Autor Téma: Sýrie  (Přečteno 7841 krát)

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #100 kdy: Březen 28, 2018, 08:47:21 odpoledne »
Nu, pěkná verze, chránící americký vliv a vinu na celém konfliktu příliš  zaujatě. Půl planety to vidí jinak, zejména křečovité americké setrvání na území svrchovaného demokratického státu je důkazem hanebnosti jejich počínání. Kdyby odtáhli, mohla by se situace rychle stabilizovat a napravit škody. Takhle se bude konflikt živit amerikou celá léta, protože nikdo nepotřebuje válku, jako oni. Bez války zkrachujou.Proto je vždy nutné se ptát, v čí prospěch se vše děje a ztrátu vlivu v oblasti budou američani rozdýchávat hodně dlouho. Navíc , už  se pracuje na šíleném projektu, spojení lodní cestou irán, kaspické moře a sever, takže pak už si nikdo ani nevrzne. Musejí  honem všechno roztřískat, jinak si západ se svým dolarem ani nevrzne  a průplav se už buduje, to vím bezpečně, kámoš tam je inženýrem.Turek přestane vybírat bakšiš za bospor a Dardanely a americký dozor bude zcela k ničemu.Takže se láme chleba na celé planetě, a složitá situace v sýrii bude vyžadovat, aby se do toho srala pouze demokraticky zvolená vláda, nikoli desítky stran a kibiců.

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9365
 • I' ll be back!
Re: Sýrie
« Odpověď #101 kdy: Březen 28, 2018, 09:22:50 odpoledne »
To jako že z Perského zálivu kopou průplav do Kaspického moře a pak po Volze a přes vnitrozemské průplavy do Murmanska? Kdo to proboha financuje? Čína utrácí dolary z obchodního přebytku s USA tak, aby je využila dříve než z nich zbude bezcenný kontaminovaný hajzpapír?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9365
 • I' ll be back!
Re: Sýrie
« Odpověď #102 kdy: Březen 28, 2018, 09:26:13 odpoledne »
Jako že přes kanál Volha - Don budou plavat do Černéhom moře?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #103 kdy: Březen 29, 2018, 09:07:58 dopoledne »
No, vlastně to vím jen od kámoše, co tam dělá....Jsou to dva propojené projekty, jedna je železnice do evropy pro rychlé zboží a potom spojený kanál, který v první fázi půjde do kaspického moře a pak se bude překládat, nebo pokračovat po řekách.Tím pádem se odstaví západní cesty a euroasie se vyhne suezu i bosporu.Takže se zboží ze států spojených přátelstvím s ruskem dostane všude . Nebude to však pro plnotučné záoceánské lodě, ale o fous menší, takže vzniká v nějaké prdeli, kterou jsem zapoměl kombinát na výrobu lodí a tam míří známej toho mýho kámoše jako technolog.Platí to čína, irán a rusko.Souvisí to s tou novou hedvábnou stezkou, a tím se dostane obrovské množství zboží mimo kontrolu us hunů, což je velmi nemilé, zvláště, když se obchody nebudou realizovat v dolarech. Takže proto ty křeče, které v současné době vidíme a vnímáme.Umírající kobyla kolem sebe zuřivě kope.https://www.euportal.cz/Articles/18827-novicok-se-u-nas-skutecne-vyrabi-priznal-reditel-vojenskeho-vyzkumneho-ustavu-v-brne.aspx
A my se toho mumraje účastníme naprosto nezáviděníhodným způsobem......

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #104 kdy: Březen 29, 2018, 12:23:34 odpoledne »
@votrubek

Chápu, že dnešní svět může vypadat jako složitý mumraj - ale tento pocit převládal u části populace v každé generaci, pravěkem počínaje - důležité je to nevzdávat a dívat se kolem sebe s otevřenou myslí @-->

Na válce v Syrii opravdu nic pěkného není. Obrazy, jak to tam vypadá ukazují nejen západní media, ale i blízkovýchodní a také RT - a všechna ukazují jen hrůzy.

Počátek Syrské občanské války je poměrně dobře zdokumentován. Sucho vyhnalo spoustu lidí z venkova do měst. Ve městech začal byl problém s dodávkami vody, stejně jako narostla nezaměstnanost a ekonomické problémy společnosti. Začala nevraživost mezi jednotlivými frakcemi. Bašár al-Asad tvrdě zakročil. Jeho jednotky protesty rozehnaly střelbou. Na protest se na začátku 2011 v Al-Hasakah (převážně "kurdské město") upálil člověk. Podobně jako Jan Palach. O den později zastřelily vládní jednotky při protestech dva Kurdy. Tento způsob stabilizace máš na mysli? Kdyby ses podíval na to video předtím, tak zjistíš, že největší problém USA byl ten, že "vstoupili do konfliktu příliš pozdě" - Obama se prostě "nemohl rozhoupat" a až po potvrzení chemickéhů útoku na základě dohody s Francií a spol. a po neschopnosti OSN tomuto zabránit, intervenovali. To už Rus dávno měl základnu a házel bomby.

Podrobně to jde najít třebas tady.

Po vypuknutí povstání uteklo především do Turecka asi 200 tisíc "ekonomicky silných Syřanů" (ti v Turecku dodnes žijí a podnikají a zaměstnávají především jiné Syřany), přičemž dnes je Syřanů v Turecku přes 2.5 milionu a řada z nich se po letech stala rezidenty v Turecku a nehodlají se vrátit (není moc kam se vracet).

Viz třebas tady

---

Co se týká "Nové hedvábné stezky". Nevím, co "známej tvýho kámoše" dělá na projektu, ale je pravděpodobné, že asi nebude tak důležitý, jako Angela Merkel, která kvůli Hedvábné cestě měla do Číny už několik cest, stejně jako Emanuel Macron, který tam byl kvůli tomu v lednu - a koneckonců i náš pan prezident "na tom dlouhodobě spolupracuje". Faktem je, že Čína chce zboží vozit především do Evropy ("cílová HS stanice jsou Benátky") - a ne do Ruska - to je "jen cestou".

Pak je tu takzvaný "Ekonomický koridor". Čína chce spulufinancovat železnici přes své území do Pakistánu, kde to skončí na pobřeží v přístavu Gwadar. Hlavním cílem je "ekonomicky pozvednout východní Čínské provincie, které jsou na úrovni naší První republiky, přes které železnice povede a Pakistán chce posílit kontrolu severovýchodu o který vede spory s Indií.

Info o HS a EK je třebas tady.

---

Každopáídně, abychom to uvedli na pravou míru. To, kam "míří známej tvýho kámoše" je zřejmě tzv. "North–South Transport Corridor". Ten má propojit Indii, Iran, Afghanistan, Armenii, Azerbaijan, Rusko, Centrálníl Asii - a překvapivě Evropu (těch států "na cestě" je víc, tohle jsou ty největší). 

Tento projekt není součástí Nové hedvábné stezky. Financuje to Indie a středoasijské země a podílí se na tom i Rusko a také, překvapivě - Velké Británie (India a UK jsou totiž spojenci, Britské banky tomu poskytly úvěry).

Více o INSTC třebas tady.

A jenom pro obrázek, nakolik je tvé tvrzení stranou skutečnosti, Ruský Export do Indie je 5,5 miliard USD z celkového objemu 225 miliard USD importu do Indie (takové Švícarsko, pro zajimavost, má dvojnásobek), Indie vozí do Ruska zboží v množství asi 2 miliardy USD z celkového indického exportu v onjemu 142 miliard USD... viz data z trading economics, ale třebas ti postačí pro lepší srovnání tento zjednodušený diagram:Ale to se dostáváme od Syrské války někam jinam  @-->

Offline plenty

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 2210
Re: Sýrie
« Odpověď #105 kdy: Duben 04, 2018, 11:47:49 odpoledne »
Už je jasné proč Londýn upadl do takové hysterie ve věci „otravy Skripalových“
31.03.2018 19:29
Irena

http://www.iarex.ru/news/56924.html

Teď už je jasné proč Londýn upadl do takové hysterie ve věci „otravy Skripalových“: spojení Británie s ISIL již není možné ničím zakrýt.
Na damašském předměstí Džobar ve východní Gutě v Sýrii zvláštní jednotky rozvědky leteckých sil syrské armády zadrželi skupinu důstojníků SAS skrývající se v podzemním středisku, kteří koordinovali v Džobaru a Zamalku odpor bojovníků, kteří ostřelovali ze 120 mm minometů damašské čtvrti přiléhající k ruskému velvyslanectví, a také spojovací důstojníky – Američana a důstojníka rozvědky z Izraele.
Poté, kdy před svým výjezdem z Džobaru do Idlíbu teroristé skupiny Fajlak ar-Rahman postříleli 17 zahraničních žoldáků, kteří se pokoušeli bránit dohodě o jejich výjezdu i s rodinami do Idlíbu, se na Rusko přes Omán obrátili Britové kvůli osvobození zadržených.
Když Britové dostali odpověď, že domlouvat se musí s velením ozbrojených sil Syrské arabské republiky, tak jim přeskočilo. Teď do Omámu spěšně vyjel ministr obrany USA.
Letadlo samo o sobě nikoho nezajímá. Jedná se vytvoření záminky pro zadržení jeho posádky a její výměnu za zadržené členy zvláštních jednotek SAS.
IA REX připomíná, že dnes večer britské orgány bez jakýchkoliv důvodů prováděly prohlídku ruského letadla (jehož vnitřek je podle všech mezinárodních pravidel územím RF) na londýnském letišti Heathrow.

Já bych k tomu dodala, že to spěšné vydání Rusa do USA s tím také může souviset.

 

Atevi

Po incidente s neúspešným britským pokusom urobiť „prehliadku“ ruského lietadla v neprítomnosti posádky
http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-10/#comment-125750
veľvyslanectvo Ruska v Londýne poslalo britskému ministerstvu vnútra žiadosť o vysvetlenie.
V písomnom vyhlásení britský námestník ministra vnútra Ben Wallace uviedol, že kontrola ruského lietadla na letisku Heathrow sa konala v rámci štandardných postupov na ochranu pred organizovaným zločinom.
„Jedná sa o spoločný postup pre britských pohraničníkov – kontrola lietadla pre ochranu Británie pred organizovaným zločinom, a tými, ktorí sa snažia prepašovať do krajiny nebezpečnými látkami, ako sú drogy alebo zbrane“ .
Zástupca ministra poznamenal, že po kontrole posádky bolo povolené lietať na plánovanej trase.
http://rusvesna.su/news/1522500365
Nevyšlo im to, bol z toho poriadny medzinárodný hrmot, podľa mňa sú tí Briti naozaj jednoduchí – pokúšať sa o niečo také voči RF.Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/uz-je-jasne-proc-londyn-upadl-do-takove-hysterie-ve-veci-otravy-skripalovych/
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #106 kdy: Duben 05, 2018, 09:22:36 odpoledne »
@plenty

Celé toto má bohužel několik zásadních trhlin. Když pomineme naprostou absenci zdrojů a na jiném místě zmíněný problém pattern illusion, tak věc se má ve skutečnosti tak, že:

- nešlo o skupinu důstojníků SAS a spojovací důstojníky z Ameriky a Izraele, ale o Master Sgt. Jonathana Dunbara, z Austinu v Texase (se vší pravděpodobností člena Delta Force) a Sgt. Matta Tonroa, SAS snipera z Manchesteru.

Dunbar:


Tonroe:


- proč pravděpodobně člen Delta Force? Protože Delta Force a její úkoly podléhají utajení a jeho zařazení nebylo na rozdíl od Tonroa oficiálně potvrzeno. Dunbar měl údajně přiřazení Delta. Tomu by odpovídala spolupráce s SAS. Navíc Delta Force a Naval Special Warfare Development Group - neboli také Seal Team Six, patří k tzv. jednotkám Tier One, které se specializují na vysoce rizikové protiteroristické a záchranné akce.

- neskrývali se v žádném podzemním středisku, ale zahynuli mimo své vozidlo, které po výbuchu museli opustit

- nekoordinovali ostřelování ruského velvyslanectví, ale byli s jednotkou na misi s cílem zadržet (nebo zabít) velitele z řad ISIS, kteří po ztrátách svého území penetrují do dalších oblastí bojů (i pod hlavičkou jiných frakcí), nebo se chystají "vrátit domů". Jde totiž primárně o tzv. "západní jihadisty" - především islámské radikály z Británie, ale i jiných evropských zemí.

- nezajali je zvláštní jednotky rozvědky leteckých sil syrské armády, ale při konfrontaci s ISIS byli výše uvedení zabiti a pět dalších zraněno

To, co tebou uvedený zdroj dělá je, že z této události bere to, že se stal incident, tento celý překrucuje a navíc mixuje tuto událost se 4 roky starou událostí, zajetí SAS vojáků na území Syrie právě syrskými silami ve chvíli, "kdy se snažili překročit hranici" (směrem z Iráku).

Tehdy bylo zadrženo několik členů 22. regimentu SAS, přičemž Syřané je vyslechli a následně propustili. Byli zadrženi v budově, na které si udělali pozorovací stanoviště. Dva byli dole u auta a hlídali perimetr a dva měli "základnu" na střeše. Syrskou hranici překročili o necelý kilometr. Ten barák byl nejvyšší v okolí, tak se prostě rozhodli, že "budou koukat odtud". Nestřílelo se - když přijeli Syřani, nekladli odpor. Celá Syrsko Iríqská hranice byla pod tzv. "heavy screeningem" Amerických a Britských sil.

No a celý tento mix ještě obalí dalšími sra*kami, aby to "ho*no pěkně klouzalo". Jinak řečeno, standardní práce dezinformační platformy. Ale samozřejmě, kdo chce, ať si tímhle klidně zaplácává mozek  <3

Celou "historku", "včetně bonusu", která teď lítá přes email a share na Facebooku, mimo jiné šířil ruský troll "Su-50 [FGFA]", který samozřejmě nedodal žádné reference. Reverzní vyhledání obrázku (například přes TinEye) pak potvrzuje že jde o manipulaci. Korunu pak tomu nasadil starej dobrej Maxim Suchkov.

---

Co se týká prohlídky letadla Aeroflotu, letu SU2582, stalo se tak poté, co cestující a posádka vystoupili. Pilot Vitaly Mitrofanov, nechtěl opustit ledadlo, načež byl očichán psem a zkontrolován pracovníky bezpečnosti letiště. Celá prohlídka letadla zabrala podle záznamu tři minuty (podle Mitrofanova trvala pět až sedm). Přesto měl pilot pocit, že k ní nebyl důvod. Rusko, to považuje za provokaci. Úřady odpověděli, že se jednalo o rutinní bezpečnostní kontrolu, jaké dělají denně.

Realita je, že od poloviny 2017 byli na letištích v Británii posílena bezpečnostní opatření pro lety z vybraných zemí. Protáhlo se všechno, od checkinu, po boarding, stejně jako větší mobili nebo notebooky nejsou v kabinách povoleny. Od října se to začalo týkat prakticky všech letadel. Například cestující z USA nebo i takové Air France by mohli vyprávět. Pokud jste neletěli někdy teď do Londýna a neviděli to na vlastní oči, můžete si sami vygooglit "Changes to UK aviation security 2017". Nejvtipnější na tom je, že Rusko prohledává letadla také - což je především důsledek pádu jejich letadla u Sharm el-Sheikh následkem výbuch 1kg TNT na palubě.

Jinak řečeno, v této "kauze" jde pouze a jen o "odvádění pozornosti od zásadnějšího tématu" - ale samozřejmě klidně můžete věřit tomu, že jde o "nehoráznou provokaci Ruska" ze strany Británie  @-->


Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 417
Re: Sýrie
« Odpověď #107 kdy: Duben 08, 2018, 01:42:35 odpoledne »
Jsou zprávy, že došlo k chemickému útoku na obyvatelstvo v syrském městě Dúmá (město blízko Damašku)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-nese-odpovednost-za-brutalni-chemicke-utoky-na-syrany/r~30372ddc3aec11e8bacfac1f6b220ee8/

Kdybyste o tom někdo objevil ověřené informace, prosím, podělte se. Díky.

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 417
Re: Sýrie
« Odpověď #108 kdy: Duben 09, 2018, 11:51:59 dopoledne »
K projednání chemického útoku ve městě Dúmá se dnes 9.4.208 cca v 21 hodin našeho času sejde Rada bezpečnosti OSN
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/svet-resi-chemicky-utok-v-syrii-sejde-se-kvuli-nemu-osn_474897.html

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 417
Re: Sýrie
« Odpověď #109 kdy: Duben 10, 2018, 10:05:48 dopoledne »
Zde je tisková zpráva ze zasedání Rady bezpečnosti:
https://news.un.org/en/story/2018/04/1006891
Není to příliš konkrétní. Snad jedině příslib, že Organizace pro zákaz chemických zbaní (OPCW) bude ještě o chemickém útoku informovat.

Zde je ještě něco k zasedání Rady bezpečnosti, ale asi doplněné o vyjádření od diplomatů:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/americky-uder-v-syrii-by-mel-vazne-nasledky-varovalo-rusko-c/r~d05d74303c3911e894960cc47ab5f122/

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 417
Re: Sýrie
« Odpověď #110 kdy: Duben 10, 2018, 10:23:58 dopoledne »
Dostala se ke mně zpráva, ale nemám na to zdroje, berte to s rezervou, že tentokrát Assad útočil čistým chlórem. Chlór byl jen doplněný o nějaké stabilizátory, aby se moc rychle "nevsákl" (neznám správnou chemickou terminologii) a mohl zatéct do podzemních krytů, kde zabíjel.

Samostatný chlór se v současné době nepovažuje za chemickou bojovou látku, proto se kvůli definici nejedná o chemický útok a umožňuje to Assadovi a Rusákům tvrdit, že nedošlo k chemickému útoku. Dobře vymyšleno.

K chemickému útoku mělo dojít, protože jednání o kapitulaci (evakuaci) protiassadovských sil nevedlo ke konci. Proto takto zaútočili. Chemické útoky jsou obecně velmi hrůzostrašné. A po tomto útoku konečně došlo ke kapitulaci (evakuaci).

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #111 kdy: Duben 10, 2018, 11:55:49 dopoledne »
@Samotář
...vypadá to tak. Hovoří se (opět) o chlóru. Treba TADY.

Není to podle všeho poprvé - už to udělali několikrát.

