Autor Téma: Kmín  (Přečteno 1979 krát)

Minutka

  • Host
Kmín
« kdy: Květen 28, 2012, 08:35:30 dopoledne »
Odvar z kmínu pomáhá zbavit se křečí a upravý zažívací a střevní potíže.

petka

  • Host
Re:Kmín
« Odpověď #1 kdy: Srpen 31, 2012, 06:40:03 dopoledne »

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Kmín
« Odpověď #2 kdy: Září 09, 2012, 07:35:38 odpoledne »
nedari se mi,aby mel kmin semena.:(

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Kmín
« Odpověď #3 kdy: Leden 25, 2013, 06:40:43 odpoledne »
Zdravím,
Sahav ten kmím mě dicinky dal semena až druhým rokem to je trvalka, no a potom každý další rok tak počkej do příštího roku. Abych byl přesný já jsem ho pšstoval tak že jsem koupil kmín v krámě a na poli jsem to rozhodil. No a teď tam roste jako plevel na mezi. Stačí vzít pár semínek a čichnout zda je to kmín a již trhám.
Stejný je to se sklizní kopru tam trhám i stonky s listy.
Miki.

chpslst

  • Host
Re:Kmín
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 03, 2014, 01:31:57 odpoledne »
máte s tým skúsenosti ešte niekto? to ako že kúpim v potravinách kmín a vysadím ho?
prečo ma to nenapadlo?...

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Kmín
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 03, 2014, 01:45:39 odpoledne »
Semena jsem koupil v supermarketu vevelkem baleni jako koreni. Bohuzel nemam vyzkouseno jestli z toho ziskam semena, protoze porad migruji. Sazi se i anyz a fenykl.:)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Kmín
« Odpověď #6 kdy: Únor 28, 2015, 10:53:44 dopoledne »
Jak velké zásoby máte kmínu? Chci si tento rok pořídit 2kg jako osivo. Uvidim kolik si budu moc dovolit vzít z rozpočtu příprav.

chpslst

  • Host
Re:Kmín
« Odpověď #7 kdy: Únor 28, 2015, 11:04:23 dopoledne »
narastie aj na násype? pri plote som dorovnával pred rokmi, terén bordelom z domu /omietky zem, tehly/ a už to tráva zarástla, len sa to zle kosí...

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Kmín
« Odpověď #8 kdy: Únor 28, 2015, 12:51:18 odpoledne »
S kmínem nemám žádné zkušenosti, protože jsem se k němu ještě pro důležitější věci nedopracovala, ale zkus vzít velký květináč, naplnit ho zeminou (jakoukoliv) a kmín tam vysadit. Drž květináč doma v teple a na světle, zalívej a uvidíš, jestli něco vyleze (opět je lepší vysadit nějaký geometrický vzor, aby člověk měl přestavu, co to vlastně leze). Po zmrzlících to přinejhorším můžeš celé někde přesadit ven a nebudeš plýtvat půdou a silami, když osivo nebude životaschopné. Tohleto platí prakticky pro všechno, kde si člověk není jistý kvalitou osiva. Když něco vysadím ven a po třech týdnech si mohu být jistá, že to nevyklíčilo, ztratila jsem tři týdny, kdy tam mohlo už růst něco jiného.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman