomto případě vykašlal na teleskopické obušky, boxery, paralyzéry, nože nebo plynové pistole. Z mého pohledu bude pro ženu jednoznačně nejlepší, když si pořídí kvalitní pepřový sprej a bude ho nosit tak, aby byl hned po ruce a nemusela ho v krizi lovit někde z hlubin kabelky. Myslím si, že pepřový sprej je pro ženy vhodný prostředek i z toho důvodu, že nemají nějaké zábrany ho použít a je jim to z mnoha důvodů bližší, než cokoliv jiného.

Pokud jsou obavy o bezpečnost z nějakého důvodu větší (žena podnikatele atd.) a je zde i přesvědčení být schopna takovou zbraň použít (jako definitivní), potom bych doporučil malý (klidně pětiranný) revolver v ráži 38 special a se systémem DAO. Opět nošen tak, aby jeho použití byla otázka půl vteřiny. Samonabíjecí pistole by mohla u žen způsobit více škody než užitku a jednoznačně vyžaduje více drilu v ovládání než výše zmíněný revolver.

Pokud by si ovšem nějaká žena troufla i na fyzickou konfrontaci, pak za sebe doporučuji obranný deštník. Jeho obrovská výhoda je, že v případě, kdy předpokládám pohyb v závadném prostředí a rozhodnu se na to připravit, potom takový deštník nebudí vůbec žádnou pozornost a jeho užitná/obranná hodnota je velice vysoká. Dokonce ani nemusí pršet a klidně může být 30°C ve stínu a nikdo si vás nebude všímat, protože dneska je všude tolik různých exotů, že tohle už opravdu nikdo neřeší (vlastní zkušenost). Další výhoda je, že takový deštník si lze v klidu vzít i do zahraničí, kde jinak není žádná možnost na účinnou sebeobranu (kromě SK a PL u sebe nelze mít prakticky nic). Osobně jsem s takovým deštníkem procestoval autem půlku Evropy a i když jsem nebyl nucen ho použít, měl jsem s ním mnohem lepší pocit. Jediná nevýhoda je letadlo, protože na palubu by neprošel, ale i to se dá řešit (nákladový prostor nebo jiný skládací typ).

Takovéto deštníky u nás prodává třeba české zastoupení Cold Steel a najdou se tam i dámské modely, ze kterých se dá vybrat. Jsou sice trochu dražší, ale jejich konstrukce a odolnost tomu pak odpovídá. Já na ten svůj nedám během služebních cest dopustit  ;)
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #259 kdy: Červen 13, 2022, 08:46:17 odpoledne »
Tady jsem našel jedno pěkné demonstrativní video.

Je to od nás z Ostravy, natočené světovým šampionem ve vrhání nožů  ;)

https://m.youtube.com/watch?v=1qwQzuoOChA

A tady jeden kanadský prepper.

https://m.youtube.com/watch?v=E5L9Rf9cx-4

No řekněte, co víc si člověk může přát   ;D
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #260 kdy: Červen 13, 2022, 10:05:40 odpoledne »
Tak 60 až 100 eur je dosť. Ale práve do zahraničia top riešenie. Doma postačí aj 45ka.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #261 kdy: Září 06, 2022, 09:09:12 odpoledne »
brokovnicu s upilovanou hlavňou   :P

...som našiel v pc  ::)

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #262 kdy: Září 06, 2022, 09:17:26 odpoledne »
Akorát nevím, jak by musela vypadat ta kabelka 😂
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2382
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #263 kdy: Září 06, 2022, 09:30:51 odpoledne »
Treba si najsť velku babu.
Velka baba= velka kabelka...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #264 kdy: Září 06, 2022, 10:41:25 odpoledne »
Tak to jde mimo mě 🤣

Já radši hubené 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2382
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #265 kdy: Září 06, 2022, 10:52:00 odpoledne »
V nejakej komedii bolo konštatovanie,
V zime ta zahreje a v lete je od nej dobry tieň...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #266 kdy: Září 07, 2022, 06:43:21 dopoledne »
Oba problémy bych raději vyřešil jinak, než nadměrnou tukovou zásobou manželky 😁
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #267 kdy: Září 07, 2022, 08:02:59 dopoledne »
Tak brokovnica 410 by sa dala schovať aj za tenšiu gazdinu. A už by aj stačilo drístov...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #268 kdy: Září 07, 2022, 11:13:32 dopoledne »
Těch deštníků je více druhů od více výrobců.

Jsou i skládací bez toho hrotu na konci a lze je vzít i do letadla, ale jsou mnohonásobně dražší.....
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #269 kdy: Březen 05, 2023, 10:08:59 dopoledne »
Neco k téme. A čim väčšie prednosti, tým väčší kalibr.  8)

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #270 kdy: Březen 09, 2023, 03:12:48 odpoledne »
Dívám se na inauguraci Petra Pavla a všimnul jsem si jedné věci.

Člen jeho ochranky měl v ruce přesně ten samý deštník, který jsem tady dříve zmiňoval 😎
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #271 kdy: Březen 10, 2023, 10:16:35 dopoledne »
Kdo chce fakt kvalitku ručně dělanou, musí mrknout na produkci Bohdana Chalupného
( https://knifeland.eu/bazar/noze/destnik-s-cepeli/ )

Vystavuje asi i pravidelně na nožířské výstavě v Příbrami a možná i jinde.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #272 kdy: Březen 10, 2023, 10:39:05 dopoledne »
Hej, poznám, ale tu si treba dávať pozor na legislatívu. Je to už takmer vo všetkých štátoch zakázané. Jednak dlžkou čepele, a druhak ako skrytá a zákerná zbraň,a tým nedovolené ozbrojovanie.

A to ten "heavy duty" deštník nie je. A preto si môže človek zobrať na dovolenku v podstate kdekolvek bez hrozby zhabania veci, či trestného stíhania.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.