Autor Téma: Rozpadlík Josef Honerbach, žil deset let hluboko v lese.  (Přečteno 940 krát)

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Rozpadlík Josef Honerbach, žil deset let hluboko v lese.
« kdy: Červen 21, 2013, 08:32:47 odpoledne »
Část článku z německých novin o Josefu Honerbachovi, který žil dlouhých deset let nepozorován v lese. Postavil si zemnici. Jednoho dne v zimě, se Josef Honerbach vracel z nákupu potravin 14 km pěšky do hlubokého lesa. V místě kde byla zemnice
uviděl ve sněhu stopy terénního vozu, jeho zrak upřel s lítostí na vypálenou zemnici, kterou někdo neznámý objevil a zničil.
V zemnici byly zničeny i jeho knihy ktéré psal o přírodě.

Pokusil jsem se  část přeložit do čj- článek v nj     http://www.rundschau-online.de/euskirchen/zehn-jahre-in-erdhuette-gewohnt,15185862,15952792.html


Hodně toho neměl. A i to málo, co měl mu někdo zapálil. Věřte tomu nebo ne: Více než deset let žil Honerbach Josef  v zemnici, hluboko v lese mezi Bahrhausem a Nettersheimem.
Nechtěl, aby jeho zvláštní zemnici někdo v lese objevil, tak 55 letý Josef Honerbach postavil zemnici ve starém kráteru a precizně ji zamaskoval. Střecha  byla pokryta zeminou a kořeny, vchod byl maskovaný živými  keři. "Měl jsem téměř patologický strach že budu prozrazen," říká Honerbach.
1991 se pan  Honerbach rozhodl, poté co ztratil zaměstnání jako lesní dělník, onemocněl a ještě ho pronásledoval exekutor. Tato situace ho  frustrovala a vedla k reakci: prostě utéct.
Našel místo v lese, které si vybral za svůj nový domov. Než prodal auto, tak na místo navozil stavební materiál. Pak  zahájil stavební práce. Pečlivě dával pozor, aby si ho nikdo nevšiml. Během dne se choval nenápadně, pracoval pozdě večer a v noci  při svíčkách.  Šroubovaní a řezaní prováděl ručně - vše ostatní by bylo příliš hlasité. Člověk se až diví říká Honerbach, že všechny úhly se podařilo nařezat pravidelně..
"Byla to taková psí bouda - ale  pohodlně obyvatelná a upravená," říká o svém domě v lese“. Samota mu vyhovovala a nabídla  mu čas na studování. Chtěl  vědět vše o rostlinách a zvířatech kolem něj. To podrobně studoval z knih a intenzivně pracoval na gramatice: "Předtím jsem vždy"  psal stets  s "h“ -  představite si to... "
"Život tam venku" ho  utvrzoval. Za každého počasí se umyl a oholil každé ráno v potůčku. Oblečení si pral sám nebo mu vyprali přátelé. Josef Honerbach nekouří, nepije, nemá žádné zbraně a nezanechával žádný odpadky v lese. Občas si přivydělával jako zahradník sekáním  trávníků, nebo štípáním  dřeva. Za peníze si kupoval jídlo. Také znal, které rostliny jsou jedlé. Polévku vařil z kostky bujonu, přidal kopřivy a nudle. "Bylo to levné a nasytilo." Čas od času si ve své chýši také upekl  dokonce vepřovou pečení s brambory. Vařil jedině v noci - při svíčkách. Kouř a zápach během dne  by ho prozradil.  V zimě týdny nevycházel z chatrče - stopy by byly zrádné.
 

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Rozpadlík Josef Honerbach, žil deset let hluboko v lese.
« Odpověď #1 kdy: Červen 21, 2013, 11:33:20 odpoledne »
Pamatuji si příběh jednoho člověka, který si v lese postavil betonový bunkr. VŠE TAM NOSIL V RUKSAKU. Také ho vyhmátnuli a dokonce o tom natočili reportáž v televizi. Smutné příběhy..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Centurion

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 188
Re:Rozpadlík Josef Honerbach, žil deset let hluboko v lese.
« Odpověď #2 kdy: Červen 22, 2013, 10:01:13 dopoledne »
To sou taky nápady stavět něco v cizím lese. Mě by se taky nelíbilo, kdyby se mi v lese zabydlel bezdák a postavil si tam chatrč. I kdyby se choval sebelíp. Je to prostě muj pozemek a nikoho tam nechci.