Autor Téma: Začátky skladování potravin  (Přečteno 9828 krát)

Konak

  • Host
Začátky skladování potravin
« kdy: Červen 20, 2012, 06:05:47 odpoledne »
Co skladovat?

Ina

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #1 kdy: Srpen 08, 2013, 03:31:59 odpoledne »
Co skladovat?
Každý má jiné stravovací potřeby. Takže budete  skladovat potravin, které budou šité na míru vašim individuálním potřebám.

Co dělat?
První věc, kterou je musíte udělat je zapisovat  co vaše rodina jí v daném čase.

Trvanlivost
Vždy brát v úvahu trvanlivost položek, které uskladńujete. Otáčejte, co se blíží ke konci své doby použitelnosti.

Bude to trvat nějakou dobu.

ounter

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #2 kdy: Listopad 26, 2013, 09:40:47 dopoledne »
Nebyl by nějaký seznam potravin?

Offline Centurion

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 188
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #3 kdy: Listopad 26, 2013, 12:44:50 odpoledne »
Nejlepší je skladvoat žákladní suroviny. Kukuřice, pšenice, hrách, čočka, fazole, řýže  atd. Dají se z toho uvařit chutná jídla. Postraviny jsou prakticky bez obsahu vody nehnijou, nekazí se ani nijak nedegradují. Stačí nasypat do plastového sudu, přidat pohlcovače vlkosti a kyslíku, hermeticky uzavřít a vydrží to tak dlouho dokud někdo neporuší nádobu. Dení dávka žásob je 10x až 40x levnější než nouzové potraviny jako jsou MRE, BP5 atd. Je úplně jedno co chutná tobě, nebo tvojí rodině. V nouzi budeš rád, že nemusíš jíst svoje boty. Podle mě je lepší nakoupit levně víc zasob, které ti za chvíli polezou krkem, ale vydržís s nima dýl, než koupit draze málo zásob, které ti budou chutnat, ale za chvíli dojdou.

Offline survival10

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 18
  • Chemik a vodař
Re:Začátky skladování potravin - pohlcovače kyslíku a vlhkosti
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 02, 2013, 09:31:18 dopoledne »
Jen bych reagoval na skladování potravin, chystám se na podobné větší skladování a kupovat pytlíčky se sorbenty kyslíku mě jako chemikovi připadá nesmyslné. Lépe si je vyrobit sám.
Základem jsou obvykle buď a. Pyrogallol ( alkalický roztok kyseliny pyrogalové)
nebo Fe2O3 + NaCl,
Vše se dá mnohem levněji pořídit v laboratorních prodejnách.
Osobně myslím, že účinnější by byl, vedle dražšího pyrogallolu, oxid železnatý FeO, který se vlkostí a kyslíkem oxiduje na Fe2O3.
Jako sorbent vlhkosti pak stačí připravit si z vodního skla silikagel a dobře jej vysušit nebo koupit v labor. potřebách sušený.

Leon

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 06, 2013, 07:39:48 dopoledne »
Budu mít 200l sud naplněn 2/3 pšenicí. Koupený FeO (http://www.pyrotechnika-online.cz/127,oxid-zelezity-praskovy-1000g.html). Ten prach mám dát do mističky, který vložím do sudu? Nebo do hadrového sáčku? Do papírového sáčku? Kolik je potřeba toho FeO?

mark

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 06, 2013, 07:46:24 dopoledne »
Spíš by mně zajimalo, jak utěsnit sud.

