Autor Téma: 1984  (Přečteno 432 krát)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
1984
« kdy: Červen 11, 2013, 06:14:26 dopoledne »
Co myslíte hrozí někdy, že by byla situace tak na houby jako v tomhle románu od George Orwela?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:1984
« Odpověď #1 kdy: Červen 11, 2013, 09:46:38 odpoledne »
Zdravím.
To již postupnou tzv. salámovou metodou probíhá od II Sv. války po současnost.....důkladně, spolehlivě, a za vynaložení nemalých finančních prostředků.
Ten Orvel bude slabý odvar už je na to nakročeno dost dlouho.

Také vám nestačí poslední průser USA a VB s tím PRISMA systémem. To vám nevadí, že si Vaše soukromé maily přečte kde jaký zločinec ve vládě a na policii ? ? ?
Nebo co si myslíte, že je zákon ACTA v USA.
Co jsou ty soukromé armády v USA ? ?
Co říkáte na sledovací systém kamerami na chodnících měst, silnicích a dalších místech.
.... to se dá zneužít úplně exelentně........
Stačí aby korupce a bratříčkování mezi politiky a policií dosáhlo patřičných výšin. Potom se bude sledování používat i na ničení lidí a jejich soukromí.
Vždyť již dnes stačí platební karta, bankovní účet, nákupy na internetu, nedej bože Face-Book a klikat na "To se mě líbí".
....A vědí o vás vše....
A o pohybu se také dozvědí, stačí zadat do sledovačky vaše tel. číslo a vědí kde, kdy a v kterém baráku jste byl.
Dokonce poslední typy frekvenčních pásem jsou přesné až na 1 m polohy. Podmínkou je město a dostatečný počet převaděčů. Takže s prominutím budou vědět kdy chodíte pravidelně na WC a jak tam dlouho dlíte. V kterém pokoji spíte. Ještě vám to nestačí, mě už dávno.
Copak bude to že EU má v plánu dát do celoevropského průkazu čip. Nebude žádný pas, občanka, ale čip.
Copak je snaha zrušit papírové peníze a platit vše kartami.
Máte někde v ČR podnik kde vám dají výplatu tzv. na ruku. Zatím jsem na něj nenarazil. Všude chtějí účet u banky! ! ! ! 

Ale pokud bude zájem tak se můžem pobavit o tom jak tomu lze zabránit. Nebo alespoň to podstaně omezit.
 
Jó ten Orwel je slabá polívčička. Bude hůř. 
Miki.

štika

  • Host
Re:1984
« Odpověď #2 kdy: Červen 12, 2013, 08:07:53 dopoledne »
Miki, já dávám výplaty na ruku a ne na účet. Asi jsem opravdu "výjimka". :)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:1984
« Odpověď #3 kdy: Červen 12, 2013, 12:03:41 odpoledne »
U nás v práci taková možnost také byla, ale na úet posílají prachy raději. :-)

A já neměl tím 1984 na mysli jen ten všudypřítomný dohled, ale i tu všeobecnou bídu, která tam vládla.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:1984
« Odpověď #4 kdy: Červen 12, 2013, 12:13:54 odpoledne »
Jakou všeobenou bídu v tomto i jiném roku myslíš????
Jsem určitě mladší než ty. Bídu jsem opravdu nezaznamenala.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:1984
« Odpověď #5 kdy: Červen 12, 2013, 12:31:08 odpoledne »
To je knizka http://cs.wikipedia.org/wiki/1984_%28rom%C3%A1n%29

Jinak se nebojim bidy, protoze kazdy z nas uz nejake zije. Bojim se, ze clovek prijde o moznosti neco delat.

štika

  • Host
Re:1984
« Odpověď #6 kdy: Červen 12, 2013, 12:38:59 odpoledne »
To je knizka http://cs.wikipedia.org/wiki/1984_%28rom%C3%A1n%29

Jinak se nebojim bidy, protoze kazdy z nas uz nejake zije. Bojim se, ze clovek prijde o moznosti neco delat.
Sahawe, tak toho se nebojím, že člověk přijde o možnost něco dělat. Vždy bude možnost něco dělat. Pak jen bude záležet, co budeme dělat. Tak to bylo po všechny generace až pokud nezanikne svět, bude to pokračovat dál.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:1984
« Odpověď #7 kdy: Červen 12, 2013, 12:41:38 odpoledne »
Mluvim o situaci z romanu, kde lide byli pod kontrolou. Tam nemohli nic rozhodovat.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:1984
« Odpověď #8 kdy: Červen 12, 2013, 04:54:44 odpoledne »
Štiko doporučuji přečíst až nebudeš v depresi. Knížka není nejlehjčí a není optimistická. Nicméně ukazuje určitou možnost a to nikoli hezkou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:1984
« Odpověď #9 kdy: Červen 13, 2013, 12:57:00 dopoledne »
Miki, já dávám výplaty na ruku a ne na účet. Asi jsem opravdu "výjimka". :)
Zdravím.
Štika :
To je samozřejmě možné ale ty jseš z hlediska ekonomiky státu a států ouplně zanedbatelná jednotka.
Záleží na tobě jak se chceš odpoutat od systému.
Bohužel musím konstatovat, že jsem v posledních zaměstnáních před důchodem nenarazil ani na jeden podnik, který mě to umožnil. Dokonce v jednom případě se vyjádřili, že bych jinak u nich nemohl pracovat. Takže moje výplata chodila na účet manželky.
Dobrý ne ? ! ? ! Prostě ti banksteři to mají obšancované docela fest.
No ale na druhou stranu jsem přišel na mnoho fíglů jak s nimi vyčúrat.
Miki.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: 1984
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 13, 2020, 06:00:06 odpoledne »
Ztotožnuji se z miki.
V románu 1984 už dávno žijeme, jen si to většina z nás neuvědomuje.
Ale v tom románu 1984 si postavy také neuvědomovali v čem to vlastně žijí.
Bylo by naivní si myslet, že přijde realita románu 1984 a lidé si to budou uvědomovat. A právě tím je to tak nebezpečné.