Autor Téma: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?  (Přečteno 14730 krát)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #200 kdy: Leden 08, 2017, 09:39:38 dopoledne »
Tak to si fakt neumím představit, aby sprej udělal mlhu 4 metry daleko. ale možná to je nějaká novota, už se v tom nepohybuju delší dobu. uU spreje je potenciální nebezpečí, že se sám stanu obětí své zbraně, a mě se to kdysi při potyčce opravdu stalo.
Tekutá střela funguje úplně jinak, ulpí na útočníkovi a pak se odpařuje a prudí.
Ale určitě si každý poradí sám.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #201 kdy: Leden 08, 2017, 10:05:25 dopoledne »
Tnt, já neměla na mysli vyhrožování pepřákem, ale jeho použití. Když už pepřák vytáhnu, tak ho okamžitě použiju a nemusím se u toho ani tvářit odhodlaně. Dotyčného to spolehlivě zastaví, bez boje. To mi připadá lepší, než se s nejistým výsledkem chlubit nožem.

Ještě mi došla jedna věc - pokud proti mě někdo bude šermovat kudlou - byť třeba khukrim - dá se dost poznat, jestli ten co šermuje aspoň trochu ví co dělá...nůž, sprej,teleskop...si koupím bez povolení za pár peněz.
Ale pistole stojí peněz řádově víc a při získávání ZP musím "předvést" že s ní umím zacházet. Navíc se dá přepokládat, že když už jsem investoval relativně nemalé prostředky do zbraně, taky jsem investoval (čas a peníze) abych se s ní naučil zacházet...navíc DA revolver je věc pro obsluhu úžasně jednoduchá. Nezapomenete odjistit - žádnou pojistku nemá, pro natažení se nemusím prát se závěrem, zvládnu to lehonce palcem, nebo prostým zmáčknutím spouště...   
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #202 kdy: Leden 08, 2017, 11:42:48 dopoledne »
No, právě, nejsi ženská. Revolver je fajn, nic proti, ale.... pokud tedy budeme vybírat kousek pro ženskou, bude mít krátkou hleven a titanový buben, nebo raději celý ze slitin. cena se přehoupne přes třicet. Pak je nutné s malou revolverovou rukojetí a lehkou konstrukcí a krátkou hlavní zkusit komfort střelby a zjistíme, že i těch oblíbených 38sp je na hraně zvládnutí a zpětný ráz spolu s nadlehčení je nepříjemný,chybí moment hybnosti poctivého železa, a zaujmout znovu palebnou pozici zabere nějaké úsilí.To jsou totiž argumenty žen, které si mohou vybrat mezi revolverem a pistolí. Já osobně přihodím votroubkovské, že ran není nikdy dost, takže dvouřadý zásobník je naším největším kámošem.Takže je třeba ženskou vzít na střelnici a dát jí vybrat. Neznám žádnou, která by volila jinak, než předpokládám. Pojistku zvládne každá a natáhnout si do hlavně a zajistit, a pak využívat systému SA DA je pohodlné. Zvláště v době, kdy mají pistole standartně dlaňové pojistky a tak je zabezpečení proti nechtěnému výstřelu na vysoké úrovni.
Revolver či pistole, to je tenký led, ale ženské jsou křehké a tak je třeba tak uvažovat.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #203 kdy: Leden 08, 2017, 11:59:50 dopoledne »
Jo, ženská by si měla vybrat podle toho jak se jí s tím bude střílet a nekoukat po první růžové pistoli co se namane  :)
Hlavně to nesmí být tintítko. Spousta ženskejch má dost síly, takže bych začal na vyšší ráži a pro dceru v pubertě tohle:  ;D


Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #204 kdy: Leden 08, 2017, 02:14:28 odpoledne »
Jo, ženská by si měla vybrat podle toho jak se jí s tím bude střílet a nekoukat po první růžové pistoli co se namane  :)
Hlavně to nesmí být tintítko. Spousta ženskejch má dost síly, takže bych začal na vyšší ráži a pro dceru v pubertě tohle:  ;D




Až na tu barvu hezká pistolka.Zajímalo by mě jak to fachá měl sem pár pitolí v .22lr Zatím sem byl spokojený jen s GrandPover K22.Neseká se to a někteří jistě ocení závit na ústí.

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #205 kdy: Leden 08, 2017, 02:19:04 odpoledne »
#Invalid YouTube Link#

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #206 kdy: Leden 08, 2017, 03:59:50 odpoledne »
reagujem na PooMa a votroubka.
PooM ma pravdu v tom ze ak zena nema vela praxe so strelbou,tak by bol lepsi revolver prave pre jeho jednoduchost konstrukcie a spolahlivost.iba mačká spušt a nic viac.
ale nikomu(je jedno ci zena alebo muž) kto nema skusenosti so zbranou by som do ruky zbran nedal,pretoze by s nou mohol ublizit sebe alebo okoliu.jedine v ohrozeni zivota.vtedy je dobry revolver
takze zbran do ruky jedine cloveku ktory uz nieco odstrielal a v takom pripade je vhodnejsia pištol ako pise votroubek.
kaliber kazdemu podla uvazenia a schopnosti.poznam aj chlapov ktory prefereju radsej mensie kalibre a videl som aj 40 kilove dievcata ktore strielali s tokarevom.sice im ruky lietali po kazdom vystrele az za hlavu,ale bavilo ich to a na 10 metrov aj nieco trafili
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #207 kdy: Únor 17, 2017, 12:21:04 odpoledne »
Ahoj, tak jsem si přečetla tohle vlákno, pěkný výčet zbraní, děkuju :) Stejně ale nejvíc řeším, jak to udělat v praxi: můžu mít sebelepší zbraň, ale doma v trezoru mi bude na houby. Ale jak zařídím, aby byla po ruce, tedy aspoň relativně rychle použitená, ale nehrozilo mi, že se s ní dodělají moje šmejdivé děti? Pepřák a podobné lahhůdky člověk musí mít po ruce (v kapse, kabelce) a to jsou právě ta místa, která děti dost systematicky prohledávají. Dost mě děsí představa, že to jednou zapomenu vyndat a schovat a pak budu mít doma lokální Armagedon. Máte někdo nějaké praktické rady a zkušenosti?
Vždyť jsem to říkala..

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #208 kdy: Únor 17, 2017, 01:05:44 odpoledne »
Treba počítať zo všetkým. Decká je podla mna najlepšie od malička viesť aj k zodovednosti ale ich aj učiť bezpečne narabať zo zbraňou.

A to je dost problem, keďže to neovlada väčšina dospelákov. A druha časť ma z toho panickú hrôzu...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #209 kdy: Únor 17, 2017, 01:32:20 odpoledne »
je to o disciplíně a návycích.Od první třídy jsem tátovi po závodech pucoval margolínu, i revolver zkr.
A tak dobře vím, jak vypadá revolver zkr grand pod střenkama ....Je potřeba odšroubovat ty střenky a mrknout pod sukni, abychom pochopili, že moderní SA-DA revolver má v sobě hodinový strojek, o kterém se klasickým pistolím či klasickým revolverům ani nesnilo.Pokud tedy revolver, tak nějaký obyčejný jednofunkční klon peacemakeru, ovšem s nárustem komfortu VŽDY přichází složitost mechanismů.Pokud se nám z bouchačky klepe ruka, je to v řiti a lepší to zahodit, než střílet ve stresu.Tekutou střelu nosit v kožené kapse na krku, pokud se vyskytujete v náročné oblasti a druhou v kapse u gatí či sukni.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #210 kdy: Únor 17, 2017, 01:50:09 odpoledne »
No buď děti naučit, že tvoje kabelka a tvoje kapsy jsou pro ně tabu a nebo sebe, že to budeš pokaždé vyndávat z kapes a kabelek a ukládat na bezpečné místo  :)
U nás je to ta první varianta.

Ještě jsou moc malí na to aby chápali celé souvislosti. Jako do 1. třídy je ještě fakt hoodně daleko :) Krom toho jsem nikdy zbraně nenosila, naopak sem tam po kapsách nějaké to autíčko na zabavení někde po cestě, takže jsou naučení, že kapsy a kabelky jsou hodně zajímavé. Bude to chtít nějakou dobrou myšlenku a dost překopat přístup. No a hlavně dobžře zvážit pro a proti. Jsem ten typ člověka, co věčně hledá klíče, mobil, peněženku, takový nepříliš organizovaný živelný tvůrce, takže si nedělám iluze o tom, že si najednou budu všechno pamatovat a budu mít ve všem 100% pořádek. Jak tak na to koukám, lepší pro mě doma zbraně asi vůbec nemít.. :o
Vždyť jsem to říkala..

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #211 kdy: Únor 17, 2017, 02:23:27 odpoledne »
moje deti ucim strielat zatial so vzduchovkou.su v predskolskom veku,ale uz vedia ze zo vzduchovkou sa nehraje a na nikoho nemieri,ze iba strelec je na čiare a ostatny mu cakaju za chrbtom,ze k terču sa uteka az potom ked vzduchovka s prazdnou komorou lezi na podlozke.vsetko robim formou hry aby ich to bavilo,ale zaroven som prisny ak niektoru zasadu porusia.napriklad ak sa niekto rozbehne k terču hned po vystrele(co sa zatial stava dost casto) tak je zo strelieb toho dna vyradeny.ostatne zbrane ich zatial prilis nezaujimaju,pretoze maju vštepene,ze tieto su pre nich este nevhodne a nebezpecne.včetne nožov.
inak mi pripada trochu paranoidne(zatial) schovavat po dome nabite ostre zbrane aby boli okamzite pouzitelne.podla mna je sucastnost a nase končiny este uplne v poriadku a v klude a situacia to zatial nevyzaduje
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #212 kdy: Únor 17, 2017, 05:11:35 odpoledne »
No buď děti naučit, že tvoje kabelka a tvoje kapsy jsou pro ně tabu a nebo sebe, že to budeš pokaždé vyndávat z kapes a kabelek a ukládat na bezpečné místo  :)
U nás je to ta první varianta.

Jo a tomu staršímu jsem detailně popsala, co pepřák umí, takže ten si s ním fakt hrát nebude  :D

Moje starší dcera, když byla malinká, asi tak tři roky, tak vyhrabala mámě z kabelky slzný plyn a zkusila se jím navonět. Co vám mám povídat, dodnes (bude jíbrzo 28 let) preferuje deodoranty a parfémy s kuličkovým aplikátorem..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #213 kdy: Únor 17, 2017, 05:33:02 odpoledne »
No buď děti naučit, že tvoje kabelka a tvoje kapsy jsou pro ně tabu a nebo sebe, že to budeš pokaždé vyndávat z kapes a kabelek a ukládat na bezpečné místo  :)
U nás je to ta první varianta.

Jo a tomu staršímu jsem detailně popsala, co pepřák umí, takže ten si s ním fakt hrát nebude  :D

Moje starší dcera, když byla malinká, asi tak tři roky, tak vyhrabala mámě z kabelky slzný plyn a zkusila se jím navonět. Co vám mám povídat, dodnes (bude jíbrzo 28 let) preferuje deodoranty a parfémy s kuličkovým aplikátorem..

No právě :P
Takže moje budoucnost je v tom, že případnému padouchovi nastříkám do obličeje lak na vlasy 8)
Vždyť jsem to říkala..

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #214 kdy: Únor 17, 2017, 11:51:16 odpoledne »
Já bych ten problém formuloval trošku obecněji. Žena která již okusila domácí násilí, bití, znásilnění či něco podobně nechutného může být v odhodlání bránit se daleko před muži. A že jich tu mezi námi běhají statisíce. Na prvním místě je chuť a odhodlání se bránit. Pak si musím připustit, že přitom můžu také nějakou utržit a někoho pošramotit i zabít....A nakonec si i připustit, že se kvůli tomu mohu snadno dostat i do kriminálu, protože ve stresu mohu situaci posoudit nesprávně....zato kriminálka a soud budou mít na vyšetřování a souzení času dost a dost a k ruce experty.....Takže když to jde, utečte. Když to nejde a jde o peníze, klidně je oželte.....A když máte pocit, že vám, dětem jde o život, braňte se, jak umíte se vší vehemencí a klidně i kulometem, pokud bude po ruce. Protože i když si pak odsedíte pár let za neadekvátní obranu, což v této zemi často záleží jen na kombinaci státního zástupce a soudce, budete mít v sobě klid, že jste bojovali o svůj život....nebo dětí. Podle mě jde hlavně o to odhodlání jakoukoliv zbraň použít....kriminálník je zvyklý posuzovat lidi a pozná, kdo se bojí a předstírá a kdo mu klidně pošle pár kulek do těla....A z takových lidí má respekt i on....Takže si vyberte vhodnou zbraň a zkuste si v praxi její použití....on i strach ze střelné zbraně se dá překonat....vyberete si vhodnou velikost, ráži, osaháte si to, sušíte s cvičným střelivem, začnete nosit nejprve doma a nabitiu cvičnými náboji, příležitostně vyzkoušíte tasit a zacílit, nepravidelně....třeba když jste sama doma. A již po pár měsících vám ta zbraň bude připadat stejně běžná, jako nůž na krájení cibule...A takové LCPčko unese v kabelce každá ženská i ta co má 40kg....A klidně tím v nouzi složí 3 100kg chlapy, což by jinak bylo stěží myslitelné.....A pokud by toto odhodlání postihlo větší část populace, bude i justice muset přehodnotit postoj a vnímat signál slušných lidí, že jsou ochotni se bránit....Prostě pokud mi někdo hrozí zbraní a je 2-5m ode mne nemusím přeci čekat, až po mě tu kudlu hodí či mě bodne....Páni soudci by si měli touto situací projít pěkně i s tou kupou stresu, snad by pak lépe někteří chápali, že adrenalin zkresluje a zužuje vědomí obránce a je snadné překročit meze, které každý stejně chápe po svém.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #215 kdy: Únor 18, 2017, 12:21:47 dopoledne »
Navážu na Maunu a znovu (někam to zapadlo) sem hodím podle mě dost užitečný odkaz - opravdu stojí za přečtení.  http://dfens-cz.com/poznej-sveho-nepritele-jak-vcas-rozpoznat-potencialni-zlocince-a-vyhnout-se-mu/
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #216 kdy: Únor 18, 2017, 01:08:04 dopoledne »
Navážu na Maunu a znovu (někam to zapadlo) sem hodím podle mě dost užitečný odkaz - opravdu stojí za přečtení.  http://dfens-cz.com/poznej-sveho-nepritele-jak-vcas-rozpoznat-potencialni-zlocince-a-vyhnout-se-mu/

Supr článek!
Úplně se mi u toho vybavilo celé mládí :) Dost jsem jezdívala stopem a několik takových "interview" jsem absolvovala. Naštestí u nich to skončilo. Shadow dancing je dost přesný výraz:
Já nic, jenom si nemám kam dát ruku (ruka na mém stehně).
Já taky nic, jenom zrovna potřebuju kapesník, co je v baťohu a při manévru baťohem ruku odsunu a posadím baťoh mezi mě a jeho... pak konverzace o tom, jak blbě ty autobusy jezdí a nazdar, nic se nestalo (grrrr)
A ten hajzl, co mě v prváku vyhodil ze zkoušky a pak mi navrhoval, že by se to dalo "nějak řešit" to taky řekl tak, že se to proti němu vůbec nedalo použít, typické f-)
Vždyť jsem to říkala..

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #217 kdy: Únor 18, 2017, 01:45:48 dopoledne »
Jó, Cover72, ten píše rozumně a srozumitelně..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #218 kdy: Únor 19, 2017, 08:44:21 odpoledne »
S tou zbraní je především nutné se sžít a mít ji jako součást těla...ideálně jako brýle na nose. A to znamená nosit něco malého a skladného při sobě na těle, v kapse kalhot, na opasku, jedna známá má fantastické pouzdérko s miniaturním revolverem .22lr...váží necelých 200g a nosí na vnitřní straně kostýmku....nikdo by to při její postavě na tomto místě nepředpokládal ;D. Jde o to, že pak manipulace ze zbraní přejde do krve naprosto přirozeně. A základ je mít zbraň stále pod kontrolou nebo pod zámkem....Na druhou stranu kdo máte malé děti...zamykáte v kuchni nože a nůžky? Sestra onehdá vytáhla svého 4 letého synátora řvoucího z auta, kde už měl srčené klíčky v zapalování....na pedály by sice nedosáhl, ale rychlost byla zařazena a auto stálo necelý půlmetr od baráku...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #219 kdy: Únor 19, 2017, 09:55:39 odpoledne »
Nedovedu si představit tu vnitřní stranu kostýmku. Přibliž nám to detailněji.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #220 kdy: Únor 19, 2017, 10:13:59 odpoledne »
Já taky nic, jenom zrovna potřebuju kapesník, co je v baťohu a při manévru baťohem ruku odsunu a posadím baťoh mezi mě a jeho... pak konverzace o tom, jak blbě ty autobusy jezdí a nazdar, nic se nestalo (grrrr)

grrr je protože se nic nestalo, nebo protože se stalo co se stalo? Tak jak je to napsaný to působí všelijak
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #221 kdy: Únor 19, 2017, 11:35:04 odpoledne »
Já taky nic, jenom zrovna potřebuju kapesník, co je v baťohu a při manévru baťohem ruku odsunu a posadím baťoh mezi mě a jeho... pak konverzace o tom, jak blbě ty autobusy jezdí a nazdar, nic se nestalo (grrrr)

grrr je protože se nic nestalo, nebo protože se stalo co se stalo? Tak jak je to napsaný to působí všelijak
Kdybych chtěla, aby se něco stalo, tak tak se nebráním baťohem, ne?  8)
Grrrr proto, že shadow dancing je taková ohavná metoda, kdy ten člověk pořád předstírá, že se nic neděje. Někdy si vlastně ani nejsi jistý, jestli je to opravdu špatný úmysl toho člověka. Někdy jo, ale je to tak šikovně homeopaticky dávkováno, že ti to vlastně nedává možnost se nějak rázně bránit. Asis to coby chlap nezažil, ale je to fakt na blití  :-ů
Vždyť jsem to říkala..

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #222 kdy: Únor 19, 2017, 11:44:36 odpoledne »
Tohle ne, pořád čekám, až se mě některá pokusí znásilnit a ono furt nic...:-)

Ale "interview" jsem si myslím prošel 2x...svýho času jsem bydlel v Hloubětíně...ale spíš než o mou počestnost šlo o peněženku...

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #223 kdy: Únor 20, 2017, 12:01:19 dopoledne »
Nedovedu si představit tu vnitřní stranu kostýmku. Přibliž nám to detailněji.
No nejlépe by to přiblížila fotka, ale to nehrozí. Jednak se vídáme zřídka, jednak by se mi vysmála...Ale pro představu o čem mluvím...
https://www.youtube.com/watch?v=R9WTwSvDP8s

Pokud má holka trošku prsa, toto schová do vnitřního kapesního pouzdérka z kydexu, které vlastně jen směruje a stabilizuje zbraň, aby necestovala v kapsičce a dala se tasit...

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #224 kdy: Únor 20, 2017, 12:07:05 dopoledne »
Ten exemplář co používá známá má ale pevnou nesklopnou dřevenou pažbičku. V kapse to vypadá jako když vyčuhuje střenka kapesního nožíku.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #225 kdy: Únor 20, 2017, 12:56:07 dopoledne »
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #226 kdy: Únor 20, 2017, 08:42:37 dopoledne »
Pro mě je nošení zbraně na vnitřní straně kostýmku vyloženě nepraktická záležitost. Kabátek od kostýmku se často nosí zapnutý, navíc většina střihů kopíruje postavu, tudíž je poměrně těsný na rychlou manipulaci s jakýmkoliv předmětem umístěným v jeho vnitřní kapse. Osobně už kvůli té rychlosti, ale i jednoduchosti a nenápadnosti preferuji umístění zbraní ve vnějších kapsách, za opaskem, nebo v kabelce (a nemluvím jen o střelných zbraních), celkově v nižších polohách, než někde na hrudníku. Samozřejmě v případě, že bych se pohybovala v nějakém problematickém prostředí.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #227 kdy: Únor 20, 2017, 10:55:10 dopoledne »
Soňo v dámské modě se vyznám asi jako každý průměrný chlap mého věku - takže prakticky vůbec. Známá pracuje v instituci bankovního typu a často nosí sukně. Říkala, že vnitřní kapsy má na kostýmku souměrné v jedné straně kapesníčky v druhé zbraň...já musím konstatovat, že bych to opravdu na tomto místě u ženské nehledal. Jinak jsem ten drobeček držel v ruce a lze jej bez problémů uschovat v pravé malé kapsičce džínů. Pažbička ti vyčuhuje, ale protože je z tmavého dřeva, vypadá to jako ta střenka nožíku. A odtud jsem to tasil poměrně rychle...jasně bez tréninku v tom nebyla plynulost, ale do 2s jsem mohl střílet.
Jak to dělá ona u kostýmku mě nepředvedla (škoda byl by to zážitek ;D), ale předpokládám klasické křížové tasení jako u mužského podpažního pouzdra...jen pohyby budou muset být méně razantní. Pouzdérko měla samosvorné, zkoušel jsem z něj zbraň vytahnout na stole a šlo to 2 prsty tlakem proti palci docela lehce.

Jinak neříkám, že toto je vysoce účinná zbraň na sebeobranu, ale díky revolverové konstrukci můžeš v nouzi vystřelit i z kapsy aniž by ses bála, že se ti zachytí závěr či bicí kohout. A je to opravdu lehké, což je pro ženu důležitější podmínka než-li u chlapa. Já sám bych se s glokem 17 celý den rozhodně tahat nechtel o CZ75 ani nemluvím...V kabelce bych zbraň asi nenosil...alespoň mohu-li soudit podle své ženy...ta je sice schopna uskladnit ve své potřeby pro celou rodinu, ale do 2s by určitě k obraně zbraň odtud netasila. A schválně se zamysly, kdybys musela použít zbraň třeba připásaná v autě zda by tvůj způsob fungoval...hodně lidí najednou zjistí, že to co funguje ve stoje je v této poloze nepoužitelné nebo krkolomné.

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #228 kdy: Únor 20, 2017, 12:54:36 odpoledne »
No tak třeba připásaná v autě bych asi spíš vytáhla zbraň z kabelky než z vnitřní kapsy sáčka. Navíc ve spolupráci s jinými ženskými "zbraněmi" může zafungovat i moment překvapení  :)

Nicméně tvé vyprávění o té malinké zbrani mě docela zaujalo, máš obrázek? Teda jestli už jsi to sem dával, tak se omlouvám...

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #229 kdy: Únor 20, 2017, 05:43:30 odpoledne »
ja by som zbran v kabelke nenosil,alebo ak,tak iba v krajnom pripade ak by sa nedala v danom momente nosit na tele pod oblecenim.kabelka zvykne byt prva vec na ktoru sa zlodej zamera a vytrhne ju majitelovi s ruky v momente a kym staci prekvapeny majitel kabelky akokolvek zareagovat moze uz byt zlodej na uteku
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #230 kdy: Únor 20, 2017, 06:24:12 odpoledne »
Jak by se na to tvářila Policie, na ukradení pistole s kabelkou?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #231 kdy: Únor 20, 2017, 06:27:59 odpoledne »
sali, niektoré tvoje otázky sú lepšie ako moje odpovede...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #232 kdy: Únor 20, 2017, 07:17:24 odpoledne »
viď.. Ale mne to doopravdy zajímá..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #233 kdy: Únor 20, 2017, 07:17:59 odpoledne »
Tak si predstavujem Saladína v štekloch, silonkách a sukničke, ako prišiel na políciu oznámiť, že mu šlohli kabelku aj s pistolkou..... ::)
Já vím, blbost. Kde by vzal tu pistolku?  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #234 kdy: Únor 20, 2017, 07:54:33 odpoledne »
Tak si predstavujem Saladína v štekloch, silonkách a sukničke, ako prišiel na políciu oznámiť, že mu šlohli kabelku aj s pistolkou..... ::)
Já vím, blbost. Kde by vzal tu pistolku?  ;D
akože kde? tam kde celý vohoz.
si nepočul o komunitnej výrobni?...

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #235 kdy: Únor 20, 2017, 08:08:10 odpoledne »
Jak by se na to tvářila Policie, na ukradení pistole s kabelkou?

Jako na ukradení zbraně bez kabelky - pokuta až 50 000,-
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #236 kdy: Únor 20, 2017, 08:22:41 odpoledne »
Přihodím trochu z ženské módy. Prepperským kráskám pro inspiraci a nám preppříkům pro potěchu oka ;).
https://www.youtube.com/watch?v=hxZGp-rtFSs

A našel jsem i Obrázek NAA pro Soňu.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #237 kdy: Únor 20, 2017, 08:30:37 odpoledne »
Přihodím trochu z ženské módy. Prepperským kráskám pro inspiraci a nám preppříkům pro potěchu oka ;).
https://www.youtube.com/watch?v=hxZGp-rtFSs

A našel jsem i Obrázek NAA pro Soňu.

Video je boží ;D
Vždyť jsem to říkala..

Offline CzechJoker

  • ***
  • Příspěvků: 49
  • Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #238 kdy: Říjen 08, 2019, 03:27:29 odpoledne »
Ten revolver je hračka na střílení v obýváku. Na obranu to opravdu není, stejně jako cokoliv v ráži 6.35. Určitě bych doporučil cokoliv od 9 mm Browning nahoru. Je zde na výběr řada malých a osvědčených zbraní, které lze nosit např. zavěšené pod podprsenkou, v kapse nebo v kabelce. Moderní zbraně mají polymerové rámy, takže jsou lehké a tuším Taurus dělá malou pistolku, která je podélně vyklenutá, aby v kapse přilehla (tuším, že má i laser).
Ostatně, do kabelky se vejde i nadrcnutý Glock 17/19.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #239 kdy: Říjen 08, 2019, 06:42:33 odpoledne »
Pro ženy je lepší revolver, když dojde k závadě, pouze stiskněte znovu spoušť. Samozřejmě není to myšleno pro ženu která střílí pravidelně a má zkušenosti...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #240 kdy: Říjen 08, 2019, 08:28:04 odpoledne »
Ohledně vhodnosti náboje .22 lr nebo lépe .22WMR bylo napsáno a namluveno opravdu mnoho a má to své zastíce i odpůrce.....já odkážu sem a ať si každý udělá vlastní úsudek:

https://www.buchtik.eu/Revo/Jak/jak_ucinek.htm

A omezím se jen na pár postřehů:
- malorážná munice je lehká a levná - můžete dostatečně trénovat a získat potřebné návyky
- zbraně jsou levnější, lehčí, mají menší zpětný ráz - snáze se ovládají, netrénovaný střelec z nich vystřelí rychleji a obvykle přesněji

- omezený výkon munice vyžaduje přesnější zásah a vyřazení útočníka může být pomalejší a méně jisté
- pokud se rozhodnete pro užívání malorážné munice ve spojení se samonabíjecí pistolí, OPRAVDU PEČLIVĚ SE PŘESVĚČTE, ŽE VÁMI VYBRANÉ STŘELIVO VAŠI ZBRAŃ SPOLEHLIVĚ PŘEBIJE  a zbraň pravidelně čistěte a mazejte....výkon náboje na znovunatažení závěru není velký a znečistěná zbraň se projeví u této munice rychleji v menší spolehlivosti....


Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #241 kdy: Říjen 08, 2019, 08:40:05 odpoledne »
Jednoznačná výhoda revolveru oproti spolehlivé vyčistěné pistoli?
Těch výhod dnes již mnoho není, pistole je při stejné nebo vyšší kapacitě nábojů skladnější, rychleji se nabíjí a je zpravidla i lehčí.
Ale revolver vám umožní nabít každou komoru jiným nábojem, který si můžete nalaborovat podle své potřeby a preference a zbraň bude i přesto spolehlivá....toto je u pistolí stále problém.....revolver mohu nabít klidně první komora gumový projektil, druhá komora brokový náboj, třetí čisté olovo, čtvrtá FMJ, pátá poloplášť a poslední JHP....zkuste takto nabít CZ75 v ráži 9x19 (Luger, Para) a už přebití gumy či broku asi způsobí problém....

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #242 kdy: Říjen 08, 2019, 09:26:04 odpoledne »
Teorie hezká, ale když už vytáhnu zbraň, chci útočníka 100% zastavit. Ne do něj bouchat broky nebo gumu. 0.22 je pro sebevrahy. Viděl jsem záznam bezpečnostní kamery z obchodu kde se prodavačka takovou malou ráží bránila přepadení. Útočník pokračoval v útoku...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #243 kdy: Říjen 08, 2019, 09:47:48 odpoledne »
Pánové, kolik znáte žen, které jsou ochotny a schopny na někoho vytáhnout střelnou zbraň, navíc ji okamžitě použít a ještě ke všemu nějaký "kanón" s pravděpodobným smrtícím účinkem?

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #244 kdy: Říjen 08, 2019, 10:14:56 odpoledne »
To není teorie....já netvrdím, že je dobré takto nabíjet zbraň na sebeobranu ani nepropaguji .22lr jako ideální obranný náboj. Na druhou stranu pokud nezvládnu velkou zbraň je i ta .22lr lepší nežli holé ruce. Někdo se třeba i bojí velké rány, ale klidně dá vcelku přesných 50 ran z levné Berettky 71. Má ji jako tréninkovou a zábavnou pistolku, ale když si zvykne na SA....klidně se s ní i bude bránit. A třeba ženským se střelba z tohoto drobečka i líbí ;). Jasně profik si vybere třeba SigSaura 226 a má 19+1 v lugru za cca 50t nebo menšího bráška Sig228. A revolver prostě snese bez problémů různé střelivo a různé laborace....někdy stačí jen změnit tvar projektilu a jinak spolehlivá zbraň nepřebije, někdo to třeba zjistí, když použije přebíjenky, protože i když je s maximální délkou náboje v toleranci, náběh do ústí komory už mu způsobí problém...tohle revolver nevyřadí.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #245 kdy: Říjen 08, 2019, 10:16:38 odpoledne »
Pánové, kolik znáte žen, které jsou ochotny a schopny na někoho vytáhnout střelnou zbraň, navíc ji okamžitě použít a ještě ke všemu nějaký "kanón" s pravděpodobným smrtícím účinkem?

Každá která ten kanón bude mít. Stačí dobrá motivace
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #246 kdy: Říjen 08, 2019, 10:28:11 odpoledne »
Pánové, kolik znáte žen, které jsou ochotny a schopny na někoho vytáhnout střelnou zbraň, navíc ji okamžitě použít a ještě ke všemu nějaký "kanón" s pravděpodobným smrtícím účinkem?

Soňo...kolik znáš ženských kterým někdo v životě opravdu ublížil a které to poznamenalo na celý život. A když se z toho vyhrabou, pár si jich řekne, že už to nechtějí znovu zažít a mají opravdu silnou motivaci. Nijak jim to neubírá na ženskosti...ale já jich pár znám. A nejsou to ani žádné mužatky, a jen jedna je vojanda ;). A aby nedošlo k omylu...i ta maličká .22lr je smrtelná zbraň....jen není tak devastující, silná a praxe ukazuje, že na rychlé spolehlivé zastavení silného člověka pod adrenalinem či drogou nemusí stačit.

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #247 kdy: Říjen 08, 2019, 10:55:38 odpoledne »
Taky takové ženy znám. Ale určitě to není vzorek běžné ženy v ČR. Ba neznám snad ani žádného chlapa, který by bez zaváhání vytáhl střelnou zbraň (pořádné ráže, když už) a střílel (pardon, vlastně dva znám, jeden dělal na kriminálce, druhej u urny, ti na to mají trénink). Mluvit se o tom dá velmi snadno, realita je jinde. On je tu totiž takový problém - situací (přepadení apod.), kdy jasně a včas poznáte, že vám jde o krk, je zatraceně málo. To máte podobně jako s tím najíždějícím autem. Tady si můžeme rozvíjet teorie, jak bychom přece uskočili, schovali se, utekli a proč to ti lidé neudělali? Já to zažila, už jsem to tu psala, prostě do poslední chvíle nevěříte, že se vás někdo chystá srazit. A stejně tak třeba v noci na ulici - někdo za mnou půjde, ale to nezamená, že na něj vytáhnu pistoli a zastřelím ho. Pravděpodobně by nikdo z vás tu zbraň nevytáhl ani kdyby k vám ten člověk přistoupil. Nejspíš budete očekávat (pravda, možná s trochou obav) nějaký běžný dotaz, třeba kolik je hodin. Nevím, jestli to vysvětluju dostatečně srozumitelně. Ale taková je současná realita. Lidi neočekávají na každém rohu přepadení, nevidí už předem v každém kolemjdoucím útočníka a tak se také chovají..... Jasně, v PA době bude situace jiná. V současné době je střelná zbraň pro ženu (jakožto zbraň, kterou pro případ potřeby bude nosit u sebe) poměrně výjimečná volba.

No ale abych vám udělala radost, zeptám se žen, které střílí, jaké střelné zbraně preferují a proč. Abych v tomto vlákně doplnila ten ženský pohled na zbraně pro ženy  ;)

SoňaR

  • Host
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #248 kdy: Říjen 08, 2019, 11:20:17 odpoledne »
Pro ženy je lepší revolver, když dojde k závadě, pouze stiskněte znovu spoušť. Samozřejmě není to myšleno pro ženu která střílí pravidelně a má zkušenosti...

Jakože jakýkoliv chlap si se závadou pistole poradí (i bez zkušeností) prostě proto, že je chlap?  :D ;)

Ne, pardon, ale to se prostě nabízelo, nemohla jsem si to odpustit  :)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jaké zbraně jsou dobré pro ženy?
« Odpověď #249 kdy: Říjen 08, 2019, 11:21:53 odpoledne »
Soňo většinová populace žije ukolébána zkušeností 3. generací, které nemuseli v ruce držet zbraň. A kéž by to u nás čekalo i generace následující. Ale i když nejsi ochotna bez zaváhání vystřelit na kohokoliv, kdo k tobě večer při venčení psa přistoupí a zeptá se tě kolik je hodin (což je chválihodné, co kdyby tě takto potkal nějaký Mauna ;)) určitě se budeš mít více napozoru. A kdybys tu střelnou zbraň měla a uměla ji použít a zaslechla za sebou kroky, prostě bys ji odjistila, natáhla a připravenou k výstřelu schovala do kapsy s rukou na pažbě...Určitě by ti to přidalo na jistotě že? Možná, že zvuk závěru bude pro dotyčného dost výmluvný. A kdyby pak neznámý přistoupil třeba bys na něj křikla, aby se nepřibližoval s sdělil co chce....Mauna by se optal na čas poděkoval by a odešel....a agresor by měl čas zareagovat na intonaci hlasu a výstrahu. A ty bys měla čas opustit prostor nebo se bránit....kam budeš střílet a zda vůbec záleží na tobě. Nikdo normální se nevyžívá v tom, že bude ochotně po někom střílet....Naopak i když to bude zcela v míře krajní nouze či NO, bude pro normálního člověka šok aenormní stres....Jenže jako máma od dětí si třeba řekneš, že budeš raději žít s tímto než být mrtvá...A pokud už máš za sebou nějakou podobnou zkušenost spojenou s bezmocí a ponížením, no netřeba to rozebírat....pokud nějakou takovou ženu znáš, zeptej se ji, jestli by byla ochotna se bránit pokud by musela jen zamířit a stisknout spoušť....Jistě není to případ běžné české ženy....ale není jich tak málo. Střelců je v populaci asi 1 na 30 ébyvatel a spousta z nich nemá možnost zbraň nostit, ale paradoxně spousta žen si právě kvůli tomuto udělala zbroják. Já znám jednu pumpařku co nosí, jednu advokátku, a dokonce i jednu doktorku....u té mě to zajímalo obzvláště..na jednu stranu se snažíš někomu život zachránit a na druhou stranu po někom vystřelíš....kdo mi usiluje o zdraví, chce mě znásilnit nebo zabít toho šetřit nebudu.....až budu v bezpečí, klidně ho ošetřím s tím nemám problém, to je profesionální povinnost a slušnost.