Tady je přehled "chemických útoků" v Syrii.

Interfax citoval Ruské autority, že se "nejednalo o chemický útok", protože se "na místě nenašly stopy po chemických zbraních".

O chloru nebyla řeč, ani o tom, jak se ruské jednotky dostaly na místo a provedly průzkum.

Offline plenty

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 2210
Re: Sýrie
« Odpověď #112 kdy: Duben 10, 2018, 07:41:39 odpoledne »
Čínska flotila v Stredozemnom mori prechádza pod velenie Ruska!

Informácie prichádzajú z vojenského blogu WarTime . Podľa jeho informácií celá čínska flotila, ktorá je teraz v Stredozemnom mori, dostala príkaz prejsť pod velenie ruského námorníctva v prípade útoku USA na Sýriu.

Ako výsledok včerajšieho núdzového stretnutia Donalda Trumpa s armádou, Biely dom uviedol, že "chemický útok" v Sýrii bude mať "kolektívnu odpoveď". Inými slovami, Washington sa neodvažuje prevziať zodpovednosť za začatie tretej svetovej vojny.

Preto je každému dnes jasné, že útok sa s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční v najbližších dňoch a prinajmenšom v nasledujúcich niekoľkých hodinách ... veľmi pravdepodobná, je táto noc.


https://gazeta-news.ru/3977srochno-kitajskij-flot-v-sredizemnom-more-perexodit-pod-komandovanie-rossii/
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #113 kdy: Duben 11, 2018, 08:41:23 dopoledne »
Talže, jsem assad.Nikoli ten milovaný, demokraticky zvolený a mírumilovný a inteligentní, nýbrž ten idiot assad, to zvíře diktátorké, to chemické hovado s mimořádně vyvinutými nadočnicovými oblouky....Jak jsem tak strašně hloupej, tedy, vlastně úplně debilní, když otrávím svoje voliče, i když je chemický útok avizován tři týdny dopředu.A dobře vím, že když se nažeru fazolí a pak si uprdnu, svět to bude chápat jako chemický útok.A stejně tak vím, že všichni na západě potřebují jakoukoli záminku, aby tu sýrii, co právě vyhrála svoji nejtěžší válku, humanitárním bombardováním přeorali do podoby iráku.Takže jako úřední blb opravdu nechápu, proč mne lidi volí jako prezidenta když jsem blbej, jako troky a jdu kvůli třem přiotráveným dětem do toho šíleného rizika, hraničícího s jistotou.... Prokazatelně jsem individuum  se   silnými masochistickými sklony.
Zdrojem úvahy je toliko pouhá mysl voztroubkova....

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #114 kdy: Duben 11, 2018, 01:10:40 odpoledne »
@plenty

Měl bych dotaz. Než jsi sem vložil svůj příspěvek, kolik času jsi věnoval ověření těchto informací?

Položil sis například otázku, proč není ta čínská flotila ve Středozemním moří (ať už se tím myslí cokoli), které 'bude velet Rusko' (wtf?) k nalezení na MVT?

Víš, že Wartime blog tuto informaci nikdy nezveřejnil? Že na gazetě píšou lež hned v první větě?
Wartime je britský "Military History Blog" a s tímhle nemá naprosto nic společného. Viz https://wartime.blog/.

Že "historický okamžik", kdy se Čína a Rusko dohodli, že "čínská flotila v případě že něco" přechází pod velení Ruska, ponechal zcela chladným oficiální ruské komunikační kanály? https://twitter.com/MID_RF

No dalo by se pokračovat, ale odpověď už všichni známe.

A jak že se ta věc má doopravdy?
Ve skutečnosti tuto zprávu pustil do světa "profláklý" twitterový účet NEWZWARZ: https://twitter.com/NEWZWARZ a jde o podvrh  @-->

Dále pak, ohledně "reakce na chemický útok":
Trump o tomto mluvil zcela jasně na tiskovce. Je si zjevně zcela vědom své odpovědnosti a odpověděl i na otázku ohledně timingu:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_e8ohJPrbRk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_e8ohJPrbRk</a>

Ono obecně je užitečné sledovat Trumpův twitterový účet: https://twitter.com/realdonaldtrump

Nevím, jak dlouho ti to trvalo napsat, ale Trump to tam během necelé minuty řekl všechno vcelku jasně - a "tvoje interpretace", tomu co bylo řečeno naprosto neodpovídá. Poslouchej. Že tys tu tiskovku neviděl a celou tu "parádní dedukci" odněkud bezmyšlenkovitě okopčil, stejně jako tu "zprávu výše"? Nepřišlo ti to náhodou emailem, nebo tak něco? @-->


muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #115 kdy: Duben 11, 2018, 01:49:22 odpoledne »
Poslední Trumpův 5 minut starý příspěvěk na Twitteru:

Citace
Our relationship with Russia is worse now than it has ever been, and that includes the Cold War. There is no reason for this. Russia needs us to help with their economy, something that would be very easy to do, and we need all nations to work together. Stop the arms race?

Nebudu to ani komentovat......

muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #116 kdy: Duben 11, 2018, 01:56:45 odpoledne »
Citace
Russia vows to shoot down any and all missiles fired at Syria. Get ready Russia,  because they will be coming, nice and new and “smart!” You shouldn’t be partners with a Gas Killing Animal who kills his people and enjoys it!

Hodinu starý příspěvěk...

Vážení..... Tohle je skutečná žumpa....

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4024
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Sýrie
« Odpověď #117 kdy: Duben 11, 2018, 02:00:23 odpoledne »
Mno jo, prezidenti už se toho navykládali... oficiálně, důvěryhodně, prostřednictvím oficiálních ověřených informačních kanálů.

Třeba takový Zápotocký v 53., kdy jeden večer oficiálně ujišťoval občany, že žádná měnová reforma nebude, a druhý den ji spustili... jo jo, není nad takové oficiální informační kanály.  @-->

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #118 kdy: Duben 11, 2018, 03:47:18 odpoledne »
mně se to líbí....zkroutit za zády ruce každému, kdo pochybuje o našich anglosaských hodnotách. Není vůbec důležité vědět, co to bylo za chemickou látku, je jedno, kdo a kde ji vyrobil a kdo ji použil....Nejdůležitější je odpálit ty rakety co nejrychleji na ty správné cíle, tedy na protiteroristické vojáky....
Ale čistě nestranně bych zde šoupnul, co mi dnes přišlo mailem, i když opravdu netuším, jestli je ten web náš, nebo proti nám....
http://neviditelnypes.lidovky.cz/terorismus-v-ci-prospech-0hf-/p_zahranici.aspx?c=A180409_231755_p_zahranici_wag

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #119 kdy: Duben 11, 2018, 04:40:26 odpoledne »
@Jakup
Přesně proto, je užitečné sledovat jeho twitter. Třebas dle tohoto se dá předpokládat, že ty "zajímavé tweety" (přeci jen to je narcis a egocentrik) produkuje on sám.

@SoňaR
Pointou bylo, že není třeba brát informace zprostředkovaně, navíc "přežvýkané", když můžeš sledovat přímo zdroj a "zpracovat si to sama". Proč by ti měl jakýkoli web nebo obecně řečeno "prostředník" říkat, co kdo kde řekl? Midle-man je koncept, kterého se asi hned tak nezbavíme, ale je dobré se snažit to minimalizovat, jak to jen jde.

@votrubek
Neviditelný pes je médium, které funguje jako "platforma". "Skoro každý" tam může "psát co chce". Něco má svoji kvalitu, něco ne. V tomto případě jde o druhý případ a "ukázku neštěstí" pana Václava Husáka, který se snaží "popasovat s komplexním problémem za pomocí selského rozumu" - a z podstaty věci samozřejmě zcela selhává. Snažme se, ať nejsme na tom jako on.  @-->

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 417
Re: Sýrie
« Odpověď #120 kdy: Duben 12, 2018, 12:10:37 dopoledne »
Zde je odkaz na celkem podrobný zápis (co kdo řekl a jak se hlasovalo) ze zasedání Rady bezpečnosti OSN ze dne 10.4.2018, které se týkalo chemického útoků v Dúmá v Sýrii
https://www.un.org/press/en/2018/sc13288.doc.htm

Spojené státy předložily návrh rezoluce Rady bezpečnosti, který zavádí Mechanismus, jak by se vyšetřoval chemický útok v Sýrii. Podle návrhu by Generální tajemník OSN jmenoval orgán mezinárodních odborníků, kteří by vyšetřili chemický útok a stanovili by, kdo za útok odpovídá. Z patnácti členů hlasovalo 12 pro, 2 proti (Bolívie a Rusko), 1 se zdržel (Čína). Bolívie sice odsoudila chemický útok, ale hlasovala proti americkému návrhu, protože USA řeklo, že případně zasáhnou i jednostranně. Čína také odsoudila chemický útok, ale místo zavádění Mechanismu dává přednost vyšetřování Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Rusko hlasovalo proti, protože navrhovaný Mechanismus nezaručuje, že by ve vyšetřování nedocházelo k chybám (jestli jsem to dobře pochopil). Rezoluce sice byla schválena, ale Rusko ji vetovalo.
Zajímavé na tom je, že stejný Mechanismus už v Sýrii fungoval před několika lety, když se likvidovaly chemické zbraně v Sýrii. Ale tehdejší mechanismus byl časově omezený a již mu vypršela platnost mandátu a nelze jej proto dále používat.

Jako protinávrh Rusko navrhlo vlastní rezoluci, kde navrhlo, aby vyšetřování provádělo OPCW (vyšetřování by trvalo několik měsíců) a OPCW by nemělo za úkol určit, kdo za útok odpovídá, Sýrie by mohla jednostranně odmítnout výsledky vyšetřování. Hlasovalo se a z 15 členů 6 hlasovalo pro, 7 proti a 2 se zdrželi. Pro hlasovali vedle Rusů, také Číňané a někteří menší nestálí členové Rady bezpečnosti většinou z důvodu, aby se zjistilo alespoň něco a protože OPCW již požádalo Sýrii o přístup do Dúmá. Rezoluce nebyla schválena.
Bylo tam docela dost různých jednání, protože se Švédsko snažilo najít kompromisní text rezoluce, ale pro neochotu Rusů se nic nevyjednalo a nakonec Švédsko také hlasovalo proti.

Asi to stojí za přečtení, aby člověk věděl, jak vypadá jednání a rozhodování (nebo spíš nerozhodování) Rady bezpečnosti OSN.

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 600

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #123 kdy: Duben 13, 2018, 11:41:30 dopoledne »
no, já se dnes zastyděl, jako dítě...Volal mi kámoš z antverp. a chechtal se mi, že jsem nevěděl, proč to všechno vzniklo. Prý jen kvůli penězům.Potřebovali srazit sankcemi rubl a tak k tomu hledali záminku.Takže, pokud víme, v čí prospěch, pak víme všechno......
Tenhle svět není pro mne....

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #124 kdy: Duben 13, 2018, 02:16:32 odpoledne »
@BartH8
Ron Paul pobaví za každých okolností, to je pravda.

@votrubek
toto pondělí a úterý bylo pro Rusa docela drsné, ale to udělaly sankce samy o sobě (jde tam, mimo jiné, primárně o odvetnou reakci na "NotPetya"). Navíc, dá se argumentovat obdobně jako u "motivaci Asada": "Proč by se USA vystavovala riziku a provedly chemický útok, když jen sankce samy o sobě, hned po vyhlášení, stály Rusko mnohem víc peněz, než "Ukrajinu a Západ" po zmíněném "kyberútoku?"

Každému, kdo to trochu sleduje bylo jasné, že Rusko zažije po sankcích propad, nota bene, když "se Putin nezastal postižených firem" atd. "Dlouhé peníze" šly pryč z Ruska atd. Ta reakce investorů na případnou "přestřelku velmocí" se v pondělí a úterý sice  projevila, ale jakkoli jde o bezpečnostní problém, tak ekonomicky jde o poměrně "zanedbatelnou věc" - viz třebas report z Patrie z tohoto úterí. Navíc Rusko dneska schválilo nové "proti-sankce" se všemi důsledky pro obchodování, takže zase bude nějaké to "vzrůšo". Dnešní zprávy z trhů se pak věnují situaci v Syrii zcela okrajově a "čeká se co bude" - jinak řečeno, nejde predikovat co trh udělá - tedy je to rizikové i pro trh v USA - jinak řečeno, střelit se do vlastní nohy ve chvíli, kdy to sotva nějak rovnají s Čínou je opravdu "ta nejlepší idea" - proč asi Trump neposlal své "krásné nové a smart rakety" z fleku, ale počítá jak o život, "co to bude stát" - o Británii nemluvě...

V kontxtu charakteru chemických útoků v Syrii třebas tady, (ale najdi si ten přehled kdekoli jinde)  to pak už vůbec nezapadá.

Jinak řečeno, vypadá to, že ten tvůj "kámoš z Antverp" se ti chechtal tak trochu neprávem  @-->

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 417
Re: Sýrie
« Odpověď #125 kdy: Duben 14, 2018, 06:52:45 dopoledne »
Dnes 14.4.2018 v 03. hodin středoevropského času zaútočili USA, Francie a Velká Británie na Sýrii v odvetě za použití chemických zbraní proti civilistům
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-americka-armada-na-rozkaz-trumpa-bombarduje-syrsky-re/r~d50a91a63cbc11e8bacfac1f6b220ee8/

Útočili zřejmě hlavně na vojenské cíle spojené s chemickými zbraněmi. Rusové nic neudělali.

chpslst

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #126 kdy: Duben 14, 2018, 07:34:39 dopoledne »
Vlk celý aj koza sýta...

Offline plenty

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 2210
Re: Sýrie
« Odpověď #127 kdy: Duben 14, 2018, 07:52:35 dopoledne »
Vlk celý aj koza sýta...

Len medveď začína byť dosť podráždený...
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #128 kdy: Duben 14, 2018, 08:02:24 dopoledne »
díky bohu, že to takhle skončilo. pro mne je důležité, že se nic nestalo, tedy že nevzniknul světový konflikt. Sýrie jako taková je daleko na to, abych cedil slzy za nějaké cíle.Enem, aby naše humanitární rakety nezamordovaly více civilistů, než chemický útok.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2104
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Sýrie
« Odpověď #129 kdy: Duben 14, 2018, 09:45:31 dopoledne »
Toto byla výstraha. Byl to útok na chemické výzkumné centrum s produkční kapacitou.....Rafinérie si ničit nedovolili, bylo by to dvousečné. Rusové takto omezený útok stráví. Já se jen bojím, aby jako odpověď se někde u Bílého domu neodpálil nějaký fanatický radikál ověšený chemickými zbraněmi. Uprostřed ranní špičky na vhodném místě by to udělalo větší paseku, nežli ten raketový útok a Trump by to nemohl nechat bez odpovědi. Ono když je někdo schopen vyrobit nervově paralytický aerosol, začíná jít do tuhého. Radioaktivní materiál vyžaduje drahou technologii a spoustu času. Ale vyrobit litr tohohle svinstva lze...A nemusí na to být postaven průmyslový komplex za miliardy dolarů....

muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #130 kdy: Duben 14, 2018, 10:38:24 dopoledne »
West Attacked Syria on Day When OPCW Experts Were Set to Start Probing Alleged Chemical Attack
(Západ zaútočil na Sýrii v den, kdy OPCW experti měli začít vyšetřovat údajný chemický útok....)

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 600
Re: Sýrie
« Odpověď #131 kdy: Duben 14, 2018, 07:53:33 odpoledne »
https://hiddenlolcdn.com/v/233753.mp4


Tohle by mělo být jedno z těch videí kvůli kterým ta raketová kampaň vznikla.

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #132 kdy: Duben 14, 2018, 08:26:12 odpoledne »
@BartH8
Tohle video je ve skutečnosti ze školního představení, které bylo součástí protestů (nejen) syrských dětí po chemických útocích už v roce 2013. Byla to celá kampaň, do které se zapojil jde kdo.

Viz například ZDE, ale obecně si najdi hesla jako "syrian children protests chemical attack" a "vyjeď si obrázky". Uvidíš věci jako je tohle:Jinak řečeno, to "tvoje video" je naprosto nechutný podvrh a to, že věci jako tohle šíříš, aniž by sis cokoli ověřil, je víc, než smutné...

@Jakub
Ve skutečnosti OPCW říká něco zcela jiného. Ale to by samozřejmě vyžadovalo jít se podívat na jejich web a ne hltat bláboly "prostředníků", že ano.

@plenty
A co to přesně znamená?
USA, Británie a Francie naházeli co chtěli a kam chtěli a jediná reakce Ruska bylo dost bizarní prohlášení, že "Putin se urazil". Wtf? Kde je S400? Kde je sundaná stíhačka? Kde je zničené místo odpalu? Místo toho Rusko a Syrie prohlásí, že counterovalo 70% raket, ale když pomineme toto vcelku absurdní číslo, tak realitou je, že cíle byly zasaženy a zjevně i zničeny. Je úplně jedno, kolik bylo raket vystřeleno a kolik jich protiraketová obrana zastavila. Cíle šly do kytek. Všechno ostatní je nepodstatné.

Jestli je medvěd podrážděný, tak zjevně to nikoho "nic moc extra nesere", protože se mu ani neobtěžovali tentokrát říci, kam všude to narvou. Reakce Ruska bude tak akorát na úrovni, že vybombarduje někde něco "rebelům" (což dělá neustále, akorát to "pro větší efekt narve raketama od Kaspitského moře", nebo něco podobného) - což je v kontextu toho "jaká dělali ramena" žalostně málo - a pro nás, jak říká votrubek, samozřejmě jedině dobře.  @-->

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #133 kdy: Duben 14, 2018, 09:06:07 odpoledne »
Mně se to líbí, jsme ti silní, patříme politicky k těm raketovým autorům, máme právo silnějšího, o realitu tady snad ani nejde. Můžeme na blízkém výchOdě udržovat napětí ještě mnoho let, protože je pro nás napětí výhodnější než mír. Hloupí syřané se nemají jak bránit, OSN hraje podle našich not a navíc žádné osn vlastně nepotřebujeme, protože máme právo silnějšího.Je to paráda být tím silnějším, tedy spravedlivějším. A pokud si ti syřani myslí, že si budou vyskakovat,s tím svým nedemokraticky zvoleným diktátorem, nebo, když vyženou všechny teroristy, tak to se šeredně mýlí, protože těch chemických útoků bude samozřejmě dlouhá řada....
Je dobré být tím silnějším.
Na druhou stranu, jak píše mauna, nemám husí kůži z rozbořenéh bílého domu, ale  mám obavy  přenesení partyzánského  boje i k nám, protože hýkající stropnický nenechal nikoho  pochybách o naší orientaci a některý syřan by to mohl chtít napravit vysypáním nějakého prášku do našich tradičně nestrážených vodáren.
Mně osobně to je jedno, přežijí jen ti silní, s vlastním zdrojem vody, a to se počítá.tAKŽE Jsem pro, aby byla sýrie potrestána i za ty příští chemické útoky ještě dříve, než je vlastne spáchá, protože nám je všem jasné, že když už několik chemických útoků provedla, že v tom bude pokračovat.A protože pouštění raket na vyklizené objekty není efektivní, rozmlátil bych to projistotu úplně cu grunt.Taková humanitární hluboká orba.


Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 600
Re: Sýrie
« Odpověď #134 kdy: Duben 14, 2018, 09:36:41 odpoledne »
@chytrák: nauč se číst. Nicméně vůbec to nevylučuje možnost že to trumpetě pustili předevčírem... Má toho moc.
@votroubek: dobře ty. Přežije jen ten kdo pozná kam vane vítr.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #135 kdy: Duben 14, 2018, 09:42:12 odpoledne »
Je to mazec, ale nemůžeme blahořečit světlo, dokud nepoznáme temnotu tmy, nemůžeme velebit teplo, dokud nepoznáme ostří zimy, nemůžeme ocenit mír, dokud nepoznáme krutost války.....karma je zdarma.

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #136 kdy: Duben 14, 2018, 11:19:21 odpoledne »
@BartH8
To argumentum ad hominim je vpravdě zcela zbytečné.
Je to dětská besídka, kterou obalili sra*kama, jak je to u fake news normou. To už jsme si vyjasnili.

Co vylučuješ nebo nevylučuješ se více méně odvíjí od toho, co konzumuješ - a je to naštěstí pouze tvůj problém.

Zde je pár videí, která pocházejí především z arabských sociálních sítí. Je standardní reakcí lidského mozku té hrůze nevěřit a "hledat jiná vysvětlení" - jako, že je to třebas nahrané. Upozorňuji, že to je jen pro opravdu silné žaludky a "mazec" získá poněkud jiný rozměr.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8cJOGoS3HTk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8cJOGoS3HTk</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LozZlXcYQ9c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LozZlXcYQ9c</a>

Tady je na mobil zachycené tzv. ruské "vyšetřování" chemického útoku:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rFKkTwa0TBM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rFKkTwa0TBM</a>


Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2104
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Sýrie
« Odpověď #137 kdy: Duben 15, 2018, 12:45:02 dopoledne »
Věc je podle mě o dost složitější. Dopředu avizuji, že následující tvrzení a domněnky jsou pouze mým názorem a nemám je nijak podložené, kromě dat co lovím z hlavy. Přesto se odvažuji tvrdit, že USA si nějaký dramatický rozsáhlý útok na Sýrii velice pečlivě rozmyslí a pokud opravdu to nebude OPRAVDU nutné, upustí od něj. Sýrie před vypuknutím občanských ozbrojených konfliktů (nebo snad války) těžila cca 350-400t barelů/den a dnes je asi na 10-15t/den. Jenže klesla také těžba Venezueli a Mexika a na trhu je nyní málo volné vytěžené ropy a nejsou ani volné těžební kapacity. Rusko navíc získalo v Sýrii poměrně velký vliv ohledně těžby. Napětí vyvolalo tlak na cenu ropy a ta roste. Zasáhne to i do cenové války OPEKu s břidlicovými vrty v USA....Těm sice bude vyšší cena vyhovovat, protože nebudou muset dotovat těžbu, ale současně se OPEC snaží pouštět na světový trh o něco méně ropy. Situaci se snaží využít Rusko a chce se zvýšením těžby nad 10M barelů/den trochu zahojit za hospodářské sankce a předešlá hubená léta. Jenže pokud by se konflikt se Sýrií vyostřil, mohou země OPECU a především Saudsá arábie a Irák přiškrtit kohoutky a 6-8 měsíců počkat. A Rusové si zamnou ruce a USA budou mít problém....nebude jim stačit současná těžební kapacita, jedna věc je mít technologii, rafinérie a ropu v břidlici, druhá věc je ji rozumě vytěžit. Funkčních vrtů prostě není stále v USA dost. A nemohou za měsíc zdvojnásobit produkci. A nemohou ani dotovat své anglické a francouzské spojence ačkoliv by to obě země potřebovaly. A to se bavíme o přiškrcení kohoutků nikoliv o vyhlášení ropného embarga na USA....Čína a Indie by se klidně mohly trochu předzásobit takže ani petrodolary by OPECU nechyběly....Arabský svět USA vnímá především jako zdroj financí, ale pokud zaplatí někdo jiný, proč by mu neprodaly...a Čína ropu ráda, její spotřeba rok od roku roste. Indové jsou na tom podobně i když umírněněji.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4804
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sýrie
« Odpověď #138 kdy: Duben 15, 2018, 06:51:26 dopoledne »
představte si, že ti drzí a krvelační rusové hlásají, že naše křídlaté rakety, ty naše raketové holubice míru sestřelovali, jako asfaltvé holuby na střelnici....Navíc bůhvíjakými dreky ze sovětské éry, což mne uráží.....
https://www.youtube.com/watch?v=tablF5klO2U
My jim tady poskytujeme morální lekci a kamarádskou radu a oni si toho vůbec neváží......

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 600
Re: Sýrie
« Odpověď #139 kdy: Duben 15, 2018, 08:18:15 dopoledne »
https://youtu.be/FgvPNnOwDM4

Další konspirační video které popírá spojenecké úspěchy humanitárního bombardování. Kdy už konečně bude podobná videa mazat autocenzura?

muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #140 kdy: Duben 15, 2018, 08:19:24 dopoledne »
Loki.... Aby bylo jasno... JÁ MÁM JASNO. Ve svých názorech jsem si jistý, jsou založené na znalostech, na cítění, na lidskosti.... Nepotřebuju aby mi Loki nebo nějaký jiný Západní anální horolezec říkal co je a co není správné.... Mám svou hlavu, své zdroje, své informace.... Někteří zde máme názory vyhraněné, a je projev buranství pokoušet se ovlivnit každý jiný názor toho druhého do podoby v které mi (ti) to vyhovuje..... Loki nepovyšuj se, tisíc zadkových děr, tisíc názorů...... nebo minimálně dva.

muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #141 kdy: Duben 15, 2018, 08:25:58 dopoledne »
Americká špína, američtí bastardi, americké rakety, OSN, NATO, EU, vše se rozpadne, a blbost zůstane..... Chování dnešních obhájců západu a obhajců zločinů Západu se rovná chování stoupenců nacismu v jeho největším rozmachu, socialismu v jeho největším rozmachu.... Společné pro tyto zabedněné hlavy je že nevidí a nepřipouští sebemenší možnost kritiky aktuálního systému, jsou urputní v obhajování zločinů, a nejurputnější většinou bývaj ti nejomezenější blbové...... takovýho pak nestačí upozornit, ale máznout palicí po hlavě, aby se probral.....

muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #142 kdy: Duben 15, 2018, 08:58:37 dopoledne »
Západ = krysy. No a krysy si ve svém krysím měřítku myslí že všichni obyvatelé planety jsou krysy stejně jako oni...... V tom spočívá to OBROVSKÉ nebezpečí..... Budeš-li jednat se všema jako s krysama, pak se ti korektní, slušní, mírní, vzdělání odvrátí, ponechají krysy svému krysímu osudu a krysa tak zůstane ve svém krysím společenství, kde se navzájem nakonec požerou...... A nebo budou krysy NEkrysama odstraněny..... Mně je to vcelku jedno, co mi už není jedno, že jsme satelit západu, ocas západu, no a když tělo zmizí, i ocas zmizí, to mě trápí..... že jsme pouhý ocas, sami jsme ždímáni a přitom se podílíme na zlu.....

Offline TNT1973

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1458
Re: Sýrie
« Odpověď #143 kdy: Duben 15, 2018, 09:07:55 dopoledne »
Loki
aj napriek tomu ze ty tu mas "najpravdivejsie"zdroje informacii o vsetkom co sa kde šustne je tu jeden nezpochybnitelny fakt:oficialne zvoleny prezident syrie pozval na pomoc proti isil iba rusko a iran.kazda armada ktora nepatri pod velenie tychto dvoch statov a vykonava vojenske aktivity na syrskom zvrchovanom uzemi je tam nelegalne a tuto protipravnu cinnost si moze dovolit iba pravom silnejsieho ako napisal votroubek.je jasne ze kazda strana si tam haji vlastne zaujmi a samotny civilisti su az na poslednom mieste,ale aj nadalej drzim palce rusku ktore je tam na oficialne pozvanie aby im trpezlivost vydrzala a nezacali s velkym ohnostrojom.
k tvojej poznamke o tom kam sa podeli s400 iba tolko ze o vojenskej strategii asi vela nevies.v prvej vlne raketoveho utoku by iba blazon pouzil najmodernejsiu techniku.ono totiz taky mobilny protiraketovy komplex po zamerani cielov a odpaleni vlastnych rakiet na ich zneskodnenie sa musi "zbalit" a presunut na inu poziciu a znova sa dat do bojoveho rezimu a to nejaky cas trva.zatial agresorov protiraketovy štit zanalizuje informacie o starte protivnikovych rakiet s mobilnych zariadeni a posle druhu vlnu rakiet alebo lietadiel zameranych na protivzdusnu obranu braniaceho sa.vzhladom na to co som cital,ze utociaca aliancia mala v oblasti na lodiach cca 300 tomahawkov a bolo odpalenych cca 100 tak rozhodnutie pouzit starsie systemi na prvotnu obranu bol dobry tah
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline SharKhan

 • ***
 • Příspěvků: 201
Re: Sýrie
« Odpověď #144 kdy: Duben 15, 2018, 09:31:01 dopoledne »
Spojené štáty, Francúzsko a Británia včera dvakrát (ráno raketami a poobede tlačovou konferenciou) veľmi úspešne zaútočili na zvyšky svojej dôveryhodnosti. Poškodené bolo aj množstvo spriaznených médií a politicky činných ľudí, z ktorých významná časť ešte v týchto chvíľach pokračuje v zväčšovaní škôd..  :)

Tuná napríklad jedno úbohé pomiatnuté indivíduum s nikom ľstivého boha zo severskej ságy.
Loki, o tebe píšem.
V prípade, ak sa na tom nicku strieda (Loki je tu takmer v kuse prítomný a z bežného života vieme, že len čert nespí...) viac službukonajúcich zamestnancov, platí to isté pre dotyčných službu konajúcich.
Väčšina tu prítomných si o tebe nemyslí nič dobré. Svoje múdra prezentuj niekde v materskej škôlke, ak ti tvoje predžuté informácie zhltnú.

Že to v dnešných dňoch zaváňa (skôr smrdí 3. svetovou) kôli psychopatom, ktorí vedú západné štáty, je jasné aj malému decku.
Mne rozhodne takéto psychopatické jednanie NIE JE po vôli.
Británia a Francúzsko nás už neskutočne osrali v 1938 roku a dnes by chceli solidaritu s ich konaním???
Nasrať!

Koniec hlásenia.
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова

Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #145 kdy: Duben 15, 2018, 10:54:29 dopoledne »
@Jakub
Je v pořádku, že máš vlastní hlavu a já používání vlastní hlavy jedině podporuji. Jsem poslední, kdo by ti chtěl říkat, co si máš myslet, nebo se povyšovat nad kohokoli. Nenálepkuj mne prosím. Nejsem "fanoušek žádné strany", už jsem to zde prokázal. Hlavním zájmem je věci "rozumět" a "vyznat se v tom".
 
Nejcennější komoditou byla vždy "informace". Z mých příspěvků vidíš, že pokud je sem vložena informace, která je problematická, zpravidla ji doplním nebo ukážu, že je invalidní (a tedy se tím netřeba zabývat). Moje příspěvky zde nejsou (zpravidla) o zahradničení nebo stavbě bunkru, ale v oblasti práce s informacemi, což, jistě se shodneme, je klíčová dovednost každého preppera.

Samozřejmě, pokud chceš ztrácet energii a čas tím, že "budeš řešit fake news" (myšleno ne doslova, ale v kontextu problematiky) - bránit ti v tom nijak nehodlám, natož tě o něčem přesvědčovat.

@TNT1973
Hodně lidí čte a to je dobře. Ve skutečnosti ale nemáš tak úplně pravdu. Nejen, že S400 nebyl jediný ve výčtu (ve skutečnosti "čím se bude bránit" je irelevantní" - šlo to to, že neudělal nic), ale pleteš se i v nasazení zbraní. Jejich výpis je všude (můžeš se podívat třebas TADY v češtině, nebo TADY v angličtině). Zjistíš, že v útoku nasadili 19 raket (tedy prakticky 20%) AGM-158 JASSM, právě "proti" S400. Rusko necounterovalo, takže nemáme možnost vidět výsledky "souboje nových technologií" (je to podobný problém, jak když Japonsko, respektive USA, nezkusilo sestřelit raketu vystřelenou ze Severní Koreje - "minout by byla katastrofa"). Proti "starším" střelám nasadili především S200, Buk (a spol.). Jinak řečeno, tady je rozpor v tvrzení Syrie a Ruska o % sestřelených raket, protože minimálne 20% "stealth prošlo" a ze zbytku by museli mít na protivzdušné praktiky efektivitu 90%, což je samozřejmě nesmysl - ať už by byla modernizovaná na Buk-M3 (spíše jde o M1 a možná o M2) nebo ne.

@SharKhan
Napadáš mne zcela zbytečně. Když se podíváš, tak se vyjadřuji se jen k oblastem, ve kterých mohu nějak přispět. Každý totiž máme nějakou "specializaci" - já se věnuji především práci s informacemi. Spousta lidí neví, jak s informacemi pracovat (ke vstupu do diskuze mne motivoval votrubek, který si stěžoval, že "se v tom přestává orientovat") a chce o tom něco vědět.

Sýrie "je dobrá případová studie, kde se to dá ukazovat na konkrétních příkladech". Souhlasím, že z podstaty informace je to "obtížná oblast", speciálně, když žijeme "v době emocí" a kritické myšlení rozhodně není mainstream.

Prepper, který "se rozhoduje na základě emocí" není to, čím bychom měli být, nebo se měli stát. Pro přežití člověk potřebuje "mít chladnou hlavu" a je jen na tobě, jestli si z mých příspěvků něco vezmeš nebo ne.


Offline Loki

 • ***
 • Příspěvků: 278
 • I'm the Key I'm the Gate
Re: Sýrie
« Odpověď #146 kdy: Duben 15, 2018, 10:55:23 dopoledne »
@MaunaKea
Díky za tvůj komentář. Souhlasím, že je to o "penězích až na prvním místě".  "hold"

Včera jsem rozepsal příspěvek, že "ta pointa je o dost jinde". Následující věci jsem dával dohromady - budu rád, když mi s tím případně pomůžeš (je to neučesané a nevložil jsem tam odkazy - může tam být také někde chyba). Mám zatím tyhle poznámky:

Jsme svědky toho, že ani jedna velmoc nemá sebemenší zájem rozjet něco jako 3. světovou. USA, UK a FR se úzkostlivě vyhnuli čemukoli s ruskou vlajkou a "Rus zůstal u keců" (jako minule).

Zároveň to dlouhé váhání a především "počítání" ze strany USA - naprosto v rozporu s Trumpovou "image rychlého střelce". O UK, která počítá každou libru ani nemluvě. Němec na to zcela hodil vidle a "staví ropovod". Turek dostal co chtěl, takže tentokrát držel hubu. Jediný Macron potřeboval "nějaký šťouch", takže se toho okamžitě chytil.

USA a spol. nemuseli nic inscenovat. Osobě bych to viděl, že Asadovi dostal informaci "o pozici důležitých rebelů". Věrný svému modus operandi "to tam narval, aby je tutově sejmul". Jinak řečeno, "Západu" stačilo počkat, až v rámci postupu Asada k něčemu podobnému dojde a rebelové v koutě = je to jen otázkou času. Vůbec bych se nedivil, kdyby tuto informaci "poslali samotní vzbouřenci" a nechali tam zařvat civily - jejich guerilový způsob boje by tomu odpovídal - což nijak neomlouvá Asada, že se "nechal vyprovokovat".

Rusko dostalo sodu na posledních sankcích, navíc na začátku tohoto týdne šlo jeho obchodování prudce dolů. To všechno stojí Rusko opravdu strašné peníze. Nedávné omezení těžby ropy (Ruska a OPEC) sice zvedlo ceny kolem 70USD/barel, ale realita je, že USA začíná těžit jako o život (má být č. 1 v 2019), navíc Syrie zásah do rafinerie nedostala - takže cena nahoru nepůjde ani náhodou - spíše naopak. Celé to prostě vypadá, "že se to hraje jako minule, kdy se SSSR položil ekonomicky" (prodává Číně ropu "za hubičku"), a to ještě nemluvíme o problému "ISIS navrátilců do Ruska". Poměrně těžká situace a bude zajímavé sledovat, jak se s tím popasují - zatím vyčerpali jeden rezervní fond.

Zároveň se ukázalo ještě něco: Ono to celé ve skutečnosti vypadá jako taková malá předváděčka - reakce na nedávné ruské manévry na Baltu. Západ ukázal Rusku "zuby". "Bez problémů" dokázali koordinovaně narvat na vybrané cíle 100+ raket, kdy jedna stojí cca 830.000 USD, o logistice nemluvě. Znamená to jedině: to, co Rusko utratí v Syrii za měsíc, vystříleli za hodinu. A to nemluvíme o NATO, ale "jen o USA, UK a FR". Navíc v Pobaltí je stejná situace jako v Syrii, jen v obráceném gardu. Jinak řečeno, je tam pár NATO vojáků, kteří mají jediný úkol - "být zasažení" a vyvolat tak reakci. Akorát, že zatím co Rusko v Syrii "zůstalo nakonec zticha", USA, UK a FR ukázali ochotu střílet (aniž by o tom s Ruskem "vedlo řeč"). Klíčové na celé věci je to nedodání cílů Rusům. Jakkoli jsem to odhadl skoro na 100%, tak s tímhle jsem se sakra spletl - to Pobaltí by to ale vysvětlovalo.muhammad

 • Host
Re: Sýrie
« Odpověď #147 kdy: Duben 15, 2018, 12:04:12 odpoledne »
 :pa:

Offline SharKhan

 • ***
 • Příspěvků: 201
Re: Sýrie
« Odpověď #148 kdy: Duben 15, 2018, 12:21:10 odpoledne »
Lokiho argumenty je zbytočné komentovať, je presvedčený o svojej pravde.
Ja len, že s pravdou je to ako so zubnou kefkou - každý má tú svoju.

Vojna v Sýrii za 10 minút
(vysvetlenie dôvodov k vojne o Sýriu trvajúce 10 minút vo videu, nie že sa strhne o 10 minút  :"no":)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RAzEyF24H2U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RAzEyF24H2U</a>
https://www.youtube.com/watch?v=RAzEyF24H2U
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова

Offline SharKhan

 • ***
 • Příspěvků: 201
Re: Sýrie
« Odpověď #149 kdy: Duben 15, 2018, 12:49:23 odpoledne »
Aktuálne zhodnotenie raketových úderov na Sýriu

Copy/Paste príspevok dávam schválne, kôli uchovaniu

https://diskuter.wordpress.com/2018/04/14/kompilacia-statistik-uspesnosti-syrskej-protivzdusnej-obrany/

Kompilácia štatistík úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany
Posted on April 14, 2018 by diskuter
Reakcia na aktuálne udalosti: Američané zaútočili tomahawky na Sýrii, přidali se i Britové a Francouzi (14.4.2018)

Narýchlo zostavená voľná komplikácia informácií z rôznych zdrojov, dokumentujúca mieru úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany proti vlne prilietavajúcich západných rakiet.

—————————————-

MO RF: USA a spojenci vypustili více než sto střel

Ministerstvo obrany upřesnilo, že syrské systémy protivzdušné obrany sestřelily významnou část střel na cestě ke svým cílům. „Do odražení raketového úderu byly zapojeny syrské systémy protivzdušné obrany S-125, S-200,“ Buk „a“ Kub „Tyto systémy protivzdušné obrany byly vyrobeny více než před 30 lety v Sovětském svazu.“, – uvedlo ministerstvo.

Jak již bylo uvedeno, údery provedly ze dvou amerických námořních lodí z Rudého moře, taktických letounů nad vodami Středozemního moře, stejně jako americké strategické bombardéry B-1B z oblasti Al-TANF

http://tass.ru/armiya-i-opk/5125125


Miesta dopadov rakiet v hlavnom meste Damask a v juhozápadnej (obývanej) časti Sýrie.

Prikladám adresu obrázku, nakoľko ho zobrazilo v neprimerane zväčšenej veľkosti, ale dá sa to riešiť posunutím pohyblivej lišty dole pod koncom dlhého príspevku.
Kliknutie na adresu obrázka je druhá možnosť.
https://phototass1.cdnvideo.ru/tass/m2/uploads/i/20180414/4682595.png10:51
Ruská protivzdušná obrana se nijak nepodílela na zastavení amerického raketového útoku proti Sýrii, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Podle ruského generálního štábu syrská armáda zneškodnila 71 z celkem 103 raket vypálených USA a jejich spojenci, útok si nevyžádal žádné oběti ani mezi civilisty, ani mezi příslušníky syrských ozbrojených sil. Poškodil však některá civilní i vojenská zařízení.

(online idnes)

.

od IgorT » 14 dub 2018, 09:23

Letisko Dumeir vo východnej časti Sýrskeho Damašku bolo napadnuté 12 raketami, ktoré boli zostrelené leteckými jednotkami Sýrie. Všetkých 12 rakiet bolo možné zachytiť s pomocou sovietskych protilietadlových raketových systémov.

.

od puma » 14 dub 2018, 10:13

Briefing MO RF: detailně jaké letouny a střely byly použité z jakých letounů a odkud. Hlavní úder šel na 7 syrských vojenských letišť. Celkem bylo nasazeno 103 střel. Rusko zváží dodávku S-300(PMU2) Sýrii

Údery vedené celkem proti sedmi leteckým základnám Sýrie – celkem útočilo 71 střel (sestřeleno 64).
na letiště Duvali útočili 4 střely – všechny sestřeleny
na letiště Dumeira útočilo 12 střel – všechny sestřeleny
na letiště Blej útočilo 18 střel – všechny sestřeleny
na letiště Shayrat útočilo 12 střel – všechny sestřeleny
na letiště Mezze útočilo 9 střel – 5 sestřeleno
na letiště Homs útočilo 16 střel – 13 sestřeleno (letiště nepoškozené)

.

od martanus » 14 dub 2018, 10:15

Jestli jsme něco špatně přeložil opravte mě.

RF zváží žádost Sýrie o dodaní S300 a zváží i dodání S300 do jiných států.

Počty raket a jejich úzpešnost. Celkem vypuštěno 103 doletělo 101.
místo střel /sestřelené
Letiště Duvali 4/4
Letiště Dumir 12/12
Letiště Blay 18/18
Letiště šerad 12/12
Letiště Mezze 9/5
Letiště Homs 16/13
Barza-Geramani 30/7

použité zdroje:
https://zpravy.idnes.cz/vojensky-uder-v-syrii-0uq-/online.aspx?online=1006907
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&p=45309

Franjo Houdek

Na Sýriu bolo vystrelených 103 rakiet, z toho 8 britských, zvyšok americké, Francia sa nezúčastnila, Z toho počtu 71 rakiet zrušila sýrska PVO svojími S-200. Ruské pozície veľkým oblúkom obišli, straty na životoch zatiaľ neboli hlásené. Celé je to podľa mňa false flag na odvedenie pozornosti od toho, že sa USA zbližujú s Veľkým Kimom, kde teraz nepotrebujú zbytočnú publicitu.

Hombre_bee

Takze vazeni, posledby rusky sumar:
110 vypustenych rakiet, letelo na 4 vojenske syrske zakladne, 12 letelo na Damask. Vysledok:
– vsetkych 12 rakiet letiacich na Damask bolo zlikvidovanych syrskou PVO starou 3o rokov
– ani jedna z rakiet nedoletela na syrsku zakladnu, boli zlikvidovane ale sa podarilo odklonit let, niektore sa netrafili.
– nikto neutrpel zranenia
– objekty kde strely dopadli boli prazdne alebo vypratane
– ruske S-400 sa akcie neucastnili. Syrska armada ma stare S-200 a este starsie

Chvala Bohu.stranger » 14 dub 2018, 13:42

Nějaké detaily z francouzské strany, zatím neofiko.

Fregata třídy FREMM odpálila na cíle v Sýrii tři střely s plochou dráhou letu MdCN (Missile De Croisière Naval), námořní verze SCALPu s doletem až 1000km. Uvádějí že ze středomoří.

Útočit měly letouny strategického letectva přímo z Francie. Údajně 4 Mirage 2000-5 a 6 Rafalů. Doprovázelo je šest tankerů, mise trvala deset hodin a pětkrát se za letu tankovalo. Letouny vypustily 9 střel SCALP-EG. Překvapivě tedy nevedly útok stíhačky, které má Francie dislokované v Jordánsku a Spojených Srabských Emirátechstranger » 14 dub 2018, 13:11

Za Brity se úderu v Sýrii zúčastnili čtyři Tornáda GR4, zaútočily raketami Storm Shadow na vojenskou základnu patnáct mil západně od Homsu. Letouny startovaly ze základny RAF Akrotiri na Kypru.martanus » 14 dub 2018, 11:35

Některé střely poškodili jen pole.

——————————————————————-

https://slobodnyvyber.sk/komentar-k-utoku-americanov-a-anglicanov-na-syriu/

(dlhý článok)

Súboj moderného radarového systému strieľajúceho s historickými, niekedy až 50 rokov starými systémami proti moderným raketám s plochou dráhou letu, skončil katastrofálnym neúspechom západnej technológie.

Údery boli vedené proti siedmym leteckým bázam Sýrie – celkove na letiská útočilo 71 rakiet. Evidovaný počet zostrelov je 64.

na letisko Duval útočili 4 strely – všetky zostrelené
na letisko Dumeira útočilo 12 striel – všetky zostrelené
na letisko Blaj útočilo 18 striel – všetky zostrelené
na letisko Shayrat útočilo 12 striel – všetky zostrelené
na letisko Mezze útočilo 9 striel – 5 zostrelených (letisko bolo nepoužívané)
na letisko Homs útočilo 16 striel – 13 zostrelených (letisko nepoškodené)

Ďalšími cieľmi boli objekty v Barzza a Jaramani, na ktoré útočilo 30 striel – 7 zostrelených. Tieto objekty neboli používané na výrobu chemických zbraní, ako to prezentovali západné informácie.Rudskoj poznamenal, že podľa dostupných informácií celkove bolo použité 103 riadených striel. Išlo o z mora odpaľované rakety Tomahawk, rovnako ako inteligentné bomby GBU-38 z lietadiel B-1B. Stíhačky F-15, F 16 použili rakety vzduch-zem.