Black

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 06, 2013, 07:51:26 dopoledne »
Spíš by mně zajimalo, jak utěsnit sud.
Polud neplánuješ sud zakopat, tak není potřeba sud utěsnit. Pro dlouhodobé skladování si vyrobí(nebo koupíš) plastový pytel, který dáš do sudu. Naplníš obilím a dáš tam něco co pohlcuje vlhkost a kyslík. Otvor svaříš pomocí tepla. Hotovo. ;)

Offline survival10

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 18
  • Chemik a vodař
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 06, 2013, 01:10:22 odpoledne »
sud naplněný ze dvou třetin? To je trochu málo, čím je plnější tím méně vlhkosti (obilí musí být vysušené), u jedné třetiny volného místa nad 2/3 nějaké obilniny by to množství soli a oxidu železnatého šlo do kilogramů nestačily by malé pytlíčky.
Těsnost: sudy tohoto typu http://www.obalcentrum.cz/obaly/sudy/plastove-sudy/plastovy-sud-35l-odnimaci-viko-pakovy-uzaver-drzadla pokud už samy nemají gumové těsnění tak lze gumovou páskou utěsnit.

Offline survival10

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 18
  • Chemik a vodař
plastový pytel
« Odpověď #9 kdy: Leden 06, 2014, 11:21:36 dopoledne »
v sudu není špatný nápad. Jako člověk co mj. strávil i léta v laboratoří včetně práce s exikátory a odsáváním, jsem dost skeptický ke všem pohlcovačům kyslíku. Silikagel pohltí určité procento vodních par, ale jak oxidy železa, tak i Pyrogallol mají jako pohlcovače kyslíku omezené možnosti, nehledě na kyslík sorbovaný přímo třeba v zrninách či luštěninách.
Jako důležité, ale vidím nutnost zbavit potraviny životaschopných vajíček různých škůdců např. much nebo molů.
Jejich likvidace plynem je nákladná a nebezpečná, jako přijatelnou možnost vyzkouším působení UV germicidní lampy po dobu několika minut vždy na slabou vrstvu potraviny. Mělo by to být dost účinné, nepříliš nákladné (krom pořízení lampy 2000 - 6500 Kč). Zkusil to někdo z Vás?

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #10 kdy: Březen 23, 2014, 11:51:02 dopoledne »
Nevíte, prosím, někdo kde opatřit šikmé police do skladu? Vlastně to byly takové sešikmené plastové "vklady" do skladových regálů. Slouží k uložení konzerv a jiných, převážně  válcovitých objektů. Po odebrání krajní konzervy se ostatní posunou. Viděl jsem to kdysi v USA. Je to k sehnání i tady? Díky.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #11 kdy: Březen 23, 2014, 12:08:01 odpoledne »
Myslíš-li plastové zásobníky jako na přiloženém obrázku, tak stačí googlit, zdrojů je celkem dost. Myslíš-li něco jiného, zkus to aspoň přibližně geometricky popsat nebo nakreslit a obrázek přiložit.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #12 kdy: Březen 23, 2014, 12:41:58 odpoledne »
Ne, ne. Tyhle boxíky mám taky v garáži.
To co myslím, je vlastně nakloněná rovina upevněná na vodorovné základně. Když se to vloží na polici, regál, ve skladu, naležato na tom položené konzervy se při odebírání samy posunují k okraji. Prostě tam leží z kopce, a jako válce se kutálí dolů, když se pod nimi uvolní místo. Je to přehledné a myslím že velmi praktické pro příruční sklad, respektive špajz.
To co jsem viděl, byla zcela nepochybně stavebnice z plastu.
Díky za reakci, Ormien. :)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #13 kdy: Březen 23, 2014, 12:47:29 odpoledne »
Pak stačí upevnit na regál podkladové úhlové profily posunuté vůči sobě tak, aby do nich uložená krabice (papírová, plastová, dřevěná, plechová) měla patřičný sklon. Jinou možností je na rovnou polici postavit krabku s nalepeným špalíkem pod zadní částí nebo dvěma nalepenými klíny pod celou krabicí. Věřím, že šikovný domácí kutil zvládne bez potřeby něco kupovat:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #14 kdy: Březen 23, 2014, 01:01:02 odpoledne »
Jo. To by šlo.
Kdyby se to ale někde válelo už hotové (napadá mě třeba Lídl, tam je občas k vidění spousta zajímavých  pomůcek), byl bych asi radši.  ;)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #15 kdy: Březen 23, 2014, 05:00:29 odpoledne »
Na stavbu regálu predsa stačí aj odpadové/zvyškové drevo, sklon políc sa nastaví podľa podtreby napevno alebo s možnosťou zmeny.
Prípadne je možné použiť oceľ, v obchodoch s hutným materiálom je za pár kaček a narežú to na rozmer. Ptom stačí zvariť, prípadne skrutkovať.

Osobne mi ale regál s policami v sklone pripadá ako zbytočný luxus.  :)
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #16 kdy: Březen 23, 2014, 05:07:41 odpoledne »
Já vím jak se to dá vyrobit.
Zajímalo mě zdali to někde neprodávají hotové. Pro příruční sklad to je velmi praktické, Zbytečný luxus........fajn, který luxus je zbytečný...? Nechci to hrotit, jen tahle kategorie je navýsost subjektivní

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #17 kdy: Březen 23, 2014, 05:30:07 odpoledne »
Luxusom som myslel ten sklon - súhlasím, je to subjektívne.

Predaj takýchto regálov poznám iba v priemyselnom prevedení - vysoká nosnosť, vysoká cena. Výhodou je hádam iba univerzálny systém s mnohými možnosťami rozšírenia.

Občas som ale na bazároch videl za facku rozpredávať zariadenie starých prevádzok potravín a podobne, tie klasické biele regále malú nastaviteľný sklon políc aj dobrú nosnosť.
Možno to by bolo riešenie.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #18 kdy: Březen 23, 2014, 05:42:02 odpoledne »
Díky moc.
Každopádně uvidíme. Jestli něco objevím, dám vědět. Pro sklad zásobující kuchyň je to k "nezaplacení" (taktéž debilní subjektivní hodnocení  :)) Je to přehledné a pohotové, to jsem chtěl říci.
Zkrátka jen jsem chtěl vědět, jestli je to u nás doma "k mání". Zřejmě není.  :)

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #19 kdy: Květen 02, 2014, 01:18:42 odpoledne »
ahojte

mam otazku,

co skladovat v pivnici / v bloku ?

mam malu pivnicu a zatial nemam unikovu lokalitu. Nemozem teda riesit ziadne vrecia,sudy a podobne velke veci. Zatial mam zasoby konzerv,cestovin,olejov,voda,cokolada,musli,....

nejake tipy?

dakujem pekne

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #20 kdy: Květen 03, 2014, 12:29:22 dopoledne »
čo znamená malú?
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #21 kdy: Květen 03, 2014, 11:18:42 dopoledne »
no bohuzial predchadzajuci majitel vymenil pivnice pred predajom bytu. uz asi vedel, ze to preda. malicka pivnica je este mensia nakolko tam robili nejake prerabky odpadu alebo vody, tak nejako.,

cize momentalne uz mam pivnicu plnu, akurat rozmyslam o obmene obsahu, ak najdem nieco skladnejsie a uzitocnejsie ako konzervy. mam tam momentalne na dvoch stranach poschodove police, zvysny priestor je asi 2x1m :(

sudy mi tam nevojdu :)

chpslst

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #22 kdy: Květen 03, 2014, 03:09:55 odpoledne »
roman, to je stále dostatočne velký objem /ak som pochopil 2x1x2,6m/. odporúčam investovať do prepraviek na ovocie /tie klasické na 15kg/ ktoré kúpiš lacnejšie použité aj napr. na tržnici od obchodníkov s ovocím.
v tom môžeš skladovať naukladaním na seba až po strop... a taktiež pri nútenom presune rýchlo naložíš do dodávky, vozík, atď.  môžeš si vytvoriť vlastný systém, napr. prepravky s vyššou dôležitosťou ktoré budú na super rýchlu evakuáciu, alebo balenie spôsobom "v každej z niečoho troška"...
o tom čo naskladniť sa písalo už kadetade, aj napr. na susednom rozpad-e...

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #23 kdy: Květen 03, 2014, 10:46:04 odpoledne »
ja mám také menšie debničky od ovocia z čierneho plastu nazbierané na trhovisku a v obchode. Na spodok hrubší kartón alebo kus preglejky a celkom slušná výdrž....


Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #24 kdy: Květen 03, 2014, 10:52:57 odpoledne »
Obilí skladuji v plastových kyblících (od hořčice - cca 3 kg...koupila jsem je kdysi přímo od zdroje za 5 kč nové i s víky, uzavřela a při otevření se musí vylomit kousek toho víka)...mohou se naskládat na sebe...mám jich naplněných asi 30...vždycky si donesu ze sklepa 2 do spíže...

http://www.obalcentrum.cz/obaly/kbeliky/plastove-kbeliky/plastovy-kbelik-3l-s-vikem-kulaty-bilobily-plastove-drzadlo-viko-s-pojistkou?ItemIdx=3

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #25 kdy: Květen 03, 2014, 11:13:19 odpoledne »
ja mám také menšie debničky od ovocia z čierneho plastu nazbierané na trhovisku a v obchode. Na spodok hrubší kartón alebo kus preglejky a celkom slušná výdrž....

Ja som ich nakúpil ako nadbytočné v miestnej Jednote po 0,2 E/kus  :). Používam ich na záhrade, doma skladujem v sudoch.
V pivnici mám zásoby voľne v regáloch, tie sa obmieňajú častejšie. Veľkosťou je pivnica podobná tvojej, ale nemám ju zapratanú hovadinami  :)
 
Romas001: aj 20-30 litrové sudy v pohode nastohuješ na seba až po strop a zaberú ti priemer 40 cm. Prípadne tie plastové kýbliky.

Každopádne si myslím, že je treba hľadať si únikovú lokáciu a naskladniť zásoby primárne tam. Prípadne v rámci spolupráce s inými preppermi naskladniť tam - to je už ale otázka dôvery a užšej spolupráce.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #26 kdy: Květen 03, 2014, 11:49:13 odpoledne »
dakujem vam za opdpovede

debnicky pouzivam aj ja, ale take tesco skladacie a tie ak plne dam na seba, tak spodne to uz nevydrzia, lamu sa. Cize asi by to chcelo tie neskladacie

nemam ziadne sudy ani nadoby :( a ako uz bolo pisane, neuskladnovat hovadiny. Ja myslim, ze u mna je dost veci ktore by som mal zamenit za ine.

Ako to vidim momentalne:

1) prezistit co vlastne skladovat. Asi nie iba kadejake konzervy primarne. Skusim vyhladavat, Za priame linky som vdacny
2) najst unikovu lokaciu kde presunut zasoby. S tym co mam doma vydrzim dlho, ale tak dlho predsa nechcem ostat, urcite sa budem snazit presunut cim skor z mesta a vsetky zasoby moje auticko neunesie
3) nejake kontakty uz su, verim, ze sa objavi aj spolupraca. zatial som sam.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #27 kdy: Květen 03, 2014, 11:58:48 odpoledne »
Tak napríklad tu sú na predaj bedničky, nemáš to ani ďaleko.
Ja používam tie po 0,70 (myslím, že to zjednáš, keď vezmeš všetky :) ):
http://dom.bazos.sk/inzerat/36386089/plastove-prepravkybednicky.php

Čo sa týka konzerv, pridaj cestoviny, ryžu - je to lacné, nekazí sa to a uživí ťa to. Nevýhodou je nutnosť tepelnej úpravy - ale na to stačí malý varič, kľudne tzv. "drievkač".
Ďalšou základnou potravinou v zásobách sú výživné strukoviny - tie sú ale náročnejšie na energiu pri príprave.
Ďalej napríklad ovsené vločky - tie nevyžadujú tepelnú úpravu, sú výživné a stoja 0,60/kg.

Je toho veľa, treba sa len zamyslieť  ;)

Edit: Súdky mám nejaké k dispozícii (grátis), keď by si mal cestu na západ.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #28 kdy: Květen 04, 2014, 12:01:48 dopoledne »
Nezapomeň na pálenku...má všestranné využití... ;)

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #29 kdy: Květen 04, 2014, 12:02:35 dopoledne »
To je na Slovensku samozrejmé, ostatné zásoby sú až na druhom mieste.  :D
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #30 kdy: Květen 04, 2014, 10:03:17 dopoledne »
ty jo, ziadnu palenku nemam :)

co mam hladat domacu alebo klasika nieco v obchode?

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #31 kdy: Květen 04, 2014, 10:05:22 dopoledne »
Ve finále poslouží i ta z obchodu....ale domácí je domácí... ;)

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #32 kdy: Květen 04, 2014, 10:07:20 dopoledne »
ok tak si to pisem na zoznam.

ps: ktore suroviny davate do sudov/kyblikov ? To kupujete vo vreciach a tak presypavate? alebo obchodne balenia nestacia ze to davate do nadob/sudov? dikes

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #33 kdy: Květen 04, 2014, 10:15:14 dopoledne »
Obilí od sedláka se prodává v pytlích 50 kg...přesypávám si ho pak do kyblíků, uzavřu...mám ještě pár kyblíků předloňského...a není problém...chuť mouky je stejná a klíčivost výborná...

chpslst

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #34 kdy: Květen 04, 2014, 01:13:33 odpoledne »
jednoznačne "tvrdé" je na 1.mieste v skladovaných komoditách.
jeho problém je však že je to velmi nestabilná kvapalina. nech je akokoľvek kvalitne uzavretá, neustále sa odparuje.
a čo je najzaujimavejšie, tie kvalitnejšie chlasty vydržia najkratšie...
mám s tým osobné skúsenosti...  :)
cajgi: len sa tak nerozdávaj, nezabudni že aj mne ešte dlžíš 2ks /alebo 4? / tých súdkov.  ;)
s tým uskladnením u druhej osoby je to dobrý nápad. ponúkam sa ako hlavný skladník.
stačí dať echo kde a kedy a ja pre tie zásoby prídem osobne, nemusíte si robiť žiadne starosti... 8)

Offline romans001

  • ***
  • Příspěvků: 171
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #35 kdy: Květen 05, 2014, 12:06:47 odpoledne »
no neviem :) dik za ponuku, ale ani neviem kde byvas :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #36 kdy: Květen 05, 2014, 12:30:35 odpoledne »
romans: A o tom to je.  ;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Hali

  • ***
  • Příspěvků: 69
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #37 kdy: Květen 30, 2014, 10:17:02 odpoledne »
Ja som zaskladnil ryzu, strukoviny - surove i v konzervach. Cestoviny, spagety+morcadella, paradajkovy pretlak- rychla uprava na polievku. Nejake hotove jedla v konzervach. Ochutene vlocky - staci zaliat horucou vodou. Pridal som "ryzove chlebiky", ktomu som skusobne zacal susit normalny chlieb. A par dalsich veci. Zabera to jednu policu - tj par skladacich prepraviek. Nasli by sa aj dalsie veci, no necham sa aj ja inspirovat :-)

Offline Personne

  • ***
  • Příspěvků: 34
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #38 kdy: Listopad 21, 2014, 10:21:27 odpoledne »
Ahoj, sice je to dlouho co bylo toto téma otevřené, ale myslím, že díky posledním událostem v US opět aktuální. Jde mi hlavně o skladování mouky. Například současná kalamita v US a fakt, že nekterým městům dochází chléb. Jediné rozumnější uskladnění mě napadlo ve vakuových sáčcích (vakuová balička) a po jednotlivých pytlíkách zabalit. Vzhleddm k velikosti skladovacíh prostor nemohu uvažovat o barelech nebo něčem takovém. Jaké máte zkušnosti se skladováním mouky a vakuovými baličkami?

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #39 kdy: Listopad 21, 2014, 10:57:42 odpoledne »
Lepší je skladovat zrno a pořídit si mlýnek...mám naskladněno několik desítek kg...a melu a melu... ;)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7582
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #40 kdy: Listopad 22, 2014, 01:06:23 dopoledne »
Ono aj múka vydrží niekolko rokov. Aj keď naozaj nemá nad uskladnené zrní.... :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #41 kdy: Listopad 22, 2014, 09:01:17 dopoledne »
lepšie to je z jedného pohladu. z druhého /nami preferovaného/ je lepšie skladovať múku. ale o tom som tu už písal...
samozrejme skladujeme aj zrno /hlavne pre pipiny/.

Offline Personne

  • ***
  • Příspěvků: 34
Re:Začátky skladování potravin
« Odpověď #42 kdy: Listopad 22, 2014, 09:20:53 dopoledne »
Dobře, klidně zrno, mlínek pořídím  :D ale způsob sklaování zrna? Vakuově, absorbenty kyslíku nebo...? Díky

SoňaR

  • Host
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #43 kdy: Leden 12, 2016, 12:30:08 odpoledne »
Dotaz - máte někdo zkušenost se skladováním v těchto kyblíkách? Uvažuju o jejich pořízení, baví mě, že na rozdíl od sudu se vejdou i do menších prostor, můžu je rozstrkat všude možně, kde mi zbude kousek místa...

http://www.b2bpartner.cz/plastovy-kbelik-standard-279043/?gclid=Cj0KEQiA5dK0BRCr49qDzILe74UBEiQA_6gA-mYPv78zDkCMAsqEiwbhrxJgeCzUqKsOIqwJkftC_hMaAgI18P8HAQ

SoňaR

  • Host
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #44 kdy: Leden 12, 2016, 12:35:18 odpoledne »
A ještě jeden dotaz - máte nějaký tip na skladovací nádobu, která dovnitř nepustí vlhkost, sama je vlhku odolná a je levnější než ty modré sudy? Potřebuju něco takového do fakt vlhkého sklepa... může to mít klidně i menší objem - 10 - 50 litrů, ideálně stohovatelné na sebe, ale to není podmínkou.

Offline Petoza

  • ***
  • Příspěvků: 73
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #45 kdy: Leden 12, 2016, 12:59:00 odpoledne »

Offline Petoza

  • ***
  • Příspěvků: 73
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #46 kdy: Leden 12, 2016, 01:05:52 odpoledne »
Pripadne uz pouzite, ale vraj ciste:

http://www.plastove-sudy.sk/

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #47 kdy: Leden 12, 2016, 01:57:53 odpoledne »
Soňo, přesně v těhle obilí mám...jen jsou 3l...kyblíky mám nastohované na sobě...zrno je i po několika letech suché a použitelné....koupila jsem je kdysi ve větším množství od pána, co dělal v nějakém potravinářském závodě za 3 kč myslím.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #48 kdy: Leden 12, 2016, 03:13:06 odpoledne »
SoňaR
ja skladujem v podobnych kyblikoch iba su ovalne a s obsahom 25l
skladujem v nich skoro vsetko od potravin cez psie granule az po stavebne materiali.
nedavno som v šope pri upratovani nasiel kybel s klebrom starym skoro 10 rokov a bol ako novy,nebola v nom ani jedna hrudka alebo stopa po starnuti.
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

SoňaR

  • Host
Re: Začátky skladování potravin
« Odpověď #49 kdy: Leden 12, 2016, 03:15:16 odpoledne »
Díky všem za informace, ty plastové kýble pořídím a zkusím se mrknout v ČR po nějakých levnějších použitých sudech.