Autor Téma: OT Sýrie - zdroje informací a další OT  (Přečteno 2654 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: OT Sýrie - zdroje informací a další OT
« Odpověď #100 kdy: Duben 18, 2018, 08:30:09 dopoledne »
Mně na tom všem těší, jak se historie opakuje....Kdysi, když si brežněv odříhnul a uprdnul, už tomu dávali vyšší význam v rámci marxismu leninismu a dnes je naprosto totéž, jen s amerikou. Kdyby američani vyvraždili několik států, ti naši pitomci jim budu tleskat a hýkat, že to je nezbytné a oprávněné.Žijeme v naprosto stejné totalitě, a všichni nám valijou takové klíny do hlavy, že se nám dělají bubliny u nosu....A to je dobře, máme svoje jisté.....

Offline BartH8

« Odpověď #101 kdy: Duben 18, 2018, 10:51:32 dopoledne »
To jo. Vždyť Americe jsou nějací Syřani úplně u řiti. Tady jde o moc a money.   <3

Offline Loki

• I'm the Key and I'm the Gate
« Odpověď #104 kdy: Duben 19, 2018, 01:57:13 odpoledne »
@BartH8
Ten twitter je o ničem, musíš se podívat na celou "exkluzivní reportáž". Klikni na "play", povol flash player a uvidíš pěkně udělanou reportáž, která "ti poví, jak to bylo doopravdy".  @-->

No a aby to mělo grády, tak se pak podívej na tohle. Je tam hezky vysvětlen pojem "electronic bomb" - a hlavně Conclusion (Závěr) je výborný - ale především jde o to, jak fungují vesti.ru ::)

Offline Corrubos

Offline votroubek

• Praktikující prepper

Offline Loki

« Odpověď #107 kdy: Duben 20, 2018, 07:21:43 dopoledne »
@Corrubos
Independent je "něco jako Britské parlamentní listy". Vlastní ho ruský oligarcha Alexandr_Jevgenjevič_Lebeděv. Navíc, text napsal Robert Fisk, což je, řekněme poněkud, svéráz (najděte si termín "fiskovat"). Navíc je tu problém s "vpuštěním novinářů do oblasti dřív než vyšetřovatelů (kteří tam nemůžou, "protože to je nebezpečné") atd. atd.

Rád bych zároveň řekl ještě jednu věc:  Moje příspěvky zde nemají za úkol "vyvracení fake news".
Je mi vpravdě úplně jedno, čemu kdo věří, odkud čerpá informace a jak k nim přistupuje.

Moje motivace byla "ukázat" lidem, kteří si stěžovali na problém se zpracováním informací, možné řešení prostřednictvím kritického myšlení. A znova opakuji, že je mi jedno, jestli to budete používat, nebo no. Je to vaše věc. "Návod" jak pracovat s informacemi máte.

Jinak řečeno, nebudu už reagovat na příspěvky jako je ten předchozí, kde někdo plácne odkaz na něco a u toho připíše něco na způsob "A co tohle?". Odpověď je jednoduchá. "Poperte se s tím sami" - už víte jak. Je to naprosto stejné, jak s návody na bob nebo vytvoření a uskladnění zásob. Musíte si to "odpracovat sami". Nikdo jiný to za vás dělat nebude. Já už vůbec ne. Na druhou stranu,  pokud se "vám to nechce" - jakkoli si hrajete na preppery-  patříte ve skutečnosti mezi ty, co doufají, že až přijde velký průser, bude je někdo tahat za ručičku - což je vpravdě důvod k zamyšlení. @-->

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #108 kdy: Duben 20, 2018, 08:09:16 dopoledne »
Je to bohužel tak - spousta géniů zůstává nepochopených.

Offline Loki

« Odpověď #109 kdy: Duben 20, 2018, 09:30:28 dopoledne »
@SoňaR
to ad hominim je zcela zbytečné. Navíc je i poněkud přihlouplé, protože můj komentář říká něco zcela jiného.

Rád zopakuji, že mne naprosto nezajímá "boj s fake news", natož abych ho vedl zde na tomto fóru. Šlo pouze o to, že na základě "místní poptávky", jsem se  podělil o několik bazálních věcí ohledně práce s informacemi . Je mi ale v pravdě úplně jedno, jestli si z toho někdo něco vezme, nebo ne.

Na otázku "čí troll je Independent" si mohl Corrubus snadno odpovědět sám - kdyby ovšem o to stál. Druhou možností, je, že se pokusil trollit mne. Bylo proto potřeba polopatisticky vysvětlit, že tato snaha je zbytečná, stejně jako v případě, že "byl jen líný" mu vysvětlit, že "bez práce nejsou koláče".

Na tom není nic geniálního. Naopak tohle jde pobrat snadno i tvým selským rozumem @-->

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #110 kdy: Duben 20, 2018, 09:53:25 dopoledne »
Jaké ad hominem? Loki, a nepřeháníš to už? Člověk ti vyjádří pochopení a ty z toho zase uděláš kauzu  "omg"

Mimochodem - to ad hominem z tvé strany je zcela zbytečné. A když už stále poukazuješ na ad hominem vůči tobě (ať už skutečné, či jen domělé), tak by ses toho neměl dopouštět ani ty sám vůči ostatním diskutujícím, což bohužel často činíš.  :pa: @-->

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #111 kdy: Duben 20, 2018, 10:25:12 dopoledne »
Sono, on se ten text da cist i jako ironicke rypnuti, ja to tak pochopil taky... nevyhoda psaneho.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #112 kdy: Duben 20, 2018, 10:39:07 dopoledne »
To je fakt, v psaném textu často vznikají komunikační šumy. Nicméně to bylo skutečně myšleno velmi jednoduše - že zde prostě někteří diskutéři Lokiho snahu / motivaci nepochopili.

Offline Loki

« Odpověď #113 kdy: Duben 20, 2018, 10:48:10 dopoledne »
@SoňaR
Ve skutečnosti nic takového nedělám. Nevytvářím kauzy a neargumentuji ad hominim. Stačí si projít mé příspěvky.

Fráze "tvůj selský rozum" ti měla napovědět, že hrát to na slaměného panáka (ať už z nudy nebo jiného důvodu - je mi to vpravdě jedno, co tě k tomu vede) je hloupost a nedopadne to.

Pokud jsi to mínila jako podporu (byť nevyžádanou), tvá formulace byla nešťastná, protože to vypadá jako (primitivní => "selská") provokace. Je to nebezpečí příspěvků tohoto typu, u kterých není patrný kontext a jsou "mnohoznačné" - pro příště se jich vyvarujme  :rose:

EDIT: Naskočil mi tvůj příspěvek. Tak jsem opravdu rád, že to byl "komunikační šum " a "podpora" a že, to je na tom nejlepší, počet lidí, kteří pochopili moji snahu je docela velký a má snaha nebyla marná  :D  @-->

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #114 kdy: Duben 20, 2018, 10:55:30 dopoledne »
Nenaděláš nic, jsem prostě obyčejná, nedokonalá a možná i primitivní ženská a nemám nic jiného na práci než se nudit u počítače. A děkuji za radu - příště se nevyžádané podpory opravdu vyvaruji. Bav se.  @-->

Offline Loki

« Odpověď #115 kdy: Duben 20, 2018, 10:58:40 dopoledne »
Ve skutečnosti jsem řekl pouze to, že bychom se měli vyvarovat nejednoznačných vyjádření, protože způsobují "nedorozumění".

Offline BartH8

« Odpověď #116 kdy: Duben 20, 2018, 11:17:35 dopoledne »
V médiích se na nás opravdu valí mraky fake zpráv, polopravd a prekrucování pravdy. Ale z obou stran. Ty neustále predhazuješ jen Rusko. Může to být jen můj dojem, ale působí to tak.
Jednou jsem četl zajímavou myšlenku. Velmoc nemá spojence, velmoc má zájmy.
Tohle by měl mít na paměti každý a na nějaké FN se vykálet.

Offline Loki

« Odpověď #117 kdy: Duben 20, 2018, 01:06:11 odpoledne »
@BartH8
Je podstatou médií, že "přenášejí informace". Rusko nepředhazuji. Je to skutečně jen dojem, který je založen na tom, že zde se objevily především odkazy na "zprávy produkované Ruskem" a tyto jsem využil jako "názorného příkladu" při "představení nástroje kritického myšlení".

Rovněž jsem říkal, že "zjednodušování na komplexní věci nefunguje". Přesto jsi mé dva komentáře ohledně "ruské a západní propagandy" zjednodušil a teď to děláš zase. Je to chyba. Vede to k chybné interpretaci atd. Není nic jako "jedna a druhá strana". Těch "stran jsou tisíce" atd. - snad si rozumíme.

To co jsi četl jako "zajímavou myšlenku" je ve skutečnosti "starý známý bonmot", který zní "Amerika nemá stálé přátele či nepřátele, pouze (stálé) zájmy." Řekl to Henry Kissinger v 80. letech minulého století - a mimo jiné to používá "vytržené z kontextu ruská propaganda", stejně jako je to oblíbený citát konspiračních teoretiků (ono Kissinger "má těch hlášek víc").

Pokud přesto chceš zkusit "zjednodušovat", zkus používat "břitvy" (occamovu jsem už zmiňoval, ale sama o sobě není samospásná) - a obecně to platí pro všechny břitvy - jakkoli u konspiračních teorií se docela hodí jak occamova, tak popperova a třeba u "zpráv" se hodí hitchensova. Nedají ti samozřejmě "odpovědi" a musí se s nimi "umět pracovat" - to zjednodušení je v tom, že vyřadí spoustu informací, které pak nemusíš zpracovávat. Je to takový "nejjednodušší filtr na sra*ky":

Occamova břitva
"Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované."
Respektive pokud nějaká část teorie není pro dosažení výsledků nezbytná, do teorie nepatří.

Hanlonova břitva
„Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost.“
Heinlein v Logice impéria říká: „Přisuzujete ničemnosti to, co je výsledkem prosté hlouposti.“

Hitchensova břitva
"To, co lze bez důkazu tvrdit, lze také bez důkazu zavrhnout."

Popperova břitva
"Vědecké teorie jsou ověřitelné. Ověřitelné teorie je možné na základě ověřovacího postupu zamítnout."
Jinak řečeno, nemá smysl zabývat se teoriemi, které nelze vyvrátit.

Humeova břitva
"Žádné svědectví není s to dokázat zázrak, ledaže by šlo o svědectví takového druhu, že by jeho mylnost byla ještě zázračnější než skutečnost, kterou se snaží doložit."
Koukolík to interpretuje jako: Nevědomost, omyl, lež nebo podfuk je pravděpodobnější než zázrak.

Ale tohle je už opravdu vyšší dívčí a nebudu to tady pitvat. Už zase vidím, že jsem toho napsal tunu a nejsem si jistý, že to "je ke čtení". Na tohle wikipedie a diskuze na forech nestačí. Jako odkazy to musí stačit a zbytek je opravdu samostudium...

Offline BartH8

« Odpověď #118 kdy: Duben 20, 2018, 02:48:11 odpoledne »
Chci zjednodušovat.
Tohle fórum slouží k něčemu jinému než zkoumání pravdy.
99% lidí tady nemá čas učit se používat jakoukoliv břitvu. Učí se jiné věci.

A proč se tady objevují víc ruské zprávy? Našim asi moc lidí nevěří a ty ruské jsou víc cool  ;D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #119 kdy: Duben 20, 2018, 03:43:52 odpoledne »
čím více budou naši mocní naa rusko plivat, tím jej budou mít lidi raději...Už adam s evou pojedli s chutí zakázaného ovoce ....které odjakživa chutná lépe nade vše.
A tak bez ohledu na cokoli, lidi budou vždy stranit někomu jinému, než by chtěl náš stát, naše vláda, náš systém.kdysi dávno jeden moula, jmenoval sew václav flaška veškrna povídal, že už nikdy nepolezeme deo žádnéh spolku, jako je varšavská smlouva, rvhp, nev nsdap.....A tak jsme vlezli do severoatlantické aliance, abychm litovali  a mlčeli před vražděním lidí,a do evropské unie, abychom litovali a ztratili poslední špetky ukradené svobody.
A chodíme k volbám, abychom něco změnili a zjistili jsme, že to tak lehce nepůjde.
A to je moc dobře, je třeba z nás tu naivitu vyprášit pořádným karabáčem, jinak nedostanem rozum ani omylem.Syrská krize z nás díky stropnickému udělala poslušné lokaje, ochotné držet basu s vrchností naprosto směšným a fanatickým  způsobem.

Offline BartH8

« Odpověď #120 kdy: Duben 20, 2018, 04:08:07 odpoledne »
Se divím že na Stropnického a spol. nikdo nepodal žalobu. Schvalování trestného činu, potažmo agrese.... To je myslím u nás trestné?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #121 kdy: Duben 20, 2018, 04:22:28 odpoledne »
Je. Ale v tomto případě by se dokonce jednalo o spolupachatelství,  když o tom věděli předem  ;D