Z anglických lietadiel Tornado sa vypustilo osem rakiet „Scalp EG“.Niektoré rakety boli zmenou signálu GPS ruskými prostriedkami rádioelektronického boja odklonené od svojich cieľov a dopadli neškodne do poľa

———————————————————————-

František Fiala

Objevuje se zda řada nepřesných až nesmyslných informací o Syrské protivzdušné obraně a vůbec o schopnostech PVO a střel s plochou dráhou letu ., které bych rád uvedl na pravou míru.

Syrie disponuje jak systémy PVO dlouhého dosahu zde především S-200 cca 50 odpalovacích kompletů, pak moderními v roce 2013 dodanými S-300 min 20 kompletů a 150 raket.

Další úroveň obrany tvoří systémy PVO krátkého dosahu cca 50 kompletů systému BUK různých verzí a to včetně BUK M2

Pak mají mix cca 500 odpalovacích kompletů S-75 Dvina, S125 Něva, to je ta kterou Srbové sejmuli údajně neviditelný F117A, následují 2K12 Kub ( ČR vlastní 2ks a je to naše jediná PVO) , 9K33 OSA, 9K31 Strela-1, 9K35 Strela-10 a ted nově mají i několik moderních systému Pancir-S1. kromě toho budou mít ke 4000 ručních protiletadlových raket a systému plus cca 350 protiletadlových kanonů včetně ZSU-23-4 Šilka.

Pro všechno výše uvedené je pomalu letící střela s plochou dráhou letu BGM-109 Tomahawk chuťovka, která pokud se dostane do zony působnosti daného systému nemá moc šanci . Pravděpodobnost zničení je například u moderního Pancir-S1 95%, u Buku přes 80%. BGM-109 není nic víc než 5.5m dlouhá trubka, která nijak nepozná že je odstřelována nebo zaměřené ve své podstatě jí dokáže zničit i palba z ručních zbraní prováděná ze země.

Kromě toho jsou s Syrii i nejmodernější ruské S-400 a S-300 posledních generací v držení RF, ale těm se americké klacky důsledné vyhýbali, problém je že RF do Syrie přesunula dost systému pro elektronický boj které min části střel BG109 fakticky vypnuli navigaci pomocí GPS a ony musely letět na inerciální navigaci jijiž přesnost je jak to říci ne moc dobrá.

Zaútočit na takto připravenou PVO, která o útoku ví jen 100 raketami je prostě bud totální neschopnost, kdy útočník musí vědět, že nemá šanci uspět nebo pokračování komedie o chemickém útoku před kamerami WH.

Pro mě osobně je prohlášení SAA a RF o zničení 71 střel vzduchu pravdivé, odpovídá schopnosti a rozsahu PVO Syrie.
+2/0    14.4.2018 14:44

reagovat František Schlichts

Sýrie žádné S-300 vůbec nemá!

Na přání západních partnerů je Rusové do Sýrie nedodali!

Ovšem, teď o tom vážně uvažují, že tam letecky pár batérií dodají!

https://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180414_031609_zahranicni_aha&vlakno=90042315

——————————————–

Peter Bakič

Njn ale povedzme si aké sú overiteľné škody.

During the first wave, two missiles managed to hit the scientific research center in Barzeh north of #Damascus

(33.5570795,36.3142495)

During the 2nd wave one missile managed to hit an army base west of #Homs

(34.6725547,36.5618620)

And two missiles were jammed away from targets and hit a residential area

During the 3rd wave two missiles hit an ex-depot near Harsta suburb

(33.6069367,36.3791673)

Sýrska pvo disponuje

Pantsir-S1/2

Buk-M2E S-125/S-1252M SA-8 SA-2

—————————————

Jiří Babinský

počítám že každou raketu pečlivě hlásily rusáci Syřanům a ti je sestřelovaly jak na běžícím pásu , to co šlo mimo obydlená místa nechali klidně doletět to co mířilo na citlivá místa to sundali , sto raket a šest zraněných to už o něčem hovoří ! američané se spojenci vyhodily miliardu dolarů za co ? za nic ,takže pomoc rusáků Syřanům zafungovala bezchybně a dokázala že rakety letící z bodu ,,A,, do bodu ,,B,, je už dnes bezcenná proti ruským PVO i zastaralým a rusáci mají zajištěny objednávky na sto let dopředu kdežto o tomahawka už nikdo nebude stát

————————————————————————–

Z online reportáže Idnes: https://zpravy.idnes.cz/vojensky-uder-v-syrii-0uq-/online.aspx?online=1006907

14:36 Americký prezident Donald Trump na twitteru vyjádřil pyšnost na americkou armádu, která se díky Kongresem schváleným penězům stane vůbec tou nejlepší v historii USA. Nic a nikdo se jí pak nevyrovná, dodal prezident.

“Donald J. Trump

@realDonaldTrump

So proud of our great Military which will soon be, after the spending of billions of fully approved dollars, the finest that our Country has ever had. There won’t be anything, or anyone, even close!”

14:29 Trump ocenil úder na Sýrii

“Donald J. Trump

@realDonaldTrump

A perfectly executed strike last night. Thank you to France and the United Kingdom for their wisdom and the power of their fine Military. Could not have had a better result. Mission Accomplished!”

——

13:33 Statistický web The Spectator Index zveřejnil seznam zemí, které schvalují a kritizují spojenecký úder proti Sýrii.

Support Syria strikes:

– United States
– United Kingdom
– France
– Germany
– Turkey
– Saudi Arabia
– Qatar
– Canada
– Japan
– Australia
– Israel

Oppose Syria strikes:

– Syrian regime
– Russia
– Iran
– China

—-

11:27 “Kdyby mezinárodní společenství čekalo v Sýrii na mandát RB OSN, bylo by pasivním přihlížejícím až spolupachatelem chemických útoků, řekl ministr zahraničí Martin Stropnický.”

(online idnes)

——————————————————————–

Cena za 1 Tomahawk sa pohybuje od 1,4-2,1 miliónu dolárov (2,1 mil. dolárov za verziu s predĺženým doletom)

—————————————————————-

Doplnené 14.4.2018 17:28

14:50 Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která dění v Sýrii sleduje z Británie, uvedla, že syrská armáda dokázala zastavit přes 65 střel vypálených spojenci. Rusko již dříve sdělilo, že ze 103 spojeneckých střel jich 71 syrská protivzdušná obrana zlikvidovala.

(idnes online)

—————————————————————–

Robert Adámek

Vypáleno prý bylo celkem 120 raket Tomahawk BGM-109. 7 jich selhalo hned po vypuštění, 71 jich sestřelila syrská armáda, 35 minulo cíl a deaktivované spadly na zem, 7 zasáhlo tři prázdné budovy, z nichž pouze 3-5 zanechalo citelnější škody. Zdroj je z ruské armády operující v Sýrii.

14.4.2018 13:28 https://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180414_031609_zahranicni_aha&vlakno=90041436

—————————————————————–

Vyhlásenie americkej strany:

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469184-vsechny-cile-byly-zasazeny-uvedl-pentagon-k-nocnim-uderum.html (14.4.2018 16:20)

“Pentagon v sobotu potvrdil, že noční letecký úder v Sýrii byl veden na tři cíle spojené s vojenským chemickým programem. Podle generála Kenneth McKenzie bylo vypáleno 105 střel, přičemž všechny dosáhly svého cíle.

„Podle našich informací dosáhly všechny rakety cíle,” uvedl McKenzie. Syrská protiraketová obrana podle jeho slov „střílela do vzduchu” a vesměs až po úderech raket.

„Věříme, že místa, na která jsme zaútočili, jsou zničena,” uvedl generál.

„Věříme, že se nám podařilo výrazně snížit možnost, že by Asad znovu použil chemické zbraně,” doplnila mluvčí ministerstva obrany Dana Whiteová.

———————————————————

15:18 Americké ministerstvo obrany považuje útok na Sýrii za úspěšný, přesný, efektivní a drtivý. Dodalo, že cílem nebyl vstup do konfliktu, ale jasné vzkázání syrskému režimu, že svět nebude tolerovat používání chemických zbraní. Úder podle Pentagonu uvrhl syrský program vývoje chemických zbraní o několik let zpět.

15:39 Syrská vzdušná obrana nedokázala zneškodnit žádnou ze 105 střel vypálených spojenci, prohlásil americký generál Kenneth McKenzie s tím, že 76 střel mířilo na zařízení u Damašku, 22 u Homsu a zbytek na třetí cíl. Rusko po útoku uvedlo, že Sýrie zneškodnila 71 ze 103 střel.

(zdroj: online idnes )

(hm…. použiť 105 drahých Tomahawkov na vybombardovanie 3 objektov??? Fakt úspech)

——————————————————————————-

Nové aktualizácie budú doplnené na koniec článku…

Edit: Dovolím si vlastnú poznámku - je zjavné, že v Sýrii sú užívané Juhoslovanské skúsenosti použitia starých systémov PVO  (z roku 1999) proti modernejším raketovým (a tiež leteckým) útočným systémom západných štátov.
S-400 nebolo potrebné hneď použiť, zatiaľ to bol len taký "prieskum bojom".
Veď načo odkrývať lepšie karty hráčom pokru, keď hra ešte neskončila? 
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова